Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

Wokół IPSC - Kurs sędziowski IPSC

Cerber - 25-05-2008, 21:58
Temat postu: Kurs sędziowski IPSC
Zadano mi pytanie na PW:
Cytat:
Ka-liber, czy ta firma ma jakąś autoryzację regionu i czy po takim kursie dają honorowane przez region uprawnienia sędziego ipsc??
pozdr.

Może ktoś odpowiedzieć koledze na to pytanie?

Cerber - 30-05-2008, 06:38

Znaczy się nie wiemy co zacz za firma. A już przez chwilę pomyślałem, że ktoś się zabrał za szkolenia IPSC...
Rob de Guardio - 30-05-2008, 08:34

Cerber napisał/a:
Znaczy się nie wiemy co zacz za firma. A już przez chwilę pomyślałem, że ktoś się zabrał za szkolenia IPSC...


Szkolenie sędziów?
To sędziów IPSC trzeba najpierw wyszkolić by nimi zostali? :shock:

Myślałem,że to jakoś tak samo z siebie... na zasadzie samodoskonalenia :mrgreen:

Przepraszam Włodku ,ale nie mogłem się powstrzymać.


Rob.

Cerber - 30-05-2008, 10:27

Rob de Guardio napisał/a:
Szkolenie sędziów?
To sędziów IPSC trzeba najpierw wyszkolić by nimi zostali? :shock:

Myślałem,że to jakoś tak samo z siebie... na zasadzie samodoskonalenia :mrgreen:

Dziwi Cię to? No jak inaczej? musi być praktyka sędziowska czyli nauka przez obserwację pomagając sędziemu na torze. Musi być kurs prowadzony przez dobrego, doświadczonego sędziego, seminarium min. raz do roku... :one:

Ja zaliczyłem pierwszy kurs prowadzony przez B. Pollarda tuż po jakiś Polish Open. To sędzia międzynarodowy IPSC (IROA).
Dziwi mnie brak działań bieżących naszego NROI w kwestii szkoleń sędziów, zawodników...

Rob de Guardio - 30-05-2008, 10:53

Oczywiście,że muszą być kursy,to co pisałem wcześniej to żart.
Ale tak już na poważnie-Co z kursami dla sędziów IPSC?
Na Warmii i Mazurach sędziowie IPSC byli... ale już ich nie ma.



Rob.

9x19 - 30-05-2008, 10:58

Rob de Guardio napisał/a:
…. Szkolenie sędziów?
To sędziów IPSC trzeba najpierw wyszkolić by nimi zostali? :shock:
Myślałem,że to jakoś tak samo z siebie... na zasadzie samodoskonalenia :mrgreen:


Widzę Rob, że pamiętasz, iż przechodziliśmy kurs sędziowskim w specjalności „strzelectwo dynamiczne”. Potem otrzymaliśmy licencje sędziowskie PZSS, a więc uprawnienia PAŃSTWOWE. I cóż z tego skoro NROI nie chce nas widzieć na swej liście sędziowskiej.

Pogodziłem się z tym. Czekam tylko, że może kiedyś ktoś powie PRZEPRASZAM.

Cytat:

Komunikat NROI – nr 01/2007
Kolegium sędziów konkurencji dynamicznych IPSC Regionu IPSC Polska uprzejmie
zawiadamia, że na rok 2007 zostały przyjęte następujące rozwiązania i regulacje:
1. NOWE LICENCJE SĘDZIOWSKIE
W związku z wymianą wszystkich licencji sędziowskich (wymuszoną zmianami w ustawie
o sporcie) na licencje nowego wzoru, na kartach plastikowych, prosimy wszystkie osoby
mające licencje starego wzoru (laminowane) o jak najszybsze dostarczenie do NROI swoich
następujących danych:
adresu zamieszkania wraz z kodem pocztowym, numeru PESEL,
numeru i daty wydania licencji oraz telefonu kontaktowego bądź adresu e-mail.
Dane te prosimy kierować (najlepiej pocztą elektroniczną) bezpośrednio do Kolegi Wiesława
Burzca – tel. (0) 501 451 437, e-mail: wieslaw.burzec@wp.pl
Mile widziane zbiorcze zestawienia sędziów z poszczególnych klubów.
UWAGA: rzecz dotyczy jedynie posiadaczy licencji sędziowskich wydanych przez PZSS, w
specjalności „strzelectwo dynamiczne”! Posiadacze licencji w innych specjalnościach
wymieniają je za pośrednictwem Kolegiów Sędziów odpowiednich WOZSS.
2. LISTA SĘDZIÓW Z UPRAWNIENIAMI DO SĘDZIOWAŃ IPSC
Aktualna lista sędziów, z podziałem na klasy sędziowskie jest obecnie kompletowana
i zostanie opublikowana niebawem, w następnym komunikacie.


WYSŁALIŚMY. I to zaraz. Trzema kanałami (a więc prawodopodobieństwo zaginięcia chyba nie istnieje). Odpowiedzi żadnej. Wyjaśnienia żadnego.

Może więc chociaż PRZEPRASZAM.

PS. Przepraszam Włodku ,ale nie mogłem się powstrzymać

Cerber - 30-05-2008, 13:01

Rob de Guardio napisał/a:
Na Warmii i Mazurach sędziowie IPSC byli... ale już ich nie ma.

Koledzy sprawa przykra i z pozoru trudna wynikająca z podejścia do spraw sędziowskich IPSC poprzedniego przewodniczącego NROI. Jednak trochę chęci i czasu wystarczy do jej załatwienia po Waszej myśli. Przypuszczam, że nie możecie zrozumieć swoich racji.

Jeśli chcecie to mogę pomóc w znalezieniu platformy porozumienia :one:

Endemit - 31-05-2008, 22:55

Czas leczy rany ;-)
Się poczeka, się zobaczy, a samo sędziowanie... no miodzio, to wg mnie to, to nie jest...
Zawody bez sędziów mogą być co prawda trochę dziwne, ale nawet nie mniej zabawne ;-)
Pozdrawiam
Tomek

Rafał - 01-06-2008, 12:36

Nie bardzo jestem w kursie sprawy, ale sędziowie na Olsztyn Open byli super profesjonalni! :one:
Koli - 02-06-2008, 05:55

firma z Zielonej Góry, organizują kursy instruktorów sportu w dyscypilnie strzelectwo sportowe. od jakiegoś czasu w ich ofercie pojawiły się m.in. takie szkolenia jak opisywane przez Włodka. ale to nie wszystko. są tam również szkolenia "instruktorów IPSC" :mrgreen: to co słyszałem to m.in. że wykorzystuje się na tych szkoleniach "nasze" zdjęcia z zawodów nie otrzymawszy uprzednio naszej autoryzacji. w zakresie IPSC poziom szkoleń taki sam jak w przypadku firmy IP System, czyli, używając łagodnych określeń, taki se. podsumowując: ktoś robi kasę wciskając ludziom ciemnotę o "nowych" uprawnieniach etc. i do tego używa znaków naszej federacji. Organizują to ludzie którzy nawet nie są na liście Regionu
Peter - 26-01-2009, 13:55

Wczoraj na kursie RO mialem szczescie przechodzic go nowym programem.
Jest to cos nowego, obecnie dopracowywane i poprawiane. Po skonczeniu ma to
byc ujednolicony trening dla wszystkich regionow na wiecie - 85.
W tym treningu bedzie dodatkowo wprowadzony temat Rifle/Shotgun.

Pozdrawiam

Endemit - 26-01-2009, 17:03

Kurcze, jednak można...
"A u nas sielanka i radość mas, co za ciekawy i szczęśliwy czas..." :roll:

Pimos - 23-03-2009, 14:20

Szczerze mówiąc, chętnie wziąłbym udział w takim profesjonalnym kursie weekendowym. Mam jeszcze sporo do nauki szczególnie w kwestii virginia count :mrgreen:
Jakby to było gdzieś jeszcze nad jeziorem i latem, to chętnie zabrałby rodzinę na doping.
No i w miarę tanio :one: nie po cenniku firmowym tylko ulgowym :roll:
Do tego jeszcze jakiś przyspieszony kurs łączenia baz WinMSS (prowadzi Włodek) i budowania torów (Endemit Niedźwiedź-Słodowy), które gotują krew i chce się kogoś zastrzelić jeszcze przed zawodami :one:
pzdr

Peter - 23-03-2009, 14:45

Pimos, ostroznie z ta Virginia :)
Skladki za kurs RO w Kanadzie to 35 CDN jak sie nie myle.
Kurs byl dwudiowy. Nie mysle, ze instruktorzy na tym duzo zarobili.
Bylo nas z 15, czyli jakies 5 stowek.
Dostalismy troche materialu, miejsce tez trza bylo oplacic.

Nie mysle, ze wszedzie w IPSC liczy sie tylko kasa, wielu ludzi robi mnostwo rzeczy spolecznie, bo kocha ten sport.

Pimos - 23-03-2009, 14:50

Peter
W kwestii kosztów myślałem raczej o "background" czyli jakiś prosiak z rożna i przyzwoity hotelik nad jeziorem z zabiegami upiększającymi dla żon i z zimnym piwem w lodówce w pokoju :P

Peter - 23-03-2009, 17:12

Pimos napisał/a:
Peter
prosiak z rożna i przyzwoity hotelik nad jeziorem z zabiegami upiększającymi dla żon :?: i z zimnym piwem w lodówce w pokoju :one: :P


Nie dawaj za duzo pomyslow. :evil: :mrgreen:
IPSC dla mnie jest miejscem gdzie moge spedzic czas z kolegami.

Bartosz N - 05-06-2009, 20:31

To jak z tym kursem będzie????
Czy temat umarł śmiercią naturalną??

Rob de Guardio - 05-06-2009, 21:07

Po co?
By ktoś kolejny zostal zrobiony w konia?

BTW.
Byla kiedyś ekipa ,która jeżdzila po kraju i robila takie kursy RO.
Wydawala też stosowne certyfikaty.Co z nimi?
Czy coś bylo z nimi nie tak?

Bartosz N - 06-06-2009, 15:58

Rob de Guardio napisał/a:
Po co?
By ktoś kolejny zostal zrobiony w konia?

BTW.
Byla kiedyś ekipa ,która jeżdzila po kraju i robila takie kursy RO.
Wydawala też stosowne certyfikaty.Co z nimi?
Czy coś bylo z nimi nie tak?


Czyżbyś formował tezę że nie chcą sędziów z północnego wschodu.

No tak zapomniałem. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ...

JaKu - 13-10-2009, 17:28

Witam

Mimo nie wyjaśnionych kompetencji władzy ( de facto jednostronnego zlikwidowania Rady Regionu przez obecnego DR T. Gołębia) a tym samym również NROI jako Komisji tejże Rady, chcemy zorganizować kurs i seminarium dla sędziów.

Organizujemy więc (w imieniu ZKSD) kurs na uprawnienia sędziego kl. III PZSS oraz seminarium na kl. II (RO), kl. I ( CRO) i kl. P (RM) zgodnie z Regulaminem Kolegium Sędziów PZSS i dlatego wszyscy chętni na kurs lub seminarium powinni wypełnić stosowny druczek ( jest na stronie PZSS w zakładce Kolegium Sędziów) i przesłać go na adres clavdis@interia.pl do 7 listopada br. (ew. można listownie na adres WSS z dopiskiem "kurs")

We wniosku należy wpisać staż sędziowski (z zawodów dynamicznych) po uzyskaniu ostatniej klasy sędziowskiej, najdalej od roku 2006 (włącznie) tj. od chwili obowiązywania przedostatniej wersji przepisów IPSC.

Lista zawodów jest na stronie IPSC Region Polska w zakładce: zawody, wyniki ( nie wpisujemy zawodów przeprowadzonych poza granicami Polski).

Wszyscy ci, którzy uprawnień sędziowskich "dynamicznych" wydanych przez PZSS ( kl. III - ogólna z uprawnieniami dynamicznymi, kl. II - ogólna z uprawnieniami dynamicznymi oraz kl. III (RO), kl. II (CRO) lub kl. I (RM) - made in Y.) z jakiegoś powodu nie mają a mimo to sędziowali na zawodach lub aktywnie w nich startowali i da się ich staż sędziowski uzupełnić ( przez analogię) startami w zawodach oraz poparciem macierzystego klubu, będą mogli również uczestniczyć w seminarium.

Prosimy o poważne potraktowanie sprawy i nie przekraczanie terminu przesyłania wniosków, od tego bowiem zależy termin przeprowadzenia szkolenia ( zgłoszenie kursu do PZSS musi być zrobione z miesięcznym wyprzedzeniem) oraz zweryfikowanie numerów uprawnień ( baza PZSS-u była po 2006 zmieniana).

Jeżeli ktoś miał po roku 2006 nadawane lub zmieniane uprawnienia sędziowskie w innych dyscyplinach strzeleckich prosimy o podanie również numerów i tych legitymacji.

Ponieważ, jak wiemy, nie wszyscy sędziowie IPSC czytają to forum prosimy o przekazanie
tej informacji innym, szczególnie będącym imiennie na liście sędziów byłego NROI Regionu Polska.

pozdrawiam

Janusz

ps. kurs i seminarium byłby prawdopodobnie zrobiony na Śląsku ( u Zibiego) w pierwszym lub drugim tygodniu grudnia br.

Cerber - 14-10-2009, 11:09

JaKu napisał/a:
Organizujemy więc (w imieniu ZKSD) kurs na uprawnienia sędziego kl. III PZSS oraz seminarium na kl. II (RO), kl. I ( CRO) i kl. P (RM) zgodnie z Regulaminem Kolegium Sędziów PZSS...

Jak to jest Janusz, to teraz CRO to ma być klasa pierwsza?

Ja mam licencję sędziego strzelectwa sportowego PZSS klasy drugiej, specjalność strzelectwo dynamiczne z dopiskiem Chief Range Officer.

Czy w tej sytuacji powinienem uczestniczyć w semianarium na kl. I (CRO) jak napisałeś?

Jakie są wymagania stażu dla danej klasy?

Endemit - 14-10-2009, 11:16

No właśnie nikt - mimo kilkukrotnych pytań - nie zechciał tego do tej pory jasno wytłumaczyć - zinterpretować - jak ktoś (np. ja) ma PZSS kl. III z wpisanym strzelectwem dynamicznym, to co On za jeden jest?
JaKu - 14-10-2009, 13:08

Witam

Nie czytacie na stronie PZSS -u w zakładce Kolegium Sędziów a powinniście bo jesteście
sędziami PZSS.
Jest tam poz 1. Regulamin K.S. ....

Tam jest wszystko napisane co trzeba.

Poniżej jest kwit do wypełnienia na kl. wyższą niż III.
Dalej postępować trzeba zgodnie z instrukcją i ew. moim liścikiem ( wyjątkowo ten jeden raz) powyżej.

Dla wyjaśnienia:
Włodku: jesteś II możesz startować na I jeżeli spełniasz wymagania.
Tomku: jesteś III możesz na II
Klasa III z uprawnieniami dynamicznymi nadal jest ale może być tylko sędzią pomocniczym
(na każdych zawodach).
Przy okazji staż sędziowski jest wtedy gdy w protokole z zawodów (także level I) jest
wpisana obsada sędziowska. A więc, na przyszłość, nie ma protokołu - nie ma zawodów
ani stażu sędziowskiego.

Janusz

Bartosz N - 15-10-2009, 01:28

JaKu napisał/a:


ps. kurs i seminarium byłby prawdopodobnie zrobiony na Śląsku ( u Zibiego) w pierwszym lub drugim tygodniu grudnia br.


A nie dało by się spotkać na bardziej neutralnym terenie. Na ten wasz Śląsk to w ch....j drogi. No i ten księżycowy i mikro klimat bardzo żle wpływa na siły witalne człowieka.

Macus - 15-10-2009, 07:26

Księżycowy? Mikroklimat? Dużo jeżdżę po Śląsku ale ostatnio takich widoków nie kojarzę... ;-)
Cerber - 15-10-2009, 08:46

JaKu napisał/a:
Nie czytacie na stronie PZSS -u w zakładce Kolegium Sędziów a powinniście bo jesteście sędziami PZSS.

Janusz,
uważasz, że mam czytać stronę PZSS codziennie?
Po co? ostatnia istotna dla mnie informacja była w 2004r. - uchwała 127...
W regulaminie KS PZSS jest napisane:
Cytat:
4. Przepisy niniejszego regulaminu zostały zatwierdzone przez Zarząd Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego i wprowadzone do realizacji z dniem 29 września 2009 roku, jednocześnie tracą moc dotychczasowe Regulaminy Kolegium Sędziów.

We właściwościach plików widzę, że to Ty jesteś ich autorem.
Zrób proszę listę istotnych dla nas dokumentów bo są rozrzucone...

JaKu napisał/a:
Przy okazji staż sędziowski jest wtedy gdy w protokole z zawodów (także level I) jest wpisana obsada sędziowska. A więc, na przyszłość, nie ma protokołu - nie ma zawodów ani stażu sędziowskiego.

Gdzie znajdę (w którym dokumencie PZSS) to wymaganie?

JaKu - 15-10-2009, 12:19

Cześć

Włodku z każdych zawodów jest protokół, bo inaczej nie są to zawody ( chociażby np. dla Policji aby udowodnić 6 startów rocznie ). Ja oczywiście tych protokołów nie chcę ( bo i dlaczego) ale Prezes jakiegoś klubu skąd ma wiedzieć po np. 3 latach, że ty tam sędziowałeś i ci to potwierdzić (bo np. nie masz książeczki RO i stąd nie zrobiłeś w niej wpisów).

Z czytaniem strony PZSS jest natomiast tak:
człowiek, który chce zostać sędzią dowiedział się właśnie, że jest kurs a na stronie PZSS jest odpowiedni druczek i ... zaczyna czytać instrukcję czyli Regulamin KS aby dowiedzieć się o co chodzi. Podobnie ten co to chce podnieść swoje kwalifikacje.

Jeżeli chodzi o ważne dla nas dokumenty to:
- dla sędziów - wspomniany już regulamin,
- dla klubów
po pierwsze, przepisy konkurencji (w naszym przypadku "pistolet dynamiczny" czyli IPSC)
szczególnie załącznik A1,
po drugie, druczki niezbędne do zatwierdzenia zawodów level II i III ( pozycja 24 w
zakładce Kolegium Sędziów oraz pozycja 21, 2 i 3 ?)

Pomysł jest taki, że jak już powstanie "działające" NROI to ono w imieniu całego Kolegium
Sędziów ( w par.1 pkt 4 Reg.KS jest zrobione dla jego przedstawiciela miejsce) będzie zatwierdzało zawody, i tory na nich, i obsadę sędziowską i będzie zbierało protokoły (bo będzie musiało).
pozdrawiam
Janusz
ps.
Na Śląsku bo tam jest podobno dobre miejsce (strzelnica i tani hotel) jak ustaliło NROI ( jak było)

Macus - 15-10-2009, 15:04

JaKu napisał/a:


Na Śląsku bo tam jest podobno dobre miejsce (strzelnica i tani hotel) jak ustaliło NROI ( jak było)


Potwierdzam :-) a strzelnica kryta :-) i w tyłek ciepło

Rob de Guardio - 15-10-2009, 15:11

Może kolejny kurs będzie np. w Gdańsku..?

