Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

Świętokrzyskie - Zawody wyjazdowe

katigroszek - 15-01-2009, 20:46
Temat postu: Zawody wyjazdowe
W lutym dwa razy ma być strzelnica "mechaniczna" nieczynna - ósmego i jeszcze kiedyś.

Pytanie brzmi: Czy gdzieś wtedy jedziemy na zawody i ewentualnie gdzie?

8.02.2009 są zawody w Paczółtowicach (chyba to samo co ostatnio) i ja bym nawet był chętny chyba. No chyba, że są wtedy gdzieś jakieś dynamiczne - to ja jak najbardziej bym dynamiczne wolał (zbieram komunikaty pcz i tak czy siak będzie jeden; ale zbieram też kcz i strzelbę - więc jakby były takie... :one: ). Może w Łasku coś? A może Twierdza Kraków? Jakiś gong czyli shoot off czyli pojedynki?

Piszcie co myślicie!

Cerber - 16-01-2009, 07:36

7 lutego - pierwsza sobota miesiąca.
Zawody w każdą pierwszą sobotę miesiąca są na ZKS :one:

katigroszek - 16-01-2009, 07:50

Cerber napisał/a:
7 lutego - pierwsza sobota miesiąca.
Zawody w każdą pierwszą sobotę miesiąca są na ZKS :one:
Czyli znowu dynamiczne strzelanko strzelba+pistolet? +pcz 10 +psp10? (z karabinu rezygnuję do czasu nabycia własnego sprzętu). To ja jezdem 'ZA'.

P.S.
A te poprzednie zawody były w drugą sobotę, a nie w pierwszą :!: Sylwestrowo-Noworoczny wyjątek?

Cerber - 16-01-2009, 07:59

Przypadkiem znowu kumulacja jest, Legia też ma swoje zawody otwarte 7.02.
A mi została metryczka na część szybką Psp :-D

katigroszek - 16-01-2009, 08:12

Cerber napisał/a:
Przypadkiem znowu kumulacja [...] A mi została metryczka na część szybką Psp :-D
To ja bym przypadkiem strzelił jednego pcz więcej :one:

To jeszcze trzy tygodnie tak, że nie ma pośpiechu. Ale może tym razem zacząć od ZKS i opracować plan minimum - jak dla mnie to 2 na ZKS (IDPA + pcz 10) i może 2 na Legii (pcz 10 + ewentualnie szybki psp - jak się przyjrzę czym to się je).

Woytek - 16-01-2009, 10:16

Panowie,
Jedziemy razem!
Opracujcie marszrutę w Warszawie, ja się z góry zgadzam.

katigroszek - 16-01-2009, 10:25

Zobaczycie - jeszcze się k... wszyscy spotkamy na terapii uzależnień!

"Mam na imię Krzysiek i jestem bronioholikiem." :-P

Woytek - 16-01-2009, 10:40

A ja mam na imię Wojtek i jestem bronio-, biego-, góro-, jaskinio-,skituroholikiem.
Uff...

katigroszek - 16-01-2009, 10:44

Woytek napisał/a:
A ja mam na imię Wojtek i jestem bronio-, biego-, góro-, [...]
Mało się na tym znam, ale takie multinałogi to chyba cholernie ciężko wyleczyć :mrgreen:
katigroszek - 19-01-2009, 08:46

Ja się umawiałem z tym gościem od Urala i aluminiowej osady na test na zawodach 7 lutego na ZKS, ale nic z tego nie wyszło. Włodek coś mówił, że będzie dynamiczny test "korespondencyjny" ICLC w Warszawie na Legii 1 i 8 lutego i że chce na niego koniecznie jechać. Że ma też zamiar ponalegać, żeby zamiast robić w dwa weekendy po 3 tory zrobili w jeden weekend 6 torów - żeby można było strzelić od razu cały teścik.

Ja nie wiem co robić. Żeby zrobić tak, żeby pojechać i 7 i 8 lutego to na pewno nie dam rady. Żeby pojechać pierwszego i siódmego - prędzej, ale nie na pewno.

Nie pojadę sam 7 na zawody na ZKS bo nie mam karabinu i nie miałbym od kogo pożyczyć pcz :-/ A 3 komunikaty pcz by były (2 statyczne i 1 dynamiczny) i jedna strzelba...

Opowiedzcie się rebiata kto na co chce jechać to ja się zastanowię co wybrać.

Cerber - 19-01-2009, 09:33

To podsumujmy, zawody w Warszawie, w lutym:

01.02 (niedziela) - zawody CLC IPSC, Legia
07.02 (sobota) - zawody powszechne ZKS (Pcz10, Psp10, Pst15, Ksp oraz dynamiczny pistolet i strzelba)
15.02 (niedziela) - zawody CLC IPSC, Legia

Tory CLC to ustalone ściśle zadania strzeleckie strzelane na całym świecie.
Wynik da się porównać do najlepszego strzelca na swiecie co jest dla mnie bardzo interesujące :)
Opisy torów i procedur ich ostrzelania znajdziecie tutaj:
http://www.ipsc-poland.org/iclc2009/

Ze względu na moje zobowiązania do Legii chcę być u nich 1-go lutego bo ktoś biuro obliczeń musi zrobić. Zaproponowałem im ostrzelanie wszystkich 6 torów w jednym dniu. Być może zaakceptują to i drugi termin nie będzie potrzebny.
Wtedy mogę jechać i na ZKS 7-go lutego.
Jeśli jednak nie to i 8-go muszę u nich być.
Wtedy 07.02 na ZKS nie pojadę.

katigroszek - 19-01-2009, 09:57

Ja się muszę wstępnie zdecydować na JEDEN wyjazd. Jak się uda na dwa (muszę wejrzeć w stan konta uwzględniając planowane zakupy :one: ) to dobrze, ale nie zakładam z góry, że tak będzie.

Włodek - daj znać co odpowie Legia.

Woytek - 19-01-2009, 11:55

Ja pojechałbym dwa razy, tak jak ustali to Włodek.
Najchętniej 1-go i 7-go.
Trzy, w tym dzień po dniu 7go i 8go to już lekka przesada.
Zależy mi na strzelbie na ZKSie.
Czekamy na odpowiedź z Legii, co do ostrzelania 6 torów jednego dnia.

katigroszek - 19-01-2009, 12:11

Rozmawiałem z Włodkiem i jest w trakcie ustalania z legionistami. Jak ustali to napisze w tym temacie co i jak.
Cerber - 19-01-2009, 13:45

Uff, przed chwilą negocjowałem z Prezesem Legii.
Sprawa wygląda tak: w dniu 1-go lutego są zawody na krytej strzelnicy Legii przy ul. Łazienkowskiej.
Będą do ostrzelania 3 tory CLC z wybranych do ICLC IPSC.

Ustaliłem z nim, że po zakończeniu tych zawodów sami sobie przebudujemy tory
i strzelimy pozostałe 3 (do ICLC). Za tą przyjemność trzeba zapłacić po dychu
od toru czyli 60zł.

Na tych zawodach zależy mi najbardziej.
Kto jedzie 1-lutego na te zawody ze mną?

Teraz 7-y lutego ZKS.
Woytkowi zależy na strzelbie, Krzyśkowi na Pcz, Stirlitz w mailu też jest chętny.
No to ja jestem skłonny Wam towarzyszyć w tej wyprawie.

katigroszek - 19-01-2009, 14:04

Ja jestem skłonny jechać na ZKS 7 lutego na pewno (ilośc komunikatów no i strzelba jeśli Włodek jedzie). Co do 1 lutego sprawa wątpliwa i na razie można mnie nie liczyć. Może się uda może nie. Kiedyś jeszcze będę musiał (prawdopodobnie w połowie lutego) pojechać do Katowic albo do Warszawy żeby obejrzeć/kupić karabin. Dużo jak na jeden miesiąc.

Edit:
Pomyślałem sobie, że dodam zestawienie to się będzie można dopisywać :-P

1 II 2009 - ICLC Legia
Włodek
Woytek


7 II 2009 ZKS/Legia
Włodek
Krzysiek
Stirlitz
Woytek

[Uaktualnione 21.01.2009]

Cerber - 19-01-2009, 15:22

Coś mi się wydaje, że nie zostałem zrozumiany.

Miałem na myśli, że:
pojadę z Wami 07.02 jeśli pojedziecie ze mną 01.02...
:one:

katigroszek - 19-01-2009, 15:29

No to przeze mnie rzeczywiście nie zostałeś zrozumiany :mrgreen:
Ja na 95% pojadę tylko raz... Nawet na 96%. Jeśli się zdecyduję na 1 lutego to 7 lutego odpada.

Niech się pozostali wypowiedzą to ja wtedy napiszę co ja na to. Woytek pewnie będzie chętny 2x - tak jak pisał wcześniej.

Ja bym pojechał na oba, ale sprawy domowe + sprawy karabinowe mocno mi to utrudniają.

Cerber - 19-01-2009, 15:46

Podpowiem tylko, że z ICLC oznacza international, międzynarodowe znaczy się czyli wysokiej rangi...
Ja już zadbam żeby to było odpowiednio wyróżnione w komunikacie :one:

katigroszek - 19-01-2009, 15:52

Cerber napisał/a:
international, międzynarodowe znaczy się czyli wysokiej rangi...[...] odpowiednio wyróżnione w komunikacie :one:
Kusicielu! Zobaczę co chłopaki na to.

Och, kurna! Nie miała baba kłopotu dostała pozwolenie i teraz ma dwa karabiny kłopotu i jeszcze dalsze w planach. A kupić gówno jest łatwo! Oj łatwiutko!

Tak w ogóle to karabin (bz ale i cz) to piękne uzasadnienie wystąpienia o kolejną jednostkę. Bo jak się kupi nowy to trzeba dobrać amunicję i poregulować itp a przez ten czas mieć dotychczasowy, żeby startować nadal w zawodach! I już z jednego robią się dwa!

Stirlitz - 19-01-2009, 22:27

Ja ze względów na inne zobowiązania, czasowo mogę się tylko deklarować na 07.02 [sobota].
Także mnie bierzcie pod uwagę tylko na ten termin.

Pozdrowienia

Max Otto von S. ; Standartenfuhrer [w oczekiwaniu na awans]

Woytek - 21-01-2009, 08:42

Potwierdzam mój udział w wyjazdach:

1.02. i 7.02.

Rozumiem, że Włodek się pisze na oba terminy.
Stirlitz na 7.02.
A Krzysiek?

Cerber - 21-01-2009, 08:57

Woytek napisał/a:
Rozumiem, że Włodek się pisze na oba terminy

Tak, skoro nie jadę sam 1-go to mogę pojechać i 7-go.

ps. Krzysiek pracuj nad swoją kobietą, bądź uległy do 7.02 to może pozwoli :one:
Myślę, że udział w zawodach IPSC jest ważniejszy.
W IPSC broni klubowej nie ma co jest podstawowym argumentem w staraniach o Pcz :idea:

Uaktualniłem listę w pierwszym poście tego tematu.

katigroszek - 21-01-2009, 09:02

Woytek napisał/a:
[...] A Krzysiek?

:?: :?: :?: Może na 1 II ? Nie wiem jak z karabinem będę musiał rozegrać. Jak się termin zbliży to się zdecyduję. I tak jak wynika macie już minimalny skład na oba wyjazdy, no nie? Półtora tygodnia jeszcze, to ja za max tydzień będę wiedział na 100% (czekam na decyzje "czynników oficjalnych" w kwestiach broni długiej).

katigroszek - 23-01-2009, 09:54

U mnie się wyjaśniło trochę i to "niefajnie" się wyjaśniło:

31 stycznia moja żona ma 18-te urodziny chrześniaka w Łodzi i chce na nie pojechać. Ja zostaję z córką. Kobitka najprawdopodobniej wróci dopiero następnego dnia - ergo nigdzie wtedy nie pojadę :-/

Skoro tak to 7 lutego mogę jechać do Warszawy na ZKS/Legię o ile wyjazd dojdzie do skutku i pożyczycie mi broni do startu (obstawiłbym tylko pcz i dynamiczne - oszczędności związane z zakupem karabinu).

P.S.
Może się jeszcze okazać - w zależności od kwestii karabinowych - że karabin mnie tak szarpnie za kieszeń, że w ogóle w lutym będę siedział na tyłku i strzelał tylko na Mechaniku :-? Ale wstępnie 7 II na TAK.

Woytek - 29-01-2009, 17:38

Włodku,
O której i czym jedziemy w niedzielę?

katigroszek - 29-01-2009, 18:34

Woytek napisał/a:
[...] O której i czym [...]
Cholernie mi szkoda tej wyprawy... Jeszcze trochę walczę, ale nic z tego nie wyjdzie raczej :-(

Woyciech! Czemu nie byłeś w niedzielę!?

Strasznie mi nie szło z mojego nowego nabytku :-P Normalnie kręciłem celownikiem i połowę kulek ładowałem w białe :mrgreen: Żenada!

Cerber - 30-01-2009, 10:27

Woytek napisał/a:
Włodku,
O której i czym jedziemy w niedzielę?

Przyjedź proszę w niedzielę do mnie o 7-ej.
Pojedziemy moim autem tym razem, dobrze?

katigroszek - 02-02-2009, 09:54

No, Panowie! Piszcie jak było i w ogóle i jakiś link do wyników itd. (szukałem wyników na stronie Legii, ale jakoś się nie udało).
Cerber - 02-02-2009, 11:15

Fajnie było, cieplutko i sympatycznie :-D
Niestety nie udało się zrealizować naszego planu strzelenia wszystkich torów.
Przy jednym z torów (tym z tarczą na 20m) strzelało by się po ścianach na co zgody nie było.
Jeśli zabezpieczą ściany np. oponami to dokończymy zawody 15.02.2009.

Wyniki po 3 torach:
http://www.ipsc-poland.or...gia/Overall.pdf
http://www.ipsc-poland.or...age_Results.pdf

Mnie się dobrze strzelało i Woytkowi też jak widać :one:

katigroszek - 02-02-2009, 11:35

Nooooo ładnie, ładnie! Gratulacje!

Od razu mam pytanie - co zrobił Juliusz Dabrowski, że osiągnął taki wynik, jak osiągnął?

Strasznie mi szkoda, że nie pojechałem, ale co tam! Narobiłem se punktów u połowicy :-P
Jakbyście jechali za 2 tygodnie to ja mogę też? Czy jak się nie strzelało części pierwszej to z drugiej-wypad?

P.S.
Kupiłem w Artemixie dużo różnych przyborów i środków czyszcząco-konserwujących, między innymi "Legię" do drewna (ta do metalu jest bardzo dobra). Tak, że dzięki Włodek za link.

Cerber - 02-02-2009, 12:34

Kolega Juliusz (#17) pudłował i naruszał procedury ostrzeliwania toru.
To kosztuje -10 pkt. za każdego missa i każdą procedurę czyli równowartość dwóch alf...
Weryfikacja zawiera szczegóły z torów, czasy, punkty dodatnie i ujemne :one:
http://www.ipsc-poland.or..._2009_02_01.pdf

Inny zły przykład to Andrzej T. (#6), bardzo dobry strzelec dokładny ale bez praktyki w dynamicznych.
Na początku tej zabawy trzeba strzelać wolniej i dokładniej, szybkość przyjdzie z czasem.
Oczywiście są naturalne talenty jak Ty i Woytek :)

Krzysiek jedźmy 15.02. Woytek ma zaplanowaną inną imprezę.
Obiecać nic nie mogę ale będę się starał żeby powstała możliwość ostrzelania również pierwszej części.

katigroszek - 02-02-2009, 14:16

Cerber napisał/a:
[...]Oczywiście są naturalne talenty jak Ty i Woytek :) [...] 15.02. Woytek ma zaplanowaną inną imprezę. [...] będę się starał żeby powstała możliwość ostrzelania również pierwszej części.


Ach, jakże czasem miło usłyszeć małe pochlebstwo, niezależnie od tego czy usprawiedliwione okolicznościami czy też nie :mrgreen: ;-)

Andrzeja T. to już kiedyś widziałem w akcji - to ten miły gość co wygrał Mistrzostwa Warszawy IX 2008 r. w pistolecie, no nie? Ja mam taką obserwację, że początkujących strzelców dynamicznych strasznie deprymuje kwestia kolejności ostrzeliwania celów - boją się, że się pomylą i w efekcie z tego strachu się mylą :-) Sposób opisu zadania przez prowadzącego strzelanie też czasem pozostawia do życzenia (pamiętasz jak było z "łebkami" na trzecim torze na ZKS-ie?) i ja się dopytuję do skutku (prawo nowicjusza :-P ) i sobie wyobrażam cały przebieg i co po czym będe strzelał i kiedy zmiana magazynka. I otwieranie teczuszki na ZKS ze zdjęciem z niej pistoletu i wyjęciem magazynka (tor 2) też sobie kilka razy spróbowałem na sucho :one:

A co do strzelania pierwszej części - jak się nie da to trudno! Ja sobie postrzelać chciałem i tyle :-) Mogę być nawet nieklasyfikowany, choć na komunikacie mi zależy, oczywiście! Jakby był komunikat np tylko z drugiej części - też dobrze! A najlepiej jak dwie części i dwa komunikaty (to takie myślenie życzeniowe tylko jest :one: ).

Cerber - 02-02-2009, 14:29

W IPSC tego nie ma, free style any order :one:
w dowolnym stylu i kolejności...

katigroszek - 02-02-2009, 14:46

Cerber napisał/a:
[...] w dowolnym stylu i kolejności...
He he - tak się tylko mówi... Ci co mają dobre czasy to sobie najpierw kombinują w jakiej kolejności się opłaca strzelać, żeby strata czasu była mała. Konstrukcja toru częściowo przecież sama może narzucać najbardziej logiczną kolejność ostrzeliwania celów.

Praktyki mam mało ale nie jezdem gupi :-P

Cerber - 02-02-2009, 14:55

katigroszek napisał/a:
Ci co mają dobre czasy to sobie najpierw kombinują w jakiej kolejności się opłaca strzelać, żeby strata czasu była mała.

Nazywają to taktyką :one:
Prawda jest taka, że trzeba praktyki, trzeba strzelać na wielu zawodach żeby był materiał do analizy :mrgreen:

katigroszek - 02-02-2009, 15:11

Cerber napisał/a:
[...] trzeba praktyki [...]
Ja tej praktyki chętnie nabęde :mrgreen: ale póki co moja specjalność to jest wstępna analiza uprzednia 8-)

A propos praktyki - jak tam Wiss i wyższa strzelnica szkolna szkoły wyższej?

Cerber - 06-02-2009, 08:36

Analizować i wymyślać sobie taktykę ostrzeliwania toru można jedynie na znanych dokładnie torach. Np. na CLC IPSC.
Na zawodach ogólnopolskich (level II) lub międzynarodowych (level III) opisy torów podane są tylko poglądowo.
Jak rzeczywiście wygląda tor możesz zobaczyć jedynie na żywo.
Ja często sędziuję i mam możliwość zobaczenia w akcji najlepszych zawodników.
To jest dopiero materiał do analizy :one:

katigroszek - 06-02-2009, 09:42

Cerber napisał/a:
[...] Jak rzeczywiście wygląda tor możesz zobaczyć jedynie na żywo.[...]
Wystarczy. Na obrazku to i tak nie widać ile np się trzeba wychylić żeby to czy owo trafić. Mnie wystarczy się pogapić na 2-3 gości przede mną - jak oni przeszli dany tor. To se wychwycę największe błędy i je poprawię w moim przebiegu.

