Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

Prawo i Broń - Depozyt uległ zniszczeniu w jednostce WPA

bullboss - 10-10-2014, 18:31
Temat postu: Depozyt uległ zniszczeniu w jednostce WPA
Witam, mam problem Policja zabezpieczyła broń, przekazała do badań balistycznych i po wykonaniu badań broń została przekazana do właściwego WPA. Ostatni chciałem odebrać broń (mam pozwolenie jestem myśliwym) zgłosiłem się z wszelkimi wymaganymi dokumentami. Mogłem odebrać broń, no i problem.... pojawiła się rdza, "wżery" w lufach i uszkodzenia mechaniczne. Sprawdziłem protokół przyjęcia broni do depozytu - BEZ UWAG!
Broni nie odebrałem. Napisałem pismo do Komendanta WPA i na chwilę obecną czekam na odpowiedź. Broń znajduje się w WPA lekko ponad rok.
Czy ktoś miał już takie przykre doświadczenia z WPA?
Jak podejść do tematu - ustawa mówi jasno kto odpowiada za depozyt i jakie są warunki przechowywania.
Posiadam raport balistyczny (opisuje stan techniczny broni w chwili badań) protokół przyjęcia do depozytu - wszystko BEZ UWAG

9x19 - 10-10-2014, 19:16

Zgodnie z § 5 rozporządzenia MSWiA z 9 czerwca w sprawie szczegółowych zasad deponowania i niszczenia broni i amunicji w depozycie Policji .... (Dz.U. nr 152, poz. 1609) jednostka deponująca jest obowiązana do konserwacji borni i przechowywania jej w sposób zapobiegający pogorszeniu jej stanu technicznego.

Weź swojego rusznikarza, niech obejrzy broń w depozycie (zrób przy tym zdjęcia) i niech napisze swoją opinię o stanie technicznym broni. I w ten sposób będziesz miał materiał do wystąpienia o odszkodowanie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group