Endemit napisał/a:
No właśnie nikt - mimo kilkukrotnych pytań - nie zechciał tego do tej pory jasno wytłumaczyć - zinterpretować - jak ktoś (np. ja) ma PZSS kl. III z wpisanym strzelectwem dynamicznym, to co On za jeden jest?


Przyłączam się do zapytania :one:

Rob.

JaKu - 15-10-2009, 16:15

W Gdańsku ? być morze (jak mawiał Kali) , tylko kiedy ?.
Robimy je co kilka lat (a ten na Śląsku jeszcze nie doszedł do skutku).

Kabar - 15-10-2009, 19:39

O co tu chodzi :idea: :?:

JaKu te informacje to jako "kolega" czy jakaś "nowa" "persona" piszesz :?:

Raz że NROI nie ma, potem coś czego nie ma coś ustaliło :?:

Zrozumieć trudno :oops:

Rob de Guardio - 15-10-2009, 19:51

Co kilka lat.

To by się zgadzalo,bo kilka lat temu byl taki kurs w Olsztynie i prowadzil go Pan Jaroslaw Lewandowski ,Pan Antoni Kamiński oraz Pan Kazimierz Wawrzyniak.

Mam dalej nadzieję,że uprawnienia nadane mocą TEGO wlasnie kursu będą respektowane przez obecne wladze Regionu i skończą się niejasne sytuacje co z tym począć.

Jeszcze raz proszę w imieniu swoim i innych zainteresowanych osób o jasne postawienie sprawy.


Robert Wasielewski.

JaKu - 15-10-2009, 20:34

ad.Z

W żadnych władzach NROI oczywiście nie jestem i nie byłem.
Z założenia kurs organizują sędziowie dla sędziów i jest to jak widać kontynuacja długoletnich starań ( patrz np. komunikat NROI nr 8/2009 i nr 5/2008).

ad.R

Muszę cię uspokoić, ani obecne ani bardziej obecne władze Regionu nic nie mają do uprawnień sędziowskich wydanych przez PZSS.
Chciałbym ci tylko przypomnieć, że od stycznia 2007 PZSS wydaje legitymacje sędziowskie
w oparciu o nową ustawę ( wspomniany Y. L. legitymację wydaną w 2006 r. wymienił mi
na nową w 2007 r.) oraz że zmieniły się wymagania i uprawnienia dotyczące poszczególnych klas sędziowskich i organizacji zawodów. Tak więc warto zastanowić się nad podniesieniem swoich kwalifikacji, do czego zresztą, jako sędzia jesteś zobligowany.

pozdrawiam
Janusz

9x19 - 15-10-2009, 20:48

Nam niestety NROI, które to deklarowało, nie załatwiło wymiany mimo, iż wymagane dane przesłaliśmy. :evil: Chyba uznano, że w Polsce północno - wschodniej nie są potrzebni sędziowie dynamiczni. Dla czterech klubów warmińsko - mazurskich, uprawiających strzelania dynamiczne, chyba się nie opłacało. :-P
JaKu - 15-10-2009, 21:06

macie więc okazję to wyprostować
J.

Rafał - 15-10-2009, 21:25

Czyli kolejny kurs... bo dożywotnio przyznane uprawnienia przez poprzedni kurs/egzamin zostały zdegradowane - komisyjnie - jak mawiał jeden sympatyczny "wuefista". Nie skuszę się na pewno :-P ...zawsze jest jakiś kolejny kurs, have fun! :one:
9x19 - 15-10-2009, 21:36

JaKu napisał/a:
macie więc okazję to wyprostować
J.

A niby co mamy wyprostować? Kurs przeszliśmy, uprawnienia uzyskaliśmy, sędziujemy co miesiąc, wojewódzkie kolegium sądziów zatwierdza obsadę naszych zawodów. Nie mamy żadnej przerwy w pracy sędziowskiej od paru lat. PZSS otrzymał z Warmińsko - Mazurskiego Związku Strzelectwa Sportowego listę aktywnych sędziów po zmianie przepisów i od tej pory cisza. Wymieniono tylko licencje osób z klasą I. O klasie II i niższych zapomniano. Czy to nasza wina? Poza tym NROI swego czasu też zbierała dane sędziów z uprawnieniami dynamicznymi, które we właściwym terminie przesłaliśmy. Mieli załatwić nam wymianę licencji dynamicznych. I nic z tego nie wyszło. Nawet słowa wyjaśnienia, czy też przepraszam. I nie wpisano nas na listę sędziów NROI.

Bartosz N - 16-10-2009, 00:13

Może to teoria spiskowa! Ale niektórym naszym południowym kolegom wydaje się ze mają monopol na strzelania dynamiczne!!!!!!!!!!

Z 18 klubów w regionie aż 4 są z okolic Olsztyna. Czy to zamało by traktować nas poważnie?????

A może koledzy boicie się konkurencji, bo jako zorganizowana grupa z niezłym zapleczem jesteśmy wstanie zrobić zawody LIII. Z których kluby "poludniowe" czerpią niezle zyski??

Ale pociesze was my do LIII sie nie pchamy. Bo spotr ten traktujemy jako zabawę, a nie jako sposub na zarabianie kasy!!!!!!!
Kto był. To wie jaka unas panuje atmoswera. Nikt się tu na zyski nie nastawia.

Pozdrawiam

JaKu - 16-10-2009, 10:57

Prezes napisał/a:
JaKu napisał/a:
macie więc okazję to wyprostować
J.

A niby co mamy wyprostować? Kurs przeszliśmy, uprawnienia uzyskaliśmy, sędziujemy co miesiąc, wojewódzkie kolegium sądziów zatwierdza obsadę naszych zawodów. Nie mamy żadnej przerwy w pracy sędziowskiej od paru lat. PZSS otrzymał z Warmińsko - Mazurskiego Związku Strzelectwa Sportowego listę aktywnych sędziów po zmianie przepisów i od tej pory cisza. Wymieniono tylko licencje osób z klasą I. O klasie II i niższych zapomniano. Czy to nasza wina? Poza tym NROI swego czasu też zbierała dane sędziów z uprawnieniami dynamicznymi, które we właściwym terminie przesłaliśmy. Mieli załatwić nam wymianę licencji dynamicznych. I nic z tego nie wyszło. Nawet słowa wyjaśnienia, czy też przepraszam. I nie wpisano nas na listę sędziów NROI.


I ty się pytasz co macie wyprostować?
Z tego co piszesz, widzę że wszystko.
Kto w Waszym Woj. K. Sędziów zajmuje się sprawami sędziów "dynamicznych" i zatwierdzaniem zawodów ( na pewno ktoś z tych czterech klubów o których pisze Bartek - bo nikt inny się na tym nie ma prawa znać)?.
Licencje kl. II i III wystawia Wasz Związek Wojewódzki - więc co ma do tego Centrala PZSS
Jedynie co do NROI możecie mieć pretensje ( ale to Wasi koledzy więc nie będziecie ich chyba bić).
Kurs na II kl. też możecie zrobić sami. Warunek jest jeden: program i obsadę instruktorską
zatwierdza K.S. w Centrali, wykładowcy kl.P - RM, odpowiedni program itd.. ( Na kl. III z upr. dyn. jest prościej wystarczą z kl. I).
Zdajecie sobie sprawę z tego, że od listy aktywnych sędziów dynamicznych w Województwie do listy aktywnych w Polsce daleka droga bo... .
To co teraz ma być zrobione to właśnie lista aktywnych w Polsce.

pozdrawiam
Janusz

[Poprawiłem tylko cytowanie]

JaKu - 16-10-2009, 11:54

Bartku
( nie cytuję bo mi to nie wychodzi za dobrze )
Wierzę.
U nas zawody L.III (może nie najlepsze) robi 1 osoba(druga dochodząca) + tych dwóch oraz jeszcze czterech do projektowania i budowania torów.
Zapraszam do udziału przy "podziale tortu"

Cerber - 16-10-2009, 12:03

Janusz, nerwowych wypowiedzi Bartka o zarabianiu na zawodach nie komentuj proszę.
Nic to nie da, szkoda nerwów. Kto to robił lub był przy tym wie jakie są realia.
Zarobku nie ma przy imprezach na wynajmowanych strzelnicach, prędzej dopłacić trzeba z własnej kasy...

Endemit - 16-10-2009, 17:05

Cerber napisał/a:
Janusz, nerwowych wypowiedzi Bartka o zarabianiu na zawodach nie komentuj proszę.
Nic to nie da, szkoda nerwów. Kto to robił lub był przy tym wie jakie są realia.
Zarobku nie ma przy imprezach na wynajmowanych strzelnicach, prędzej dopłacić trzeba z własnej kasy...


Oj, to, to... a jeszcze nam strzelnicę zniszczyli.
PS.
Bartek - spokojnie ;-)

Rob de Guardio - 16-10-2009, 18:43

Bartek wyluzuj.Tyle tego co se pokrzyczysz.
Co się z tego zrobi zobaczymy,pośpiech jest wskazany tylko przy lapaniu pchel.
My już starsi ,ale Ty pewnie dożyjesz normalności.

Poza tym take advice - pokorne cielę dwie matki ssie...Idż za przykladem Kolegów, którzy zachowują polityczną neutralność.
A nasze dyplomiki,legitymacje i dokumenty stwierdzające kwalifikacje dynamiczne użyć se możemy widać w jedynym slusznym celu.
:evil:

9x19 - 16-10-2009, 20:41

Spokojnie, wszystko sie załatwi. Ale jakie to szczęście, że to MY decydujemy o obsadzie sędziowskiej na naszych strzelnicach i na naszych zawodach. Bo jesteśmy samodzielni, samorządni i ... samofinansujący. ;-) ;-) ;-)
Papo - 16-10-2009, 23:39

Wracając do tematów sędziowskich IPSC.Czy PZSS ma licencję z "Canady"? Jeśli nie ma , to nie może chyba wydawać uprawnień sędziowskich IPSC. Nasze (też mam takie) licencje sędziego strzelań dynamicznych zostały wydane przez PZSS.Myślę , że w "prawdziwym "IPSC się niestety nie liczą.Powinny mieć akceptację NROI.Niestety poprzednia "władza" olewała ten temat w sposób b, przykry dla chętnych więc bardzo łatwo było Nas wprowadzić w maliny.Tak się stało. Mam nadzieję , że nowa władza coś z tym zrobi! I to szybko bo temat nabrzmiewał od kilku lat , a jest naprawdę ważny. Poza tym zawsze jest plan "B". Mam rację "Północni"? Region Polska Północ też fajnie brzmi. :-D
9x19 - 17-10-2009, 06:43

Zgodnie z polskim prawem - ustawa o sporcie kwalifikowanym - sędzią sportowym może być wyłącznie osoba, która posiada licencję sędziego sportowego przyznaną przez właściwy POLSKI związek sportowy. W przypadku strzelectwa tym polskim związkiem jest PZSS. :evil:
Endemit - 17-10-2009, 09:14

Papo napisał/a:
...Poza tym zawsze jest plan "B". Mam rację "Północni"? Region Polska Północ też fajnie brzmi. :-D

Już sobie z w ten sposób "dworowałem" - ale racja jest ;-)
Mamy tu nawet taką miejscowość - Gągławki - i np. Region Goglawki IPSC - też brzmi, co najmniej tak, jak Burkina Paso...
PS.
Która Władza?

Papo - 17-10-2009, 15:36

Cytat:
Która Władza?
Co by nie kombinować , to jedyna Władza w IPSC to ta która ma Certyfikat od najwyższej, kanadyjskiej.Nasze ZKSD miało z czasem taki Certyfikat uzyskać ale na razie jeszcze go nie ma.Co będzie dalej?...Zobaczymy.
Papo - 17-10-2009, 16:12

Cytat:
Zgodnie z polskim prawem - ustawa o sporcie kwalifikowanym - sędzią sportowym może być wyłącznie osoba, która posiada licencję sędziego sportowego przyznaną przez właściwy POLSKI związek sportowy. W przypadku strzelectwa tym polskim związkiem jest PZSS.
To się wszystko zgadza Prezesie.Te Licencje są swoistym Prawem Jazdy dla każdego sędziego ale nie każdy z Prawem jazdy jest dopuszczony do np. F!.Oprócz tego trzeba mieć licencję od F!. Tak samo u Nas w IPSC. Bez akceptacji NROI nie posędziujemy sobie np. w Niemczech , USA czy tam innym Tajwanie.
Rob de Guardio - 17-10-2009, 17:46

Nic konstruktywnego Papo.
Tajwan ?
Zostańmy w Polsce.

Ale...może...jest inna droga. :idea:
Skoro powstal Polski Związek Biathlonu , to może znajdzie się miejsce dla Związku Sportowego,który lączy strzelanie z inną forma przemieszczania się - niekoniecznie na nartach.
Czy nie ma tam gdzieś jakiejś ustawowo-prawnej możliwości?
Dlaczego PZSS nic nie ma do zawodników uprawiających nomen omen piękny i ze strzelectwem mooocno związany Biathlon???

EDIT:

Już wiadomo dlaczego.

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 2 września 2009 r. w sprawie wykazu dyscyplin sportu, w których mogą działać polskie związki sportowe.
Niestety ,nie ma tam nic o IPSC...

http://www.airguns.pl/node/1784


Rob.

Papo - 17-10-2009, 22:10

O to właśnie chodzi.Nie istnieje oficjalnie Nasza dyscyplina.Dlatego zostało założone ZKSD. Dalszym celem ale najważniejszym miała być zmiana tego i zarejestrowanie IPSC jako dyscypliny sportu strzeleckiego. Niestety droga do tego się wydłuża i nie wiadomo kiedy i jak się zakończy. Mogę tylko wyrazić nadzieję , że dogadamy się Wszyscy wreszcie i Sprawa zostanie popchnięta dalej.
Tomek - 19-10-2009, 07:52

Po chwili refleksji skasowałem.
Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe - jeżeli ktoś zdążył przeczytać, to wie o co chodzi.
A temu Misiu - pozdrowienia ;-)

Endemit - 19-10-2009, 08:17

Tomek napisał/a:
...
d) karabinek sportowy, to jest karabiny jednostrzałowe o kalibrze 5,6 mm (0.22") przeznaczone do strzelania amunicją "long rifle", o ciężarze nie przekraczającym 8000 g oraz dowolnym oporze języka spustowego,"

Tak jakby karabin powtarzalny się nie załapuje, czyż nie :roll: :?:


No Tomek, a to ten karabinek - od biathlonu - jest kilkustrzałowy naraz?... :-P
Nie,e - on jest za każdym razem jednostrzałowy...

Rob de Guardio - 24-10-2009, 16:30

Endemit napisał/a:
([...)Nie,e - on jest za każdym razem jednostrzałowy...


BTW.

To czy ten kurs ,który byl organizowany przez PZSS(P.Kamiński) IPSC Region Polska( Pan.Wawrzyniak) i IPSC Region Polska (Pan. Lewandowski) to byl tylko jednostrzalowy/jednosezonowy ? ;-)
Tzn. Byliśmy sędziami R.O. i już nie jesteśmy?A może w ogóle nie ma już R.O.tylko to taki tytul towarzyski??
Czy to oznacza ,że w tym przypadku prawo zadzialalo wstecz?A może w ogóle bylo to bezprawne?
A może coś mi się przyśnilo i tak naprawdę to TEGO kursu nie bylo???
A teraz najważniejsze:

Czy jest ktoś,kto może zapytać wymienione wyżej osoby :
CO DALEJ Z TYMI PAPIERAMI/DYPLOMAMI POD KTÓRYMI SIĘ PODPISALI ????

Skoro 17+3 osoby poświęcily na to czas i pieniądze to może wypada to w końcu rzetelnie wyjaśnić !!!

Rob.

Rafał - 25-10-2009, 07:35

Dokładnie. Uprawnienia zostały przyznane "dożywotnio". Za jakiś czas znów zmieni się ekipa, zbierze sie nowa komisja i znów trzeba będzie robić ten sam kurs... jeszcze raz :-/
JaKu - 25-10-2009, 17:03

Rob de Guardio napisał/a:



Tzn. Byliśmy sędziami R.O. i już nie jesteśmy?A może w ogóle nie ma już R.O.tylko to taki tytul towarzyski??
Czy to oznacza ,że w tym przypadku prawo zadzialalo wstecz?A może w ogóle bylo to bezprawne?
A może coś mi się przyśnilo i tak naprawdę to TEGO kursu nie bylo???

Skoro 17+3 osoby poświęcily na to czas i pieniądze to może wypada to w końcu rzetelnie wyjaśnić !!!

Rob.[/quote]

Panowie, jeszcze raz !
Zadajcie sobie kilka pytań:

1. Czy był to kurs na sędziego III kl. ? Tak
Więc nadal macie uprawnienia sędziego III kl.
2. Czy w poprzednim Regulaminie Kolegium Sędziów
było coś na temat że sędzia III kl. to RO? Nie
Było tylko, że są uprawnienia dynamiczne:
- nadzorowanie strzelania,
- obliczanie wyników i klasyfikacja.
3. Czy uprawnienia się zmieniły ? Nie
cytuję:
Licencja sędziego klasy trzeciej (najniższa) świadczy, że jej posiadacz ma kwalifikacje wymagane dla pełnienia oficjalnych funkcji sędziowskich, z wyjątkiem funkcji kierowniczych, podczas wszystkich zawodów strzeleckich organizowanych na terenie całego kraju.
4. Czy władze IPSC w Polsce (RR i NROI)
wpisały te 17 osób na swoją listę sędziów? Tak/Nie
5. Czy ktoś z tej 17 otrzymał już wyższą klasę?

zakreślcie to co sami wiecie bo ja tej 17 nie
znam
Przestańcie więc marudzić.

Janusz

Rob de Guardio - 25-10-2009, 19:35

Odpowiadasz glównie Ty Januszu.Dziękuję za uwagę.
Jednak na dyplomie ukończenia kursu widnieje wyrażnie określenie "uzyskal tytul: Range OfficerMogleś tego nie wiedzieć.Fakt.
Bo wiesz...po co robić uprawnienia sędziego III klasy dwa razy...
Tym bardziej,że w tej 17-stce byly osoby posiadające i piewszą i drugą a nawet klasę państwową uprawnień sędziowskich.

Szkoda,że nikt z prowadzących ten omawiany kurs nie ma konta na tym forum.
Najbardziej martwi mnie to:

Cytat:
4. Czy władze IPSC w Polsce (RR i NROI)
wpisały te 17 osób na swoją listę sędziów? Tak/Nie

Teraz ja poproszę o pozakreślanie.
Jeśli nie wpisaly to oznacza to ,że:

1/Kurs byl nielegalny tak/nie
2/Wladze zapomnialy wpisać tak/nie
3/Może jest kilka list...coś na zasadzie światów równoleglych tak/nie

P.S.
Z calym szacunkiem,ale nie marudzimy,tylko staramy się walczyć o swoje.

P.S.2
Może ktoś,kto zna i ma kontakt z osobami prowadzącymi omawiany kurs poprosi o wyjaśnienie problemu u żródla?

Rob.

Endemit - 25-10-2009, 20:15

Mam to wszystko "tak sobie" w końcu, ale Janusz, ta uwaga o "marudzeniu" nie była w dobrym tonie - przepraszam, ale zniesmaczyła mnie lekko, chociaż zainteresowany problemem nie jestem.
Z całym szacunkiem,
Tomek.