W tym roku pojeżdżę na większą ilość zawodów i się poprzyglądam. W przyszłym będzie czas na poważniejsze podejście (i mam nadzieję, że pieniądze też na to będą :-P ).

Cerber - 10-02-2009, 11:17

Dla przypomnienia: 15 lutego są zawody IPSC na Legii w Warszawie.
Na krytej strzelnicy przy ul. Łazienkowskiej gdzie już byliśmy.

Może Wojtek (Stirlitz) z Markiem zamiast do Łodzi pojedziecie z nami?
Komunikatów z zawodów dokładnych macie dużo a z dynamicznych nie.
Myślę, że uprawianie strzelectwa dynamicznego to dodatkowy argument
we wnioskach o pozwolenie czy rozszerzenie...

katigroszek - 10-02-2009, 11:26

Cerber napisał/a:
[...] uprawianie strzelectwa dynamicznego to dodatkowy argument [...]
i ja ten dodatkowy argument chcę mieć! Ja się piszę (jak zwykle u mnie może coś wyskoczyć, ale żona uprzedzona - to nie przewiduję komplikacji).
Stirlitz - 10-02-2009, 16:15

Nie wiem czy Marek będzie tym zainteresowany.
Skontaktuję się z nim i powiadomię Was.
Marek nie ma żadnego doświadczenia w zawodach dynamicznych a ja mam bardzo niewielkie.
Może raczej powinniśmy jeszcze trenować [na sucho i mokro]

Pozdrowienia

katigroszek - 10-02-2009, 19:51

Wiesz Wojtek - ja też jakiegoś dużego nie mam - dwa razy brałem udział na razie :-P
Może się nie zajmie pierwszego miejsca (wyjątkowo :-> ) ale co se człowiek kropnie - to jego.
Jak byliśmy na ZKS-ie to Marek strzelał dynamiczne zawody IDPA (strzelba+pistolet) i miał szeroki uśmiech na koniec! Wiem bo teżem szczelał i teżem taki sam uśmiech miau! :mrgreen:

Ja tam jadę! Niedziela 7:00? Macie zdjęcie z dojazdem do mnie? Podrzućcie Włodkowi! Bo ja nie mogę znaleźć (burdel na kompie :one: ).

Stirlitz - 11-02-2009, 09:19

Dzień dobry,

Rozmawiałem z Markiem telefonicznie i jednak na razie decyduje się on na wyjazd do Łodzi.
Także tym razem dziękujemy Wam za zaproszenie, ale nie skorzystamy.
Może w innym terminie.

Pozdrowienia

Stirlitz

Cerber - 11-02-2009, 11:38

katigroszek napisał/a:
...Ja tam jadę! Niedziela 7:00? Macie zdjęcie z dojazdem do mnie?

To jedziemy we dwóch Krzychu, będę u Ciebie ok. 7-ej.
Mapkę mam.

katigroszek - 11-02-2009, 12:24

OK! U mnie brak przeszkód i mam nadzieję, że tak zostanie!
katigroszek - 11-02-2009, 20:20

A może pojedziemy moim? Dwóch nas tylko jest - jak nie starczy bagażnika to można na tylne siedzonko resztę wrzucić i jazda!? Tylko bym Cię prosił o wzięcie nawigacji (chodzi głównie o zaznaczone fotoradary, czego mojotatowa nie oferuje) z kabelkeim do zapalniczki.

Co Ty na to?

Cerber - 11-02-2009, 20:32

Czemu nie o ile masz zimowe opony :-D
katigroszek - 11-02-2009, 21:33

No mam, ale bagażnik jest niewielki i mieszczą się tylko trzy :mrgreen: To co - brać? :mrgreen: :mrgreen:

Bardziej serio - niedziela 7:00 pod blokiem?
Pamiętaj o nawigacji!

katigroszek - 14-02-2009, 17:30

To co - jutro o 7:00.

Tylko ten śnieg... pada... ciągle i ciągle.

Cerber - 14-02-2009, 18:32

Tak, czekam jutro na Ciebie ok. 7-ej
katigroszek - 14-02-2009, 21:29

Rodźer, kopi, ołwer! 8-)
Woytek - 17-02-2009, 08:27

Jak było w Stolicy, Panowie?

Mnie ledwo się udało wydostać z Zakopanego, tyle śniegu to dawno nie widziałem.
A w Tatrach na skiturach (to takie specjalne narty nie tylko do znajdu ale i do wchodzenia)to był prawdziwy bój.
Ale zawody ukończyłem.
W ramach mało strzeleckiej ciekawostki dla zainteresowanych:

http://www.tygodnikpodhal...=galeria&id=251

Cerber - 17-02-2009, 08:37

Woytek napisał/a:
Jak było w Stolicy, Panowie?

Nieźle :-D
Decydujący był tor CLC-39. Krzysiek go wygrał a ja totalnie spieprzyłem zaliczając 5 miśków.
No i brakło mi do I miejsca w całości zawodów (6 torów) 0,5 pkt. czyli 0,13% :one:
Wyniki całości są na stronie Legii http://www.strzelectwo-le...sci/Overall.pdf
Tory: http://www.strzelectwo-le...age_Results.pdf

Ty Woytek i Krzysiek macie strzelone po 3 tory. Może zima puści albo Sajnok młodszy nas wpuści na WSH to dokończycie ICLC?

ps. zarejestrowaliście sobie aliasy IPSC?

Woytek - 17-02-2009, 08:41

Fju, fju.
To nam Krzysiek się nieźle zapowiada na przyszłość.
Gratulacje, Panie Katigroszku!

Woytek - 17-02-2009, 08:45

Hm, a co to są "aliasy IPSC"?
Cerber - 17-02-2009, 08:52

Alias to taki nick do celów IPSC. Tutaj starałem się przybliżyć sprawę http://www.ipsc-poland.org/klasyfikacja/index.html

Najpierw należy sprawdzić czy wybrany dla siebie alias jest możliwy do zarejestrowania.
Może się okazać, że ktoś już taki zarejestrował wcześniej http://www.ipsc.org/ialias7.php

katigroszek - 17-02-2009, 09:25

Ja już alias od niedzieli wieczorem mam (no i zgadnijcie jaki :-P !)

A z tymi zawodami Woyciech to tragedia była w 2/3 :oops:

Na pierwszym torze który strzelałem źle chwyciłem broń i w czasie strzelania DWUKROTNIE WYPIĄŁEM SOBIE MAGAZYNEK. Miałem kciuk prawej dłoni jakoś tak zawinięty w dół, że w czasie odrzutu trafiał mi na przycisk zaczepu magazynka i wyrzucał go w trakcie gdy zamek był w tylnym położeniu (musiałem za każdym razem podnieść magazynek i przeładować broń, bo komora była pusta). Wstyd, kurna i hańba!

Na torze strzelanym jako drugi miałem zacięcie (niedosłanie naboju - zanurkował pociskiem we wślizg a dno łuski trochę wystawało przez okno wyrzutowe; trzeba było wypiąć magazynek i potrząsnąć pistoletem odciągając zamek - nabój wyleciał przez gniazdo magazynka (i już go nie znaleźliśmy :-) )). Włodek mówi, że zacięcie mogło być spowodowane zbyt słabym trzymaniem broni - może mieć rację, bo to była moja niedzielna pięta achillesa :-/ Dodatkowo to można tam było strzelać do woli, żeby tylko na koniec były po dwie dziurki w każdym celu (zamalowana część celu liczyła się jako pudło), a ja strzeliłem po dwa do każdej tarczy (minimum) i mając po jednym pudle (odległość była spora) miałem 0 punktów za tor :oops:

No i wtedy się wkurzyłem na siebie i poszedłem do Strefy i dobywałem sobie pistolca i odbezpieczałem i pstrykałem na sucho i lewą ręką też pstrykałem i patrzyłem czy się lewa mocno trzęsie (i trzęsła się cholernie mocno :-) ) i na ostatni tor najdłuższy 24 strzałowy z czterema przebiegami poszedłem nie mając nic do stracenia i miałem tylko jednego misa na najodleglejszej tarczy i chyba same alfy :-) albo dużo w każdym razie... Tylko się potem zorientowałem, że rady Włodka, żeby trzymać trugą rękę przy ciele zostały całkowicie zapomniane :one: I jak już było po strzelaniu to ja patrzę, a tu prawą rękę mam dalej podniesioną do góry-jak w pozycji startowej :-P Ale strzelałem z lewą przychyloną nieco - jak Włodek radził - i było OK

Cerber - 17-02-2009, 09:36

Jak się powinno strzelać to można zobaczyć na przykładzie Artura (wygrał Production):
http://www.cerber.com.pl/...ro/MVI_0594.AVI
http://www.cerber.com.pl/...ro/MVI_0595.AVI
http://www.cerber.com.pl/...ro/MVI_0597.AVI
http://www.cerber.com.pl/...ro/MVI_0598.AVI
http://www.cerber.com.pl/...ro/MVI_0599.AVI
http://www.cerber.com.pl/...ro/MVI_0600.AVI

Pliki są spore, 20-28 MB
Środkowego toru nie zdążyłem skręcić :(

Woytek - 17-02-2009, 09:55

Ja już też mam alias.

yekeyeke@ipsc.org

Co ze środą Włodku?
Znajdziesz chwilę?

Cerber - 17-02-2009, 10:00

Alias i e-mail? OK, podajcie mi na maila Wasze daty urodzin.
Wpiszę do swojej bazy zawodników IPSC a wpisuję jak sam sprawdzę ;)

Woytek w środę do 12-ej lub po 14-ej lub dzisiaj wieczorkiem zzapraszam do siebie?

Woytek - 17-02-2009, 10:34

27.06.1974

Ten email, to tak z rozpędu wkleiłem.
Alias brzmi: YEKEYEKE.

Dziękuję za zaproszenie, to może jutro po 14-tej?

Cerber - 17-02-2009, 11:22

Woytek napisał/a:
...to może jutro po 14-tej?

OK zadzwoń proszę jutro to się umówimy na konkretną godzinę.

ps. Do warszawskiego ZKS się zapisałeś czy do ZSD - Związku Strzelectwa Dynamicznego w Krakowie? ;-)

katigroszek - 23-02-2009, 09:25

No i co, Panowie? To zawody wyjazdowe w lutym się już chyba skończyły (dla mnie w każdym razie), ale można założyć temat zawody wyjazdowe w marcu... :one: Założyć? A są jakieś pomysły? Zbyszek kusi strzelnicą ponad-100-m w Jędrzejowie. Jeszcze nie jest czynna ale w marcu to moze już ruszy. Taka jak w Łasku, tylko nie w lesie. To by można ICLC sobie marcowe tam zrobić. Albo w Szydłowcu...

Albo może już na Stadionie - ja ba razie robię powolny zwiad i patrzę kto by był chętny w mojej firmie i firmie z Warszawskiej do takich zabaw...

Prezes S zachęcał mnie w niedzielę do odwiedzenia strzelnicy WSH, gdzie bym sobie mógł spróbować Glocka i Glauberyta-full auto :-) Jak pójdę to zobaczę jak będzie i jaki kontakt z synem prezesa, który tam jest pierwszy po stwórcy.

Cerber - 23-02-2009, 09:42

Strzelnica 100m w Jędrzejowie?
Z karabinu centralnego zapłonu będzie można tam strzelać?
W ogóle więcej informacji proszę...

Pod koniec marca - 28-29.03 jest "Rozpoczęcie sezonu IPSC 2009" w Poznaniu.
Zawody ogólnopolskie, zaliczne do rankingu Grand Prix IPSC.
Wybieram się na nie.

Chętnie strzelę ICLC w marcu...

katigroszek - 23-02-2009, 09:58

Cerber napisał/a:
Strzelnica 100m w Jędrzejowie?
Z karabinu centralnego zapłonu będzie można tam strzelać?
W ogóle więcej informacji proszę... [...]


1. Tak.
2. Tak.

Więcej informacji ma Z.G. Pokazywał zdjęcia w telefonie. Maksymalny dystans wygląda na prawie 200m (tak na oko). Wygląda to jak w Łasku - długa oś z kulochwytami z trzech stron. Zdjęcie pokazujące gościa w odległości 100m od kulochwytu było zrobione z tak daleka, że wyglądało to jak drugie tyle (no co najmniej jeszcze 50 m - obiektyw telefonu mógł przekłamywać). Nie ma zatwierdzonego ragulaminu, ale ma mieć.

Cerber - 04-03-2009, 22:11

Ale tu cichutko...
Może wybierzemy się gdzieś w Polskę na zawody?

ZSD Kraków uaktywnia się bliżej wiosny.
8 marca - zawody IPSC Dzień Kobiet (komplet torów ICLC)
15.03 - Małopolski Gong (zawody pojedynkowe ala Blaszanka) + strzelba
21-22.03 turniej, pistolet i strzelba IPSC (21.03-pistolet, 22.03-strzelba)

katigroszek - 05-03-2009, 08:00

ICLC chętnie bym strzelił... Ale ta data! Wypadałoby właśnie nigdzie nie jechać :-( Chyba, że... już wiem co zrobię! Moja kobita pożąda jakichś stołków z IKEA to ją podrzucę i wrócę postrzelać :evil: a potem wrócę, zapakuję mebelki i wio do dom! 8-) Trochę się boję to zaproponować :-P ale może przejdzie. :lol:

A inne to się zobaczy. Robotę chyba zmienię w tym miesiącu i nie wiem jak to będzie po zmianie.

Włodek - będę mógł do Ciebie zadzwonić koło południa? Bo mam kilka pytań. W kwestii zdobywania nowych umiejętności strzeleckich ;-)

Cerber - 05-03-2009, 08:30

Telefon mam włączony, sprawdziłem :one:
Protech - 05-03-2009, 08:33

15 - go szykuje się fajna zabawa w Krakowie, może się wybierzecie :?:
My w parę osób chcemy jechać. :idea:

Cerber - 05-03-2009, 08:43

Paweł, ICLC nie interesuje Was czy planujecie ich organizację w marcu u siebie?
katigroszek - 05-03-2009, 08:45

Cerber napisał/a:
Telefon mam włączony, sprawdziłem :one:


To siem odezwem. Na razie trochę poudaję, że pracuję (budżetówka :one: )

A 15 III - u mnie będzie ciężko. Prawdopodobnie skończy się tak, że jak 8 to nie 15 :-/

Protech - 05-03-2009, 09:10

ICLC będziemy chcieli zrobić, ale na razie trochę problem z wolnym terminem w marcu. :-?
8 niestety trochę drażliwy termin, nie można skłócić się z kobitami na początku sezonu. :lol:

Cerber - 05-03-2009, 22:34

Z Woytkiem rozmawiałem dzisiaj, jedzie w niedzielę 8 marca do Twierdzy :)
Protech - 05-03-2009, 22:45

Odważny facet :mrgreen:
katigroszek - 06-03-2009, 07:59

A ja ciągle nie wiem jak to będzie...

W sobotę mam wyjazd i jeszcze wszyscy u mnie mniej kub bardziej chorzy... :-/ Czarno to widzę...

Jakby co to będę do Was dzwonił w sobotę wieczorem, bo przecież we trzech to już i tak nie będziemy jechać moim szerszeniem :-) A jak nie będę dzwonił to wiadomo dlaczego niestety... :-/ Najwyżej zostanie wtedy krótki wypad na Jagiellońską.

katigroszek - 07-03-2009, 18:48

No! To jadę! :-)
katigroszek - 08-03-2009, 21:45

I fajnie było. Tylko to błocko cholerne... :-/ Nie mają chłopaki w Krakowie żwiru i płyt chodnikowych :roll:

Wszelkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, jak mi się wydaje, że wyniki pojawią się tutaj:

http://www.zsd.org.pl/?page_id=709

Cerber - 19-04-2009, 18:45

Panowie, za tydzień, 26.04 są zawody karabin praktyczny i strzelba praktyczna
w Siemianowcach Śląskich.
Samemu jechać to jakoś niefajnie jest. Może ktoś chce jechać i strzelić to?
Nic skomplikowanego, info na stronie ZSP:
http://www.ipsc.org.pl/
Broń i amunicję mam i użyczę zainteresowanym.
Zawody mają rangę Mistrzostw Polski i są w kalendarzu centralnym PZSS.

Darek, Jacek, wybieracie się?

MarkPL - 19-04-2009, 21:49

Ja się zastanawiam nad tym wyjazdem, i jak nic mi nie wypadnie to powinienem pojechać 8-)
Cerber - 20-04-2009, 07:11

MarkPL napisał/a:
Ja się zastanawiam nad tym wyjazdem, i jak nic mi nie wypadnie to powinienem pojechać 8-)

Marek,
szybka decyzja jest potrzebna bo amunicję do strzelby trzeba kupić a zapasów nie chcę robić.

MarkPL - 20-04-2009, 17:53

Cerber napisał/a:
MarkPL napisał/a:
Ja się zastanawiam nad tym wyjazdem, i jak nic mi nie wypadnie to powinienem pojechać 8-)

Marek,
szybka decyzja jest potrzebna bo amunicję do strzelby trzeba kupić a zapasów nie chcę robić.


Rozumiem, jutro max pojutrze postaram ci się dać odpowiedź na 100% :one:

Cerber - 27-04-2009, 08:44

No i po zawodach w Siemianowicach.
Dzięki Marek za towarzystwo w podróży i na strzelnicy :one:
Sukcesów nie było. Trudno o nie jak się zapomina sprawnej obsługi strzelby a nie umie jeszcze szybko obsługiwać karabinu...

Ciekawe zawody będą 7 czerwca w podwarszawskim Rembertowie - 3 Gun.
4 tory mieszane: pistolet-karabin, pistolet-strzelba, karabin-strzelba i pistolet-karabin-strzelba.
Zapowiada się bardzo ciekawie, jadę :-D

Protech - 27-04-2009, 09:01

Też się pewnie wybiorę. Taki późniejszy Dzień Dziecka.. :-D
Cerber - 02-05-2009, 18:36

Filmiki z przebiegów karabinowych dostępne w tym temacie:
http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=682

Ze strzelbowych tutaj: http://picasaweb.google.c...feat=directlink

Cerber - 12-05-2009, 05:45

W najbliższą niedzielę zapowiadają się fajne zawody na nowej
strzelnicy w Parzęczewie koło Łodzi - Stalówka. Podobne do
eliminacji Blaszanki, cele tylko metalowe - poppery i inne blachy.
Szczegółowy regulamin dostępny w tym temacie:
http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=704

Dodam, że Jarek na tej swojej nowej strzelnicy będzie szkolił w tym
samym czasie. Ja zamierzam pyknąć z SWD, Kałacha i Mossberga :)
Tu zdjęcia: http://www.shooting-academy.pl/

Czy są chętni na wspólny wypad?
Jeśli tak to potrzebuję wiedzieć jakie zapotrzebowanie na amunicję
macie.

pozdrawiam
Włodek

katigroszek - 12-05-2009, 21:55

Ja raczej na tak. Zapotrzebowanie to ja mam na jakieś 100 szt 9x19 - Się reszta przecież nie zmarnuje :-)

A z SWD to ja bym może też... Ile tam ma najdłuższa oś? 100m? 300m? Swojego sprzęta bym wziął i spróbował na 100-150m...

katigroszek - 12-05-2009, 22:08

Obejrzałem zdjęcia strzelnicy - osie które widać to chyba nie mają 50m. Ale można sobie pobadać przewyższenia .22 na różne dystanse, a to mnie ciekawi (w praktyce, nie w teorii).
Protech - 13-05-2009, 07:09

Osie 50-60m. szer. 20m. Do krótkiej o.k.
Z długiej-to już brak pola.

katigroszek - 13-05-2009, 19:03

Do strzelania z krótkich zabawek - aż nadto. Do dynamiki chyba też (nigdy nie strzelałem dynamicznie z karabinu, to nie wiem).

Ale ja szukam przyjaznej strzelnicy karabinowej w rozsądnej odległości od domu. 100-300m do 100 km.

Tak czy siak - na stalówkę to bym pojechał, ale 7 czerwca w stolicy chyba mi odpada - jest Dzień Dziecka we firmie.

Cerber - 14-05-2009, 06:44

Setka jest w Starachowicach, to jest tylko 50km. Tylko jakoś Ci nie po drodze ;-)

Na Stalówkę trzeba wyjechać ~8-ej. Jesteś zdecydowany na 100%, żona wie?
Woytek będzie na maratonie w Łodzi to może sam dojedzie ok. 13-ej.

Protech - 14-05-2009, 09:22

katigroszek napisał/a:
Ale ja szukam przyjaznej strzelnicy karabinowej w rozsądnej odległości od domu. 100-300m do 100 km.


No to jest Łask - można postrzelać na 197m. max. :one:

katigroszek - 14-05-2009, 18:41

Cerber napisał/a:
Setka jest w Starachowicach, to jest tylko 50km. Tylko jakoś Ci nie po drodze ;-)


Jakoś mnie tam zraża ilość stanowisk i konstrukcja pierwszej przesłony, która jak rozumiem powoduje, że nie można strzelać leżąc. Być może jak zobaczę to się w tej strzelnicy zakocham, ale na razie to tak ze zdjęcia to zdecydowanie wolę coś w rodzaju tego co jest w Łasku. Lepszy goły dół i dowolność celów/pozycji/stanowisk/odległości niż strzelanie przez dziurkę jak od wychodka - bo tak mi wyglądało to na zdjęciu ze Starachowic. Muszę to zobaczyć i mam nadzieję, że będę pozytywnie zaskoczony tym co zastanę. A poza tym jeździsz tam w niedzielę, kiedy chcę być u Sajnoka, albo w sobotę jak mam gości lub coś w tym stylu. Jak będę miał wolną sobotę to w każdej chwili mogę jechać.

Cerber napisał/a:
Na Stalówkę trzeba wyjechać ~8-ej. Jesteś zdecydowany na 100%, żona wie? [...]
Ty se ze mnie żartów nie rób, bo ja po prostu nie chcę się zachowywać tak, że zrobiłem dzieciaka, a teraz zostawię go matce na głowie i będę z nim gadał jak podrośnie. Mógłbym tak robić, ale źle bym się z tym czuł. Więc o wszystko pytam, zamiast mówić "ja jadę, a ty rób se co chcesz". W tym temacie to tyle.

Jadę na 100% Dajcie z Tomkiem znać jakie ostateczne ustalenia co do samochodu i kto po kogo podjedzie. Ale jeśli pojedziemy moim to się nie weźmie Anschutza (ciasno i bez tego).

A strzelnica w Łasku mi się podoba. Jest taka "blisko do natury" :mrgreen: Zwłaszcza ubikacja :-P

katigroszek - 14-05-2009, 19:15

Włodek! A czy da radę namówić organizatora na to, żeby na jednym torze swego nowego obiektu zrobił tor do "zwykłej" blaszanki dla tych co będą czekać na swoją kolej w stalówce? Bo ja na ten przykład to bardzo polubiłem blaszankę. Można powiedzieć, że od pierwszego wejrzenia w listopadzie ubiegłego roku. Ale wtedy bym Cię prosił o zapewnienie większej ilości amuniacji (chyba, że organizator będzie miał na sprzedaż na miejscu - jak to było poprzednim razem).
Cerber - 14-05-2009, 19:25

OK postaram się odpowiedzieć już jutro co do auta.
Blaszanki raczej nie da rady rozegrać bo właściciel strzelnicy - Jarek B. na dwóch osiach będzie kogoś szkolił.
Pozostałe dwie wynajmuje Kabarowcom na Stalówkę.

katigroszek - 14-05-2009, 19:34

Jakoś tak mi się wszystko splotło, że myślałem, że Jarek i KABAR to jedno :-)

Będzie klasa "pistolet bz"! Włodek - weź też kadeta! Zawsze to dodatkowa tania zabawa może być, jak już jechać 300 km! Ja wezmę trochę .22-jek

Protech - 18-05-2009, 17:42

Chłopaki dzięki za wizytę u nas, i zapraszam ponownie :idea: :roll:
katigroszek - 18-05-2009, 18:15

Fajnie, że było gdzie złożyć wizytę! U nas by nie było :-/

Alem się opalił!!! A wszystko dzięki sklerozie - Tomek mnie zagadał i zapomniałem kapelutka.

Muszę tylko jeszcze sprawdzić czy w ogóle zająłem jakieś miejsce! :-P

katigroszek - 18-05-2009, 18:50

Sprawdziłem - Włodek, pomyliłem się tylko o jedno miejsce! :mrgreen: Zawsze jestem krok poza punktami i tym razem - nie inaczej!

Tomasz nam się ładnie sprawił.
Jeden zawodnik z drużyny świętokrzyskiej zasłużył na naganę wzrockową! ;-)

Cerber - 19-05-2009, 06:59

katigroszek napisał/a:
Jeden zawodnik z drużyny świętokrzyskiej zasłużył na naganę wzrockową! ;-)

:oops: Tak to jest jak się pudłuje...
Było minimum 45 strzałów a 100 kulek mi nie wystarczyło.
Gratulacje chłopaki za Wasz udany występ :one:

Protech - 19-05-2009, 07:10

No... słoneczko faktycznie sprawiło miłą niespodziankę.
Ja do dzisiaj karczycho pantenolem smaruję, i kołnierzyk uraża... :lol:

katigroszek - 19-05-2009, 19:21

Moja kobita orzekła, że mam opaleniznę jak babka z bazarów :mrgreen: i nie był to komplement...
Protech - 20-05-2009, 08:19

:lol: :lol:
Cerber - 29-05-2009, 13:43

To co jutro rano ok. 8-ej u mnie na parkingu czekam na Krzyśka i Tomka, tak?
Do Twierdzy jedzie się ok. 1,5h, będzie dobrze :)

ps. Stirlitz, nie chcesz czasem spróbować IPSC?
To będą tory CLC, czyli raczej strzelane z miejsca.

katigroszek - 29-05-2009, 18:35

Stirlitz to już chyba tu nie zagląda...
Cerber - 29-05-2009, 20:41

katigroszek napisał/a:
Stirlitz to już chyba tu nie zagląda...

Wczoraj oglądał ten temat o 19:25.
Admin widzi więcej ;-)

katigroszek - 29-05-2009, 21:41

Byłem prawie pewien, że tak jest - można to było wywnioskować z tego co pisałeś w różnych tematach i z różnych innych rzeczy.

Wojtek się zraził chyba do strzelania szybkiego i zajął się wyłącznie precyzyjnym. Tak mi się wydaje. Ale mogę się mylić, oczywiście.

Mam nadzieję, że jutrzejsze zawody będą naprawdę fajne, bo coś na razie humor mi nie dopisuje. Zrobiłem 200 wniosków wieczystoksięgowych tym miesiącu, a moja sekretarka się opierdala :evil:
Jak mi dodatkowo jutro miły pan w Krakowie zaproponuje sprzątanie torów to się wqrwię i zaproponuję obniżenie startowego (do zera).

Ciekawostka dla uważnych i spostrzegawczych:

http://www.egun.de/market/item.php?id=2274826

Cerber - 29-05-2009, 22:11

katigroszek napisał/a:
Ciekawostka dla uważnych i spostrzegawczych:
http://www.egun.de/market/item.php?id=2274826

:shock: łał!, gratulejszyn :one:

Ja popełniłem pierwsze zakupy na eGun.
Drobne sprawy a cieszą bo ceny niskie.
Szczerbina Williamsa regulowana na pryzmach i kolejna szyna do Kałacha 8-)

Nie wiem co z Wojtkiem H.. Mówił, że ma problem z komputerem.
Ale pytał o terminy Blaszanek czyli nadzieja jest :-D

Ze sprzątaniem to tak jest. Ja tam się nie obruszam bo wiem ile czasu kosztuje przygotowanie zawodów.
Nie chcesz, to nie pomagaj. To nie jest obowiązkowe...

Graffiti - 29-05-2009, 22:20

katigroszek napisał/a:

http://www.egun.de/market/item.php?id=2274826

To juz nie CZ?
Fajniusi :mrgreen:
Walczymy w niedziele?
Z.G.

katigroszek - 29-05-2009, 22:22

Jak jest ze sprzątaniem to ja wiem. Się bierze po +5zł od łębka i jest parę złotych żeby znaleźć chętnych do zarobku z miejscowych nastolatków. 80-85 - żadna różnica. Nie podoba mi się, że miejscowi znikają jakby ich kto zdmuchnął, a ja się muszę wykręcać jak nie mam ochoty. Organizator organizuje od A do Z, nie bierze nikogo z łapanki kto nie zdążył jeszcze uciec do domu. Brzydki zwyczaj uciekania przed zamknięciem widać zresztą też na Jagiellońskiej...

A .357 - cena była dobra i żal było zostawić. Teraz prowadzę rozmowy z Wojtkiem G. :->
GSP też znalazłem - masz maila w tej sprawie, bo nie mam drukarki.

Cerber - 29-05-2009, 22:26

Chodzi o .32 + .22LR na jedną promesę :one:
katigroszek - 29-05-2009, 22:29

Graffiti napisał/a:
To juz nie CZ? Fajniusi :mrgreen: Walczymy w niedziele?


Ooooo, witam! CZ jest fajna, ale to by był piąty albo szósty taki sam pistolec wśród znajomych - letka przesada... W dodatku jeden kolega w Łodzi mówił, że teraz kosztuje 3000 zł - to też letka przesada... Aktualnie z samopowtarzalnych chodzi mi po głowie USP .45 ACP (ale to się często zmienia ;-) ) Nie ma ich z drugiej ręki (podobnie jak Shadowów) co świadczy pośrednio, że to dobra rzecz :one:

Dan Wesson to fajna rzecz do rewolwerowego strzelania dynamicznego - zatrzask bębna jest umieszczony na ramieniu jego wysięgnika tak, że wszystko można obsługiwać lewą rączką, a prawa w tym czasie już leci po speedloader... 8-) No i cena, cena...

Z niedzielą będzie ciężko - jak sobota to już nie niedziela. Jeśli w ogóle się pojawię to na krótko i bez broni (przynajmniej prawie na pewno bez długiej).

katigroszek - 29-05-2009, 22:37

Cerber napisał/a:
Chodzi o .32 + .22LR na jedną promesę :one:


Dałem ciała... :-|

Graffiti - 29-05-2009, 22:47

katigroszek napisał/a:
Graffiti napisał/a:
To juz nie CZ? Fajniusi :mrgreen: Walczymy w niedziele?


Ooooo, witam!

Dan Wesson to fajna rzecz do rewolwerowego strzelania dynamicznego - zatrzask bębna jest umieszczony na ramieniu jego wysięgnika tak, że wszystko można obsługiwać lewą rączką, a prawa w tym czasie już leci po speedloader... 8-) No i cena, cena...

Z niedzielą będzie ciężko - jak sobota to już nie niedziela. Jeśli w ogóle się pojawię to na krótko i bez broni (przynajmniej prawie na pewno bez długiej).

Jakie Ooo codziennie tu jestem. Poprzednia niedziele masz nieusprawiedliwiona :-) A po poludniu w J-owie? 100 m?
Szlag mi trafil polska czcionke musze pogmerac bo nie da sie pisac nie wspominajac o czytaniu :cry:

katigroszek - 29-05-2009, 22:56

A w Jędrzejowie to kto wie? Ale musiałbym kobitkę z dzieciakiem chyba zabrać :mrgreen:

Idę spać, bo jutro jazda.

Dobrej nocy!

Graffiti - 29-05-2009, 23:04

katigroszek napisał/a:
A w Jędrzejowie to kto wie? Ale musiałbym kobitkę z dzieciakiem chyba zabrać :mrgreen:

Idę spać, bo jutro jazda.

Dobrej nocy!

Oby nie padało
Już mam PL znaki żźćńół :-D

Graffiti - 29-05-2009, 23:06

Wpadnijcie po drodze z powrotem to jaką kawe wypijemy. I mniej mi dupe żal będzie mniej ściskał.
Popołudniu będę już po BNO.

katigroszek - 30-05-2009, 19:52

Nie wpadliśmy przeze mnie - chciałem szybko do domu, bo dziecko trzeba było kąpać. Poza tym humor mi trochę nie dopisywał (patrz -> końcówka).

Za to coraz bardziej podoba mi się zwykły HK USP i za tydzień jeśli dam radę pojechać w niedzielę na Mechanika to Cię poproszę o użyczenie Twojego żebym się utwierdził lub zniechęcił. Zdaje się, że dr Świercz też ma USP (takiego podstawowego). Na razie Włodek mi pożyczył wiatrówkę i się nią bawię. I mię się podobie!

A dziś fajnie było. Mieliśmy czteroosobową grupkę i było więcej strzelania niż czekania. Tylko że mi w Słomnikach gość wjechał w bagażnik! A samochód ojca :-/ Będzie trzeba co swoje wysłuchać, choć mojej winy w ogóle w tym nie było.

Graffiti - 30-05-2009, 23:19

katigroszek napisał/a:
Nie wpadliśmy przeze mnie - chciałem szybko do domu, bo dziecko trzeba było kąpać. Poza tym humor mi trochę nie dopisywał (patrz -> końcówka).

Za to coraz bardziej podoba mi się zwykły HK USP i za tydzień jeśli dam radę pojechać w niedzielę na Mechanika to Cię poproszę o użyczenie Twojego żebym się utwierdził lub zniechęcił. Zdaje się, że dr Świercz też ma USP (takiego podstawowego). Na razie Włodek mi pożyczył wiatrówkę i się nią bawię. I mię się podobie!

A dziś fajnie było. Mieliśmy czteroosobową grupkę i było więcej strzelania niż czekania. Tylko że mi w Słomnikach gość wjechał w bagażnik! A samochód ojca :-/ Będzie trzeba co swoje wysłuchać, choć mojej winy w ogóle w tym nie było.

Będę koło 10.00 - 10.30. Współczuje na okoliczność kolizji, uszkodzenia pewnie za 100, a kłopotu i gadki za 10 000 :-( .

katigroszek - 31-05-2009, 11:26

Ja dopiero za tydzień postrzelam lokalnie. Kolejny odcinek nieustającego karabinowego meczu taktycznego mile widziany! No i przetestowanie HK!

Pozdrowienia i do zobaczenia!

Cerber - 31-05-2009, 16:25

Przetestowanie HK?

Za tydzień, 7 czerwca są zawody 3 Gun Legii w Rembertowie
http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=712
Jadę z Woytkiem. Marek?

katigroszek - 31-05-2009, 18:49

Oooo, to muszę Woytkowi oddać magazynki i osprzęt! Ja siedzę w domku - raz, że już byłem wczoraj, dwa, że obsługa strzelby to u mnie dostateczny z małym plusem, trzy, że obsługa karabinu samopowtarzalnego to wielka niewiadoma (mooooże mierny by był), a cztery - że mam pusty portfel, a zbieram na wiele rzeczy (minimum karabin+pistolet+opłata za wniosek w spr. zmiany pewnej korzystnej dla mnie decyzji na decyzję korzystniejszą... :mrgreen: i oczywiście w dokładnie odwrotnej kolejności!).
MarkPL - 01-06-2009, 08:47

Cerber napisał/a:
Przetestowanie HK?

Za tydzień, 7 czerwca są zawody 3 Gun Legii w Rembertowie
http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=712
Jadę z Woytkiem. Marek?


No miałem właśnie pytać o to. Najprawdopodobniej jadę oczywiście.

Cerber - 05-06-2009, 21:42

Jedziemy na 3Gun we czterech, dawno tak licznej ekipy nie udało sie skompletować :mrgreen:
Panowie, zbiórka u mnie o 6:00
Sorki, ale prowadzę biuro obliczeń i muszę strzelić zawody w Prematchu...

ps.
Zakupy zrobiłem ;-)

katigroszek - 06-06-2009, 14:45

No to trzymam kciuki żeby dobrze poszło!

Dajcie mi znać jak będziecie wracać to podjadę do Włodka i dam Woytkowi dokumenty, a przy okazji wypytam jak poszo i jakie wrażenia.

Cerber - 07-06-2009, 04:33

Niestety, wdał mi się stan zapalny stopy.
Nie dam rady chodzić nie mówiąc o bieganiu :-|

katigroszek - 07-06-2009, 13:37

To kiepsko. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i gratuluję szyny na kałasza!
Cerber - 05-07-2009, 09:19

19 lipca będą zawody 3-Gun w Parzęczewie.
http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=755

Wybieram się z Tomkiem, chce ktoś z nami jechać?

katigroszek - 05-07-2009, 20:20

Ja być może, ale raczej jako widz.
Cerber - 03-08-2009, 06:53

Może by tak na Blaszankę się wybrać?

Najbliższa niedziela 09.08 w Parzęczewie k/Łodzi:
http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=787

katigroszek - 03-08-2009, 17:20

Jezdem wstępnie na TAK! Ja Łódź i okolice to lubię po prostu :one: Blaszanka w Łasku była fajna, stalówka KABARU byłą fajna to blaszanka KABARU też pewno będzie fajna! :mrgreen:
Cerber - 19-09-2009, 19:17

No jak tam, jakie macie plany?

Wojtek kusi 3-Gunem w Olsztynie 27.09.2009.
To już chyba ostatni w tym roku...
Nie jest to IPSC, ograniczeń typu lista IPSC nie ma.

3 października są zawody level II IPSC w Siemianowicach Śląskich.
Jednodniowe, startowe 80zł.

katigroszek - 20-09-2009, 13:08

Do Olsztyna daleko okropnie... Ja odpadam.

Ja to Mistrzostwa Warszawy może obstawię, chyba, że Tomek - właściciel części zawartości mojej szafy - będzie chciał pojechać do Siemianowic na PPraktyczny - to wtedy tam, a nie do Warszawy.

Stirlitz - 20-09-2009, 19:12

To jak z tą Warszawą Krzysiu ?
Jedziemy ?