JaKu - 25-10-2009, 21:05

W PZSS, w danej specjalności strzeleckiej, zawsze rozpoczyna się karierę sędziowską od
sędziego kl. III ( niezależnie od posiadanych innych - nawet wyższych).
Biorąc pod uwagę specyfikę specjalności strzeleckiej którą uprawiamy, należy zwracać na to szczególną uwagę ( sędziowanie tu ma daleko inną wagę niż w pozostałych specjalnościach) .

Dlaczego dostaliście "dyplomy", tego nie wiem, pewnie komuś na tym zależało.
(Normalnie w PZSS po kursie wydaje się licencje.)

Dla was ważne jest czy na licencji, oprócz RO, jest napisane "lic. sędziego kl. III" ?
Jeżeli tak to jesteście sędziami kl. III.

Być może władze NROI ( wówczs nam panujące) nie zdążyły przed końcem swojej kadencji
wpisać was na stosowną listę.

Nikt też nie chce abyście robili uprawnienia III kl. ponownie.

Powinniście wykazać się stosowną praktyką, bo lata w niższej klasie macie i po seminarium i egzaminie otrzymać uprawnienia sędziego kl. II.
Czy coś jeszcze nie jest jasne?

Janusz

ps.
Jeżeli wiesz, to ciekawi mnie ilu z tej 17 - tki startuje w zawodach IPSC i sędziuje?

JaKu - 25-10-2009, 21:39

Endemit napisał/a:
Mam to wszystko "tak sobie" w końcu, ale Janusz, ta uwaga o "marudzeniu" nie była w dobrym tonie - przepraszam, ale zniesmaczyła mnie lekko, chociaż zainteresowany problemem nie jestem.
Z całym szacunkiem,
Tomek.

To miejsce jest przeznaczone do wymiany informacji dla tych co chcą na kurs (różnego stopnia), dla tych co się martwią, że dawno takiego nie było itd.
Natomiast ci co mają uprawnienia i nie ma ich na liście sędziów powinni zwrócić się
(mieli na to kilka lat) do tych co taką listę tworzą (prawnie lub nie).
Ja podjąłem się organizacji kursu i seminarium dla tych co tego chcą
i tylko przez grzeczność próbuję wyjaśnić zaistniałą sytuację.
Dla mnie to, że ktoś kto dostał po kursie licencję III kl. ( zgodnie z prawem) i dopisek
( z dyplomem) Range Officer ( bez jakiejkolwiek podstawy prawnej) i teraz próbuje to
"zmienić" jest niestety marudzeniem i nie ma co się obrażać ani czuć zniesmaczonym.

pozdrawiam
Janusz

Endemit - 25-10-2009, 22:23

OK - masz rację ;-)
9x19 - 25-10-2009, 22:30

Szanowny Januszku, czuję się nieco zniesmaczony Twoimi insynuacjami.

Po pierwsze - Kurs, o którym pisali wyżej koledzy odbył się w Olsztynie (jest takie miasto na Warmii) w 2005r. i wykładowcą oraz wystawcą licencji trzeciej klasy sędziów strzelectwa sportowego w specjalnościach "strzelectwo dynamiczne: - nadzorowanie, obliczanie wyników i klasyfikacja", na których była tarcza ze znaczkiem PZSS i napisem "Range Officer", był Pan Antoni Kamiński - ówczesny i obecny Przewodniczący Kolegium Sędziów PZSS.

Czy sądzisz, że było to "bez podstawy prawnej" ?

Po drugie - nasze osoby były zgłaszane do NROI, ale z nieznanych nam powodów pozostało to całkowicie bez echa, ani słowa wyjaśnienia czy nawet stwierdzenia "pocałujecie nas w nos".

Po trzecie - większość z tych sędziów którzy otrzymali licencje w zakresie strzelectwa dynamicznego (w zakresie innych specjalności są wśród tych osób sędziowie z klasą państwową, a także z klasą I i II) nadal sędziuje konkurencje strzelań dynamicznych, a w tym IPSC i IDPA.

To tyle celem wyjaśnienia.

JaKu - 26-10-2009, 11:17

Jak dobrze wiecie ( a zawsze można przeczytać na stronie PZSS) legitymacje dla sędziów
kl. III i II wystawia organizator kursu.
Yarek, który był wtedy szefem NROI miał "taką koncepcję" wzornictwa a nie miało to żadnych "podstaw prawnych". Oczywiście można było to prawo ustanowić i pewnie byłby teraz spokój . Tak więc Yarek wystawiał legitymacje kl. III i II z dopiskami RO i CRO a pozostała część Polski normalne z dopiskiem "strzelectwo dynamiczne" ( co było zgodne z "prawem" bo takie wtedy obowiązywało).
Zdajecie sobie sprawę z kwalifikacji ludzi, którzy otrzymywali licencje sędziego kl. III
( mam nadzieję, że nie mówię o Was ).
Taka licencję może otrzymać człowiek nawet nie strzelający. Całe szczęście, że też prawie do niczego ona nie upoważnia.
Dopiero praktyka uczy i dokonuje naturalnej selekcji.
To, że NROI "pozostawiało to całkowicie bez echa", jak piszesz, świadczy raczej za tym, że do tej pory nie daliście poznać im się jako sędziowie IPSC .

Janusz

9x19 - 26-10-2009, 11:57

JaKu napisał/a:
Tak więc Yarek wystawiał legitymacje kl. III i II z dopiskami RO i CRO a pozostała część Polski normalne z dopiskiem "strzelectwo dynamiczne" ( co było zgodne z "prawem" bo takie wtedy obowiązywało).
..... To, że NROI "pozostawiało to całkowicie bez echa", jak piszesz, świadczy raczej za tym, że do tej pory nie daliście poznać im się jako sędziowie IPSC .

Janusz

Proponuję trzymać się faktów:
Po piersze - NIE Yarek nie wystawiał nam licencje sędziowskie tylko osoba ze wszech miar odpowiednia czyli Przewodniczący Kolegium Sędziów - Antoni Kamiński. Więc bardzo proszę Yarka w to nie mieszać.
Po drugie - to, że NROI nie chce widzieć sędziów z naszych Klubów, które stanowią 1/4 wszystkich klubów strzelctwa dynamicznego w kraju, nie jest naszą winą. Ponadto na naszym terenie (warmińsko - mazurskie) sędziujemy wszystkie zawody, bo innych sędziów tu nie ma, a w szczególności sędziów z listy NROI.

JaKu - 26-10-2009, 14:50

Sorry. Nie wiem jakie są fakty czyli kto był organizatorem waszego kursu. ( myślałem, że Yarek bo to on był wtedy był jak pisałem człowiekiem od strzelań dynamicznych).

Ale właściwie to czym wy się martwicie?
Byliście na kursie, macie licencje s.III kl., sędziujecie na zawodach .
Cóż więc chcecie , bo się zagubiłem ?
A... chcecie być na liście NROI Polska.
Panowie obiecuję wam, że jak powstanie kolejne NROI to zaapeluję w waszym imieniu o stosowny wpis na listę.( pozostałym kilku setkom sędziów kl. III z wpisem "upr. dynamiczne" również ).
pozdrawiam
Janusz
ps.
Jakie 1/4 klubów? ( doliczyłem się 2 - Gwardia i Jonkowo )
Razem 7 osób. Gdzie strzela IPSC tych 11 pozostałych sędziów waszego kursu (Tomek mówił, że brał udział w innym) co chce być wpisanych na listę.

9x19 - 26-10-2009, 16:49

Jest jeszcze KS GARDA Ostróda i KS LOK VIP Olsztyn, które aktualnie nie są na liście IPSC, ale tam też się strzela dynamicznie (w Gardzie co miesiąc). Tomek był na tym samym kursie. ;-)

PS. Trochę niżej, na tym Forum, jest taka zakładka:
Forum GARDA, WKS 10, GWARDIA
Ostatni post: XL Zawody KS Garda
Forum członków KS GARDA Ostróda, WKS 10 Jonkowo, TS GWARDIA Sekcja Strzelań Dynamicznych - Olsztyn

JaKu - 26-10-2009, 17:48

W tym wypadku nie różnimy sie wiele.
Ty patrzysz na listę sędziów NROI, ja na listę strzelców Regionu Polska.
pozdrawiam
J.

Rob de Guardio - 26-10-2009, 18:06

JaKu napisał/a:
(...)
Ty patrzysz na listę sędziów NROI, ja na listę strzelców Regionu Polska.
pozdrawiam
J.


Obecność na liście strzelców Regionu Polska nic nie zmieniała w kwestii zakwalifikowania do listy sędziów NROI...

Pzdr.

Moric - 26-10-2009, 20:43

Witam. a ja w 2003 roku otrzymałem legitymację sedziego kl. trzeciej z dopiskiem Stzelectwo praktyczne. W 2007 dostałem już bez tego wpisu.
JaKu - 26-10-2009, 20:55

Jeżeli masz starą lub numer starej to się da bez trudu naprawić.
Zresztą byli też inni na tym kursie z 2003.
Nie widzę problemu. Spokojnie kompletuj wniosek na kl.II.
J.

Moric - 26-10-2009, 21:30

Mam obie, bo każda z nich jest przyznana na czas nie oznaczony. dziękuję, pozdrawiam
JaKu - 26-10-2009, 21:33

Ta wydana przed styczniem 2007 jest niestety nieważna (zmiana ustawy).
J.

Rob de Guardio - 27-10-2009, 21:50

Szanowne NROI.
Proszę o wyjaśnienie co z uprawnieniami R.O. które nabylem po odbyciu kursu sędziowskiego.
Czekam niecierpliwie.

Robert .

jaczax - 28-10-2009, 15:43

Bardzo Ważni Koledzy! Gdybyście nie mogli skojarzyć, gdzie znajduje się nasza mieścina - ok. 40 km na północny wschód od Grunwaldu i jak u Was nie wiedzieli jeszcze co to strzelanie dynamiczne - u nas spore zawody międzynarodowe odbywały się :mrgreen:
Endemit - 28-10-2009, 16:05

Jacek przestań, bo będąc w temacie - zawody były, ale sędziowie nie...
A poza tym, zaraz Ci Cedynię wyciągną i leżysz....Chociaż tam sędziów też chyba nie było :shock:
A na poważnie. No przecież Jaku wszystko wyjaśnił, i to - moim zdaniem - z dwóch stron widzenia: PZSS-u i tzw. Naszej. Proponują kurs. Chcemy (albo możemy, bo ja np. nie - z przyczyn pozamerytorycznych), to się do tego 7 listopada rejestrujemy i jedziemy i COŚ MAMY. Nie chcemy, to po co piszemy tyle - wystarczy - "Nie łykam" i tyle.
Na zawodach pod patronatem i wg reguł PZSS-u, jak mamy odpowiednie i aktualne uprawnienia, to legalnie sędziujemy - jak nie, to... jak wyżej, tylko gdzie indziej.
I tyle - OVER...

Leszek - 28-10-2009, 17:59

Jacku, nie drwij z kolegów :-P
braki w wiedzy geograficznej spowodowały, że mamy sporo niedźwiedzi polarnych :mrgreen:

więc czasami są i dodatnie strony braku wyżej wymienionej :-)


nisko się kłaniam

Endemit - 28-10-2009, 22:36

Leszek napisał/a:
Jacku, nie drwij z kolegów :-P
braki w wiedzy geograficznej spowodowały, że mamy sporo niedźwiedzi polarnych :mrgreen:

więc czasami są i dodatnie strony braku wyżej wymienionej :-)


nisko się kłaniam


Oooo... ;-)
I Psie Pole level III się odnalazło... (LIII, bo też międzynarodowe przecież)
A ja, z wyrazami należnego szacunku ;-)

jaczax - 29-10-2009, 15:55

Leszek napisał/a:
Jacku, nie drwij z kolegów :-P
braki w wiedzy geograficznej spowodowały, że mamy sporo niedźwiedzi polarnych :mrgreen:

więc czasami są i dodatnie strony braku wyżej wymienionej :-)


nisko się kłaniam


Miło znów "widzieć" Kolegę :-) Wcale nie drwię z nikogo, absolutnie. Chciałem tylko lekutko coś dorzucić do pieca :mrgreen: Jestem pewien, że znacznie więcej kolegów z Warmii i Mazur znajdowałoby się na liście Regionu, gdyby nie ta chora sytuacja. W roku ubiegłym było nas znacznie więcej na liście.

A Twoje Tomku zdanie podzielam, tylko za duzo muszę siedzieć przed komputerkiem i łapki mnie świerzbią :mrgreen:

Endemit - 29-10-2009, 16:00

[quote="Jacek W"]
Leszek napisał/a:
...W roku ubiegłym było nas znacznie więcej na liście.
...

Ale czemu żeście nigdzie nie jeździli?!?! :evil:

jaczax - 29-10-2009, 16:21

Tomek, mogę za siebie tylko odpowiedzieć - nie mogłem, poza tym cieniuśki jestem, kilka razy miałem przyjemność zmierzyć się z Kolegami z kraju, przecie wiesz jak jest. W tym roku pojeździłem na zawody dokładne, w przyszłym też, ale co będzie za dwa lata - nie wiem. Na miejscowych zawodach dynamicznych będę - jak do tej pory, na większości :-)
Endemit - 29-10-2009, 21:39

Do tematu Chłopy... został tydzień na rejestrację. Później będą znowu biadolenia, że nikt kursów nie robi... :-/
Kabar - 29-10-2009, 22:21

Jaka rejestracja... :shock: i dlaczego został tydzień... :?: Coś przegapiłem... :?: :oops:
Kabar - 29-10-2009, 22:42

Już znalazłem :idea:
Ile ma kosztować w/w "kurso-seminarium" :?:

Cerber - 29-10-2009, 22:48

:shock: Co, gdzie, kiedy i dlaczego tak drogo?
Endemit - 29-10-2009, 23:25

JaKu napisał/a:
Witam
...
Organizujemy więc (w imieniu ZKSD) kurs na uprawnienia sędziego kl. III PZSS oraz seminarium na kl. II (RO), kl. I ( CRO) i kl. P (RM) zgodnie z Regulaminem Kolegium Sędziów PZSS i dlatego wszyscy chętni na kurs lub seminarium powinni wypełnić stosowny druczek ( jest na stronie PZSS w zakładce Kolegium Sędziów) i przesłać go na adres clavdis@interia.pl do 7 listopada br. (ew. można listownie na adres WSS z dopiskiem "kurs")

We wniosku należy wpisać staż sędziowski (z zawodów dynamicznych) po uzyskaniu ostatniej klasy sędziowskiej, najdalej od roku 2006 (włącznie) tj. od chwili obowiązywania przedostatniej wersji przepisów IPSC.

Lista zawodów jest na stronie IPSC Region Polska w zakładce: zawody, wyniki ( nie wpisujemy zawodów przeprowadzonych poza granicami Polski).

Wszyscy ci, którzy uprawnień sędziowskich "dynamicznych" wydanych przez PZSS ( kl. III - ogólna z uprawnieniami dynamicznymi, kl. II - ogólna z uprawnieniami dynamicznymi oraz kl. III (RO), kl. II (CRO) lub kl. I (RM) - made in Y.) z jakiegoś powodu nie mają a mimo to sędziowali na zawodach lub aktywnie w nich startowali i da się ich staż sędziowski uzupełnić ( przez analogię) startami w zawodach oraz poparciem macierzystego klubu, będą mogli również uczestniczyć w seminarium.

Prosimy o poważne potraktowanie sprawy i nie przekraczanie terminu przesyłania wniosków, od tego bowiem zależy termin przeprowadzenia szkolenia ( zgłoszenie kursu do PZSS musi być zrobione z miesięcznym wyprzedzeniem) oraz zweryfikowanie numerów uprawnień ( baza PZSS-u była po 2006 zmieniana).

Jeżeli ktoś miał po roku 2006 nadawane lub zmieniane uprawnienia sędziowskie w innych dyscyplinach strzeleckich prosimy o podanie również numerów i tych legitymacji.

Ponieważ, jak wiemy, nie wszyscy sędziowie IPSC czytają to forum prosimy o przekazanie
tej informacji innym, szczególnie będącym imiennie na liście sędziów byłego NROI Regionu Polska.

pozdrawiam

Janusz

ps. kurs i seminarium byłby prawdopodobnie zrobiony na Śląsku ( u Zibiego) w pierwszym lub drugim tygodniu grudnia br.


No tam "wyżej" w tym temacie było...
Może warto, jak ktoś jednak próbuje coś...?

Cerber - 29-10-2009, 23:41

Acha...

Janusz, konkretnie:
- podaj koszty kursu/seminarium dla np. 20 osób (100zł/os. jak mówiłeś?)
- miejsce, czas i wykładowców

Wyślę informację mailem do ponad 60 osób z obecnej listy sędziów IPSC.

ps.
Po co wymaganie poparcia macierzystego klubu?

Krzys007 - 30-10-2009, 08:37

Panowie co wy wyprawiacie? Czemu jedna uprawnienia są ważne a inne nie? I kto dał ważne uprawnienia tym co negują uprawnienia innych? Kto ich w ogóle do tego upoważnił i za czyją zgodą? To tak jak z wymaganymi 6 startami w roku, bo ktoś tak ustalił z PZSS i Policją ale kto i czemu bez wiedzy zainteresowanych, na marginesie w tym kraju obowiązuje prawo i ustawa o broni i amunicji a tam o startach nic nie ma. Na marginesie według Ministra sportu rekreacja to też sport, kolega dostał to na piśmie. Ja osobiście mam około 15 startów w roku we wszystkich konkurencjach strzeleckich ale nie będę nikogo zmuszał żeby startował 6 bo może go stać na 3 starty. NROI Poland nic nie robiło przez cztery lata tylko pisał komunikaty i obiecywało. Nawet przepisów nie przetłumaczyli do czego sami się zobowiązali, zrobił to Janusz choć nie musiał i chwała mu za to. Teraz jak się wszystko zmienia w polskim IPSC mam nadzieje że na lepsze to ONI nagle po czterech latach robią kurs, ale o zgrozo czytam na forum że nie jako NROI ale jako ZKSD !!! Do tej pory słyszałem i czytałem że tylko NROI może robić takie kursy a inni nie, a teraz nagle jak Ci inni mogą bo to MY!!! Gdzie jest DR żeby Was chwycił nie napisze za co i ustawił do szeregu. A z kursem kolegów z Olsztyna t już po prostu polskie piekło. Kurs prowadził Jarek chyba ówczesny szef NROI i pan Kamiński z PZSS od właśnie spraw sędziowskich, a tu nagle po kilku latach uprawnienia są nieważne bo coś. Kto o tym decyduje i czemu prowadzi rozmowy z PZSS za naszymi plecami i za czyją zgodą. Uprzejmi proszę DR jeśli czyta to forum o zrobienie z tym porządku i wyjaśnienie całej sprawy bo pod tym tekstem podpisuje się ja ale to głos naprawdę wielu strzelców. Panowie oszczędźcie sobie wstydu, przestańcie p...ć głupoty i weźcie się za trenowanie. Ale widać że strzelectwo IPSC mało was interesuje tylko mieszanie i wieczne kłótnie które mają początek 10 lat temu i już nikt nie pamięta kto z kim i o co się pokłócił.
Krzysztof Michałowski

Endemit - 30-10-2009, 11:17

A kurna, idę po dzidę i wracam do lasu... :shock:
JaKu - 30-10-2009, 12:24

Witam
Krzyśku
Gdybyś przeczytał to wszystko od początku to byś zobaczył, że:
- licencje sędziowskie wydaje w Polsce PZSS,
- nikt nie mówi, że licencje wydane po 1.01.2007 są nie ważne
( tę datę ustalił Sejm w ustawie o sporcie ),
- kurs na sędziego strzelectwa sportowego może zrobić dowolna organizacja lub osoba
pod warunkiem, że otrzyma z PZSS-u zatwierdzenie tematyki i wykładowców ( komisja
egzaminacyjna jest z PZSS ),
- dopiero od niedawna ( od września br. ) są określone warunki, tryb wydawania i uprawnienia dotyczące sędziów "dynamicznych",
- tak jak od niedawna ( od marca br.) PZSS przyjął przepisy IPSC jako przepisy
konkurencji "....pistolet dynamiczny.....".
I tak naprawdę nie ma to wiele wspólnego z DR, RR, NROI itp (poza lobbowaniem i ułatwianiem nam, strzelcom życia) bo PZSS jest związkiem sportowym organizacji i klubów strzeleckich .