Max Otto von S.

katigroszek - 20-09-2009, 19:53

Ano właśnie jeszcze nie wiem... Muszę się porozumieć z kolegą z Jędrzejowa najpierw, co on woli. W poniedziałek-wtorek ustalimy na 100%. Tak myślę. Bo Siemianowice są w sobotę, a Warszawa w niedzielę - na oba nie pojadę.
Cerber - 21-09-2009, 07:12

Mistrzostwa Polski w Siemianowicach w niemieckich strzelaniach policyjnych są w sobotę i niedzielę.
Link do strony organizatora: http://ipsc.org.pl/index....&id=31&Itemid=1
Tanio tam, 20zł za konkurencję.

Na zawody IPSC L.II dnia 3 października w Siemianowicach jadę z Tomkiem.
http://ipsc.org.pl/index....&id=32&Itemid=1

Następne fajne i dobrze obsadzone zawody IPSC będą w Twierdzy 24.10.2009r.
To finał Ligii Słowacko-Polskiej.
http://www.zsd.org.pl/?page_id=624
Rozważam wyjazd.

katigroszek - 21-09-2009, 20:23

Strzelania policyjne w Siemianowicach kuszą, ale na dwa dni nie mogę jechać, niestety.
Cerber - 22-09-2009, 07:49

W każdy dzień są tam inne konkurencje, doczytaj.

3 października w Siemianowicach odbędą się również wybory Dyrektora Regionu IPSC Polska.
Ważna sprawa, trzeba być.

Cerber - 08-11-2009, 09:20

22.11.2009 w Siemianowicach Śląskich odbędą się zawody w konkurencjach:
- Karabin Praktyczny 24
- Strzelba Praktyczna 24

Startowe po 20zł :-D
Wybieram się na nie z Tomkiem, dołączy ktoś do nas?

katigroszek - 08-11-2009, 20:09

A jakże - tylko krótkich kulek do strzelby muszę kupić, co się mam nadzieję da załatwić w tym tygodniu i jeszcze zdążyć przetrenować w Starachowicach.
Cerber - 09-11-2009, 07:04

Nie musisz kupować, paczkę 25szt. mogę Ci pożyczyć.
katigroszek - 09-11-2009, 18:16

Bardzo dziękuję - to chętnie skorzystam, ale i tak się postaram coś kupić. Dzisiaj, kurka, przejeżdżałem i zapomniałem...
Cerber - 10-11-2009, 06:52

Muszę wkrótce odwiedzić Warszawę. Może też źródełko krótkiej breneki z Pionek ;)
katigroszek - 10-11-2009, 23:53

Ja zamówiłem paczkę (250 szt) krótkiej breneki w Absolutusie. Żebym miał z czego oddać. Circa 2zł/szt. A po ile w Pionkach?

W niedzielę mogę pojechać tylko z samiusieńkiego rana - koło 12:00 muszę wyjechać do Bełchatowa. Ale tam w Starachowicach czynne chyba od 10:00?

katigroszek - 11-11-2009, 17:46

Może się jednak okazać, że wyjazd do Bełchatowa będzie wcześniej i wcale nie pojadę z Wami do Starachowic tylko od razu "surowy" na zawody za kolejny tydzień. W takim wypadku dałbym Wam moją flintę i prosiłbym o sprawdzenie punktu trafienia (tak ze 3 szt chociaż - mała odległość, to wystarczy) z krótką breneką na najdalszy dystans jaki będzie na zawodach (25m zdaje się. Chodzi mi o DOKŁADNY punkt trafienia w stosunku do punktu celowania, żebym wiedział jak mierzyć uwzględniając ewentualny błąd celowania). OK?
Cerber - 12-11-2009, 07:57

OK choć sam wiesz, że każdy ma inne oczy i broń powinieneś przystrzelać sam.

W konkurencji karabinowej jest możliwość oddania 2 strzałów próbnych na 75m.
W strzelbowej niestety nie.

Absolutusy powiedzieli Ci, że po 2zł?
Mnie sprzedali znacznie drożej i było tego 1000szt.
Pionkowska jest po 2zł.

katigroszek - 12-11-2009, 14:01

Wezmę tą z Absolutusa skoro już złożyłem zamówienie, a najwyżj jak sobie strzelę jedną i drugą to się może przerzucę.

A z przystrzeoliwaniem to może rzeczywiście dać spokój... ? Się zobaczy

Cerber - 13-11-2009, 07:02

15 listopada będą zawody strzelbowe w Siemianowicach:
http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=924
Robert Wrona poprosił mnie o sędziowanie.
To może zamiast treningu w Starachowicach tam pojedziemy?
Ze względu na ograniczenia czasowe Wojtka poprowadzę szybką grupę żeby skończyć strzelanie do 12-ej.

Krzysiek, wyjazd do Bełchatowa na 100%?

katigroszek - 13-11-2009, 17:31

To ja się wypisuję niestety, bo wyjazd do teściów pewny.
katigroszek - 13-11-2009, 20:26

No niestety ja pojadę dopiero na zawody za tydzień. Trochę szkoda. Pyknęłoby się ze strzelby i przy okazji z Petersa - założyłem sobie wczoraj lżejsze sprężynki i spust zyskał na ogładzie. Może najwyżej do Sajnoka wpadnę na chwilkę z samego rana i spróbuję? Się zobaczy.

Powodzenia na wyjeździe!

Cerber - 17-11-2009, 22:53

No i po zawodach :)
Najlepiej z nas trzech wypadł Tomek - 5 miejsce na 26 zawodników w klasie Standard Manual. Ja byłem 10 a Wojtek 11.

Organizacyjnie nie wypadło najlepiej.
Miało być szybciutko i do domku a wyszło tak, że na ostatnim strzelanym torze noc zapadła i nie widziałem przyrządów.
Wyjechaliśmy o 17-ej...

Boguś Gawęda ze swoją Benelką nie ma już konkurencji w Polsce, zobaczcie wyniki:
http://www.ipsc-poland.or...115_Overall.pdf

katigroszek - 18-11-2009, 20:14

Ładnie Wam poszło - nie można powiedzieć...

A jak organizacyjnie z najbliższym wyjazdem robimy?

Włodek - gdzie można dostać taką sakwę na kulki do strzelby jak ta, którą ostatnio mi pożyczałeś? I za jaką kwotę?

Cerber - 18-11-2009, 21:45

Możemy jechać Twoim autem Krzysiek?
Impreza mi wpadła w sobotę, nie mogę się wyłgać :(
Wojtek po wpadce z późnym powrotem odpada jak powiedział.
To we trzech pojedziemy. Myślę, że 7-ma to dobra godzina na wyjazd z Kielc.

Sakwę na kulki mówisz? to jest pokrowiec na manierkę :-D
Nie wiem ile kosztuje osobno, kupiłem w komplecie z plecakiem, kamizelką, saperką.
Oczywiście pożyczę Ci ją na zawody. A może kondonik na kolbę lub przedramię będzie lepszy? mam takie.
Najlepszy jest jednak pas dwurzędowy.

katigroszek - 19-11-2009, 20:12

Ja muszę zostawić samochód żonie żeby mogłą sama z dzieckiem jechać - to warunek wolnej niedzieli dla mnie. To mamy problem...

Co do sakwy - kupiłeś ją u tego gościa (Witek?) co ma sklep z militariami na Krakowskiej, który się czasem pojawia na strzelnicy Sajnoka (Toyota Hilux)? Mam to po drodze to bym może kiedyś pożyczył Twoją na wzór i sobie kupił takie samo "coś". Nie jest to ideał, ale proste i mi się podoba.

Cerber - 19-11-2009, 21:42

Postaram się oszczędzać wątrobę ;)
Może jednak Wojtek da radę jechać, jutro odpowie.

Pokrowiec tak, w demobilu przy ul. Krakowskiej w Vive Army.
Coś takiego chyba by Ci pasowało:
http://allegro.pl/item811...bundeswehr.html

Mówię sobie, że nie lubię ich odwiedzać bo zawsze coś wypatrzę i kupie...
Ostatnio panel udowy z systemem Molle (kaburkę tam jakoś zaczepię) za 50zł
i plecaczek francuski. Podobny do tego co mam ale bez bocznych kieszeni. Nówka za ... 20zł :mrgreen:

katigroszek - 20-11-2009, 17:14

A umnie to się może jeszcze wyjaśnić w niespodziewaną stronę, bo jest jeszcze szansa, że nie pojadę... Tradycyjnie już...
Woytek - 07-12-2009, 13:41
Temat postu: Parzęczew 3Gun
Panowie,
Kto jedzie do Parzęczewa 12 grudnia na 3Gun?
O której?
I czym?
Pozdrawiam

katigroszek - 07-12-2009, 18:54

Cześć Wojtek!

Ja to siedzę teraz w domu - brak czasu i pieniędzy.

Cerber - 09-12-2009, 07:03

To może ja pojadę z Tobą Wojtek?

Pytałem Tomka, soboty odpadają dla niego.
Musi trochę pomieszkać bo cały tydzień w delegacji robi.

Woytek - 09-12-2009, 08:36

OK
To jedźmy, Panie Włodku, we dwóch.
Masz jakiegoś linka do tych zawodów, bo nic nie znalazłem na necie?

O której się zaczynają, ile torów, ile i jakiej amunicji, itd...?

Cerber - 09-12-2009, 09:05

Info jest w dziale Strzelectwo Dynamiczne i Snajperskie ;-)
http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=938

Trzeba wyjechać o 7-ej.
Może przyjedź do mnie. Zostawisz auto na parkingu a dalej pojedziemy moim, co?

Kolimator chcesz pożyczyć czy strzelasz karabin z fabrycznych?
Jeśli tak to przydatny by był statyw Tomka do szybkiego przystrzelania.

Woytek - 09-12-2009, 09:13

OK
Pasuje, jestem u Ciebie w sobotę o 7.00.
Chętnie zapoznam się z Twym kolimatorem.
Do Tomka zadzwonię z pytaniem o statyw.

Cerber - 11-12-2009, 07:33

Wojtek, poproś Krzyśka żeby pożyczył od Tomka statyw.
Ma po drodze z pracy, może znajdzie chwilkę.

Nie interesują cię kulki?
Temat obok http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=453

Woytek - 11-12-2009, 14:58

Rozmawiałem z Krzyśkiem, jeszcze jest w J.
Będzie dzwonił do Tomka i jak się da, to mi przywiezie.

Pamiętaj proszę o kolimatorze.
Dzięki

Woytek - 11-12-2009, 15:26

Lipa. Brak kontaktu z Tomkiem. Jest poza zasięgiem.
Cerber - 03-01-2010, 11:11

Swięta, święta i po świętach...
Ja ledwo się ruszam :-D
Może wybierzemy się gdzieś postrzelać?
Np. na Ligę Sportera Kabarowców 16.01. do Parzęczewa?
Koszty niezbyt wysokie a zawody ciekawe - karabin, strzelba (tylko śrut), pistolet.

Endemit - 03-01-2010, 11:25

Cerber napisał/a:

Ja ledwo się ruszam :-D
...psitolet.

Noo,o... chyba nie tylko :-P

Cerber - 03-01-2010, 11:35

:mrgreen:

Tomek i Jacek, wybierzecie się kiedyś do Parzęczewa, czy nie bardzo po drodze?

katigroszek - 03-01-2010, 13:17

Jak u nas nie będzie akurat wtedy szkolenia to ja bym się wybrał i Tomek M. chyba też. Ale jak będzie to nic z tego nie będzie :-P
Ostry - 03-01-2010, 13:46

No, w tym roku to mnogość imprez w Parzęczewie. Z pewnością na kilku się spotkamy bo to i nie daleko, obiekt obiecujący i zawody na dobrym technicznie poziomie. W styczniu to jeszcze raczej nie damy rady, ale im bliżej wiosny... pokażemy się. :-D
Woytek - 04-01-2010, 09:15

Ja się, proszę Państwa, piszę.
O której wyjazd?
Tradycyjnie 6.30-7.00?
Pozdrowienia noworoczne.

Aha, Włodku, kulek potrzeba tyle, co zawsze, min. 30+30+30?

Cerber - 04-01-2010, 09:35

Proponuję wyjazd o 6:30 bo różnie może być na drogach, zima...
Może tym razem Twoim autem pojedziemy Wojtek?

Potrzeby minimalne to 40 szt. pistoletowej i po 30 do długiej.

Krzysiek, daj znać proszę jak termin kursu będzie znany.

Woytek - 04-01-2010, 10:29

OK
Możemy jechać moim.
Reszta koleżeństwa niech się nie zastanawia, tylko do nas dołączy

katigroszek - 04-01-2010, 11:19

Ja się zastanawiam, ale jak będzie wybór kurs albo zawody to jednak na zawody pojadę dopiero następnym razem.

Włodek - dam znać, ale wiesz, że to były prezes Jan organizuje chyba :) To tak na marginesie tylko. Ma być sędzia ale ja naciskam żeby i prowadzący, bo poprzednio mi się nie udało.

Cerber - 05-01-2010, 07:54

Były prezes? :shock:
Trudno mi uwierzyć...

Papier ważna rzecza a zawodów w tym roku dużo, wręcz za dużo.

Co do zawodów LS 16-go stycznia.
Zdaje się, że będą zmiany w regulaminie.
Ba-bachom coś przeszkadza w wyposażeniu.
Może się okazać, że dysponuję tylko sprzętem/wyposażeniem niedozwolonym.
W takiej sytuacji nie pojadę na te zawody żeby sobie tyko popatrzeć...

Woytek - 05-01-2010, 08:36

Poproszę o więcej szczegółów.
Zdaje się, że dysponujemy bardzo podobnym wyposażeniem

Cerber - 05-01-2010, 09:12

Staram się dowiedzieć, czytaj temat:
http://ipsc-poland.org/fo...p?p=13280#13280

katigroszek - 05-01-2010, 09:36

No chyba się Wam, Panowie, narażę, ale to nawet z sensem kombinują... moim zdaniem.
Woytek - 05-01-2010, 09:57

Ja tam też jakiś większych zastrzeżeń nie mam, tylko niech się określą jednoznacznie, co i jak i najlepiej niech określą się jednorazowo i już i kropka i żadnych zmian za miesiąc. Tekst regulaminu można chyba gdzieś udostępnić. Bo wygląda mi to na powolne ewoluowanie reguł w miarę kolejnych zawodów.
Cerber - 06-01-2010, 08:27

Nic z tych rzeczy Krzysiek, zawody klimatycznie taktyczne pasują mi :-D

Rozmawiałem ze Zdzichem. Chodzi mu o to żeby wyposażenie było taktczne.
Czyli żadnych wynalazków wspomagających np. ładowanie - magnesów i pasów kulturystycznych.
Z kolei nie wiedzieć czemu zabraniali dotychczas spinania magazynków lub korzystania z torb zrzutowych na magazynki...
W każdym razie, jeśli zmienią regulamin to tory na najbliższych zawodach będą ułożone tak żeby nie było konieczne posiadanie np. ładownic.

Odpowiednie ładownice do pistoletu i karabinu mam, ale do strzelby nie.
Znalazłem np. takie http://flyye.com/ArticleShow.asp?ProdID=0343
Wolę otwarte, jednorzędowe ale znaleźć nie mogę.
Koledzy z Olsztyna doradźcie coś, proszę.

Wojtek, masz ładownice na magazynki do swojego AR`a?

Woytek - 06-01-2010, 08:49

Ładownice do ARa- takie zwykłe USArmy, to gdzieś mam.
Plus tą jedną, co ostatnio widziałeś, mocowaną na klipsie na pasku.
Czyżby taka też była niedozwolona?
A można sobie po prostu zatknąć magazynek za pasek albo wsadzić do kieszeni bocznej w spodniach?

katigroszek - 06-01-2010, 09:17

Jak dla mnie to wystarczająco taktyczna do strzelby jest ta torba na manierkę co mi jej, Włodku, ostatnio pożyczałeś :-)

A magnesy to jakoś mi jednak średnio pasują. Jak jeszcze poleżą na półce kilka miesięcy to je zbędę.

Cerber - 06-01-2010, 09:43

Ładownica MA16 firmy CAA Tactical jak i wszystkie inne ich produkty z całą pewnością są taktyczne.

No fakt, pokrowiec na manierkę jest wojskowy.
Co prawda średnio szybki ale może być od bidy :-D

Magnesy występują w ładownicach taktycznych.
Tomek (Endemit) chyba takie ma, prawda?
Są ukryte, ale są.

Otwarte uchwyty magnetyczne, które mamy jak najbardziej będą przydatne... w IPSC.

No dobra, wychodzi na to, że mamy co trzeba.
Wątpliwości rozstrzygniemy w boju, jedziemy?

Endemit - 06-01-2010, 11:27

Cerber napisał/a:
...
Koledzy z Olsztyna doradźcie coś, proszę.
...

No właśnie, my robimy to po swojemu, ale bywając drzewiej na LS u Ba-Bachów, używaliśmy po prostu kamizelek taktycznych, które miały wszelkiego rodzaju ładownice - na pistoletowe magazynki - moja np. ma dwie, na AR-owe magazynki - trzy i panele na strzelbowe - 20 na kamizelce + 10 na ładownicy udowej... Wystarczało.
To jest ta: http://img81.imageshack.us/i/hkprzdih6.jpg/ - teraz jest już trochę inna, bo ładownice na AR-owe magazynki mam teraz takie: http://www.downeastinc.com/FASTmag/1685.html
i tu :-P :
http://www.youtube.com/wa...ag-carrier.html

A przecież dyskusję w temacie: http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=407 - znacie? ;-)
Pozdrawiam,
Tomek

Woytek - 06-01-2010, 11:36

Jedziemy, jedziemy.
Nie ma co gadać, tu strzelać trzeba

Endemit - 06-01-2010, 11:38

Cerber napisał/a:

Magnesy występują w ładownicach taktycznych.
Tomek (Endemit) chyba takie ma, prawda?
Są ukryte, ale są.


Nie, ja nie mam magnesów...

Cerber - 06-01-2010, 14:08

Oops pomyłka, to Pawlow ma

Pawlow napisał/a:
...Jak widać ładownice pistoletowe mają magnesy, które zabezpieczają magi przed wypadnięciem



katigroszek - 06-01-2010, 14:24

ciekawe czy magazynki od USP też zabezpieczają - blaszki tam bardzo mało i w dodatku nie zawsze je magnes bierze z taką samą mocą (niektóre blaszki widocznie mają mniej żelaza w żelazie...).
Rob de Guardio - 06-01-2010, 14:52

A macie takie magnesy do magazynków Glocka ? ;-)
Protech - 06-01-2010, 15:25

Do klocka nie ma problemu, mozna kupiś w prawie każdym kiosku, nazywają sie " super Glue" czy jakoś tak ... ;-)

Można tez przywiązać kilka sznurkiem do tej dziurki w rekojeści, tylko trzeba uważać żeby się sznureczki za bardzo nie poplątały... :lol:

Endemit - 06-01-2010, 15:27

No i zamek można w glosiu tym ustabilizować... :-P
Rob de Guardio - 06-01-2010, 18:11

Mnie zamek nie wylata :-D
Co innego kołki niektórym w szadołkach...Tam by sie przydał super glut

No i sie zaczyna odwieczna wojna ... :one:

Ostry - 06-01-2010, 20:17

A te Shadow'ki z wylatującymi kołkami, tnącymi zamkami i magazynkami to podobno tylko te, co to je tylko taki jeden rusznikarz naprawia w okolicy :-P :lol:
Rob de Guardio - 07-01-2010, 09:20

No coś w tym jest Jacku ...coś w tym jest... :lol:
Cerber - 03-02-2010, 17:36

6 lutego, w sobotę będzie Liga Sportera Kabarowców w Parzęczewie.
Umówiliśmy się już na wyjazd we trzech - Wojtek, Tomek i ja.

Jedno miejsce, baaardzo wygodne jest wolne.
Krzysiek, może pojedziesz z nami?

katigroszek - 03-02-2010, 18:26

Dzięki, ale ja to póki co muszę być w weekendy w domu (zwłaszcza w soboty).

Jak będę bardziej "czasowy" to Was zacznę nękać i się wpraszać. Może już do tego czasu kupię jakieś kółka (łilz, meeen 8-) ) albo Golfik będzie "bardziej mój" to będę też czasem powoził. Na razie zamierzam kupować lepsze kulki do karabinu żeby jakieś porządne do niego dobreać i zobaczyć wreszcie na co go stać (i moje cokolwiek ślepawe oczka).

Cerber - 04-02-2010, 06:40

Masz na myśli swój małokalibrowy Anschuetz czy może jakiś nowy karabin?
katigroszek - 04-02-2010, 18:36

Tak -ten dotychczasowy. Pobawię się trochę dobieraniem do niego kulek - kupię trochę różnych, także droższych i zobacze czy któreś lubi bardziej niż inne. Na razie to wiem tylko ,że oszczędzać nie warto, bo jak oszczędnościowo kupiłem CCI to zamek się strasznie cięzko domyka. Wiec SK Magazine to dolna granica jakości.
Cerber - 10-02-2010, 12:28

No i pojechał z nami Krzysiek ;)
Tylko nie ten oczekiwany a Moryś spod Krakowa.
Po drodze dołączył Jacek to mieliśmy własny, swojski skład.

Komunikat dla ciekawskich:
http://www.ipsc-poland.or...SK_20100206.pdf

Kilka filmików z zawodów, w roli głównej - Tomek:
http://www.youtube.com/watch?v=AHps9Oiwvvc
http://www.youtube.com/watch?v=QgoduQOBy0Q
http://www.youtube.com/watch?v=v1YZyijINcU
http://www.youtube.com/watch?v=0i5YDuujfuQ
http://www.youtube.com/watch?v=XzWvJ_I1nCA

katigroszek - 10-02-2010, 14:42

Ja już wyniki widziałem.

Koleżka Tomasz nam wyrasta na miszczunia! A taki cichutki i spokojniutki! :mrgreen:

Cerber - 17-02-2010, 11:06

Wypuścili mnie już ze szpitala, w domku jestem :)

Nie wiem co teraz z tym moim strzelaniem będzie.
Co wolno a czego nie...

katigroszek - 17-02-2010, 12:34

Co nie zabronione to dozwolone! :one:
Mówili "strzelać nie wolno!"? Jak nie mówili to OK!

Endemit - 17-02-2010, 13:33

Jak Ci zrobili, to co powinni, to powinieneś być "w zasadzie" zrekonstruowany i żyć normalnie...
Zdrówka,
Tomek

katigroszek - 17-02-2010, 17:49

Pytanie jeszcze czy przedtem Włodek żył normalnie - żeby było wiadomo do czego do czego konkretnie ma wracać ;-)
Cerber - 18-02-2010, 07:36

katigroszek napisał/a:
Co nie zabronione to dozwolone! :one:
Mówili "strzelać nie wolno!"? Jak nie mówili to OK!

Nie mówli :-D
Ale niestety do czasu próby wysiłkowej za 1,5 m-ca ruch bez zmęczenia zalecili.
Tylko spacerki, długie spacerki, żadnego biegania.

Zrobili mi koronarografię i wstawili dwa stenty.
Jest lepiej, nie boli.

Zalecenia są: rzucić palenie, zbić wagę, stosować dietę niskocholesterolową.
Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić...

Zróbcie sobie sobie tzw. lipidogram żeby nie dać się zaskoczyć jak ja.
Warto wiedzieć co się tam ma w tętnicach.

katigroszek - 18-02-2010, 09:07

Do tego trzeba krew pobrać, a ja zdecydowanie wolę inne rozrywki :->

Poczekam, aż będę miał badania okresowe w robocie to za jednym zamachem się zrobi - trochę więcej juchy puszczą i tyle.

Protech - 18-02-2010, 10:05

No tak , jak to kiedyś prezes Sajnok mówił, jak był młodszy to o lekarzach wiedział tyle że są, a z upływem czasy coraz bardziej się z nimi koleguje... coś w tym jest, i chyba wszystkim nam to niestety grozi.
Zdrówka Włodek.

MarkPL - 21-02-2010, 17:32

Pozdrowienia i dochodź jak najszybciej do zdrowia. Do zaleceń lekarskich lepiej się stosować ale myślę że to głównie chodzi o papierosy i cholesterol. W końcu strzelectwo to nie jest jakiś sport " mocno wysiłkowy " więc z czasem napewno będzie coraz lepiej.
Ps nie miałem pojęcia że ponownie trafiłeś do szpitala :-(

katigroszek - 30-04-2010, 19:20

Włodek!

Czy Ty się czasem nie wybierasz do Parzęczewa na zawody w dłóóóóógi łikent (2 maja)? Bo jest tam jeden chętny na jedną rzecz, którą mam do sprzedania, ale chciałby ją obejrzeć... Nic broniowego, ale blisko związane...

Cerber - 01-05-2010, 06:04

No niestety, nie. Testów IDPA strzeliłem już kilka i mi wystarczy :)
katigroszek - 01-05-2010, 07:19

Tak myślałem, ale warto było spytać :-)
Miłego weekendu!

Cerber - 09-05-2010, 21:30

Temacik o Radomsku założyłem:
http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=1154

Cerber - 27-05-2010, 07:24

3 edycja Pucharu Legii odbędzie się w Rembertowie 20 czerwca, jedziemy?
Konkurencji dużo. Do wyboru, do koloru - dokładne, snajperskie i IPSC.

katigroszek - 27-05-2010, 08:47

Jakoś się nie mogę dogrzebać jakie będą dyscypliny...

Wstępnie jestem na tak. Tylko, że jakoś wtedy będę wyjeżdżał na wakacje i nie wiem czy tuż przed czy tuż po tym terminie, a już mamy wszystko umówione i zaklepane.

Cerber - 27-05-2010, 08:52

Zobacz opis 2 edycji w tym temacie:
http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=1168

katigroszek - 27-05-2010, 09:17

Fajne. Zwłaszcza dynamiczne - dużo blaszek, a ja blaszki lubię, nawet jak ich nie trafiam :-P

Punktacja Comstock to jest... (nigdy tego nie mogłem zapamiętać :one: )

Cerber - 27-05-2010, 09:21

Comstock - można dostrzeliwać.
Virginia - nie można (bezkarnie) :-D

DonMariano - 27-05-2010, 09:24

W ramach zawodów o Puchar Legii Arturro zawsze stawia trzy tory w konwencji IPSC - niezbyt trudne, świetnie nadające się dla początkujących, choć nie tylko ... polecam wszystkim strzelającym dynamicznie.
Najbliższe w niedzielę 20 czerwca.

Polecam też duże zawody strzeleckie dynamiczne w Parzęczewie. Mają być naprawdę duże - chyba 12 torów, szczegółów jeszcze nie ma.
Sobota 19 czerwca.

Bez większego wysiłku można zaliczyć i sobotnie i niedzielne ... :)

katigroszek - 01-06-2010, 18:18

O! O tych zawodach właśnie w mailu pisałem! :one:
Ja to bym na nie chętnie pojechał, a koledzy pewnie też, bo karabiny do precyzyjnego strzelania wszyscy kupują jak szaleni :-P
Tylko jeszcze nie wiem czy już nie będę na wakacjach wtedy. O - kobita mówi, że jeszcze nie będę! :one: No, to jak - się jedzie?

Cerber - 01-06-2010, 18:23

No baa, pytanie! jedzie się, jedzie!
Słyszałem już o deklaracji wyjazdu pięciu od nas na Puchar Legii :one:
Kto ma największy samochód?

katigroszek - 01-06-2010, 18:30

Woj-tek, Wojtek, Woj-tek, Wojtek, Woj-tek, Wojtek, Woj-tek, Wojtek,... !!! :mrgreen: Albo Zby-szek, Zby-szek, Zby-szek, Zby-szek, Zby-szek! :mrgreen: No i Ty! :-P

Ja już mam kółeczko naprawione i mogę jechać, jakby co, ale 1) trochę mię się nie chce, bo od roku mam codziennie dużo na budziku, 2) długie zabawki będą za długie do bagażnika (zwłaszcza te co są w planach!).

Włodek - przypominam o rozliczeniu, póki się pamięta!

Cerber - 09-06-2010, 12:47

Chyba zapomnieliśmy o czymś... wybory prezydenckie są 20 czerwca.

Należy się spodziewać ogłoszenia zakazu przenoszenia broni w tym terminie :-|
Termin zawodów pewnie będzie zmieniony.

Arturro?

DonMariano - 09-06-2010, 13:55

Mam nadzieję, że nie ... bo z Katigroszkiem jestem umówiony na oględziny PiotrkaStalowego ... a może i do transakcji dojdzie ! :-) O ile pamiętam - zakaz wnoszenia broni do lokali wyborczych tylko obowiązuje ... Ale poczekajmy na oficjałkę.
katigroszek - 09-06-2010, 16:21

No! Ja właśnie sobie z niego postrzelałem w niedzielę, żeby zobaczyć, czy aby na pewno chcę go sprzedać :mrgreen:

Coś mi w tym roku rząd i ostatni prezydent poprzesuwali już tyle terminów zawodów, że jedne mogłyby się wreszcie odbyć!

DonMariano - 10-06-2010, 15:38

Jednak zmiana !

Ze strony Legii:
Cytat:
W związku z wyborami prezydenckimi przenosimy III Zawody o Puchar Sekcji Strzeleckiej z niedzieli 20 czerwca na sobotę 19. Za utrudnienia przepraszamy.
Zapraszamy na zawody w godzinach 09:30 – 14:00.

katigroszek - 10-06-2010, 17:40

U-i-owo! :-/

W sobotę to ja raczej nie jadę, bo mam zobowiązania rodzinne. Jeśli reszta składu będzie jechać to użyczę komuś Petersa żeby był do przetestowania.

DonMariano - 11-06-2010, 12:00

Może Włodkowi albo Jackowi ? Albo komuś innemu, co mnie na ulicy pozna ;-) a się do Rembertowa wybiera ?
katigroszek - 11-06-2010, 19:09

Najprędzej Włodkowi, ale zobaczymy czy wyjazd dojdzie do skutku. Drugi kolega ma z sobotami podobnie jak ja... To zostaje jeszcze trzech chyba...
Cerber - 19-07-2010, 19:05

To co Panowie? Czas się wybrać na zawody ze szwedami :-D
Nic się nie zmieniło, zawody ZKS - 24.07. Suchodół?

Graffiti - 24-07-2010, 00:33

Następne 28.08 trzeba się naszykować. :-D
Cerber - 24-07-2010, 17:54

Mnie się bardzo podobało w Suchodole, a Wam?
Już teraz deklaruję chęć wyjazdu tam 28.08. ... :mrgreen:

katigroszek - 31-07-2010, 07:39

Też chętnie pojadę!

Czy ktoś jedzie do Parzęczewa na Mistrzostwa Polski IPSC czy czegoś tam - ja dynamikę odpuszczam, a będzie tam potencjalny nabywca mojego rewoweru...

Cerber - 01-08-2010, 08:31

Ja nie jadę na ten "Pistolet dynamiczny" bo np. termin pokrywa się z karabinem w Suchodole 28.08.

Wojtek nie masz chęci sprawdzić możliwości AR-a strzelając z lunetką na setkę?

katigroszek - 01-08-2010, 19:56

Aaaaa! Widzę, że jednak karabiny Cię wzięły! ;-) Mówiłem - strzelanie karabinowe to je prawdziwe strzelanie! :-> Jak się na 100-200-300 metrów robi skupienia lepsze niż z pistoletu na 25 m to wiadomo, że pistols are pistols and rifles are rifles!
Cerber - 02-08-2010, 08:59

Ano wzięły :mrgreen:
"Prawdziwe" jest każde strzelanie :-P
Z pistoletu i strzelby też a nawet z wiatrówki (HFT)...

Jednak szkoda, że Ci co mają możliwości organizacyjne nie chcą robić zawodów karabinowych IPSC czy podobnych w czystej formie. Bez cudowania z ograniczaniem kulek w magazynkach, wymuszaniem ich wymian po wystrzelaniu się do zera i dokładaniu innych broni na jednym torze.

To mi nie pasuje więc będę sobie strzelał z karabinu dokładnie :one:

katigroszek - 02-08-2010, 09:25

Co do dwóch pierwszych to się zgodzę ;-)
Protech - 03-08-2010, 09:15

Bo tak to chyba jest w tym strzelaniu karabinowym, że dochodzą różne formy przygotowania do jednego pociągnięcia za spust typu kulka, wiaterek, odległość, korekty, trochę fizyki i matematyki i to jakby kręci.. :-D
Cerber - 28-08-2010, 06:30

Odwołano niestety dzisiejsze zawody z broni długiej w Suchodole...

Najbliższy termin podobnych a może i ciekawszych to Puchar Legii.
Rembertów, 4 września (sobota).
W programie między innymi: Kcz 100m, Snajper 100 i 3 tory IPSC :)
Jedziemy?

katigroszek - 28-08-2010, 08:18

Ja wstępnie jestem na tak.
Graffiti - 30-08-2010, 01:28

Jedziemy :-) A tu też http://www.snajpernowadeba.pl/ ?
katigroszek - 30-08-2010, 10:24

Oj, pojechałoby się... Ale najpierw celownik trzeba u mnie zrobić. :-(
Protech - 31-08-2010, 08:47

To robić. Jest jeszcze trochę czasu, a zawody w ND są bardzo fajne. :one:
Poza tym jest doskonała okazja sprawdzić opady na tych trochę większych dystansach. A od Was to raptem 120 km. :idea: :roll:

Cerber - 31-08-2010, 10:00

Zrobi się.
Problem polega na tym, że zabrakło regulacji w celowniku na montażu ze skosem 30 MOA.
Na 100m brakuje...
Pomysł jest, zamontujemy celownik z mildotem i powinno być dobrze :-D

Protech - 01-09-2010, 11:23

Cerber napisał/a:
Zrobi się.
Problem polega na tym, że zabrakło regulacji w celowniku na montażu ze skosem 30 MOA.
Na 100m brakuje...


Nie kumam. :cry: Przy szynie -30MOA nie można złapać zera na 100m. :?: :-/
To ile masz regulacji w Milsach lub MOA góra/dół :?:

Celownik z Mil-Dot-em? A to jaki chciałeś założyć :shock: :?: myśliwski :-P
E .... Włodek, żarty se Pan robisz... :-P

Cerber - 01-09-2010, 13:46

Dostępny był celownik kolegi Point Precision z jego nietypową siatką - kółka, kreski, krzyżyki... :-D

Teraz jest Delta Optical Titanium 4-16x42 z 4 dotami w każdą stronę.
Niestety jej zakres regulacji to tylko 40 MOA, po 20MOA w każdą stronę od środka.
Jak odpuszczą ulewy to przystrzelamy z nim TRG Krzyśka :one:

Protech - 03-09-2010, 07:45

Bez przesady- to jest porównywalna regulacja z PMII. Zero na 100m na wyższych milsach i już. Poza tym jaką masz pewność że przy szynie na 0 na 100 m. masz +20 i -20 moa?? Sprawdzaliście to?? :roll:
Cerber - 03-09-2010, 08:11

TRG z DOT`em przystrzelane na 100m.
Jest dobrze, celowanie środkiem krzyża :-D
Pozostał jeszcze zapas 15 klików 1/4 MOA w dół co jest dobre bo nie strzelamy w skrajnym położeniu.

Jutro sprawdzimy zestaw w Rembertowie :mrgreen:
Wybierasz się Paweł?

Protech - 06-09-2010, 07:15

Brawo. :one:
Czyli na szynie 0 wcale by nie było +/- 20 Moa. :-P

rodzina wyjazdu mogła by nie wytrzymać. :-P Trzeba jakoś stopniować doznania, tym bardziej że 17-18-19.09 - Strzepcz
8-9-10.10 Nowa dęba
22-23-24.10 Strzepcz
a w międzyczasie 11- Weselisko :-)
:roll: :one:

Pozostaje do kulki z której Krzysiek strzela, zmierzyć prędkość na chrono i zrobić tabelę balistyczną, sprawdzić ją empirycznie w Nowej Dębie i zabawka gotowa. :one:

katigroszek - 06-09-2010, 18:39

Na razie kulka jest za lekka i za kiepska balistycznie na takie odległości. Trzeba zrobić zmianę w tym zakresie i trzeba przystrzelać do nowej kulki i wyzerować do niej celownik.

Póki co jest dwóch chętnych na jazdę 12 X 2010 na Mistrzostwa Warszawy w Rembertowie :->

Włodek, Zbyszek - co Wy na to, rebiata?

kcz, snajper i ksp.

A w snajperze mamy w timie wicemistrza, co ostatnio Mr Paprosa przeskoczył! :-P strzelając 100/100! Poza tym jeszcze dwa czwarte miejsca w kcz i ksp - nie tam, żeby jakie rewelacyje, ale forma rośnie 8-)

Rob de Guardio - 06-09-2010, 20:48

Krzysiek i Jewo Kamanda - męczycie TAAAKI sprzęt na odleglosc 100 m ?
Dawaj do Bartoszyc na F-CLASS.

Rob.

katigroszek - 06-09-2010, 21:17

Rob de Guardio napisał/a:
[...]męczycie [...] sprzęt na [...] 100 m ? [...]
Ja mam ten problem, że nie umiem dobrze strzelać z optyką. Muszę się tego nauczyć zanim się wezmę za większe dystanse (konkurując z tymi co nie umieją z przeziernika :-P ). Jak nie trzymam przynajmniej minutki na setkę to nie mam powodu uważać, że z niewiadomych powodów będzie jakoś znacznie lepiej na 600. :one:
Graffiti - 06-09-2010, 23:59

Ja bym się chętnie ruszył, ale muszę jakoś Panią M. przekonać i to jest największa przeszkoda. Będę musiał w końcu piwnice wysprzątać, co jej obiecałem jakieś 10 lat temu :lol: . Na 90% jadę. Planuję kcz, snajpera poprawić (skwasiłem parszywie) i może strzelę jakiś pistolet 30. Zobaczy się. Najpierw piwnica :-P
Cerber - 07-09-2010, 07:55

Będzie konkurencja Snajper 100 na Mistrzostwach Warszawy?
W ubiegłym roku nie było.