Janusz

ps.

I jest to tak samo jak z 6 startami.
Policja wymaga od posiadacza broni wykazania aktywności.
Jedną z możliwości jest pokazanie kwitu z PZSS. A ten kwit PZSS wystawia tym co 6 razy byli na zawodach ( tak sobie ustalili i uważają, że to dobra liczba ).

9x19 - 30-10-2009, 12:49

Pozwolę sobię na mały Off ....

JaKu napisał/a:
... I jest to tak samo jak z 6 startami.
Policja wymaga od posiadacza broni wykazania aktywności.
Jedną z możliwości jest pokazanie kwitu z PZSS. A ten kwit PZSS wystawia tym co 6 razy byli na zawodach ( tak sobie ustalili i uważają, że to dobra liczba ).

I jest to kolejne bezprawie czynione przez Policję z poparcie związku strzeleckiego, który wydając wiadomą uchwałę przekroczył swoje uprawnienia o czym nie raz już wypowiedziały się sądy administracyjne.

PS. Właśnie składamy kolejne podanie o pozwolenie na broń palną sportową bez słynnego "zaświadczenia z hologramem" z PZSS. Poprzednie podanie bez tego dokumentu zostało załatwione pozytywnie.

Krzys007 - 30-10-2009, 21:11

Dziwie się Janusz że Ty odpisałeś na mój post, bo nie był on kierowany do Ciebie lecz do osób które zgodziły się pełnić funkcje w NROI i nic poza tym. Ktoś doprowadził do takiej sytuacji że przez cztery lata nie działo się nic, nawet nie mówię o kursach na sędziów ale o jasne określenie uprawnień osób które takowe nabyły. Jest nas w Polsce tak niewielu że naprawdę powinni wszyscy zrozumieć zaistniałą sytuacje i poczekać te dwa miesiące do nowego roku aż zostaną jasno określone zasady funkcjonowania Regionu i NROI. Bardzo Ciebie Janusz szanuje i lubię jako kolegę więc wierze że nie odbierzesz moich słów osobiście. Jestem Tobie bardzo wdzięczny jak pisałem z wkład jaki poniosłeś w przetłumaczenie przepisów, ja wstyd się przyznać ale znam angielski na poziomie kali chcieć pić i tłumaczenie mi po prostu pomaga. Wiem że zaangażowałeś się w sprawy sędziowskie ale delikatni mówiąc czas jest nerwowy i sposób w jaki przedstawiłeś swoje wypowiedzi na forum jest mało czytelny stąd głosy ludzi i bardzo słusznie. Spie....lono cztery lata i dwa miesiące to jeszcze wytrzymam, a dodatkowej adrenaliny to mam dosyć w pracy.

Pozdrawiam
Krzysztof Michałowski

PS. Moją poprzednią wypowiedz podtrzymuje w 100% i albo ten kurs organizuje NROI Polska albo niech sami przeczytają co napisali patrz komunikat NROI nr7.

Endemit - 30-10-2009, 22:29

Krzysztof, a to pamiętasz: http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=51
Kiedy ja o to wszystko pytałem...
Pozdrawiam,
Tomek

Rob de Guardio - 30-10-2009, 22:55

Pytałeś Tomku.Potem Jerzy pytał,Rafał pytał, Robert pytał...inni też pytali.
Janusz odpowiada.
Ale czy odpowiada za to co inni zrobili?

Endemit - 31-10-2009, 06:33

Jasne, że nie!
Dlatego na swój sposób popieram Jego inicjatywę, chociaż sam nie mogę wziąć udziału w tym szkoleniu-seminarium. Nie można - nie wypada, najpierw narzekać, że czegoś nie ma, a jak "zaczyna być", to to "olewać" - tak myślę.

Cerber - 31-10-2009, 13:15

Przygotowałem ankietę rozpoznającą zainteresowanie kursem lub seminarium sędziowskim IPSC.
Zobaczcie temat: http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=896

Dodać coś, zmienić może?

Endemit - 31-10-2009, 18:43

Ankieta potrzebna - moim zdaniem - czy coś dodać - chyybba nie,e.. Na razie nic mi się nie "rzuca". Może ile dni miało by trwać, czy jakoś tak i czy w sezonie "martwym" , czy we wakacje...?
Cerber - 31-10-2009, 20:11

Ankieta na 30 dni?

Kto , gdzie i kiedy nie wiem.
Może ktoś się zdecyduje zorganizować kurs/seminarium.
Najlepiej w zimie, oczywiście.

Endemit - 31-10-2009, 21:21

Chyba "szybszą", jak dynamiczne, to dynamiczne - zainteresowani wchodzą na forum dzień w dzień - 15 dni (tyle ile kulek w Production od Nowego Roku ;-) ) - góra - moim zdaniem...
Cerber - 01-11-2009, 07:16

To zapraszam zainteresowanych.
Ankieta potrwa 15 dni.

JaKu - 06-11-2009, 17:49

Witam
Informuję, że (mija) minął termin zgłaszania się na grudniowy kurs i seminarium sędziowskie. Ponieważ ilość chętnych nie przekroczyła 10 osób kurs nie odbędzie się w planowanym terminie.

Ponieważ nadal istnieje możliwość zorganizowania takiego kursu w styczniu lub lutym ( nie wiem tylko pod czyim patronatem ) proszę o dalsze przesyłanie wypełnionych wniosków na mój adres clavdis@interia.pl ( druczki są na stronie PZSS w zakładce Kolegium Sędziów).

W momencie zgłoszenia ok.20 osób chętnych, powiadomię wszystkich o konkretnym miejscu i terminie.

Kurs ma przygotować do egzaminu na lic sędziego kl. III PZSS z uprawnieniami dynamicznymi oraz (seminarium) na kl. II (RO), kl. I ( CRO) i kl. P (RM).

We wniosku należy wpisać staż sędziowski (z zawodów dynamicznych) po uzyskaniu ostatniej klasy sędziowskiej, najdalej od roku 2006 (włącznie) tj. od chwili obowiązywania przedostatniej wersji przepisów IPSC.


Wszystkich aktualnych sędziów z uprawnieniami dynamicznymi, niezależnie czy chcą się zgłosić na seminarium czy też nie, proszę o przysyłanie wykazów „dorobku sędziowskiego” ( tabela z tyłu wniosku). Pozwoli to na przeprowadzenie ( na potrzeby Kolegium Sędziów ) oceny ich aktywności i ułatwi ewentualny proces zatwierdzania składów sędziowskich na poszczególne zawody w przyszłym roku.

Jeżeli ktoś miał po lipcu 2006 nadawane lub zmieniane uprawnienia sędziowskie w innych dyscyplinach strzeleckich prosimy o podanie również numerów i tych legitymacji.

Ponieważ, jak wiemy, nie wszyscy sędziowie IPSC czytają to forum prosimy o przekazanie tej informacji innym, szczególnie będącym imiennie na liście sędziów byłego NROI Regionu Polska.

pozdrawiam

Janusz

ps.
obiecuję, że przysłane do mnie wykazy nie zaginą.

Kabar - 06-11-2009, 20:00

A jaki był planowany termin :?: (grudzień ma 31 dni :idea: ). Jak można się na cokolwiek zgłosić nie znając terminu i ceny, myślę że od tego "organizator" powinien zacząć.
Kto prosi o te nr i zmiany i (lub) w czyim imieniu masz zbierac te dane :?:
Kolegium Sędziów PZSS ma te wszystkie dane ponieważ to ten organ wystawiał i numerował wystawione dokumenty.

Leszek - 06-11-2009, 22:43

Kabar, problem polega na tym, że niestety te dane niekoniecznie są w Kolegium PZSS.....

Kłaniam się.


L

Cerber - 07-11-2009, 09:19

JaKu napisał/a:
...Ponieważ ilość chętnych nie przekroczyła 10 osób kurs nie odbędzie się w planowanym terminie.

Z ankiety wynika, że chętnych na kurs lub seminarium jest 20 osób.
Jednak odległość do miejsca kursu ma znaczenie dla 17 z nich.
Z mapy drogowej wynika, że są 4 miasta w Polsce spełniające warunek odległości do ~200km.
To Katowice, Kraków, Poznań i Olsztyn.

JaKu napisał/a:
Ponieważ, jak wiemy, nie wszyscy sędziowie IPSC czytają to forum prosimy o przekazanie tej informacji innym, szczególnie będącym imiennie na liście sędziów byłego NROI Regionu Polska.

Ankieta dotycząca kursu/seminarium jest w części ogólnodostępnej.
Napisz tam jeśli Ci zależy na szerszym odbiorze informacji...

JaKu - 23-07-2010, 06:14

Witam wszystkich,

Chciałbym aby przy okazji Otwartych Mistrzostw Polski w P.D.
27 -29 sierpnia odbyło sie w Parzęczewie seminarium sędziowskie.
Dotyczy to wszystkich, którzy :
- byli na starej liście NROI (NROI) lub
- byli na liście NROI (Lewandowskiego),
- mają licencję III kl z upr. dynamicznymi ( lub III RO - biała) lub
wyższą
- spełniają warunki ( staż (lic. z min. 2008 roku) + punkty +
sędziowanie na L.III lub z del. techn.).

Seminarium odbędzie się przy minimum 15 chętnych.
Dla tych co nie mają sędziowania na l.III lub z del. techn. będzie możliwość zaliczenia stażu na M.P. ( o ile organizator dopełni formalności w PZSSie).
W sprawie stażu sędziowskiego na MP należy skontaktować się z Jarkiem "Żółtakiem" Bielińskim.
Termin seminarium będzie ustalony trochę później. Albo to będzie pierwszego dnia zawodów po południu, albo pomiędzy pre-matchem a zawodami (gdy będą jednodniowe).
Miejsce: albo strzelnica albo jakieś pomieszczenie w hotelu dla sędziów na MP.
Koszt 100 zł.
Proszę o decydowanie się i powiadomienie mnie o tym w ciągu tygodnia ze względu na czas zgłoszenia do PZSSu.
Przypominam, że to czy seminarium odbędzie się w tym terminie zależy od ilości chętnych.
pozdrawiam

Janusz Kuliś

ps.
Uwaga.

To nie jest kurs z III kl na II.

J.

JaKu - 24-07-2010, 20:15

Do Darka

Cyt Czecze

Cytat:
Na marginesie mógłbyś mi powiedzieć gdzie znajdę w regulaminach PZSS konieczność uczestnictwa w seminarium podnoszącym klasę sędziowską


Zibi tego pewnie nie pamięta (bo i po co...) tak jak i ty.
Ale tu: www.pzss.org.pl/images/st...20ks%20pzss.pdf
w par.5 pkt.11 i par.12 pkt.5 jest odpowiedź.

pozdrawiam

Janusz

CzeCze - 24-07-2010, 23:53

Witaj Januszu :)
Wiedziałem, że na Ciebie można liczyć :)
Pozdrawiam
CzeCze

CzeCze - 25-07-2010, 00:10

Acha, bo bym zapomniał .... :)

Par. 5 pkt.11. -Uczestniczenie w szkoleniach organizowanych przez Kolegium Sędziów i podnoszenie kwalifikacji sędziowskich
.....uczestniczyłem w niejednym :) co prawda pewnie nie organizowało go B.W.Kolegium :)
ale kto by to spamiętał :)

Par.12 pkt.5 - Udział w kursie szkoleniowym podwyższającym kwalifikacje sędziowskie;

..........też uczestniczyłem w niejednym :) na co mam pewnie kilka papierków :)

No i punktów tak jak na RM do sześcianu :)
uznasz mi to czy mam poszukać w innym Regionie ? :):):)
Pozdrawiam
CzeCze

JaKu - 25-07-2010, 07:50

CzeCze napisał/a:
Acha, bo bym zapomniał .... :)

..........też uczestniczyłem w niejednym :) na co mam pewnie kilka papierków :)
No i punktów tak jak na RM do sześcianu :)


Jak uczestniczyłeś to powinieneś mieć licencję RM do sześcianu. :mrgreen:
Chyba, że były to seminaria i kursy robione nie przez PZSS ?

Teraz ma to być zgodne z przepisami.

Jest seminarium jest klasa wyżej ( to dotyczy Ciebie i tych co są w podobnej sytuacji -
"staż i punkty na RM do sześcianu").


pozdrawiam
J.

ps.
I powtórzę raz jeszcze: nie ma to związku z przynależnością do jakiegokolwiek klubu, związku i regionu.
Sędzia strzelectwa sportowego "sam sobie sterem i okrętem" i to on ma papier uprawniający do sędziowania tego i w takim zakresie jak w nim jest napisane.

CzeCze - 25-07-2010, 09:39

Witaj Januszu :)

cytat: Jak uczestniczyłeś to powinieneś mieć licencję RM do sześcianu.

....powiedz mi coś czego nie wiem :):):)

kolejny cytat: Chyba, że były to seminaria i kursy robione nie przez PZSS ?

....a ja GUPEK myślałem, że wystarczą seminaria organizowane przez IROA :):):)
bo rzeczony "tytuł" (RM) to chyba ma cuś więcej wspólnego z IPSC i IROA niż z PZSS :)

....pozwolę sobie zauważyć, że płacenie PZSS za nadawanie "tytułów" o których wspomniana instytucja "nie ma bladego pojęcia" (oczywiście moim zdaniem) jest nieco ....hmmm....poprawność polityczna się odezwała.....chore :)
Mam nadzieję, że nikogo nie obraziłem :)

Pozdrawiam Cię serdecznie
CzeCze

P.S. ostatnie seminarium "odbyłem" na największych w tym roku (zresztą jak co roku) w Europie zawodach ...szkoda, że Cie nie było :)

Peter - 25-07-2010, 13:29

Ciekawe jak przedstawia sie sprawa sedziow z zza granicy. Czy oni tez musza uzyskac licencje z PZSS azeby moc sedziowac legalnie zawody IPSC w Polsce?

Kto jest zwierzchnikiem sedziow RO na Polske, NROI czy PZSS?

JaKu - 25-07-2010, 13:29

CzeCze napisał/a:


...powiedz mi coś czego nie wiem :):):)
....pozwolę sobie zauważyć, że płacenie PZSS za nadawanie "tytułów" o których wspomniana instytucja "nie ma bladego pojęcia" (oczywiście moim zdaniem) jest ..


Powiem ci coś czego rzeczywiscie nie wiesz.
Nie zapłaciłeś jeszcze nic PZSSowi.
Opłata za kurs i seminarium w którym uczestniczyłes (?) np. ostatnio w Krakowie
podczas Incorsa Cup wziął organizator, który do PZSS wysłał by tylko 30 zł (za lic. kl. II i I)
za fizyczne wydrukowanie (zwrot kosztów wydania) licencji.
Kursy i seminaria robią bowiem "ludzie i kluby".
PZSS tylko je nadzoruje. Sprawdza więc program i wykładowców i wyznacza Przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej w ten sposób określając poziom wymagań.

pozdrawiam

J.
ps.
A co do nazwy to funkcjonują one w krajach anglojęzycznych ( i nie tylko) w stosunku do wszystkich sędziów.
Zresztą w Polsce od roku już też.

JaKu - 25-07-2010, 13:43

Peter napisał/a:
Ciekawe jak przedstawia sie sprawa sedziow z zza granicy. Czy oni tez musza uzyskac licencje z PZSS azeby moc sedziowac legalnie zawody IPSC w Polsce?

Kto jest zwierzchnikiem sedziow RO na Polske, NROI czy PZSS?


Piotrze,
sprawa jest prosta. Sędzia albo ma licencję międzynarodową ( ISSF, IROA) albo jego uprawnienia krajowe są uznawane na zasadzie wzajemności (oni honorują również nasze).

Co do drugiej sprawy to jedynym ustawowym "wydawcą" uprawnień sędziowskich na terenie Polski jest PZSS (w strzelectwie).

NROI Poland może więc zrzeszać i szkolić sędziów PZSS w konkretnej specjalności (IPSC) oraz proponować zakres uprawnień i wymagań w stosunku do nich zapisanych w stosownym regulaminie Zwiazku (jeżeli jest to oczywiście potrzebne).

pozdrawiam
J.

CzeCze - 25-07-2010, 14:05

Witaj Januszu :)

Troszkę poczucia humoru ! :)

Cytat: Powiem ci coś czego rzeczywiscie nie wiesz.
Nie zapłaciłeś jeszcze nic PZSSowi.


....poleciałeś po bandzie :) Jasne ,że nic nie zapłaciłem PZSS-owi :)
To akurat wiem napewno bo co jak co ale komu płacę to zapamiętuję :)

Pozdrawiam Cię serdecznie
CzeCZe

CzeCze - 25-07-2010, 14:34

Jeszcze do Janusza :)

cytat :

PZSS tylko je nadzoruje. Sprawdza więc program i wykładowców i wyznacza Przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej w ten sposób określając poziom wymagań.

rozumiem, że poprzez Twoją Szanowną Osobę :)

cytat:

Kursy i seminaria robią bowiem "ludzie i kluby".

czy zatem widzisz możliwość, żebym sobie zorganizował takie seminarium ?:)

Pozdrawiam
CzeCze

Peter - 25-07-2010, 14:55

PZSS wydaje papier a NROI szkoli.
Czy RO moze byc osoba, ktora nie jest czlonkiem IPSC, skoro wydawaniem uprawnien zajmuje sie PZSS?

JaKu - 25-07-2010, 15:21

Peter napisał/a:
PZSS wydaje papier a NROI szkoli.
Czy RO moze byc osoba, ktora nie jest czlonkiem IPSC, skoro wydawaniem uprawnien zajmuje sie PZSS?


Organizowanie kursu to jedno a szkolenie to drugie.

Zorganizować kurs może każdy klub lub np. firma prywatna, która będzie miała w tym interes.
Kurs taki musi mieć ściśle określony zakres tematyczny ( w zależności od klasy i konkurencji) i ilość czasu na wykłady i praktyki. ( Przy strzelaniach dynamicznych zakres jest taki jak na IROA Level I Seminar ). Wykładowcami na nim mogą być sędziowie kl. państwowej RM (najwyższej ) lub I CRO .

Jeżeli organizator spełnia takie wymagania - kurs jest zatwierdzany przez KS PZSS do realizacji.
Egzamin po kursie przeprowadza komisja PZSS na koszt organizatora.
Lista tych co zdali jest wysyłana do PZSS w celu wydania licencji (po kosztach).

Taki sam system jest w Polsce w stosunku do wielu spraw np. prawo jazdy na samochód.
Prywatne firmy szkolą - egzaminuje i licencje wydaje komisja państwowa (wojewoda).

Nie ma znaczenia czy ktoś jest członkiem IPSC, IDPA, Cowboy action itp itd .
Ma umieć przepisy i mieć praktykę w sędziowaniu np. IPSC ( jest taka klasa (III) , która
pozwala tylko na klejenie, podnoszenie poperów itp. a nie pozwala na samodzielne "puszczanie" zawodnika).
Potrzebny staż na różne klasy jak również wszelkie prawa i obowiązki są określone w regulaminie KS PZSS
www.pzss.org.pl/images/st...20ks%20pzss.pdf

J.

JaKu - 25-07-2010, 15:23

CzeCze napisał/a:
Jeszcze do Janusza :)

cytat :

PZSS tylko je nadzoruje. Sprawdza więc program i wykładowców i wyznacza Przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej w ten sposób określając poziom wymagań.

rozumiem, że poprzez Twoją Szanowną Osobę :)

cytat:

Kursy i seminaria robią bowiem "ludzie i kluby".

czy zatem widzisz możliwość, żebym sobie zorganizował takie seminarium ?:)

Pozdrawiam
CzeCze


Tak.
Przeczytaj powyższe.

J.

JaKu - 25-07-2010, 15:29

CzeCze napisał/a:
Witaj Januszu :)

Troszkę poczucia humoru ! :)

Cytat: Powiem ci coś czego rzeczywiscie nie wiesz.
Nie zapłaciłeś jeszcze nic PZSSowi.


....poleciałeś po bandzie :) Jasne ,że nic nie zapłaciłem PZSS-owi :)
To akurat wiem napewno bo co jak co ale komu płacę to zapamiętuję :)

Pozdrawiam Cię serdecznie
CzeCZe


Ja to traktuję tylko z poczuciem humoru.
Inaczej bym osiwiał (wróć) wyłysiał (od rwania sobie włosów).

I nic mi do tego ile oni, i czy w ogóle, biorą. Ja to robię społecznie a jak mi szkoda pieniędzy to nic nie robię.

pozdrawiam
J.

CzeCze - 25-07-2010, 16:16

Witaj Januszu :)
Nareszcie jakieś konkrety :)
Co do wyłysienia to mam to już za sobą :)

A zatem :
Chciałbym sobie zorganizować taki kurs.
Proszę Cię serdecznie o określenie ile czasu na wykłady i praktyki musi mieć taki kurs i jak mam określić lub kto określa "zakres tematyczny" ?
Zorganizuję go sobie pewnie jako firma prywatna (bo mam w tym interes-czyli "podnoszenie" moich kwalifikacji)
Wykładowców sobie znajdę (kl.państwowa RM) i Pierwsza CRO (choć chyba mam jakiś plastik z takim literkami wydany przez PZSS, to chyba "zmieniło się" co nieco i moje CRO to już "nie" CRO ....cholera gubię się już w tych zawiłościach "plastikowych" :)....a może poczekać ,może cuś się zmieni i znów mój plastik będzie cuś wart :)

Ile będzie mnie kosztował (jako organizatora) taki Egzamin komisji PZSS-u?
I kto w skład takiej Komisji wejdzie ?

Pozdrawiam serdecznie i czekam na info
CzeCZe

JaKu - 25-07-2010, 17:20

Papiery do wypełnienia są na stronie PZSS. :-P

Podobno mają być plastikowe pieniądze!?
Możesz więc wyciąć nożyczkami krążki, pilniczkiem do paznokci zrobić ząbki i .....
może cuś będzie wart?


pozdrawiam
J.

CzeCze - 25-07-2010, 17:37

No to przesadziłeś z tym poczuciem humoru Januszu :):):)
To nie jest odpowiedź na moje dość konkretne pytania :)
Nadal liczę na Ciebie :)

no i wskazanie "gdzie" są rzeczone papiery do wypełnienia :)
CzeCZe

JaKu - 25-07-2010, 17:54

Coś mi się widzi juhasie, że nie o wiedzę ci chodzi.
Ino...

J.

ps.
Przychodzi mi do głowy taka myśl, że trzeba by się napić.
(Inne już w tym wieku nie przychodzą).

CzeCze - 25-07-2010, 18:21

Ino o co?
Janusz....Ty też masz jakieś spiskowe obsesje ? :):):)
AKurat w tym przypadku chodzi mi o wiedzę :)
I na pewno nie o "dudki" bo te to będę musiał wydać :)
Więc czekam na odpowiedź z najlepszego źródła bowiem Ty nim jesteś :)
Tak głosi strona www.PZSS :)

A co do P.S. no to nie sposób się nie zgodzić z taką myślą :):):)
Rozumiem, że to propozycja :):):)
Ale to nie na "łamach" bo nas posądzą o jakieś nałogi i kłopotów narobią :)
Czekam
CzeCze

JaKu - 25-07-2010, 21:12

Darku,
mylisz się co nie co.
Ja się tym wcale nie zajmuję.
Ale wniosek jest tu: www.pzss.org.pl/images/st...0sportowego.pdf
Co dalej, pogadaj z Wieśkiem i Maćkiem, oni już to przerabiali. Dalej wysłuchaj co mają ci do powiedzenia wykładowcy.
Następnie wypełnij wniosek www.pzss.org.pl/images/st...1-2%20i%20P.doc i napisz test z przepisów na egzaminie.
Podobnie robi się w przypadku seminarium (program jest tu uboższy bo mamy do czynienia z sędziami i to doświadczonymi).
J.

CzeCze - 25-07-2010, 22:27

No nie bądź taki skromny Januszu :)
Z tego co widzę to jesteś w PZSS "Gość od sędziów dynamicznych" znaczy się
w BW Komisji :)
Nie sądzę, żeby potrzebną mi wiedzę posiadał Gość od strzelania do rzutków :)
Dziękuję za linki do wniosków, ale te posiadam i nawet ten drugi wypełniony dawno temu,
nie dają one jednak odpowiedzi na moje pytanie :)
Ponawiam zatem :)
Ile będzie mnie kosztował (jako organizatora) taki Egzamin komisji PZSS-u?
I kto w skład takiej Komisji wejdzie ?


Chętnie wysłucham co mają mi do powiedzenia wykładowy, zwłaszcza, że jako organizator
takiego Kursu zapewne sam ich wybiorę :)
Napiszę też test z przepisów na egzaminie - w końcu sam pisałem (tworzyłem) takie testy
dla kursantów przeróżnych :)

Pozdrawiam i łaknę odpowiedzi
CzeCze

JaKu - 26-07-2010, 10:49

Witaj,

W skład komisji wchodzi 1 człowiek z KS jako przewodniczący oraz 1 człowiek z ramienia
organizatora (nie jest to konieczne). Człowiek z KS ma testy.
Koszty to delegacja: dieta (jedzenie), nocleg, przejazd - pociąg Ikl. pośpieszny + ryczłt na dojazdy lub samochód + 130 zł za pierwsze 8 godzin delegacji za następne druga - tak jak było za komuny. Do tego dochodzą koszty ksero, test ma 8-9 kartek i jak jest 20 osób to już są koszty. Przewodniczący komisji wydaje również licencje kl. III i II - tylko statyczną (po 20 zł) - II dynamiczna i wyższe jest drukowana W PZSS .
Myślę, że teraz masz już jasność.

J.

CzeCze - 26-07-2010, 11:59

Witaj Januszu :)
Widzisz, że nie było to aż takie trudne :)
A teraz możemy przejść do konkretów.
Czy mam sam sobie ustalić "zakres tematyczny" kursu lub
seminarium , czy też mogę liczyć na Ciebie w sprawie jakichś
wytycznych w tym temacie?
Seminarium (bądź kurs-w zależności od potrzeby) odbędzie się
w terminie podanym we wniosku z podanego przez Ciebie linka :)
Kierownikiem Kursu (lub seminarium) będę JA :) ....nie znalazłem
formalnych przeszkód (jestem wszak organizatorem).
Wykładowców załatwię sobie sam (zgodnie z Twoimi informacjami)
jednego w randze RM (klasa Państwowa) i drugiego w randze CRO (klasa I PZSS)
....choć sam mam taką rangę podpisaną przez PZSS :)...ale co mi tam- nie jestem
formalistą :)
Z tego co drobnym druczkiem wynika ze zgłoszenia: proszę jako organizator kursu (seminarium) o delegowanie przedstawiciela KS na moje zajęcia....skoro trza to trza :)
Rozumiem, że będziesz to Ty osobiście (bo nie ktoś od innych dyscyplin z KS).
Chyba,że PZSS mając na celu dobro i rozwój strzelań dynamicznych w Polsce (w co nie wątpię) deleguje celem "redukcji kosztów i znaku dobrej woli" swojego przedstawiciela
w osobie kogoś zamieszkałego w moich okolicach :) Znam nawet jednego, który "co nieco wie na temat sędziowania IPSC" :) ....zobaczymy.
W rubryce "przewidywana ilość uczestników" będzie 1(słownie jeden) czyli JA :)
....nie wiem tylko co z "godzinowym programem" ....poczekam na sugestie "zakresu tematycznego" :)
Pozostaje sprawa tajemniczego "Człowieka z KS co testy ma" :)
Mam nadzieję, że w tym przypadku na pewno chodzi o Twoją skromną osobę :)
Po odbyciu zatem wielogodzinnego seminarium (kursu) "pod nadzorem" i z "ramienia"
rzecz jasna, pozwolę sobie (by nie narażać Cię na stratę czasu) podskoczyć we wskazane
przez Ciebie miejsce celem "wykonania niezbędnych testów" :)
Nigdzie bowiem nie znalazłem zapisu, że egzamin musi się odbywać w tym samym miejscu co kurs (seminarium). A jako organizator mogę chyba wybrać takowe, albo przynajmniej zasugerować :) Zaoszczędzi mi to nieco kasy bo taki test nie trwa chyba dłużej niż
1-2 godziny? Rzecz jasna "zakąsimy cuś " przy tej okazji :):):)...jak to na delegacji powinno być :) się mnie wydaje....
Nie wiem jak jest z "drugą" godziną delegacji bo za komuny to "paliłem komitety" a nie bywałem na delegacjach :)
Koszty 8-9 kartek ksero biorę na siebie :)....jako organizator seminarium (kursu) :)

Co o takim planie sądzisz Januszu ? Się uda czy się nie uda?
Nadmieniam, że mówię całkiem serio :)
Firmą do organizowania szkoleń jestem- mam na to papier :)
By być Kierownikiem Kursu też mam papier państwowy :)
Klasę CRO na legitymacji sędziowskiej PZSS kl.II -też mam :)
....no i punktów "na dwa mercedesy"

Pozdrawiam Cię
CzeCze

DonMariano - 26-07-2010, 12:39

Darek, tam w tej Irlandyi to bezrobocie jakieś totalne jest ??? ;-) To wracaj to Polski, to cosik Ci znajdziemy ... cobyś nie tracił wzroku 24h/day ... :-)
Cerber - 26-07-2010, 12:50

CzeCze napisał/a:
....no i punktów "na dwa mercedesy"

Coś mi się przypomina ze styczniowego seminarium, że uznawane są tylko punkty za zawody zorganizowane w Polsce...
Tak Janusz?

Peter - 26-07-2010, 13:20

Wlodek,
wg tabelki IROA rozroznia sie tylko zawody, czyli levele.
Nie moze tak byc, ze RO z Holandii bedzie sedziowal Cracow Open i nic za to niedostanie.
Cracow Open sa zawodami, ktore dostalo 'IPSC sancioning' czyli 'koszerne'

JaKu - 26-07-2010, 15:34

Darek,
Nie kombinuj. Napisz wniosek zobaczymy co ci odpowie szef KS.
Sądzę jednak, że kierownikiem kursu , członkiem komisji egzaminacyjnej i kursantem na tym samym kursie raczej nikt ci nie pozwoli być.

Nie kombinuj. Przyjedź na najbliższe seminarium i będzie najlepiej.
A jak nie możesz teraz to po sezonie zrobimy (powiedzmy pażdziernik-listopad) seminarium
we Wrocławiu. Wymyśl termin to postaram się dopasować :lol: (i tak chciałeś jechać do Wrocławia).

Włodek i Piotr,

Doświadczenie na zawodach zdobywać można wszędzie (nawet lepiej) na zawodach wszystkich leveli.(IROA bierze pod uwagę tylko punkty z level III).
Do awansu bierzemy jednak punkty uzyskane na zawodach krajowych dlatego, że zależy nam na tym aby sędziowie (doświadczeni) sędziowali u nas i uczyli następców
a ponadto w kraju odczuwaliśmy ostatnimi laty brak sędziów.
Oczywiście zasada ta nie działa wstecz.
Jeżeli ktoś przyjdzie na seminarium lub kurs w tym roku może policzyć wszystko -
jeżeli w następnym - tylko krajowe.

pozdrawiam
J.

CzeCze - 26-07-2010, 18:36

Marianie doceniam troske, ale "w tym wątku" nie łapię czemu wspominasz o wzroku ? :)
WYjaśnij proszę.
A do Janusza:
Nie pisałem, że będę członkiem komisji egzaminacyjnej :)...sprawdź.
"Dla dobra" i "rozwoju" strzelectwa i sędziowania pod egidą PZSS jestem skłonny nawet
odstąpić stanowisko Kierownika Kursu któremuś z Kolegów :) ....bo nie chodzi mi "o stołek"
Chodzi mi natomiast koniecznie o "podniesienie moich kwalifikacyj wszelakich" dlatego chcę jak najprędzej zostać sminarzystą lub też kursantem....a policzyłem ,że "samoobsługa" wyniesie mnie najtaniej :)
Skoro nie bardzo mogę się wstrzelić w dostępne terminy...cóż, czasy "taniego latania" minęły bezpowrotnie......stworzę własny dostosowany do moich możliwości.
A spieszyć się muszę bo wiadomo to jakie przepisy i na jakie literki będą obowiązywać w przyszłości :)
Zobaczymy zatem co mi odpiszą. Rozumiem, że mogę liczyć na Twoją rekomendację :)
No bo chyba nie Gość od statyki będzie się na ten temat wypowiadał :)
Co do reszty wymogów to wszystkie spełnię - jak zresztą wspomniałem :)
Nie podpowiedziałeś mi nic "w temacie" zakresu tematycznego mojego seminarium ....liczę na wsparcie :)
Cuś nowego w przepisach od czasu czerwcowego Extreme ? :)

Pozdrawiam
czecze

DonMariano - 27-07-2010, 08:41

Cytat:
Marianie doceniam troske, ale "w tym wątku" nie łapię czemu wspominasz o wzroku ? :) WYjaśnij proszę.
Gdzieś przecież musiałem wspomnieć ... siedzisz przy kompie dobę bez przerwy ... zamiast zarabiać na bilet lotniczy ;-)
CzeCze - 27-07-2010, 09:13

No może nie przez 24h ...ha,ha,ha.
Ale jak leje nieustająco to do zrobić, a tu taki kraj, że cały czas leje.....
Pozdro
CzeCze
P.S.
No chyba, że to taka sugestia "cobym się zamknął" :)

DonMariano - 27-07-2010, 09:25

Cytat:
No chyba, że to taka sugestia "cobym się zamknął"
No coś Ty ... :oops: ja za delikatny jestem, cobym śmiał coś takiego sugerować ;-)
JaKu - 03-08-2010, 12:58

CzeCze napisał/a:
Witaj Januszu :)

Kierownikiem Kursu (lub seminarium) będę JA :) ....nie znalazłem
formalnych przeszkód (jestem wszak organizatorem).
CzeCze


Muszę cię jednak Darku zmartwić.

Kierownikiem kursu jednak nie możesz być.
Dwa lata temu (mniej więcej) odbyło się szkolenie dla Kierowników kursów.
Pytałem, nie było cię na nim.
Ostatnio kierownikiem został wyjątkowo ktoś spoza ( ale był to ukłon w kierunku IPsC ).

pozdrawiam

J.

CzeCze - 03-08-2010, 19:05

Witaj Januszu :)
Już myślałem, że się nie odezwiesz :)
Może za dużo siedzisz na Global Wiocha :):):)
a teraz do rzeczy!!!
Czytaj uważnie proszę i ciągle liczę na Twoją pomoc :)
Oto treść postu, który najwyraźniej ominąłeś :)

A do Janusza:
Nie pisałem, że będę członkiem komisji egzaminacyjnej :)...sprawdź.
"Dla dobra" i "rozwoju" strzelectwa i sędziowania pod egidą PZSS jestem skłonny nawet
odstąpić stanowisko Kierownika Kursu któremuś z Kolegów :) ....bo nie chodzi mi "o stołek"
Chodzi mi natomiast koniecznie o "podniesienie moich kwalifikacyj wszelakich" dlatego chcę jak najprędzej zostać sminarzystą lub też kursantem....a policzyłem ,że "samoobsługa" wyniesie mnie najtaniej :)
Skoro nie bardzo mogę się wstrzelić w dostępne terminy...cóż, czasy "taniego latania" minęły bezpowrotnie......stworzę własny dostosowany do moich możliwości.
A spieszyć się muszę bo wiadomo to jakie przepisy i na jakie literki będą obowiązywać w przyszłości :)
Zobaczymy zatem co mi odpiszą. Rozumiem, że mogę liczyć na Twoją rekomendację :)
No bo chyba nie Gość od statyki będzie się na ten temat wypowiadał :)
Co do reszty wymogów to wszystkie spełnię - jak zresztą wspomniałem :)
Nie podpowiedziałeś mi nic "w temacie" zakresu tematycznego mojego seminarium ....liczę na wsparcie :)
Cuś nowego w przepisach od czasu czerwcowego Extreme ? :)


....więc chyba kwestia mojego KIEROWNIKOWANIA jest nieco "nie na temat " :)
Nieustająco czekam na Twoją odpowiedź :)
Pozdrawiam
CzeCze

JaKu - 03-08-2010, 21:08

Czytałem, czytałem...
W związku z tym rozmawiałem, żeby wiedzieć na pewno.
I napisałem tobie, bo co będę obiecywał innym skoro z nimi nie prowadzę rozmowy.
J.