Na Nową Dębę dla nas za wcześnie myślę.
Za mało doświadczenia mamy, pewnych kulek nie mamy...

Póki co to jest kilka zawodów z interesującymi konkurencjami w najbliższym czasie:

12.09.(niedziela) - Mistrzostwa Warszawy, Warszawa-Rembertów
25.09.(sobota) - Zawody z broni długiej, Suchodół
02.10.(sobota) - Puchar Legii, Warszawa-Rembertów
03.10.(niedziela) - Zawody z broni długiej, Suchodół

Zastanawiam się na które pojechać :roll:

katigroszek - 07-09-2010, 08:29

Jestem skłonny obstawić Mistrzostwa Warszawy i pierwszy Suchodół oraz ewentualnie jedno z pozostałych dwóch. Ale byłbym też skłonny zamienić jeden lub dwa wyjazdy na Radomsko i naukę. Tam można się rozłożyć i w ciszy i spokoju nabywać i szlifować potrzebne umiejętności. Odległość o połowę mniejsza, nie ma startowego, miejsca dużo i można jednocześnie z 3 karabinów pykać.

Jeśli na Mistrzostwach Warszawy nie ma Snajpera 100 to może rzeczywiście szkoda jechać. Zbyszkowi zależy na 2 komunikatach z jednego takiego wyjazdu.

W Suchodole się wygodniej strzela, a leżąc z dwójnogu - to również (w moim wypadku) wymaga przyzwyczajenia (czytaj: wyjazdu do Radomska).

To co - zdroworozsądkowo: 2x Suchodół a teraz do Radomska? Jak uważacie? Tomek ma problem z sobotami.

Cerber - 07-09-2010, 09:27

Gdzie widzisz zdrowy rozsądek w naszych poczynaniach? :mrgreen:

Spróbujmy pogodzić potrzeby i preferencje. Teraz Zbyszek potrzebuje jak najwięcej komunikatów z Kcz, niech on zdecyduje.
Mnie tylko zależy na Pucharze Legii 2 października bo się umówiłem na nauki z Piotrem.
No i IPSC tam będzie a chciałbym sobie przypomnieć jak to się robi...

Na treningowe strzelania w Radomsku przyjdzie czas. Póki co potrenujmy na zawodach :one:

ukiwas - 07-09-2010, 10:34

Cerber napisał/a:
Na Nową Dębę dla nas za wcześnie myślę.
Za mało doświadczenia mamy, pewnych kulek nie mamy...


Co ja słyszę, wymiękacie koledzy? Nie ma co się zastanawiać tylko jak najszybciej na głęboką wodę. Wyniki jakie będą takie będą, ale będą własne i będzie można wtedy myśleć co ulepszyć i jak się zabrać do następnych. Po co wam "dorosłe" karabiny jak obawiacie się "dorosłych" zawodów. Szykować sprzęt i do roboty :-)

katigroszek - 07-09-2010, 11:55

Trenowanie na zawodach - nie moja szkoła. Czemu wydawać 30 + 30 zł i jechać 400 km żeby się "uczyć" oddając 15-30 strzałów, jak można przejechać jedynie 200 km, nie wydawać nic (no - na flachę trzeba będzie) i wystrzelać ile się chce sprawdzając różne modyfikacje postaw i jeszcze zachować tarcze do porównań? Ja się chcę uczyć w Radomsku.

Legia byłaby znacznie fajniejsza jakby można było wjechać samochodem na parking "dynamiczny" i w nim potem zostawiać akurat nieużywane zabawki. Tak jak jest to ręce mi się chcą urwać (bo jak już Legia to i ksp na dodatek).

Ja to się nie boję większych zawodów, ale chcę najpierw zrobić to co należy zrobić żeby na nie pojechać. Na razie strzelanie z optyką mi nie idzie i muszę potrenować. A przeziernikowych zawodów na dystans większy niż 100m i tak nigdzie nie ma.

Cerber - 29-09-2010, 07:38

To jak koledzy, jedziemy 2 października do Rembertowa na ostatni Puchar Legii w tym roku?
Sezon strzelań na otwartych strzelnicach się kończy...

katigroszek - 29-09-2010, 09:00

Joł!

Ja jezdem chętny, ale pod warunkiem, że kierowca (kimkolwiek by miał on być :-P ) mi złoży uroczystą przysięgę, że nie będzie jechał jakby chciał zobaczyć ilu z nas przeżyje dachowanie :mrgreen: W przeciwnym razie jadę sobie sam po poedalsku Golfikiem (i zapraszam chętnego na jedno wolne miejsce).

Pzdr

K.

Protech - 30-09-2010, 07:42

katigroszek napisał/a:
Trenowanie na zawodach - nie moja szkoła. Czemu wydawać 30 + 30 zł i jechać 400 km żeby się "uczyć" oddając 15-30 strzałów, jak można przejechać jedynie 200 km, nie wydawać nic (no - na flachę trzeba będzie) i wystrzelać ile się chce sprawdzając różne modyfikacje postaw i jeszcze zachować tarcze do porównań? Ja się chcę uczyć w Radomsku.


W piątek jest dzień treningowy, można postrzelać do woli, sprawdzając empirycznie wyliczone z kalkulatora poprawki. :one:
Poza tym nie wiedziałem, że w Radomsku można strzelać na 800m. :shock:
Można też przyjechać jedynie w piątek na trening. :idea: Wydatek wyjdzie podobny jak na flaszkę, a odległość o połowę mniejsza. :roll: Do Nowej Dęby macie raptem 120 km. 8-)
A to już prawie jak u sąsiada... :-P

katigroszek - 30-09-2010, 09:31

Zbyszek mówił, że może jechać swoim samochodem.
Graffiti - 30-09-2010, 21:05

katigroszek napisał/a:
Zbyszek mówił, że może jechać swoim samochodem.

Możemy :-)
Przysięgałem tylko dwa razy: raz na wierność Ojczyźnie, drugi Małgorzacie G. i wystarczy :lol: Mogę obiecać, że was zawiozę i przywiozę w miarę spokojnie ;-)

katigroszek - 01-10-2010, 08:37

Graffiti napisał/a:
[...] Mogę obiecać, że was zawiozę i przywiozę w miarę spokojnie ;-)
Mie wystarcza. To co - sobota? Tomek mówił, że sobota ostatecznie może być, bo to będzie koniec na ten sezon, więc i koniec zajętych sobót.

To jak? Na którą mam być przytomny i spakowany?

Cerber - 04-10-2010, 07:12

Słyszałem, że dobrze się sprawiliście :)
Moje gratulacje!

Szkoda, że obowiązki rodzinne mnie zatrzymały...

katigroszek - 04-10-2010, 10:29

Dobrze było.

Tomek Swój życiowy rekord strzelił z ksp i mało mnie nie wyprzedził. Ja przegrałem walkę o drugie miejsce w ksp o jedną centralną dziesiątkę, ale też strzeliłem najwięcej jak dotychczas na zawodach i byłem trzeci.

Tomka całkowicie zaskoczyło drugie miejsce w psp 30 (czekaliśmy na moje nagrody i go wyczytali :mrgreen: ).

Ja myślę, że już umiem strzelać z mojego pięknego zielonego karabinu i byłem drugi w snajperze (po prawdzie to trzeci miał tyle samo punktów). Wziął mnie tylko mistrz, ale strzelał od razu na dwie metryczki ;-) Ja też miałem dwie - pierwszą strzeliłem ze średnim wynikiem z Sako FMJ (Tomek też z tego strzelał, bo do tego było przystrzelane i z tego poprzednio był drugi) a drugą z S&B Match z wynikiem 97/100 (pierwszy raz strzelana ta amunicja z tego karabinu, więc uważam, że jest duży sukces, bo na próbnych dopiero się uczyłem gdzie się przestrzeliny układają. Okazało się, że idealnie w pionie w połowie drogi pomiędzy środkiem i pierwszym dotem do góry i było łatwo celować bez ruszania celownika. Jest szansa, że przestrzeliny z Matcha z mojej rurki będą się dotykać - trzeba by cel na lepszym kartonie postawić, żeby dawał czyste przestrzeliny, i zobaczyć. Na mojej tarczy wszystkie się dotykały na chyba 3 celach z pięciu, a na dwóch dotykały się po dwie.

Zbyszek potem też strzelił z mojego z Matchów i mówił, że przyzwoicie poszło, lepiej niż z własnego bo ma bakę za nisko i z worka kiepsko szło a dwójnogu nie zabrał. Generalnie to trzeba w obu karabinach policzki podnieść, bo inaczej kark boli i oczy mgłą zachodzą.

Na kcz strzelaliśmy z Zenita - spust przyśpiesznikowy, na którym po napięciu nie dało się położyć palca bo padał strzał. Kiszka. Piękny dowód na to, że nie ma zasady, że im spust lżejszy tym lepiej. Ale wynik miałbym niezły, gdyby nie to, że miałem niewypały i pierwszego mi wymienili a resztę dałem się jak dureń namówić, żeby wystrzelić napinając jeszcze raz iglicę. No i miałem 7 przestrzelin w ocenianej tarczy (3x10, 3x9 i 1x8 o ile pamiętam, albo 2x10 i 4x9 i 1x8 - jakoś tak). To mi dopisali resztę zer, łaskawcy :-/ Pani co sędziowała mówiła potem, że w innych tarczach było sporo dodatkowych przestrzelin - sugerując, że to moje. Ale ja strzelałem jako jedyny i inne tarcze były czyste - co widział Andrzej Marcjanik, który akurat wtedy przyszedł na stanowisko. No ale ch... tam - nauka z tego płynie taka, że trzeba strzelać z własnego i wtedy jak się ma niewypały to można tylko sobie w brodę pluć (i dostrzelić ;-) ). Niech no mi tylko przyjdą podstawy do przeziernika, to się, kurka, policzymy! 8-)

Cerber - 05-11-2010, 09:03

Cześć,
może gdzieś pojedziemy?

Pistoletowe CLC IPSC planują w Twierdzy - 21.11. i 19.12.
Kalendarz ZSD: http://www.zsd.org.pl/?page_id=624

Arturro zbiera chętnych na Blaszankę karabinową w Rembertowie.
Zobaczcie temat: http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=1292

katigroszek - 05-11-2010, 09:29

Jesteśmy z Tomkiem chętni na 21 listopada. Grudzień się zobaczy - jak będzie w listopadzie m. in. czy fajnie i czy grudniowa pogoda dopisze choć na czwórkę minus (jak będzie wielki pic to nie wiem czy się zdecyduję).

Kaburę bym Ci oddał w niedzielę, jeśli będziesz.

Blaszanka karabinowa mnie bierze, ale bez konkretnego terminu to się nie zgłoszę na 100%. Spróbuję Wojtka zahaczyć czy by nie pojechał, bo coś się nie odzywa. No i możnaby strzelić sobie różne rzeczy z precyzyjnego kcz, posprawdzać nowe spusty i celowniki i takie tam...

Kabar - 05-11-2010, 12:43

21.11 jest jeszcze 3 Gun "Liga Sportera" w Poznaniu :mrgreen:
Jako współorganizator serdecznie zapraszam :one:

katigroszek - 05-11-2010, 12:50

21 XI są wybory i w Twierdzy już przełożyli zawody na 14 XI. Więc i tamte pewnie też zmienią termin...
Cerber - 05-11-2010, 18:54

Zgadza się, ZSD przesunęło termin CLC z 21.11. na 14.11.

Planują 8 torów z min. ilością 152 strzałów za 80zł.
No i zawody strzelbowe też będą :-D
4 tory, 1x breneka (16 szt.), 3x śrut (ok. 40szt.), startowe 40zł.

katigroszek - 05-11-2010, 19:34

Cerber napisał/a:
[...] No i zawody strzelbowe też będą :-D [...]
W tej samej dacie? Jest gdzieś regulamin jakiś (chciałbym poczytać czy w ogóle jest sens o tym myśleć z mojej niepodrasowanej pompki).
Cerber - 05-11-2010, 20:14

Tak, tego samego dnia.
To będą zawody IPSC. Z breneki do tarcz papierowych będziem strzelać ;-)
Przyrządy masz bardzo dobre do tego, na 100m przecież trafiałeś.
Jedziesz? Tomek zadeklarował się, że tak.

katigroszek - 05-11-2010, 20:46

Ja na pewno chcę na pistolet. Strzelbę też bym strzelił, ale mam tylko trochę breneki (jakieś 30 szt) a nie mam śrutu, ani torby na kulki - jeśli mi użyczysz tej torby na pas co kiedyś w Parzęczewie i odsprzedasz śrut to bym strzelił, nawet jeśli pojemność magazynka mnie zepchnie bardzo nisko w rankingu - tak dla samej zabawy.

Kulek do dziewiątki też muszę dokupić i może jeszcze magazynek do klocka jeszcze jeden. Sporo...

katigroszek - 06-11-2010, 14:58

Sprawdziłem i mam 50 szt krótkiej breneki. Może ktoś chce się wymienić 2:1 (cena breneki była chyba 2,5 PLN/szt a śrutu chyba 1PLN/szt to się moja propozycja opłaca) i będę gotów do zawodów.

Fajnie się skończył temat blaszanki karabinowej :-> tak po naszemu - po słowiańsku, po polsku. Może na to miała wpływ jakaś wymiana PW "poza anteną", ale wyszło jak zwykle.

Jakby termin był planowany jakiś konkretny to może bym zgłaszał akces, ale tak na nie wiadomo kiedy to ja się nie zapisuję z góry. I całe szczęście - przynajmniej mi nie żal. Pewnie się znajomi sami umówią i sobie prywatnie postrzelają. Trochę szkoda...

Ale do Krakowa to się można przejechać. Ja jestem chętny i mogę jechać - strzelby to mi się w samochód zmieszczą, a pogoda taka, że brak kllimatyzacji nie ma wielkiego znaczenia. Żebym tylko znowu w dupę w Słomnikach nie dostał!

Cerber - 06-11-2010, 20:08

Śrut z Pionek może być? krótkie są jak S&B.

Pokrowiec na manierkę mam i jak chesz to Ci użyczę ale najchętniej to bym Ci użyczył pasa myśliwskiego na 20 kulek. Na zawsze, za drobną opłatą ;-)

Z Blaszanką to trochę szkoda ale myślę, że jak zainwestowali w pancerne poppery to kiedyś zrobią zawody...

Jestem za, to jedziemy Twoim autem do Twierdzy :one:

ps. Mam przygotowane 3 zestawy kamerek na jutro, monitorek i przenośne zasilanie.

katigroszek - 06-11-2010, 21:57

Cerber napisał/a:
Śrut z Pionek może być? krótkie są jak S&B.

Pokrowiec na manierkę mam i jak chesz to Ci użyczę ale najchętniej to bym Ci użyczył pasa myśliwskiego na 20 kulek. Na zawsze, za drobną opłatą ;-)

ps. Mam przygotowane 3 zestawy kamerek na jutro, monitorek i przenośne zasilanie.
Śrut OK, dziękuję! Co do zasobnika na amunicję to jak kupować to ja bym chyba wolał ten pokrowiec :-) Ale pas chętnie zobaczę i się zastanowię jak poznam cenę.

Z kamerkami to rozmawiałem z Tomkiem, ale nie wiem czy zrobi przejście. On miał jechać z Wojtkiem na jakieś zawody, to możliwe, że go w ogóle nie będzie jutro na Mechaniku.

Cerber - 07-11-2010, 07:14

Pas prawie darmo, nówka-funkiel nie śmiagany za jedyne 45zł :one:
Jak go znajdę to wezmę dzisiaj.

Był plan jechać na karabinowe do Rembertowa ale jak dla mnie to koledzy zdecydowali się zbyt późno...

Do prób widoczności tarcz przez układ luneta-kamera nie potrzebujemy adaptera.
Lunetkę postawi się na taborecie a za nią kamerkę na statywie :one:

Cerber - 08-12-2010, 11:25

Jak tam Panowie, postrzelamy jeszcze troszeczkę w starym roku?

19.12. zawody pistoletowe IPSC CLC na strzelnicy Twierdza w Zielonkach będą.
Tu informacja ZSD: http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=1326

Kto chętny na wyjazd?

katigroszek - 10-12-2010, 11:06

Ja jestem chętny. Tomek też coś mówił na tak, ale jeszcze go zapytam.

Chyba, że będzie jakoś bardzo zimno - tak 20 stopni albo bliskie okolice, albo śnieżyca jakaś straszna. To wtedy się dwa razy zastanowię zanim się z domu ruszę.

Cerber - 05-01-2011, 08:38

Witajcie w Nowym Roku!

Nie nudzicie się czasem bez strzelania?
Czekamy do wiosny z wyjazdami czy może gdzieś się wspólnie ruszymy?
Np. w najbliższą niedzielę do Twierdzy na zawody IPSC i tarczówkę żeby wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

katigroszek - 05-01-2011, 15:57

Ja bym nawet chciał, ale muszę w domu sobie poukładać wszystko, a z tym bywają problemy.

Dam znać. Postaram się, żeby to było najpóźniej w piątek.

katigroszek - 05-01-2011, 20:28

No niestety ja odpadam. :-/
Na miejscu sobie pojadę pyknąć i tyle musi starczyć.

Włodek - jutro albo w piątek bym do Ciebie podjechał (pora dowolna - tylko napisza jaka pasuje) i zawiózł komparator a chętnie bym od Ciebie odkupił (jeśli masz) tarczę IPSC albo IDPA i brązowe zaklejki. Masz takie cuś?

Cerber - 06-01-2011, 07:35

Szkoda, w kupie raźniej...
Tomek jest zdecydowany i ja też to pojedziemy.

Jakieś tarcze i zaklejki się znajdą. Przyjedziesz to poszukamy w garażu.
Jestem dzisiaj w domu to tylko uprzedź wcześniej o której przyjedziesz.

katigroszek - 06-01-2011, 10:31

Trzymam kciuki za Wasze występy. Startujesz w Productionie? Ciekawe czy Tomek też - czy mu się spodobało ostatnim razem czy właśnie nie.

Tak mam nadzieję, że koło 14:00 bym podjechał. Ciężko u mnie o dokładną godzinę, niestety.

Cerber - 13-03-2011, 12:18

Wiosna już chyba przyszła :)
Za tydzień 20.03. np. CLC ZSD w Twierdzy i 2-Gun Legii w Rembertowie.
Może? Są chętni?

katigroszek - 13-03-2011, 20:38

Ja pomyślę.

Jaki jest second gun w 2-Gunie? Karabin?

Ja to jednak prędzej bym Kraków obstawił niż Warszawę... Rembertów to na te duże zawody z różnymi konkurencjami (mistrzostwa Warszawy i puchary zdobywców pucharów :-P ) - to chętnie.

Cerber - 15-03-2011, 15:36

Tak, 2-Gun typu karabin + pistolet.
> Regulamin
> Harmonogram i opis torów

U mnie komplikacje, córka przylatuje na krótki urlop. Ze strzelanka nici...

katigroszek - 16-03-2011, 10:20

U mnie też - wszyscy chorzy, ja chyba też. :cry: Do niedzieli się pewnie trochę zbiorę ale od razu się rzucać na dalszy wyjazd to by nierozsądnie było.
Cerber - 11-04-2011, 12:42

Zimna ta wiosna ale ruszyć się gdzieś wypada :)
Niemobilnego Tomka trzeba zabrać i odstawić po drodze.
To co, Siemianowice w niedzielę?