CzeCze - 03-08-2010, 21:38

Witaj Januszu :)
Zdradź mi czego nie rozumiesz w stwierdzeniu :
....że nie będę na tym kursie kierownikiem :)
Bo nie mogę jak twierdziesz i zrezygnowałem z tego dobrowolnie (patrz posty wcześniej)zanim powiedziałeś, że sprawdziłeś ,że nie mogę :)
Organizatorem zaś mogę bo napisałeś, że mogą nim być firmy :)
Taką właśnie firmą jestem :)
....no i nadal mi nie odpowiedziałeś, powtarzam zatem :)

Rozumiem, że mogę liczyć na Twoją rekomendację :)
No bo chyba nie Gość od statyki będzie się na ten temat wypowiadał :)
Co do reszty wymogów to wszystkie spełnię - jak zresztą wspomniałem :)
Nie podpowiedziałeś mi nic "w temacie" zakresu tematycznego mojego seminarium ....liczę na wsparcie :)
Cuś nowego w przepisach od czasu czerwcowego Extreme ? :)


no bo kogo mam pytać ? :)
Pozdrawiam i czekam
CzeCze
P.S. ...przepraszam za upierdliwość, ale taki mam pociąg do wiedzy :)

CzeCze - 06-08-2010, 08:55

Witam Cię Januszu ponownie :)
Najwyraźniej nie doczekam się Twojej odpowiedzi....
Początkowo myślałem, że to kwestia "osobista" :)
...teraz jednak widzę, że nie starcza Ci czasu na odpowiedź :)
Zajęty bowiem jesteś "ważniejszymi sprawami" niż uszczęśliwianie
jakichś tam lajkoników :):):)
BRAWO !!!! ...i moje GRATULACJE :)
Nie wiedziałem ,że jesteś takim specem od reklamy :):):)
Pozdro
CzeCze

JaKu - 06-08-2010, 11:01

Darku,
Co ci mam powiedzieć?
Jeżeli chodzi o kurs to zakres wielokrotnie już mówiłem ma być taki jak "Level I IROA Seminar" czyli w skrócie "wszystko" + regulaminy strzelań "nie IPSC".
Jeżeli chodzi o seminarium to przepisy 2009 ze zmianami (2010) + poprawkami autorskimi V Pinta + interpretacje GV i własne (uczestnicy też przynoszą swoje problemy).

Problemy "lajkoników" interesują mnie jeżeli są oni sędziami dynamicznymi PZSS albo chcą nimi być, dla ogólnego dobra albo choćby z powodu sentymentu (przez 6 lat hodowałem takiego co nie miał z przodu laj tylko łeb i miał cztery nogi przez co był stabilniejszy).

Czego mi gratulujesz?
Nie qmam. :?:


Co do ciebie, to tak jak pisałem.
Łatwiej ci będzie podłączyć się do czegoś istniejącego.
Być może Parzęczew (cały czas czekam), może Kraków (pogadaj z NROI) i Wrocław (pewnie jesienią).

pozdrawiam

Janusz

CzeCze - 06-08-2010, 11:22

Witaj Januszu :)
Czyli w rubryce dotyczącej zakresu tematycznego seminarium
mam wpisać:
przepisy 2009 ze zmianami (2010) + poprawkami autorskimi V Pinta + interpretacje GV i własne (uczestnicy też przynoszą swoje problemy).
zgadza się? Tak or Nie?
Następnie czy mogę liczyć na Twoją rekomendację do organizacji seminarium ?
Tak lub nie ?
Zaznaczam,że:
Firmę organizującą kurs mam.
Kierownika kursu już mam-zgodnego z Twoimi sugestiami.
Wykładowców zgodnych z podanymi przez Ciebie wymogami mam.

Co do sugestii, że "będzie mi łatwiej dołączyć do czegoś istniejącego" to ja tam wolę
sobie sam poradzić :) i jakoś nieśpieszno mi w dołączaniu :)

Chyba, że w podtekście miało to zgoła inaczej zabrzmieć..... :)
Znaczy, albo "dołączysz"....albo ....nie dołączysz :)

Chciałbym mieć co do tego jasność :)
Bo jasność "w temacie" kto o tym decyduje już mam :)

Pozdrawiam Cię serdecznie
CzeCZe

JaKu - 06-08-2010, 12:10

-Tylko to trochę rozwiń (napisz ładniej).
-Wszyscy którzy chcą cokolwiek (dobrego) zrobić dla sędziów dynamicznych maja moją
rekomendację (jeżeli tylko wydaje im się, że to coś da).
-Nie znam wykazu ludzi, którzy mogą być kierownikami kursu.
-Sugestii w temacie dołączania, ani podtekstów, nie mam.
-Jasność byś miał gdybyś przeczytał Regulamin KS PZSS
Wszystkie te "operacje" muszą być zgodne z powyższym i dopiero wtedy
będzie szansa, że skończy się czyjakolwiek "partyzantka".

pozdrawiam

Janusz

Gutek - 06-08-2010, 14:19

CzeCze, masz jedno wolne miejsce na kursie organizowanym przez Ciebie? Chetnie się dołącze.

Jesli tak to cennik uczestnictwa wyslij mi na maila.

Pozdrawiam

CzeCze - 06-08-2010, 18:36

Do Grześka :) -Dla Ciebie zawsze jest miejsce :)
Daj mi swojego maila bo jestem w "IRL Region" w tym kompie nie mam :)

Drogi Januszu :)
Wydawało mi się ,że jako człowiek światły umiesz odpowiedzieć na dość prosto
postawione pytania :)
Odpowiedź:
Yes lub Nie -chyba jednak jest możliwa :) ...to nie są bardzo kłopotlie pytania :)
Chyba, że są :):):)
Skoro nie znasz listy uprawnionych do prowadzenia seminarium to kto ją zna :) ?
Myślę, że Sędziowie Klasy Państwowej (PZSS) mają chyba takowe uprawnienia :) ?
Regulamin przeczytałem :)
Chyba, że jest jakiś nowy po litewsku :)
Ze stanem osobowym Kolegium Sędziów jestem zapoznany :)
Nie chciej bym po raz kolejny pisał o tym, że jesteś jedynym (za przeproszeniem :) członkiem owego gremium, który wie (merytorycznie) o co chodzi w IPSC :)
Bo będę musiał Cię posądzić o megalomanię :)
Sugestii może i nie masz.....wolałbym Twoje sugestie :)
Co do podtekstów ....przemilczę :)
Postaram się "ładniej" opisać :)
Nadal oczekuję na odpowiedzi :)
Yes or Nie ? :):):)
Pozdrawiam Cię serdecznie :)
CZeCZe

CzeCze - 06-08-2010, 18:39

Jeszcze do Grześka :)
Na moim seminarium (gdyż taki jestem "ZA" rozwojem strzelectwa :) wszystko jest FREE :)
CzeCZe

JaKu - 06-08-2010, 19:36

Sędziowie klasy Państwowej ale nie wszyscy, tylko 6ciu (zna ich Przewodniczący KS).
Przewodniczącym komisji egzaminacyjnej pewnie byłbym ja.
Już się zgubiłem na co mam odpowiedzieć tak a na co nie. :mrgreen: :oops:
Napisz więc ten wniosek i wyślij.
pozdrawiam
Janusz
ps.
widzę, że wciąż pada. Ale nic mnie nie dziwi.
Dziś komentator Wyścigu dookoła Polski powiedział, że
najbardziej doswiadczonym "góralem" jest
irlandczyk ( są tam jakieś góry?)

CzeCze - 06-08-2010, 21:32

Sędziowie klasy Państwowej ale nie wszyscy, tylko 6ciu (zna ich Przewodniczący KS). ....a Ty nie znasz ? :) .....,napisać muszę oficjalnie do Przewodniczącego KS o listę ? :)
Przewodniczącym komisji egzaminacyjnej pewnie byłbym ja. ....BRAWO!!! Nareszcie jakiś konkret :)
Już się zgubiłem na co mam odpowiedzieć tak a na co nie. - odpowiadaj zgodnie z sumieniem :)
Napisz więc ten wniosek i wyślij. uważam to za odpowiedź pozytywną odnośnie pytania o Twoją rekomendację- ano napiszę :)


W IRL są góry , ale z naszego punktu widzenia to raczej takie "niemrawe" :)
A że kolarz z Wyspy jest "najlepszym góralem" to mnie raczej nie dziwi.....gdybyś miał do najbliższego pubu dymać na rowerze codziennie też byś nabrał wprawy :)
Pozdrawiam
CzeCze

JaKu - 09-08-2010, 22:07

Witam,

Seminarium sędziowskie odbędzie się 28 sierpnia (sobota) o godzinie 18. 30 na strzelnicy w Parzęczewie.
Należy mieć ze sobą:
1. wypełniony wniosek na kl. II lub I (odpowiednio),
2. zdjęcie (podpisane),
3. kserokopię starej (poprzedniej) licencji - dotyczy szczególnie tych z licencjami kl.III RO
niezarejestrowanymi,
4. długopis,
5. 70 + 30 = 100 zł.
Dodatkowo będzie możliwość zdania egzaminu na kl. III z upr. dynamicznymi - dotyczy tych, którzy
stosowny kurs odbyli.
Powinni oni mieć ze sobą:
1. wypełniony wniosek na kl. III,
2. zdjęcie (podpisane),
3. zaświadczenie o ukończeniu kursu,
4. długopis,
5. 30 + 20 = 50 zł.
pozdrawiam

Janusz

CzeCze - 10-08-2010, 04:51

Witaj Janusz :)
Czyli....albo "z Tobą"....albo wcale ? :):):)
Pozdrawiam
CzeCze

JaKu - 10-08-2010, 20:15

CzeCze napisał/a:
Witaj Janusz :)
Czyli....albo "z Tobą"....albo wcale ? :):):)
Pozdrawiam
CzeCze

Jesteś widzę człowiekiem małej wiary.
Robisz kurs, to ja też.
Darku,
moja"działalność" kończy się z końcem roku.
W następnym ma być już normalnie.
Każdy będzie miał taką klasę jaką ma na licencji III to III , II to II - dopiski się nie liczą.
Aby awansować trzeba mieć:
staż, punkty, zawody L III - a np w tym roku nie było takich (zatwierdzone przez KS PZSS) lub delegatem (oczywiście dynamiczne) oraz kurs.
Będzie więc trochę trudniej bo nie będą się liczyły stare kursy, seminaria itp.
Bo tak jest przy licencjach "statycznych" teraz i przy "dynamicznych" ma yć tak samo.
pozdrawiam
J.

JaKu - 23-08-2010, 12:19

Dla przypomnienia.
Seminarium sędziowskie dla sędziów dynamicznych (warunki wyżej)
i egzamin na III kl. z uprawnieniami dynamicznymi odbędzie się w najbliższą sobotę wieczorem (ok. 18.30 ) na strzelnicy w Parzęczewie.

pozdrawiam
Janusz

ps.
Cheche. Jesteś w naszym miłym i ładnym kraju?
Jeżeli tak, to przyjedź. Będziesz miał to już, z tak zwanej, głowy.

CzeCze - 24-08-2010, 08:59

Witaj Januszu,
A ile ma mnie to kosztować ? :)

Pozdrawiam
CzeCze

JaKu - 24-08-2010, 10:18

Tak jak wczesniej pisałem.
Łącznie z wydaniem przez PZSS licencji - 100 zł.
pozdrawiam
J.

DonMariano - 24-08-2010, 10:33

... i flaszeczkę szkockiej, co to ją mi obiecałeś ;-) ew. zgadam się, coby Jaku się przyłączył !
CzeCze - 24-08-2010, 10:38

A nie można przesłać Szkockiej zawiniętej w formularze i dopiętą setką ? :)
CzeCZe

DonMariano - 24-08-2010, 12:06

no nie ... to żeś już waść przegiął ... jakże to tak ? pić bez fundatora ???? ;-) To się nie godzi ! :-D
JaKu - 24-08-2010, 12:42

Czecze
Nie namawiam, ale przy okazji
gdybyś miał przypadkiem pistolet i 308 kulek to byś
mógł wystartować w zawodach ( te 8 to na chrono).
A dawno w Parzęczewie nie byłeś, jak mniemam.
J.

DonMariano - 24-08-2010, 13:23

no nie .... znowu kulki będą pobierać ? A po co ? Na chrono ??
Jadę tylko po to, by się z Wami napić !

JaKu - 24-08-2010, 14:55

Marian ty już dałeś i dlatego Panu już dziękujemy.
Nie można cię stresować bo jeszcze się jakiegoś nerwowego tiku nabawisz
i zaczniesz szybciej strzelać. :mrgreen:
pozdrawiam
J.
ps.
te 308 to dla czeczego bo on ma wstręt do czytania liczb :-P

CzeCze - 24-08-2010, 14:59

No....akurat kulek nie mam :) ....szewc bez butów chodzi :)
Kasę trzymam na seminarium IROA na Serbii :)
....jakoś dziwnie wydaje "mnie się", że to lepiej wydana kasa :)
Jak uzbieram troszkę to kto wie, kto wie....może i będzie mi się chciało
pojechać 300 km w jedną stronę tylko po to......by z Marianem napić się...Szkockiej
albo czegoś innego "na myszach" :)....no bo to będzie jedyny argument!
Marianie ! Tak trzymaj!
CzeCze

JaKu - 24-08-2010, 16:28

Przyjedź i tak.
Skontaktuj sie z Wylonami (zmienili telefony) oni też chcieli.
Jeszcze ktoś by się tam znalazł. Kraków to duże miasto.
Wyjdzie milej i taniej ( co nie jest bez znaczenia ).
J.

CzeCze - 25-08-2010, 09:03

Czy ktoś z Krakowa wybiera się na to seminarium ?
Czekam na jakieś info :)
P.S. do Janusza
Masz może te aktualne telefony do M.Wylona ?
Pozdrawiam
CzeCze

JaKu - 25-08-2010, 12:08

No właśnie nie mam.
Geno jest w Chorwacji a inni z Krakowa (a mam kilka telefonów) nie mają z nimi kontaktu.
Myslę, że będzie ci łatwiej znaleźć.
J.

CzeCze - 25-08-2010, 20:36

No i sprawa "się rypła" :)
Seminarium takież samo to sobie zrobię w Krakowie :):):)
A jednak się da !!!!! :)
Tak więc INFO dla Kolegów z Krakowa :
NIE WYBIERAM SIĘ NA SEMINARIUM DO PARZĘCZEWA :)
W sprawie terminu (a ma to być niebawem- czyli wrzesień) można dzwonić do minie lub
do Wieśka Burzca :)
Pozdrawiam
CzeCze
P.S.
Marianie- Ta "na myszach" ma to do siebie, że nie traci nic z racji wieku :)...wręcz odwrotnie !

JaKu - 26-08-2010, 06:15

Cytat:
Seminarium takież samo to sobie zrobię w Krakowie :):):)


Czy masz na myśli picie whysky z Marianem? :mrgreen: (chcesz mieć więcej dla siebie)

Cytat:
NIE WYBIERAM SIĘ NA SEMINARIUM DO PARZĘCZEWA :)


Słusznie robisz bo po kursie IROA Seminar level I w Belgradzie lepiej
poradzisz sobie z testem na seminarium

pozdrawiam

J.

JaKu - 26-08-2010, 09:51

Ponieważ nie wszyscy czytają forum Olsztyńskie to zacytuję tu post, który może zainteresować część sędziów z III kl PZSS:

[quote author=neomorf link=topic=278.msg4941#msg4941 date=1282806609]

Czy można na tym seminarium zdobyć uprawnienia dynamiczne PZSS,

Licencja sędziego PZSS klasa III, 2 krotnie przekroczone zebrane punkty na klasę II, ale nie ma jeszcze 2 lat.
Strzelam od 2 lat.
Cezartfikat RO z regionu IPSC, zdobyty w Maju w Krakowie/Zielonce
Nadaję się na to seminarium, czy nie?
Jeśli NIE, to czego mi brakuje aby się nadawać?
[/quote]

Po kolei.
Licencję kl. III z upr. dyn. zdobywa się na kursie w którego programie jest ta problematyka
i zalicza się stosowny test.
Ilość lat strzelania nie ma znaczenia (można mieć 0 !?)
Licencję kl. II RO (rozumiem, że o taką ci chodzi) dostaje się po kolejnym kursie (ostatni taki był 3 lata temu) i zaliczeniu testu.
Spełnić trzeba warunki: 2 lata stażu (należy rozumieć min. 2 sezony czyli wiosna- jesień, wiosna -jesień - w zimie zawodów dynamicznych raczej nie ma), punkty odpowiednio do klasy czyli 30
ale na zawodach dynamicznych w tym 2 razy zawody z delegatem technicznym PZSS lub Level III
z kalendarza PZSS (czyli zatwierdzone przez KS PZSS) ( dla "starych" sędziów liczy się w tym roku
również te nie zatwierdzane z lat poprzednich ale jesteś za młody stażem) a w tym roku zatwierdzonych L III jak na razie nie było.
Tak więc jedynie możesz na dzień dzisiejszy ( mając certyfikat z Krakowa) dostać nową lic. III kl.
z dopisanymi uprawnieniami dynamicznymi .
Ale w tym celu nie musisz jechać do Parzęczewa.
Przysyłasz: zdjęcie, ksero certyfikatu, ksero licencji III kl i 20 zł i dostajesz licencję kl III z upr. dyn.( i tymi co tam miałeś).
pozdrawiam
Janusz

ps.
od następnego roku staż z zawodów dynamicznych będzie uznawany od daty uzyskania licencji z uprawnieniami dynamicznymi i tacy też sędziowie będą mogli sędziować jako s. pomocniczy na zawodach zatwierdzanych przez KS

JaKu - 13-09-2010, 17:48

Uwaga.

Pierwsze koty za płoty.
Dostałem z PZSSu pierwszych 17 licencji.
Nie wszystko jest tak jak bym chciał, ale i tak dobrze.
Ważne, że ruszyło.
Jutro rozsyłam.

Janusz

JaKu - 25-09-2010, 18:49

CzeCze napisał/a:

Kasę trzymam na seminarium IROA na Serbii :)


Darku, pochwal się.
Jak było?
pozdrawiam

Janusz

CzeCze - 26-09-2010, 11:15

Witaj Januszu :)
Skoro wywołujesz do tablicy..... :)
Było świetnie :) ....trudno będzie komukolwiek przebić organizacyjnie Serbów.
....co do decyzji komisji arbitrażowych się nie wypowiadam....bo nie mnie komentować decyzje "wszystkich świętych", czyli tych których fotki legitymacyjne widnieją na jednej światowej stronie....za malutki jestem :)
A co do seminarium....
IROA- Level II Seminar-Chef Range Officer-Belgrad .....Starczy na polską "jedynkę" ???
Jeśli tak to takie coś mam zaliczone wraz z egzaminem.
Prowadził Dino E. No i jeszcze "zarobiłem" jakieś punkty za pizganie
na Level IV....więc chyba mam tych punktów ciut już za wiele jak na trzykrotną polską "jedynkę" :)
.....ale co tam....pewnie mi tego nie uznasz, bo Pan Dino nie należy do grona 6-ciu osób uprawnionych u nas do prowadzenia kursów sędziowski :):):)
Ale jeśli uznasz, że to wystarczy to chętnie prześlę Ci potrzebne papierki....jeśli nie to będę
musiał z tym żyć :)
....i jeśli mam być szczery to większą satysfakcję sprawia mi pizganie na Mistrzostwach Europy niż jakieś tam papierki :)
Ale z niecierpliwością czekam na Twoją odpowiedź!
Pozdrawiam
CzeCze
P.S.
Daj znać w miarę prędko bo na początku października zmieniam klimat na bardziej deszczowy :)

JaKu - 26-09-2010, 19:34

CzeCze napisał/a:
Witaj Januszu :)

A co do seminarium....
IROA- Level II Seminar-Chef Range Officer-Belgrad .....Starczy na polską "jedynkę" ???
Jeśli tak to takie coś mam zaliczone wraz z egzaminem.