Strzałów mało, może repetiery też weźmiemy?
Od 5 osób może się klasa sprzętowa otworzyć ;)

katigroszek - 11-04-2011, 12:58

Ja to bym raczej nie brał - kulki drogie, dystanse tam raczej niewielkie (chyba do 50m, nie?)

Podrzuciłbyś Włodek linka do regulaminu zawodów - ładnie proszę! Poćwiczyłbym sobie na sucho ze strzelbą. Nowe czółenko bardzo mi się podoba... :->

Cerber - 11-04-2011, 13:41

Drogie ale tylko 24 sztuki na konkurencję.
Ja będę to strzelał bo mam zapas kulek FMJ S&B, moim zdaniem mniej precyzyjnych od Match. Jak nie ma możliwości strzelania wolnego, precyzyjnego to strzelę szybko i mniej precyzyjnie ;) Gdzieś widziałem filmik z pewnych zawodów w strzelaniu na czas do celów metalowych na duże odległości. Chyba w Norwegii, niesamowita atmosfera, publika, skuteczność, czasy...

Zaproszenie na stronie ZSP: http://www.ipsc.org.pl/
Regulamin: http://www.ipsc.org.pl/ftp/przepisy/reg_sp_kp.pdf
(+ dodatkowa informacja w tej sprawie http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=1452 )
Zapisy: http://www.ipsc.org.pl/ftp/sp_rejestracja.html

katigroszek - 12-04-2011, 09:22

A kałasza nie bierzesz?
Może faktycznie wezmę TRG - inaczej to będzie leżał rok w szafie :-/ Amunicja jest.
Nie piszą nic o dwójnogu w leżącej - znaczy się dozwolony... :one:

Pistoletu praktycznego nie ma - a myślałem, że wszystko na raz.

Cerber - 12-04-2011, 09:42

Jak nie biorę?! oczywiście, że tak.
Szweda dodatkowo żeby mu lufę przewietrzyć :-D

Faktycznie, o bipodzie nie nie jest napisane ale czy to ma sens?
Z leżącej tylko 4 strzały...
Zapytaj tu http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=1452

katigroszek - 12-04-2011, 10:37

Oczywiście, że ma - chyba że będziesz strzelał z pasa :-P
75m to jednak sporo jak na strzelanie z wolnej ręki i na czas.

Karol - 12-04-2011, 13:39

Możecie sobie podejrzeć wyniki z zeszłego roku na stronie ZSP. Komunikat z 17.10.2010. Najlepszy faktor w standardzie 4,971, w open 6,04.
katigroszek - 12-04-2011, 19:53

Ja to nigdy jeszcze nie byłem u Was i nie strzelałem na tego typu zawodach to jadę sobie zająć ostatnie miejsce i zobaczyć jak tam jest :one:

Mam też jeden postulat (specjalnie nie piszę w temacie dot. zawodów, bo nie jest moim zamiarem sianie fermentu czy rozpoczynanie jakiejś napędzanej ambicjami kłótni tylko spowodowanie pozytywnej zmiany w treści wszelkich regulaminów w ogóle). Otóż w nawiązaniu do tego:

Karol napisał/a:
[...] regulamin trzeba będzie zmodernizować dogłębnie.


mam postulat, żeby regulamin był zamkniętą, samowystarczalną całością (żeby nie było odwołań do innych regulacji, typu że karabin jak w IPSC, tylko najwyżej inkorporować odpowiedni fragment zapisów z przepisów IPSC) i żeby twórcy regulaminu zawarli w nim wszystkie obostrzenia jakie chcą w sposób wyraźny, a jak będzie jakieś niedopatrzenie to uznali, że strzelcy wykorzystujący nieumyślnie zostawioną lukę są w zgodzie z regulaminem.

Chodzi o to, że już kilka razy byłem w takiej sytuacji, że treść regulaminu pozwalała na uzyskanie przewagi przez wykorzystanie nieprecyzyjnych zapisów, ale wtedy wszyscy się nadymali i obrażali, a twórcy regulaminu rozpoczynali jakieś wywody na temat tego co było ich zamiarem przy pisaniu przepisów. No a wystarczyło przecież to napisać :one: Przebieg zawodów reguluje regulamin :-P i powinno być jasne, że żadna dodatkowa wykładnia (zwłaszcza zawężająca lub rozszerzająca na niekorzyść zawodnika) nie wchodzi w grę!

Proste regulaminy są najlepsze (i Wasz jest niezły) - wystarczy przecież napisać na czym polegają zawody, jaka punktacja i co zabronione. 8-) Wszystko inne - dozwolone i nie ma już po co tego wymieniać...

ukiwas - 19-04-2011, 08:48

Cerber napisał/a:
... Gdzieś widziałem filmik z pewnych zawodów w strzelaniu na czas do celów metalowych na duże odległości. Chyba w Norwegii, niesamowita atmosfera, publika, skuteczność, czasy...


Szybkie strzelanie karabinowe na duże odległości, świetna sprawa. Trafienie celu daje kupę radości. Polecam
P.S. Niestety dawno nie strzelałem tej konkurencji

katigroszek - 19-04-2011, 09:16

Fajne zawody. Nikt prócz mnie tam z repetiera nie startował, więc nawet mnie nie sklasyfikowali, mimo, że prosiłem i mogli mnie dać w standardzie - i tak miałem stratę bo wszyscy tam mieli broń samopowtarzalną.

Ale to było tylko 75m. I tak było ciężko, bo strzelanie stojąc to ja muszę jeszcze poćwiczyć. Startujący mieli z tym duże problemy i spora część kulek na 75m nie poszła w tarcze.

Zdumiewające jak dla mnie jest tolerowanie przez organizatorów osoby delegata technicznego, w osobie zdaje się Roberta Wrony, który mi normalnie groził przy świadkach, że mnie będzie dyskwalifikował, jak mnie spotka na innych zawodach, miał pretensje o zachowanie które było w zgodzie z regulaminem zawodów i mówił, żebym na niego uważał, bo "z niego jest niezły skurwysyn" (to cytat :mrgreen: ). Fajny gość! Ale jak jest szeroko ustosunkowany to pewnie będzie pełnił funkcje na każdych zawodach aż do śmierci.

Cerber - 20-04-2011, 06:41

Mnie też się podobało, organizacja na medal :-D
Moje wyniki już mniej, nie umiem strzelać ze stojącej...
W kalendarzu ZSP są jeszcze w tym roku zawody KP24 i SP24 - 11 lub 12.czerwca.

Ale póki co to za snajperkę wypada się zabrać, no nie?
8 maja w Radomsku są zawody "Karabin 100m".
Karabin 22LR z optyką, karabin centralnego zapłonu z przyrządami mechanicznymi i karabin czarnoprochowy. Jedziemy?

28 maja (w sobotę) jest Puchar Legii w Rembertowie.
Zapowiadali konkurencję "Snajper-200" ale w wynikach z 17.04. jest "Snajper-100"...
Chyba pomyłka w opisie bo najwyższy wynik to 89 pkt.

katigroszek - 20-04-2011, 09:47

Strzelnica najładniejsza na jakiej byłem, organizacja super, ludzie bardzo mili (z jednym wyjątkiem), regulamin zawodów bardzo kiepski, sposób jego interpretacji - niezrozumiały.

Ja do sierpnia to już do Siemianowic pojechać nie mogę, bo co do zasady muszę być blisko domu :-P i mogę się wybrać nieco dalej jeszcze trzykrotnie w sporych odstępach czasu - tyle sobie wynagocjowałem.

Do Radomska 8 maja - bardzo chętnie. I jeszcze na dwie przedwakacyjne edycje Pucharu Legii (chyba 28 V i 19 czerwca; załatw wjazd na strzelnicę, Włodek! Bo nam się ręce pourywają! Ja będę miał 2 karabiny+2 lub 3 pistolety i lunetę obserwacyjną i kurtkę do strzelania :!: )

Stojąc to tam mało kto umiał strzelać ;-) podobnie jak siedząc i klęcząc :-P Nie chodzi mi o wyniki tylko o sposób przyjmowania pozycji. Ja przesadzałem ze statyką stojąc, aż się ze mnie sędzia podśmiewał :mrgreen: ale niektórym zawodnikom lufy przy stojącej zakreślały koła wielkości felgi samochodowej. Siedząc w ogóle nie korzystali z podpór z własnych kolan, a nogi które im powinny w tej pozycji pomagać to w zasadzie im przeszkadzały. Z klęczącą dość podobnie. Nikt albo prawie nikt (z tego co widziałem) nie korzystał z pasa nośnego do ustabilizowania karabinu przy strzelaniu. Jak ja żałuję, że nie miałem jakiejś broni do której bym był przyzwyczajony. Wtedy bym się mógł może liczyć w stawce...

Wynik Snajpera wskazywałby faktycznie na większy dystans, chyba że zmienili tarczę lub sposób liczenia punktów (np na wszystkie przestrzeliny w tarczy - to by było jak najbardziej słusznie!). Przy dawnej odległości i punktacji to wyniki bliskie maksimum były częste.

Karol - 20-04-2011, 10:33

Zapewniam, że następne zawody w SP-24 i KPcz-24 będą bardziej dopracowane. Wasze konstruktywne uwagi są dla mnie cenne. Dziękuję i zapraszam ponownie.
katigroszek - 20-04-2011, 10:46

I fajnie!
Ja też dziękuję!

Pozdrowienia i do zobaczenia!

bazyl - 20-04-2011, 21:51

Zastanawiam się co jest kiepskiego w tym regulaminie...interpretacja też chyba nie jest zawiła.
Katigroszek czy mógłbyś opisać jak według ciebie powinno się umieć strzelać w trzech postawach?
A co do pasa nośnego to wydaję mi się, że bardziej by przeszkadzał niż pomagał.

katigroszek - 21-04-2011, 10:49

bazyl napisał/a:
Zastanawiam się co jest kiepskiego w tym regulaminie...interpretacja też chyba nie jest zawiła.
Katigroszek czy mógłbyś opisać jak według ciebie powinno się umieć strzelać w trzech postawach?
A co do pasa nośnego to wydaję mi się, że bardziej by przeszkadzał niż pomagał.


Bardzo proszę:

Regulamin wyraźnie zabrania niektórych rzeczy, a na inne wyraźnie pozwala (nie wiadomo po co) i powstaje wątpliwość (przynajmniej dla niektórych) co z tymi rzeczami o których w ogóle nie mówi. Interpretacja niektórych osób ze strony organizatora była np taka, że skoro dwójnogi wyraźnie dopuszczono tylko w karabinie samopowtarzalnym Open to nigdzie indziej nie można ich używać - z regulaminu to nie wynika. Że kwestie sprzętowe - jak w przepisach IPSC - z regulaminu to nie wynika. Nie byłoby też dobrze, gdyby regulamin odwoływał się do innego regulaminu, bo to ma być zamknięta całość regulująca w sposób wyczerpujący wszystkie kwestie jakie organizator chce na danych zawodach uregulować. Generalnie zasada jest taka, że pownno się ustalić czego się chce zabronić, a reszta jest dozwolona bez potrzeby wyliczania wszystkiego po kolei. W razie wątpliwości - interpretacja na korzyść zawodnika. A nie tak, że sędzia sobie wymyśla, że czegoś nie wolno bo to wynika z "ogólnego ducha" regulaminu. Taka była np. mowa w przedmiocie podawania zawodnikowi dodatkowych nabojów pomiędzy pomiarami czasu, że niby niedozwolone - regulamin tego nie zabrania. Jak organizator chciał - mógł napisać, że nie wolno. Skoro tego nie zrobił - nie ma o czym mówić.

Interpretacja nie jest zawiła? No, to zależy dla kogo :mrgreen: Było widać, że nie dla wszystkich była prosta... Np delegat techniczny wymyślał na poczekaniu dodatkowe "niepisane" obostrzenia (opisane wyżej).

Umieć strzelać w trzech postawach powinno się dobrze umieć. :-P A widziałem taki obrazek - strzelec siada z wyprostowanymi przed siebie nogami (i od razu dostaje karę za wystawienie części ciała przed wylot lufy, a przynajmniej dostać powinien - o tym w regulaminie jak najbardzie było) i strzela z łokciami w powietrzu, a odrzut za każdym razem podrywa mu pięty w górę. On napina brzuch, żeby go nogi przeważyły z powrotem do pozycji siedzącej i znowu strzela - i historia się powtarza.

Co do pasa - to zależy komu. Jak ktoś go nigdy nie używał - to z całą pewnością. W strzelbach ładowanych tradycyjnie od dołu - możliwe, w zależności od sposobu zamocowania pasa (w ogóle w strzelbie to jak dla mnie ciężko, ale to kwestia prób, do tego odległość strzelania ze strzelby jest na tych zawodach nieduża, a strzelby są dość lekkie), ale w karabinie to już prawie zawsze pas pomaga stabilniej trzymać broń klęcząc i siedząc, a leżąc - ciężko się złożyć bez treningu, ale korzyści są ewidentne. Ty, bazyl, próbowałeś strzelać z pasem i Ci się nie podobało, czy nie próbowałeś, bo by przeszkadzał?

lekomin - 21-04-2011, 16:20

Jakoże klepneli mi 5 sztuk w WPA i powoli chciałbym się wdrożyć w 3Gun, to nie planujecie może jakiegoś treningu, żebym mógł się wprosić. Dwie butelczyny wybranego rodzaju whisky wpisowego ze sobą przyniosę, obiecuję :-) Jestem na etapie przebierania tego co chciałbym kupić, jak na razie stanęło na Sig226 i HK MR223 na początek. Nie mam pozwolenia na strzelbę i w sumie najbardziej mi zależy, żeby z tego postrzelać.
Cerber - 21-04-2011, 17:42

No proszę, pierwsze podejście i 5 sztuk? Ładnie :-D
W sumie racja bo z rozszerzeniem nie musi być tak różowo...

Osobnego treningu nie planujemy ale wyjazd na zawody tak. Być może po zawodach uda się coś poćwiczyć. Z tym, że raczej karabin. Kolega nabył nową Tikkę i lufę jej trzeba dotrzeć. Strzelbę mogę wziąć, tylko nie ma pewności, że będzie czas z niej skorzystać.
Chodzi o Snajpera 100m, 8 maja w Radomsku. Może z nami pojedziesz?

lekomin - 21-04-2011, 19:04

Tia.. 3 centralne 2 boczne. Wg. nowej ustawy i bez komunikatów :) 8 maja mam niestety/stety komunię chrześniaka mojej żony w Wielkopolsce więc odpada. Karabinek poćwiczę sobie na Mechaniku, jak już go będę miał, ale strzelba to jest duży znak zapytania, bo ja strzelby nigdy nie trzymałem w ręce, więc zawody to nie jest dobry pomysł.

Zgodnie z planami bardzo chcę Siga226 ("plain vanilla", czyli SA/DA a nie x-five) aczkolwiek baaardzo spodobał mi się SP-01 Shadow, co mi Tomek ostatnio dał postrzelać. Mam za małą dłoń do pełnej rękojeści, ale jest coś co się nazywa SIG 226 E2, ze zmniejszoną rękojeścią. W Szusterze o tym raczej tylko słyszeli a nie widzieli, ale wszystko przed nimi. Co do karabinów to się noszę pomiędzy Oberlandem, HK MR223 a SIG 552. Gdyby SIG miał tłok, to miałbym zwycięzcę. Zobaczymy jak to się będzie kasowo w wakacje rozkładało.

Do tego chorowałem na SIG 522 to zabawy, czyli SIG5xx na .22LR. na iweb'ie zasugerowali CZ Scorpiona EVO, czyli samopowtarzalny pm 9mm Para. W sumie zamiast MR223 i SIG522 czyli w sumie 25k PLN, wyda się jakieś 7k PLN. Zostaje na jakieś 25 tysięcy kulek 9 mm :)

Generalnie na statykę będę jeździł, bo błaźnić się nie błaźnię na zawodach a podoba mi się atmosfera. Ale docelowa dla mnie zawsze była dynamika, więc mam mocne postanowienie w temacie powalczyć. Za kilka lat Was dogonię ;)

Cerber - 22-04-2011, 18:08

Następne zawody na jakie się wybieramy to Puchar Legii 28 maja.
Dużo konkurencji - dokładny pistolet małego i dużego kalibru z dwóch rąk x10, tak samo karabin, + 30x Psp (jedna ręka), + Snajper 200 + Trap 10x (strzelba, do rzutków) + pistolet praktyczny (praktycznie IPSC :). Delegat będzie, wyniki będą natychmiast, komunikat góra za dwa dni...

Z pistoletem trudny wybór, zajrzyj tu: http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=447
Trzech z nas ma CZ 75 Shadow, jeden Glock 19 ;-)
Rękojeść w CZ-ce można poprawić wymieniając okładki na płaskie, aluminiowe.
Zainteresuj się Jericho, ma węższy chwyt.

"Mechanik" to dla mnie przeszłość. Przy tak "przyjaznym" podejściu władających strzelnicą nigdy więcej tam się nie wybiorę...

lekomin - 22-04-2011, 19:25

28 maja sprawdzę czy jestem wolny ale jak na razie wygląda, że mógłbym jechać.

Co do rękojeści to może źle się wyraziłem. SP-01 leży mi w dłoni jak ulał. Mam za małą dłoń na SIG226 z normalną rękojeścią. Rękojeść USP Experta jest na styk. Fajny jest CZ75 Tactical Sports, obłapiłem go ostatnio w Białymstoku, tylko, że to jest SA spust no i nie ma sensu go kupować w 9mm, a .40 to trochę za droga zabawa z nabojowego punktu widzenia, przynajmniej na początku.

Rozsądek podpowiada SP-01 Shadow, najbardziej mi się podoba HK P30L, który do niczego się nie nadaje, a marzę o SIG226.

Cerber - 23-04-2011, 11:09

Na 28.05. jest nas 5 chętnych czyli ciasno będzie. Jeśli się zdecydujesz to na dwa auta trzeba będzie jechać.

Jak to nie ma sensu CZ 75 TS w 9-ce? Świetna sprawa! Spust marzenia, mały odrzut na standardowej amunicji 124grn a strzelając z nabojów ze 150grn pociskiem to wręcz bajka :)

katigroszek - 23-04-2011, 19:46

Chętnie pogadam o wyborze broni, ale nie na forum. Sam byłem kiedyś w takiej sytuacji (nie tak znowu dawno) i przekonywałem co mi pasuje się w dość drogi sposób - kupując kolejne pukawki. Przyjemne i dużo się człowiek nauczył przy okazji, ale tanio to nie było :-P
9x19 - 23-04-2011, 22:08

lekomin napisał/a:
Tia.. 3 centralne 2 boczne. Wg. nowej ustawy i bez komunikatów :) 8


Co tak mało???? A nie można było 10, albo więcej? Potem zmiana w zakresie ilości nie będzie taka łatwa, bo zmiana, to już uznaniowość.

lekomin - 24-04-2011, 09:09

Cerber,
150 grn w 9 mm to chyba rękę urywa?

katigroszek,
mnie wkurza tylko to, że w Polsce na broń nie ma rynku, nie możesz pójść do sklepu, wziąć broń testową na strzelnicę. W Polsce wszystko oprócz najbardziej typowych karabinów/pistoletów kupujesz "z katalogu".

Prezes,
byłem królikiem doświadczalnym, i nie do końca wiedziałem jak będą działały nowe przepisy. Ponadto, zawsze zostaje mi złożenie kwitów "kolekcjonerskich", jeśli miałbym problemy z rozszerzeniem decyzji na sportowe.

katigroszek - 24-04-2011, 17:27

Prezes napisał/a:
[...] A nie można było 10, albo więcej?[...]
To racja. Przy okazji duża ilośc "miejsca" w pozwoleniu w pewien sposób sprzyja wyborowi broni. :-P Kupujesz sobie 3-4 pukawki a potem patrzysz która ci najmniej pasuje i się jej pozbywasz :one: i w ten sposób po 3 latach zostajesz z... 4 pukawkami z których każda ci pasuje. Dobrze jeszcze jeśli strzelają takim samym nabojem - bo jak nie to masz w domu zbrojownię :mrgreen:

lekomin napisał/a:
Cerber,
150 grn w 9 mm to chyba rękę urywa?

[...]

W Polsce wszystko oprócz najbardziej typowych karabinów/pistoletów kupujesz "z katalogu".

[...]


Nic nie urywa. Cięższa kulka bywa nawet przyjemniejsza w odbiorze (mówimy cały czas o odczuciach strzelającego, mam nadzieję, co? :-P ) Poza tym jak Cię strzelby ciągną to się hartuj! :-P

Z tym zamawianiem to masz rację. Dlatego najpierw kupuj broń używaną - za znośne pieniądze przymierzysz sobie kilka, najwyżej potem sprzedasz, może ze stratą, ale nie taką jak przy sprzedaży nowej sztuki. Jak już wiesz, że Ci Shadow dobrze leży to sobie kup używanego (bo z tym modelem nie zbłądzisz!) a na zawodach zawsze można wziąć w rękę różne ciekawe rzeczy.

W sklepach to jeszcze długo nie będzie można strzelić z nowej sztuki - któż to będzie czyścił? Sklepikarze nie są raczej chętni i nie wiem czy umieją - co w przypadku wyczynowej broni długiej jest nie bez znaczenia. No i jest też kwestia tego, że sklep musiałby być chyba przy strzelnicy, bo nowej broni ze sklepu - w ogóle nie zarejestrowanej - to nie można sobie wozić gdzieś na strzelanie.

Cerber - 09-05-2011, 06:53

Już są wyniki z Radomska:
http://www.10-strzel.org/komunikaty-z-zawodow

Pierwsza piątka w Kcz :shock:
Wszyscy strzelaliśmy tą konkurencję z Sako, czy Zbyszek i Wojtek z AR`a?

Wiaterek robił z małą kulką co chciał.
100m to jednak za duży dystans dla małego kalibru przy wietrze, loteria...

katigroszek - 09-05-2011, 11:38

Zbyszek z AR-a, Wojtek z mojego.

Mój karabin ma przewagę w postaci przyrządów celowniczych (chociaż "co poniektórzy" narzekali na słukową muszkę ;-) no przyznaję, że jest inaczej i może i trudniej, ale rozmawialiśmy sobie po drodze w samochodzie jakie są zalety-choć być może tylko dla mnie :-P ) a panowie z AR-a już mieli trudniej (Wojtek też strzelał pierwszą serię z AR-a, ale potem poprawił z mojego), a konkurenci z SKS-a mają naprawdę ciężko (jak strzelałem z mosina wz. 44 z takimi przyrządami to miałem na setkę rozrzut ca. 1,3 m :mrgreen: ) Dwójnóg też miał swoje znaczenie, bo klubowe podpórki były średnie (mnie nie pasują).

Mała kulka na 100m dobrze nie leci... Ja strzelałem w przerwach w wietrze i być może stąd mój stosunkowo niezły wynik. Powinniśmy byli strzelać z worków a nie z podpórek, ale ja nie chciałem, bo by konkurenci mogli potem powiedzieć, że to niesprawiedliwe. A tak to wyszło co wyszło i w sumie nieźle nam wyszło, nie? :one:

Ładnie tam jest... Ale zawody mają teraz wyższą rangę i mniejsza kameralność jest okupiona mniejszym polem do zabaw obok głównych zawodów. Trochę szkoda...

Cerber - 25-05-2011, 08:33

Puchar Legii przenieśli na niedzielę 29 maja.
Ale chyba jest za dużo przeszkód żeby wybrać się na nie grupowo?

To może 11 czerwca do Krakowa na zawody Arsenału?
Też jest dużo konkurencji.
Snajper na 100m, dwie dynamiczne z karabinu samopowtarzalnego, karabin dowolny .22LR, pistoletowe...
Z tego komunikatu można się zorientować co tam się strzela:
> Komunikat Arsenał

> Strona Arsenału

Delegat czy obserwator będzie...

katigroszek - 26-05-2011, 22:27

Ja w najbliższą sobotę-niedzielę siedzę w domku i najwyżej na miejscu pyknę.
11 czerwca mam rodzinę - też odpada.

Chętnie się wybiorę na Puchar Legii 18 czerwca i do Siemianowic na Strzelbę Praktyczną (chyba miał być jakiś termin w czerwcu jeszcze).

Cerber - 30-05-2011, 08:04

Zawody SP-24 i KP-24 w Siemianowicach będą w tym samym terminie co Arsenału.
> Kalendarz ZSP

W każdym razie moje plany do końca lipca to:
11.06. - zawody Arsenału, Kraków-Pasternik
25.06. - Puchar Incorsy, Twierdza-Zielonki
8-9.07. - Snajper Nowa Dęba
14.07. - 3Gun Karabin IPSC, Starachowice
15.07. - 3Gun Strzelba IPSC, Starachowice

katigroszek - 30-05-2011, 08:45

No to kiszka z tymi Siemianowicami :-/

Ja się ewentualnie piszę na Nową Dębę i być może (mało prawdopodobne) na Starachowice-strzelbę, o ile będę już miał przedłużkę magazynka, na co się jakoś nie zanosi.

Poza tym jestem skłonny pojechać na dwa pozostałe Puchary Legii (jeden w czerwcu, chyba 18 VI, a drugi we wrześniu).

Cerber - 28-07-2011, 09:17

Zawody karabinowe na 300 i 600m w Skarżysku planowane na 30.06. nie odbędą się w tym terminie.
Niestety, strzelnica została zalana wodą.
Może za tydzień 06.08. jeśli pogoda się poprawi...

katigroszek - 29-07-2011, 09:53

To mój mail do Ciebie i innych już jest nieaktualny - zdążyłem go wysłać zanim przeczytałem post. :-P Pozdro!

K.D.

Cerber - 13-08-2011, 10:20

Może wybierzemy się 4 września na Puchar Legii?

W sierpniu nie dam rady, na żadne zawody nie pojadę.

katigroszek - 13-08-2011, 13:41

4 września Warszawa - OK.

A może w sierpniu by do Skarżyska na jakiś trening 300-600m się wybrać? W 4-5 osób.

Graffiti - 13-08-2011, 23:38

Dla mnie sierpień też zamknięty, w środę znikam na 10 dni i finito. Ale 4 września może się udać :-) Pozdrówka
Cerber - 30-09-2011, 06:18

Puchar Legii w Rembertowie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 2 października.
To ostatnia edycja w tym roku.
Jak zwykle dużo konkurencji tarczowych - pistoletowych i karabinowych, Trap oraz 3 tory IPSC.
> Regulamin
> Tory

Jadę, dołączy ktoś?

pepet - 01-10-2011, 18:41

uwaga,
konkurencja Snajper 200 została przełożona ze względu na remont strzelnicy na niedzielę 16-10.2011.
żeby ktoś nie ruszył specjalnie na tą konkurencję :)

Cerber - 03-10-2011, 09:39

Dzięki ale akurat nie planowaliśmy strzelenia Snajpera.

Pogoda dopisała i w ogóle fajnie było :-D

Wyniki można już sprawdzić odszukując swoje nazwisko (Crl+F to ułatwi ;)
> Tutaj

Cerber - 04-10-2011, 07:28

Jest już dostępny > Komunikat

Może teraz czas na Łask?
23.10. lub 06.11. Mnie bardziej odpowiada bliższy termin.

Są chętni?

Cerber - 24-10-2011, 08:31

Dzięki koledzy za wspólny wyjazd. Udane zawody i trening jak myślę, prawda?
Komunikat już otrzymałem, przesłałem Wam na skrzynki.

Cerber - 21-11-2011, 08:24

Zakończyliście tegoroczny sezon czy przewidujecie jakiś wypad?
27 listopada w Radomsku odbędą się zawody Snajper 100 ;)

Cerber - 11-12-2011, 09:37

Żądni strzelania, razem z Tomkiem wybraliśmy się wczoraj na zawody do Siemianowic Śląskich.
Tomek strzelił Snajpera 100, Benchrest 100 i PP-1. Ja "prezydenta" z Kałaszka i blachy ze strzelby. Chętni byliśmy jeszcze na blachy (gong) z pistoletu ale nie doczekaliśmy się.

Pogoda dopisała rewelacyjnie po tych kilku paskudnie zimnych i mokrych dniach.
Sucho było i słonecznie...

> Komunikat

lekomin - 23-01-2012, 19:32

5 lutego, ZKS. Ktoś jedzie?
Cerber - 24-01-2012, 06:24

Jeśli rusznikarz wyrobi się do tego czasu z przyrządami na mojej strzelbie to chętnie pojadę.
Tomek też jest zainteresowany, rozmawiałem z nim.

lekomin - 24-01-2012, 08:48

Super. Się będziemy jakoś bliżej zawodów zgadywali jak tam dotrzemy. Ja mam 4 miejsca w samochodzie :)
Wojtan - 31-01-2012, 10:41

A co powiecie na Nową Dębę na początku marca?

www.snajpernowadeba.pl

Cerber - 01-02-2012, 08:19

No i .upa Jasiowa u mnie w związku z planami wyjazdu na LS ZKS - 5 lutego :(
Rusznikarz strzelbę mi zrobił ale z modyfikacjami w karabinie precyzyjnym nie wyrobi się przed tym terminem. Ponieważ jest daleko to nie pojadę po odbiór samej strzelby. Za dużo zmian nawymyślałem...

Proponuję Łask - 12.02. Może mroźna pogoda minie ;)

Puchar Podkarpacia w Nowej Dębie na początku marca jak najbardziej, jadę.

lekomin - 01-02-2012, 09:50

Ja chyba jednak pojadę. Najwyżej strzelbę i karabin strzelę z broni klubowej.

Ja mam plan taki:
5 lutego - ZKS
4 marca - ZKS
18 marca - Podstolice (i tak jadę z rodzinką do Jarocina, więc jakby co to nie mam miejsca w samochodzie)
29 marca - Białystok statyka (jeszcze mam jedno miejsce w samochodzie, bo jedzie Jacek Michalski i Marek Kielisz)
13 maja - ZKS

katigroszek - 08-02-2012, 20:50

Ja 12 II jadę do Łasku, bo chciałbym pradziwe zawody karabinowe na 100m strzelić i na strzelbie też mi trochę zależy i wreszcie może będzie można sobie optykę porządnie przetestować na 200m i zrobić solidne, sprawdzone zero na 100m. Potem przerwa z wyjazdami do połowy maja.
lekomin - 02-03-2012, 21:03

Cerber,
słyszałeś o jakichś ładownicach na pas, do których wchodzą magazynki od Beryla czy Sajgi?

katigroszek - 05-03-2012, 09:12

Kto jedzie do Łasku i w jakiej konfiguracji jedziemy? Piotrek jedziesz? Pięciu w jeden samochód może być? To ja mogę jechać jako kierowca.

Obecny skład rozumiem że wygląda tak:

Tomek
Wojtek
Włodek
Piotrek (?)

Mój plan obejmuje postrzelanie na koniec z karabinu na 200m (znowu) to uprzedzam, że nie chciałbym wracać jakoś bardzo wcześnie (wyjazd jak ostatnio czyli koło 15:00 chyba ruszyliśmy).

Dajcie znać co myślicie!

Włodek - koniecznie weź mi hamulec (mam nadzieję, że w dalszym ciągu nieobrypany!)

Cerber - 05-03-2012, 14:11

Ja raczej tak. Tym bardziej, że mam szanse na strzelenie z własnej broni ;)
(znaczy się - jak uda mi się ją odebrać).

Hamulec jest w stanie zastanym, nie zmienionym.

katigroszek - 05-03-2012, 14:18

Jeszcze nie odebrałeś? Myślałem, że już dawno masz i pieścisz po kryjomu i nic nie mówisz...

W zastanym czyli nie mierzyłeś? ;-)

Cerber - 05-03-2012, 14:42

Nie odebrałem bo nie było kompletu usług.
Rusznikarz doznał kontuzji kolana i bidak po szpitalu rehabilituje się...

Strasznie ciekaw jestem jak mu wyszło bo zadań dostał niemało :)
Oprócz montażu szyny Pikantnej i gięcia rączki zamka wymyśliłem gwintowanie zewnętrzne na końcu lufy (pod hamulec lub tunel), montaż do fabrycznego dioptera na Picatinny, tunel muszki na gwint i regulowaną bakę. Oraz koronowanie na 11 st. i brunirowanie...

To było o szwedzkim Mauserku a jest jeszcze pompka Mossberga ;)
Przyrządy karabinowe od IŻ`a 18-go, osadzenie światłowodu w muszce, dostosowanie płytki szczerbiny, ghostring w kolejnej płytce szczerbiny, skrócenie kolby i... brunirowanie.

Strach się bać jak mnie podsumuje za te fanaberie :mrgreen:

lekomin - 05-03-2012, 20:11

Sorry Winetou, ale nie jadę do Łasku. W sobotę jadę na Śląsk, w niedziele zaliczam IDPA w Chorzowie, i wracam do Kielc.
katigroszek - 06-03-2012, 09:36

Tak sobie myślę, że jak facet z tego żyje to koszt tych prac może się okazać równy kosztowi zakupu karabinu... ;-) Tunel muchy i hamulec zaciskane na obwodzie lufy (bez gwintu) ujęłyby kilka pozycji z listy przeróbek karabinu, a robienie hamulca i muchy czy na gwint czy bez - różnica kosztów chyba minimalna.

Ciekaw jestem jak to wyjdzie.

Piotrek - ładny masz karabin, kurde... Jakby Ci się kiedyś znudził, to wiesz - nie szukaj daleko kupca tylko daj znać. :-P Kupiłbym i ja, ale nie mam niejsca w pozwoleniu na razie no i finansowo bym nie wydolił - musiałbym sprzedać Sako Triace, a drugiego takiego ładnego mógłbym już nigdy nie znaleźć... A jakby mię znowu wzięło na precyzję pistoletową to bym już nie miał sprzętu.

Nie miałby ktoś chęci pojechać na Long Shota? 20-22 IV 2012... Ciągnie mnie trochę... Tomka namawiam. Losują tam nagrodę w postaci karabinu (2 szt., jeden to Steyr za jakieś 8000zł, drugi tylko Savage, ale za to kaliber fajny).

lekomin - 06-03-2012, 09:42

Krzysiek,
docelowo będę strzelał z ARa. Jeśli na jesieni dostanę rozszerzenie, to Beryl zostaje, bo ten orzełek mnie po prostu rozwala. Jeśli nie dostanę, to Beryl będzie szedł do handlu. W tej chwili kolejną "przeszkodą" jest Oberland w maju/czerwcu..

katigroszek - 06-03-2012, 09:48

Jeśli serio rozważasz sprzedaż w jakimś przewidywalnym okresie czasu (ja to tak sobie zażartowałem, chociaż oczywiście nie do końca! :-P ) to nie przerabiaj go proszę za bardzo albo wcale - ja go wezmę jaki jest! Tylko popędzę kolegę, żeby ode mnie wziął jednego szwedzkiego mausera co mi miejsce w szafie zajmuje. :one: W takim wypadku to bym był skłonny Ci za niego dać cenę nominalną bez targów - dostaniesz 100% ceny bez chrzanienia się z nabywcami/oglądaczami. Wygoda przede wszystkim ;-)
Cerber - 18-04-2012, 07:00

Planujecie jakiś wypad w najbliższy weekend?

W sobotę 21.04. będzie Strzelba Praktyczna 24 i PP-1 w Siemianowicach-Bańgowie.
W niedzielę 22.04., w tym samym miejscu Karabin Praktyczny 24 i SC-25 oraz zawody klubowe Kabar w Łasku.

katigroszek - 19-04-2012, 08:05

Ja mam już komplet chętnych na zawody w Łasku.
Cerber - 29-06-2012, 15:55

Macie jakieś plany strzeleckie na miesiące wakacyjne Panowie?
katigroszek - 29-06-2012, 16:27

Mam zajęte wszystkie weekendy w lipcu, ale w sierpniu to obstawiam Łask i może coś jeszcze, bo jestem wystany jak koń po zimie.
Cerber - 07-07-2012, 09:50

W sierpniu mam zaplanowane jedne, jedyne zawody wyjazdowe
- Polish Open IPSC w Gdańsku http://www.sks-ardea.org/...12/po_2012.html

W lipcu są np. zawody klubowe Kabaru w Łasku i "Karabin 100 metrów" 10-ki w Radomsku.
22.07 Łask, http://www.strzelectwokabar.pl/page1.php
29.07 Radomsko, http://www.10-strzel.org/kalendarz-imprez

Dawno nie byłem w Radomsku. Dodali konkurencję "Karabin centralnego zapłonu z optyką" to chętnie bym tam pojechał choć raz w roku.

katigroszek - 07-07-2012, 20:57

To pogadaj z Tomkiem - może też by się do Radomska przejechał, bo ja pauzuję do 29 lipca włącznie.
Na zawody dynamiczne się nie piszę.

Cerber - 21-08-2012, 09:11

Puchar Legii 9 września (niedziela) interesuje kogoś?
Następny, ostatni w tym roku będzie 6 października (sobota).

> Kalendarz Legii

Cerber - 23-11-2012, 08:44
Temat postu: 25.11.2012 niedziela - Pasternik, Kraków
Może wyjazd na te zawody kogoś interesuje? oprócz mnie...
Opis i program:
http://www.mzss.krakow.pl...al121124prg.pdf

Cerber - 05-02-2013, 17:14
Temat postu: Łask
Kolejne zawody "Kabarowców" Zdzicha zaliczone!
Dzięki za mile spędzoną niedzielę na strzelnicy i w podróży :)

Jak zwykle bardzo dobrze zorganizowane i tym razem z niespodzianką - wyżerką i ciepłymi napojami!
Coraz więcej konkurencji, coraz ciekawiej. Jakby wymyślił jeszcze strzelbowy shoot-off...

Komunikat do pobrania ze strony ŁZSS:
http://www.strzelectwo.lo...o_kalendarz.php


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group