W twoim tak.
Potrzebuję wniosek (wypełń w komputerze i wyślij mailem),
skan "dyplomu", skan zdjęcia i 50 zł na Janusz Kuliś 94 1020 5226 0000 6702 0098 2108.
Czy ktoś jeszcze uczestniczył w seminarium?.
Jeżeli tak to niech się odezwie.
pozdrawiam
Janusz

CzeCze - 27-09-2010, 07:31

Ok, tylko raczej prześlę Ci skan wniosku bo jakoś nie bardzo umiem go
"wypełnić" w moim kompie :)
Chyba, że czysty wydruk przerobię na JPG i wypełnię w Corelu, a potem zapiszę do JPG :)

....ale może znasz prostszą wersję ?

Pozdrawiam
CzeCze
P.S.
Podaj jeszcze aktualnego maila.

JaKu - 27-09-2010, 11:10

Najprostszy jest taki:
na stronie PZSS klikasz dwa razy na wniosku i ci się on otwiera.
Na polu gdzie jest bladoniebieski prostokącik klikasz na nim (jak raz to się robi ciemniejszy, jak dwa to znika ) i zaczynasz pisać. I tak kolejno.
Jak już wszystko wypełnisz to klikasz zapisz jako ( w lewym górnym rogu strony)
wpisujesz "wniosek Czecze" i zapisujesz np. na pulpicie.
( podpis jak masz - możesz wkleić )
A teraz wysyłasz to na clavdis@interia.pl
Istnieje oczywiście możliwość wysłania bez zapisywania ( ale będziesz miał na pamiątkę).
pozdrawiam
J.
ps.
kwadracik (do wyboru) klikasz dwa razy. Pojawia się tabelka "co wybrać" - wybierasz
zaznacz. I wtedy jest on taki ładny przekreślony.

JaKu - 21-10-2010, 16:16

Witam,

20 listopada odbędzie się na strzelnicy na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu
seminarium sędziowskie dla sędziów z uprawnieniami dynamicznymi.
Będzie to trzecie i ostatnie w tym roku seminarium mające za zadanie
zapoznania sędziów z aktualnie obowiązującymi przepisami oraz
dające możliwość uporządkowania "spraw papierkowych"
Początek godz. 15oo
Dotyczy to wszystkich, którzy :
- byli na starej liście NROI (NROI),
- byli na liście NROI (Lewandowskiego),
- mają licencję III kl z upr. dynamicznymi ( lub III RO - biała) lub wyższą,
- spełniają warunki ( staż (lic. z min. 2008 roku) + punkty + sędziowanie na L.III lub z del. techn.).
Należy mieć ze sobą:
- wypełniony wniosek na kl. II lub I (odpowiednio),
- zdjęcie (podpisane),
- kserokopię starej (poprzedniej) licencji - dotyczy szczególnie tych z licencjami kl.III RO
niezarejestrowanymi,
- długopis,
- 100 zł.

Zgłoszenia na clavdis@interia.pl
pozdrawiam

Janusz

JaKu - 22-10-2010, 12:07

Witam,

Aby ułatwić orientację, poniżej zamieszczam listę sędziów dynamicznych, którzy powinni zastanowić się nad swoimi uprawnieniami.

Wszyscy ci z wymienionych poniżej, którzy mają ważną ( tj. wydaną w 2007 r. lub później) licencję sędziowską PZSS w kolorze białym na karcie plastikowej (nie zalaminowanej) mają dwa wyjścia:

1. pozostać przy posiadanej klasie ( I, II lub III) albo
2. zgłosić się na seminarium w celu jej podwyższenia.

Wszyscy ci z wymienionych poniżej, którzy mają ważną ( tj wydaną w 2007 r. lub później) licencję sędziowską PZSS na karcie zalaminowanej (ale nie białej) mają również dwa wyjścia:

1. pozostać przy klasie III z uprawnieniami dynamicznym (bo tylko taka klasa zgodnie z
oficjalnym wzorem licencji mogła być w ten sposób wydana - uprawnienia
dynamiczne wpisane do licencji kl. II są nielegalne (nadal jest to III klasa)
2. zgłosić się w celu uaktualnienia wzoru licencji lub na seminarium w celu jej
podwyższenia

Na liście brak jest oczywiście osób, które były na seminarium w Chorzowie lub Parzęczewie oraz tych, którzy zadeklarowali już swój brak zainteresowania zmianami oraz tych co mają III kl. z uprawnieniami dynamicznymi i nie sędziowali na zawodach IPSC lub IDPA oraz tych co sędziami PZSS nie są.

Na zakończenie dodam, że plastikowa biała licencja sędziów dynamicznych nigdy nie została zatwierdzona przez Zarząd PZSS jako oficjalny wzór licencji sędziowskiej PZSS
(było to załatwione na tzw. twarz) i jako taka jest właściwie nieważna.
Nie chcąc jednak robić zamieszania czekamy aż wszyscy zainteresowani wymienią ją
na nowy wzór przy okazji np. awansu.

W sprawach wątpliwych proszę o kontakt na clavdis@interia.pl

pozdrawiam

Janusz



Nazwisko i imię klub

1. Banaszek Dariusz nieznany
2. Cybulski Tadeusz nieznany
3. Dąbrowski Zbigniew Legia Warszawa ?
4. Erenfeicht Leszek nieznany
5. Flakiewicz Krzysztof ba-bach Wa-wa
6. Głowacki Mariusz gwardia 1924
7. Gołąb Tadeusz zsp Katowice
8. Grzelak Leonard nieznany
9. Habior Marek ba-bach Wa-wa
10. Hoffmann Krzysztof ba-bach Wa-wa
11. Karaś Rafał zsd Kraków
12. Korsak Radomir legia Wa-wa
13. Kowalski Tomasz nieznany
14. Lewandowski Tadeusz nieznany
15. Lipka Jacek zsp Katowice
16. Malcharek Tomasz squad LOK Krak
17. Męcwel Przemysław magnum Poznań
18. Michałowski Janusz zsp Katowice
19. Miklaszewski Robert zsd Kraków
20. Molenda Dariusz squad LOK Krak
21. Moryś Krzysztof squad LOK Krak
22. Mroziński Robert legia Wa-wa
23. Noga Tadeusz zsd Kraków
24. Ochniak Artur zsp Katowice
25. Ozorowski Paweł magnum Pozn
26. Popławski Grzegorz ba-bach Wa-wa
27. Sanecznik Krzysztof squad LOK Krak
28. Sikora Grzegorz nieznany
29. Sioda Wiesław squad LOK Krak
30. Stefański Rafał ardea Gdańsk
31. Sudoł Krzysztof nieznany
32. Szymiczek Eugeniusz alfa Siem
33. Świątek Janusz legia Wa-wa
34. Wasilewski Artur legia Warszawa
35. Wrona Robert alfa Siem
36. Wylon Marcin squad LOK Krak
37. Wylon Marek squad LOK Krak

JaKu - 27-10-2010, 21:07

Witam,
do uczestników seminarium w Parzęczewie
Ponieważ, podobno,
część licencji już została wysłana
Proszę o potwierdzenie faktu otrzymania ich na clavdis@interia. pl
dziękuję
pozdrawiam
Janusz

JaKu - 13-11-2010, 16:49

Witam,
wiadomość (częściowo dobra)
Licencje III kl z upr. dyn. i tarczówką już są.
Część została wysłana ( Łódź odbierze sobie u A. Kamińskiego od poniedziałku ) resztę
wyślę w poniedziałek ja.
Niestety wyższe klasy są "wciąż" drukowane ( w PZSSie).
Poprzednia informacja była więc fałszywa.

Za tydzień seminarium.
Zapraszam tych co nie byli.

pozdrawiam
J.

JaKu - 17-11-2010, 13:25

Witam i przypominam uprzejmie

W najbliższą sobotę 20 listopada odbędzie się na strzelnicy na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu seminarium sędziowskie dla sędziów z uprawnieniami dynamicznymi.
Będzie to trzecie i ostatnie w tym roku seminarium mające za zadanie
zapoznania sędziów z aktualnie obowiązującymi przepisami oraz
dające możliwość uporządkowania "spraw papierkowych"
Początek godz. 15oo
Dotyczy to wszystkich, którzy :
- byli na starej liście NROI (NROI),
- byli na liście NROI (Lewandowskiego),
- mają licencję III kl z upr. dynamicznymi ( lub III RO - biała) lub wyższą,
- spełniają warunki ( staż (lic. z min. 2008 roku) + punkty + sędziowanie na L.III lub z del. techn.).
Należy mieć ze sobą:
- wypełniony wniosek na kl. II lub I (odpowiednio),
- zdjęcie (podpisane),
- kserokopię starej (poprzedniej) licencji - dotyczy szczególnie tych z licencjami kl.III RO
niezarejestrowanymi,
- długopis,
- 100 zł.

Zgłoszenia na clavdis@interia.pl
pozdrawiam

JaKu - 21-11-2010, 17:21

sie odbył

pozdrawiam
J.

Endemit - 01-12-2010, 23:15

No, nie jeden.. I jakoś tak wychodzi, że ZKSD umożliwił podniesienie kwalifikacji oraz uporządkowanie takiej "dość" istotnej sprawy, jak kwalifikacje sędziowskie, zwłaszcza w zakresie strzelectwa dynamicznego ;-)
A SKF co zrobił w zakresie ponoszenia bezpieczeństwa na zawodach?

CzeCze - 01-12-2010, 23:52

Jestem powalony na kolana głębią tego pytania.....i obiektywizmem zawartej w nim tezy ZWŁASZCZA :)
Pozdrawiam
CzeCze

Endemit - 02-12-2010, 07:46

Staram się dostosować... :shock:
Na kolana? Fajna pozycja życiowa.

CzeCze - 02-12-2010, 09:55

Ja wręcz odwrotnie....nie postaram się :-)
Fajna? ....no cóż....odpuszczę sobie....
Pozdrawiam
CzeCze

Endemit - 02-12-2010, 10:05

Jak widzę, nie musisz... :-P
CzeCze - 02-12-2010, 10:21

Gratuluję ! Wygrałeś :-)
Pozdrawiam
CzeCze

Endemit - 02-12-2010, 10:47

Też pozdrawiam, wbrew pozorom serdecznie ;-)
JaKu - 17-02-2011, 11:14

Informuję, tych co nie zaglądają na stronę PZSS, że w Bieruniu Nowym OZSS w Katowicach robi kurs sędziowski na III klasę ( w tym uprawnienia
do sędziowania strzelań dynamicznych) www.pzss.org.pl/index.php...id=63&Itemid=31
Kto potrzebuje i ma blisko, może skorzystać.
J.K.

JaKu - 21-04-2011, 05:54

No i skąd weźmiesz Guevarę w paski.
J.

Cerber - 21-04-2011, 08:21

Gdzie jesteś Janusz? (myślami) :-D
Yarlan - 21-04-2011, 11:04

To a ja mam takie pytanko... trochę od czapy - czy kroi się jakis kurs na RO IPSC?
JaKu - 21-04-2011, 15:22

Cerber napisał/a:
Gdzie jesteś Janusz? (myślami) :-D

Moje pytanie jest do Czecze.
J.

JaKu - 21-04-2011, 15:24

Yarlan napisał/a:
To a ja mam takie pytanko... trochę od czapy - czy kroi się jakis kurs na RO IPSC?

Prawdopodobnie tak. Ale... jeszcze za wcześnie.
J.

JaKu - 19-05-2011, 21:18

Zainteresowanych chciałbym poinformować, że
od stycznia 2011 obowiązuje "nowy" Regulamin KS PZSS.
Proponuję zapoznać się.
pozdrawiam
Janusz

JaKu - 07-06-2011, 21:02

Ponieważ powyżej ukazała się informacja:
Tradycyjnie przed meczem Incorsa Cup 2011 planujemy przeprowadzenie kursu dla RO IPSC
III kl PZSS. Kurs jest 2 dniowy, zakończony egzaminem teoretycznym i praktycznym, oraz praktyką na torach w trakcie zawodów Level III Incorsa Cup.
W kursie mogą wziąć udział osoby chcące zdawać egzamin licencyjny IPSC - zakres wiedzy w zasadzie taki sam.
Koszt kursu RO 120,00 + koszty do PZSS-u.

pragnę poinformować wszystkich, że organizatorzy kursu do chwili obecnej nie wystapili do KS PZSS z wnioskiem o zatwierdzenie kursu.
Nie jest to więc kurs na jakąkolwiek klasę sędziowską PZSS .
pozdrawiam wszystkich
J.

JaKu - 17-06-2011, 07:47

Witam,

24 czerwca br. odbędzie się na strzelnicy Twierdza w Zielonkach k. Krakowa odbędzie się
seminarium sędziowskie dla sędziów z uprawnieniami dynamicznymi.
Będzie to kolejne seminarium mające za zadanie zapoznania sędziów z aktualnie obowiązującymi przepisami oraz dające możliwość uporządkowania "spraw papierkowych"
Początek godz. 17oo (po pre matchu)
Dotyczy to wszystkich, którzy :
- byli na starych listach NROI i/lub
- mają licencję III kl z upr. dynamicznymi ( lub III RO - biała) lub wyższą oraz
- spełniają warunki Regulaminu KS PZSS co do ilości punktów i niezbędnego stażu.
Należy mieć ze sobą:
- wypełniony wniosek na kl. II lub I (odpowiednio),
- zdjęcie (podpisane),
- kserokopię starej (poprzedniej) licencji - dotyczy szczególnie tych z licencjami kl.III RO
niezarejestrowanymi,
- długopis,
- 100 zł.
Informacje dodatkowe i zgłoszenia na: 664 763 666
pozdrawiam
J.
ps.
Jednocześnie informuję, że dzień wcześniej rozpoczyna się kurs na
licencję sędziowską PZSS kl. III z upr. dynamicznymi .
Zgłoszenia do Maćka S. lub Wieśka B. .

Yarlan - 21-06-2011, 10:28

Jadę z Warszawy, mam wolne miejsca we furze - gdyby ktos chciał się podczepić: 601155519
Pzdr.

JaKu - 13-11-2011, 13:40

JaKu napisał/a:
Moje pytanie jest do Czecze.
J.

Dokąd zmierzasz i ... dlaczego?
j.

JaKu - 19-11-2011, 00:02

Witam,
W związku ze zmianami w przepisach konkurencji „pistolet dynamiczny IPSC” Kolegium Sędziów PZSS zaprasza sędziów dynamicznych na seminarium szkoleniowe, które odbędzie się w dniu 3 grudnia br. o godzinie 15.oo na Strzelnicy na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.
Seminarium poprzedzi Zimowy Mini Turniej IPSC ( L I ), którego rozpoczęcie planujemy na godzinę 11.oo (pistolet, karabin, strzelba – lub każde z osobna – zapisy od 10.3o).
Program seminarium obejmuje również sprawy przekwalifikowań na wyższe klasy. W tym celu prosimy o przywiezienie ze sobą dokumentacji przewidzianej Regulaminem KS.
Zaproszenie jest w szczególności adresowane do osób, których nazwiska znajdują się na „Liście aktywnych sędziów strzelectwa dynamicznego”. Zgodnie z Regulaminem KS jest to jeden z warunków dalszej na niej obecności.
Z poważaniem
Janusz Kuliś
(kontakt 664 763 666 lub clavdis@interia.pl)

Cerber - 19-11-2011, 13:35

Termin dość bliski i miejsce z dala od środka Polski, dla mnie niewykonalne.
Alternatywa jakaś jest? Np. zimą, w nowym roku 2012, przed sezonem...

Yarlan - 19-11-2011, 13:56

Przyznam, że dla mnie alternatywa też byłaby korzystna.
JaKu - 21-01-2012, 11:32

Witajcie,
W związku ze zmianami w przepisach konkurencji „pistolet dynamiczny IPSC” i innych Kolegium Sędziów PZSS zaprasza sędziów dynamicznych na seminarium szkoleniowe, które odbędzie się w dniu 25 lutego br. o godzinie 14.oo na Strzelnicy na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.
Zaproszenie jest w szczególności adresowane do osób, których nazwiska znajdują się na „Liście aktywnych sędziów strzelectwa dynamicznego”. Zgodnie z Regulaminem KS jest to jeden z warunków dalszej na niej obecności.
Z poważaniem
Janusz Kuliś
(kontakt 664 763 666 lub clavdis@interia.pl)

JaKu - 23-01-2012, 21:52

Proszę ewentualnych chętnych o wcześniejsze potwierdzenie faktu przyjazdu oraz przeczytanie ze zrozumieniem przepisów.
pzdr
Janusz

JaKu - 31-01-2012, 14:48

Jest nowy Regulamin KS ( od 1.01.12)
http://www.pzss.org.pl/im...20KS%20PZSS.pdf
Są nowe przepisy ( od 1.02.12)
http://www.pzss.org.pl/im...rzelba_IPSC.pdf
pzdr
J.

Yarlan - 31-01-2012, 15:44

Z tego co zrozumiałem - zawody, które nie są umieszczone w kalendarzu PZSS (ale są np. w WMZSS) nie wliczają mi się do mojego dorobku sędziowskiego? (z kl II na kl I)

Toż to bzdura totalna :-| Zakładając że większość zawodów u mnie w klubie (ZKS) sędziuję za friko (jak i inni sędziowie), tylko w zamian za 'punkty'... to moja motywacja do tego procederu - skoczy wprost proporcjonalnie do panującej temperatury za oknem... a na najbliższych zawodach zapowiada, które mam piskać - ma być -20'C...

Chyba, że coś źle zrozumiałem z tych zapisów w §12 pkt 4.

JaKu - 31-01-2012, 20:51

To akurat obowiazuje od 2 lat (nieczytalismy, oj nieczytalismy) .
Obecna zmiana dotyczy zmiany terminu ważności licencji
oraz wydłużenia do 4 tygodni terminu zgłaszania obsady sędziowskiej ( i torów) na zawody
dynamiczne.
J.

Yarlan - 31-01-2012, 22:16

Hm... :roll:
Belet - 02-02-2012, 13:14

Janusz,

Możesz proszę podać więcej szczegółów planowanego seminarium?
Przede wszystkim jakie są koszty i jak długo ma trwać seminarium (jeden dzień, dwa?).

BTW. kolega ma rację. Uwalenie punktów za sędziowanie zawodów, które nie są w centralnym kalendarzu, to jest maksymalna lipa!! Porównywalna z zamieszaniem wokół licencji zawodniczych.

Yarlan - 02-02-2012, 13:29

Sprawdziłem - faktycznie w poprzednim leguraminie było tak samo, tyle, że nie interesowałem się tym, bo miałem wtedy III ;)
JaKu - 03-02-2012, 10:35

Spotykamy się o 14oo, dyskutujemy o zmianach w przepisach, piszemy test, 20oo jedziemy do domu.
Kosztów udziału, dzięki uprzejmości właściciela strzelnicy (i ogrzewania) nie ma ( ja to robię społecznie).
Belet napisał/a:

Uwalenie punktów za sędziowanie zawodów, które nie są w centralnym kalendarzu, to jest maksymalna lipa!! Porównywalna z zamieszaniem wokół licencji zawodniczych.


Porównywalna z wybuchem II wojny światowej.

Powiedz mi tylko od kogo to chciałbyś się uczyć sędziowania i organizacji zawodów na tych klubowych zawodach.
pozdrawiam
Janusz
ps. przypominam o potrzebie wcześniejszego zgłoszenia udziału w seminarium.

Belet - 03-02-2012, 11:28

JaKu napisał/a:
...
Powiedz mi tylko od kogo to chciałbyś się uczyć sędziowania i organizacji zawodów na tych klubowych zawodach....


Może od kolegów sędziów z wyższą klasą sędziowską?
To, że zawody nie są w centralnym kalendarzu, nie znaczy, że sędziują tam gorsi sędziowie.

JaKu - 03-02-2012, 14:04

Jak wykazuje praktyka problemem jest, że nawet zawody kalendarzowe nie zawsze są
należycie przeprowadzane i sędziowane. Mówię oczywiście o zawodach strzeleckich
ogółem a nie w szczególności dynamicznych. Stąd też KS zdecydowało dwa lata temu, że
uczymy się tam gdzie, przynajmniej potencjalnie, warunki do tej nauki są najlepsze i są
ludzie, którzy potrafią ocenić i docenić nasze umiejętności.
Oczywście, że przepisów i ich stosowania możemy się nauczyć sami choćby uczestnicząc
w zawodach jako zawodnik, ucząc się i analizując je, a i nie można wykluczyć, że spotkamy dodatkowo na swojej drodze, również na zawodach regionalnych jakiegoś dobrego nauczyciela. Nauczyciela, który jest na bieżąco z choćby z interpretacją i znajomością przepisów. A zapewniam cię, że z tym jest u nas najgorzej.
Stąd takie wymogi i ograniczony czas ważności licencji.
J.

Gutek - 04-02-2012, 21:55

Mam pytanie. Jakie były przesłanki do wprowadzenia "terminowości" licencji sędziowskich?
JaKu - 04-02-2012, 23:26

To ma coś wspólnego z piciem bimbru pędzonego przy pełni księżyca, igrzyskami i Ministerstwem Sportu.
JaKu - 13-03-2012, 07:29

Witam,

Uprzejmie informuję i proszę organizatorów wszelkich zawodów dynamicznych o nieobsadzanie torów itp. sędziami bez ważnej licencji sędziego "dynamicznego" ( wydana od 2007 roku).
Z dwóch powodów:
- jest to niezgodne z regulaminem KS PZSS oraz
- nie liczy się to sędziemu do niczego a w szczególności do dorobku na wyższą klasę.

Przypominam również, że liczą się tylko zawody, których komunikaty są w kalendarzach
centralnym bądź wojewódzkich umieszczonych na stronie PZSS ( tak jak do licencji zawodniczej).
pozdrawiam
Janusz

Cerber - 13-03-2012, 07:45

Kalendarz centralny PZSS jest tu:
http://www.pzss.org.pl/in...d=153&year=2012
a gdzie na stronie PZSS są kalendarze WZSS-ów?

Arturro - 13-03-2012, 07:52

Tak przez babską ciekawość zapytam, jak komunikat może być w kalendarzu ?
JaKu - 13-03-2012, 15:33

Arturro
W kalendarzu centralnym jak się kliknie w zawody to pojawia się druga strona gdzie
są informacje o zawodach a po ich ukończeniu jest również komunikat.

Cerber
W zakładce związki wojewódzkie jak się kliknie na właściwy to :
pojawia się link do zrzeszonych klubów
a ma być od stycznia 2012 (?) również link do kalendarza
Teraz jest różnie jest link do strony wojewódzkiej (ale nie zawsze) a nieraz do kalendarza
(np.nieaktualnego?).
Ale ma być dobrze. Na najbliższym zarządzie mają być wszyscy postawieni na baczność.
Jak będzie, zobaczymy.
J.

Arturro - 13-03-2012, 19:13

Dziękuję
Gutek - 15-03-2012, 13:52

JaKu napisał/a:
Witam,

Uprzejmie informuję i proszę organizatorów wszelkich zawodów dynamicznych o nieobsadzanie torów itp. sędziami bez ważnej licencji sędziego "dynamicznego" ( wydana od 2007 roku).
Z dwóch powodów:
- jest to niezgodne z regulaminem KS PZSS oraz
- nie liczy się to sędziemu do niczego a w szczególności do dorobku na wyższą klasę.

Przypominam również, że liczą się tylko zawody, których komunikaty są w kalendarzach
centralnym bądź wojewódzkich umieszczonych na stronie PZSS ( tak jak do licencji zawodniczej).
pozdrawiam
Janusz


A czy PZSS przygotowało już formularz odnowienia licencji sędziowskiej? Bo znając życie do odnowienia licencji będę musiał mieć potwierdzone punkty przez sędziego głownego.

JaKu - 15-03-2012, 15:35

Taki druczek istnieje i to od wielu lat.
Kluby zgłaszały do KS wojewódzkich związków SS sędziów którzy sędziowali
a oni na owym druczku przesyłali to zbiorczo do KS PZSS.
Teraz Kolegium Sędziów WZSS będzie miało łatwiej bo na każdych (liczących się do tego) zawodach mają swojego obserwatora i komunikat z obsadą. Wystarczy przepisać.
Pewnie skończy się to tym, że będziesz musiał tego sam dopilnować bo o tobie zapomną?. Ale...
J.

JaKu - 20-03-2012, 21:42

Na stronie PZSS w zakł. KS
http://www.pzss.org.pl/in...d=436&Itemid=31
można zobaczyć (i zapamiętać) aktualne wzory licencji sędziowskich.
pzdr
J.

JaKu - 31-03-2012, 09:39

Sprawy sędziów IPSC (i nie tylko)
W związku z pytaniami dotyczącymi Listy aktywnych sędziów (strona PZSS- http://www.pzss.org.pl/im...dynamiczne.pdf)
chciałbym wyjaśnić, że :
- lista została opublikowana w celu ułatwienia w podejmowaniu decyzji Kolegiom Sędziów
Wojewódzkich ZSS (prawie całkowita nieznajomość tematu) przy zatwierdzaniu obsady sędziowskiej na regionalne zawody dynamiczne i kursy sędziowskie oraz
- ułatwienia w kompletowaniu obsady sędziowskiej organizatorom zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Lista została (jest i zgodnie z Reg. KS będzie) skompletowana na podstawie danych:
- z seminariów sędziowskich organizowanych przez KS PZSS ( 5 ),
- opublikowanych komunikatów z zawodów z kalendarza centralnego PZSS,
- dokumentacji kursów sędziowskich ( kl. III) oraz
- wykazów czynnych sędziów strzelectwa sportowego składanych corocznie przez KS WZSS

Oczywiście wszystkie wydane od stycznia 2007 r. sędziowskie licencje w strzelectwie dynamicznym zachowują ważność (do końca 2016 r) i uprawniają ich posiadaczy (wręcz wymagają) do sędziowania na zawodach.
pozdrawiam
J.

JaKu - 09-07-2012, 21:38

Kolegium Sędziów Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego informuje, że przewidziany w § 12 pkt. 5 Regulaminu KS PZSS, egzamin na kl. P RM ( tylko dla sędziów w specjalności strzelectwo dynamiczne) odbędzie się o godz.19oo w dniu 25 sierpnia 2012r. podczas Mistrzostw Polski w konkurencji Pistolet dynamiczny IPSC w Gdańsku (strzelnica w Lublewie).
Przypominamy, że kandydaci do egzaminu muszą spełniać warunki przewidziane Regulaminem:
- złożyć wypełniony wniosek (ze zdjęciem),
- mieć min. 2 letnie doświadczenie w sędziowaniu zawodów jako s. kl. I CRO,
- mieć uzyskane jako s. kl. I CRO min. 40 punktów za rangę zawodów za sędziowanie zawodów
dynamicznych ujętych w kalendarzu imprez PZSS w tym minimum 4 zawodów L III z udziałem DT KS
PZSS (wykaz zawodów i komunikaty za poszczególne lata są na stronie PZSS w zakładce „kalendarz
imprez”),
- mieć potwierdzony udział w seminarium szkoleniowym,
- posiadać pozytywną opinię KS właściwego wojewódzkiego ZSS.

Sędziowie, którzy mają spełnione wszystkie warunki do uzyskania wyższej klasy i chcą przystąpić do egzaminu na klasę państwową zobowiązani są do wypełnienia formularza zgłoszeniowego i wysłanie go w terminie do 15 sierpnia 2012 roku, pod adres mailowy: clavdis@interia.pl
j.

Cerber - 10-07-2012, 07:50

JaKu napisał/a:
W związku z pytaniami dotyczącymi Listy aktywnych sędziów (strona PZSS- http://www.pzss.org.pl/im...amiczne.pdf)...

Link do tej listy nie działa.

JaKu - 10-07-2012, 10:48

wiem bo tydzień temu został wyłączony ale dziś lub jutro ma działać.
J.

Cerber - 26-07-2012, 07:15

To jutro to kiedy będzie Janusz?
JaKu - 26-07-2012, 17:07

U mnie działa?
http://www.pzss.org.pl/im...0dynamiczne.pdf

pzdr
J.

Cerber - 27-07-2012, 05:52

Działa ale tu go nie ma:
http://www.pzss.org.pl/in...d=436&Itemid=31

JaKu - 27-07-2012, 12:53

Wy "administratorzy" macie widzę swoje tajemnice i sposoby.
Ja tylko wysłałem tekst.
J.

JaKu - 04-01-2013, 21:42

Kolegium Sędziów Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego informuje, że w dniu 16 lutego 2013r we Wrocławiu w sali konferencyjnej na Stadionie Olimpijskim Al. I.J. Paderewskiego 35 ( korona stadionu 100 m przed strzelnicą) w godz. 9.oo -19.oo odbędzie się seminarium dla sędziów kl. P RM i kl. I CRO oraz kandydatów na kl. I CRO ( tylko dla sędziów w specjalności strzelectwo dynamiczne).
W programie:
1. Regulamin KS PZSS i Regulamin organizacji zawodów
2. Praca sędziów - podsumowanie sezonu 2012
3. Przepisy Pistolet dynamiczny IPSC - interpretacje
4. Przepisy Ligi Sportera - omówienie zmian
5. Omówienie i ustalenie standardów pracy dla CSO i SO (komisja klasyfikacyjna)
6. Egzamin na kl. I CRO
7. Wolne wnioski
Przypominamy, że kandydaci do egzaminu muszą spełniać warunki przewidziane Regulaminem:
• złożyć wypełniony wniosek (ze zdjęciem),
• mieć min. 2 letnie doświadczenie w sędziowaniu zawodów jako s. kl. II RO,
• mieć uzyskane jako s. kl. II RO min. 30 punktów za rangę zawodów za sędziowanie zawodów dynamicznych ujętych w kalendarzu imprez PZSS w tym minimum 3 zawodów L III z udziałem DT KS PZSS (wykaz zawodów i komunikaty za poszczególne lata są na stronie PZSS w zakładce „kalendarz imprez”),
• posiadać pozytywną opinię KS właściwego wojewódzkiego ZSS.
Sędziowie, którzy mają spełnione wszystkie warunki do uzyskania wyższej klasy i chcą przystąpić do egzaminu na klasę pierwszą zobowiązani są do wypełnienia formularza zgłoszeniowego i wysłanie go w terminie do 5 lutego 2013 roku, pod adres mailowy: clavdis@interia.pl
J.
ps.Kandydaci płacą koszta manipulacyjne (100)

JaKu - 05-01-2013, 00:33

Zainteresowani niech to zrobią na - Wniosku o przyznanie licencji sędziego strzelectwa sportowego kl. II, I i P (formularz) - pobranym ze strony PZSS
J.

JaKu - 30-01-2013, 10:10

Ponieważ Kolegium Sędziów a stąd wszyscy sędziowie, ma w swoich zadaniach pomoc
klubom w organizacji zawodów (przede wszystkim sprawy przebiegu zawodów, biura i sędziowania)
to proponuję rozszerzyć tematykę seminarium o “organizację zawodów”.
Proszę więc o zapoznanie się z http://www.pzss.org.pl/im...i%20zawodow.pdf
i przygotowanie uwag.
Wejście na salę konferencyjną znajduje się 183 m od strzelnicy, na prawo od wejścia dla Vipów 21A.

JaKu - 26-02-2013, 21:02

Witam wszystkich.
Mimo wielokrotnego wyjaśniania w latach poprzednich i obecnym na forach i seminariach wciąż dla niektórych
niezrozumiała jest" lista aktywnych sędziów".
Wyjaśniam więc, że lista ta jest pomocna dla KS Wojewódzkich ZSS przy zatwierdzaniu obsady sędziowskiej na zawodach
z ich kalendarzy bowiem nie posiadają oni w większości, odpowiedniej dokumentacji pracy sędziów dynamicznych i nie mogą ocenić czy jest to kolekcjoner czy rzeczywisty sędzia z doświadczeniem i aktualna wiedzą.
Ocena sędziów klas II RO - P RM jest prowadzona na takich samych zasadach jak ocena pracy sędziów z IROA.
Sędziowie IROA raz do roku przedstawiają szefom IROA listę zawodów z kalendarza centralnego IPSC (zawody poziomu III)
na których sędziowali by utrzymać nadal uprawnienia. U nas jest tak samo, trzeba tylko zamiast słów IPSC i IROA wpisać słowo PZSS,
do III dopisać II a lista może być ograniczona tylko do 1 (jednej) pozycji w sezonie.
Nie są to zbyt wygórowane wymagania a ci co i tego nie spełniają mogą w zamian przyjechać na seminarium sędziowskie przed sezonem.
Wyjaśniam również, że KS PZSS nie ma wpływu na obsadę sędziowską ani nie otrzymuje żadnych oficjalnych informacji na temat oceny pracy sędziów za granicą wobec czego nie są one na liście uwzględniane.
pozdrawiam
Janusz

JaKu - 09-05-2013, 13:23

Ludziska garną się??
Mamy już co najmniej 373 sędziów z uprawnieniami strzelectwa dynamicznego.
Niestety w znakomitej większości początkujących kl. III ale widocznie jest zapotrzebowanie
na takie strzelania.
J.

JaKu - 17-05-2013, 08:58

Dla chętnych, zaawansowanych sędziów:
http://www.pzss.org.pl/in...ikaty&Itemid=67
pzdr
Janusz

JaKu - 10-10-2013, 21:26

W imieniu Kolegium Sędziów PZSS chciałbym pomóc wam zauważyć (?), przyjęte przez Zarząd PZSS na ostatnim posiedzeniu, zmiany w Regulaminie Kolegium Sędziów, który będzie obowiązywał od 1 stycznia 2014 r.
W związku z zauważonym spadkiem wyszkolenia w tym znajomości przepisów a w szczególności ostatnio wprowadzonych zmian w przepisach i regulaminach strzelectwa "tarczowego" ISSF oraz strzelectwa dynamicznego - choć w mniejszym stopniu (sędziowie ci przeszli zapoczątkowaną w styczniu 2010 r. częściową weryfikację), Zarząd PZSS postanowił zwiększyć wymagania dotyczące awansu i "utrzymania" posiadanych licencji sędziowskich.
Zmiany dotyczą niektórych punktów w par. 12 i par. 13 Regulaminu KS.
W par.12
- dot. wszystkich klas:
pkt.2. Udział w kursie szkoleniowym zatwierdzającym podwyższenie kwalifikacji sędziowskich;
Oznacza dokładnie ten kurs (seminarium) na którym kandydat zda przewidziany w par. 22 pkt. 7 egzamin na podwyższenie klasy.
- dot. klasy drugiej:
pkt.3. 2)Punkt bez zmian ale z jednym wyjaśnieniem: Delegat Techniczny KS PZSS będzie wyznaczany tylko na zawody przewidziane w "Zbiorze regulaminów... w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa sportowego..." w tym jeżeli chodzi o zawody dynamiczne tylko na zawody L III IPSC oraz Mistrzostwa Polski i Finał Pucharu Polski (jeżeli będą) na pozostałe zawody zatwierdzany będzie obserwator (w zasadzie ich Sędzia Główny (RM)). Oczywiście punkty będą naliczane tak jak dotychczas.
- dot. klasy pierwszej:
pkt.4.1) zmiana wymaganego stażu z 2 na 3 lata
pkt.4.3) zmiana ilości punktów z 30 na 40
- dot. klasy państwowej:
pkt.5.1) zmiana wymaganego stażu z 2 na 4 lata
pkt.5.3) zmiana ilości punktów z 40 na 50
- dot. wszystkich klas:
dodano pkt. 6. upoważniający KS do zastosowania w uzasadnionych przypadkach ulg w wymaganiach ( dot. np. okresu przejściowego - dla tych co już nazbierali)
W par.13
pkt.1. W niewielkim stopniu zmieniono wymagane ilości punktów na "podtrzymanie" danej klasy oraz i to jest ważniejsze:
kryterium ilości punktów należy spełnić osobno dla licencji w konkurencjach "tarczowych" i licencji w strzelectwie dynamicznym.
Nie dotyczy to licencji klasy trzeciej bo ona jest wspólna.
pkt.3 Przewidziany w tym punkcie wniosek w sprawie przedłużenia ważności licencji będzie osobny dla konkurencji tarczowych i osobny dla konkurencji dynamicznych.
W zasadzie tyle.
Gdyby ktoś potrzebował dalszych wyjaśnień: proszę pytać.
Janusz Kuliś

JaKu - 28-10-2013, 14:04

Ponieważ kilka osób się pytało:
Kurs na sędziego strzelectwa sportowego klasy III + szkolenie w specjalności strzelań dynamicznych
9-10 listopada 2013 r
9:00-18:00
Łódź, Al. Piłsudskiego 141 KSS STRZELMISTRZ
Łódzki Związek Strzelectwa Sportowego
Antoni Kamiński 601 21 77 69
prez@strzelectwo.lodz.pl

JaKu - 30-12-2013, 17:12

Ponieważ są osoby zainteresowane odbyciem kursu na kl II RO przedstawiam
krótką (bo teoretycznie zainteresowanych powinno być 347 osób) listę tych, którzy
zaczęli "punktować" na forum ogólnopolskim.
Jest to również próba zwrócenia uwagi Zarządów Klubów z prośbą o wspomożenia ich starań (jak wiemy sędziowie dynamiczni nie otrzymują zbyt wielkiej "zachęty" ze strony organizatorów zawodów).

Liczba 1,000 oznacza zrealizowanie wymagań. (patrz załącznik)
Punkty są oczywiście policzone dla zawodów z kalendarza PZSS
Działalność klubowa i regionalna nie jest uwzględniona z powodu
braku danych.
pzdr
J.K.
ps. oczywiście aby przystąpić do podwyższania klasy należy
spełniać wszystkie wymagania:
czyli 3 x 1,000

JaKu - 31-12-2013, 12:23

Aktualne wersje przepisów pistolet dynamiczny IPSC, pistolet pneumatyczny, przepisy łączne oraz Liga Sportera (również pozostałe) są na stronie PZSS w zakładce przepisy. Są tam również aktualne listy sędziów.
Proszę oczywiście wszystkich odpowiedzialnych za strony klubowe o ich wymianę na wersje aktualne.
J.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group