Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

Poradnik IPSC - Przepisy wersja 2009

JaKu - 06-03-2009, 18:27
Temat postu: Przepisy wersja 2009
Witam wszystkich

cześć Włodku
Skończyłem właśnie tłumaczenie na nasz najnowszej wersji przepisów pistoletowych.
Jeżeli chcesz to umieść ją w plikach do skopiowania łącznie z nową wersją angielską.
Jest napisana tak, że można ją sobie wydrukować na kartkach z wersją angielską.
Drukujemy wersję angielską a później zadrukowane kartki, poczynając od drugiej
( dokładamy czystą na końcu) wkładamy do drukarki i drukujemy wersję po polsku.
Zszywamy i mamy książeczkę gdzie po lewej jest po angielsku a po prawej po polsku.

Janusz

ps.
jeżeli będzie miał ktoś uwagi - proszę o liścik

Cerber - 07-03-2009, 09:55

Co mam niechcieć?
Tylko sądzę, że tłumaczenie nie jest dokończone.
Brakuje rysunków, numeracji stron, formatowania...
Popracuję nad tym i dopiero wtedy opublikuję.

Peter - 07-03-2009, 15:02

Uwazam panowie, ze czapki z glow dla Janusza za to, ze chlop sie tyle napracowal.
JaKu - 08-03-2009, 20:50

Cześć

Włodek jest redaktorem perfekcjonistą.
Ja tam to co jest wydrukowałem i ...... wyszło cacy.
Rysunków nie narysowałem bo tak ładnie jak po lewej stronie by nie wyszły.
Numerów stron nie pisałem bo po lewej już są. A to, że cyferki w spisie treści
są trochę krzywo ustawione to nie ja, to komputer.
Ponieważ robiłem to aby ułatwić życie sędziom uważam, że powinno to być
wydrukowane łącznie i zapomniałem o tych co chcieliby to mieć tylko po polsku.
Przepraszam.

Janusz

Ostry - 09-03-2009, 10:48

Czy nowe przepisy z tym tłumaczeniem są już gdzieś opublikowane? Jak mozna się do nich dostać?
Cerber - 11-03-2009, 14:15

Ukończyłem "dopieszczanie" :)

Przepisy pistoletowe IPSC 2009 w tłumaczeniu Janusza Kulisia:

> PRZEPISY IPSC 2009 - PISTOLET

Janusz, wielkie dzięki :one:

Wszystkie aktualne przepisy IPSC są dostępne ze strony regionu, dział Pliki.

Ostry - 11-03-2009, 15:30

JaKu, czapki z głów :-D
Endemit - 11-03-2009, 17:01

Taki "mały" Broad Peak Middle... ;-)
Trochę się trzeba było wspiąć.

Glokus - 11-03-2009, 18:40

JaKu SZACUN :!: :!: :!:
JaKu - 09-06-2009, 18:17

Cześć

Sorki

W tłumaczeniu przepisów wkradł się błąd, który jak się okazuje, zmienia interpretację
( pomijając inne drobne, z reguły nieistotne rzeczowo, których na razie nie poprawiam ),
Mianowicie :
w pkcie 5.6.3.3 jest:
... przyjmowane są w liczbach całkowitych, pomijając liczby znajdujące się po
przecinku .....
powinno być:
.... przyjmowane są całkowite liczby, nie pomijając liczb znajdujących się po przecinku ...

Tym co sobie przepisy wydrukowali proponuję poprawić ręcznie a Włodka proszę o dokonanie korekty w zapisie PDF.

pozdrawiam

Janusz

Cerber - 10-06-2009, 07:31

Korekta zrobiona.

ps. Kolega katigroszek podjął się tłumaczenia części 5-ej przepisów karabinowych (wyposażenie zawodnika).
Niebawem ją udostepnimy.
Może ktoś podejmie się tłumaczenia innych działów przepisów karabinowych IPSC?

JaKu - 10-06-2009, 13:24

Witam zainteresowanych

Jeszcze raz apeluję o przysyłanie do mnie informacji na temat dostrzeżonych błędów
np. literówek , złej odmiany , przejęzyczeń, dużych i małych liter, sformułowań, niejasności
itp nie mówiąc już o złym tłumaczeniu i złej interpretacji.
W ten sposób unikniemy wzajemnych nieporozumień.

Pozdrowienia

Janusz

Kabar - 23-06-2009, 10:44

W tytule:

"Międzynarodowy Związek Strzelectwa Dynamicznego"?
:arrow: Dlaczego nie "Międzynarodowa Federacja Strzelectwa Praktycznego"

JaKu - 23-06-2009, 12:15

Witam

Dlaczego Związek a nie Federacja - to conf.. jest chyba bliżej Związku.
IPSC na świecie chce być postrzegane jako sport ( stąd chociażby, ostatnio, likwidacja "metric target"), bliżej Olimpiady i ISSF.
U nas też, stąd kluby i stowarzyszenia "dynamiczne".
Praktyczne należałoby tłumaczyć jako użytkowe a dynamiczne oddaje jego charakter
( w odróżnieniu od statycznego - tarczowego).
itd..

Janusz

Endemit - 23-06-2009, 19:28

;-) No tak, praktyczna może być "pani"... Dynamiczna zresztą też :-P
JaKu - 23-06-2009, 20:51

Przy okazji:

Ostatnia wersja tłumaczenia przepisów IPSC została przyjęta przez PZSS jako
obowiązująca: " Przepisy konkurencji strzelania dynamicznego z broni krótkiej "
i zastąpiła poprzednie z 2004 r.
Do wglądu w zakładce "przepisy i regulaminy"

Janusz

Kabar - 23-06-2009, 22:26

:shock: Faktycznie jest, :idea: ktoś wie kiedy nastąpiła ta zmiana (data, nr uchwały zarządu PZSS) :?:
JaKu - 23-06-2009, 23:52

To jest nadal ta sama uchwała nr 127 z 2004 ( dotycząca ustanowienia konkurencji jako takiej) a teraz nastąpiło uaktualnienie przepisów do wersji 2009.
Mam nadzieję, że kolejne uaktualnienia będą ukazywały się, bez większych opóźnień ,
z chwilą ich ogłaszania na stronie centrali IPSC.
Należałoby to samo zrobić z przepisami konkurencji z broni długiej ( aktualne tłumaczenie)
bo to też IPSC.
Janusz

JaKu - 13-10-2009, 11:39

Witam
Uprzejmie informuję, w celu uniknięcia późniejszego, niepotrzebnego zamieszania u organizatorów zawodów, że w przepisach IPSC przyjętych przez PZSS jako " Przepisy konkurencji strzelania dynamicznego z broni krótkiej" (o czym było powyżej) istnieją różnice mające na celu dostosowanie przepisów strzelań dynamicznych do rozwiązań obowiązujących w polskim sporcie strzeleckim (inna jest nieco treść tabelki w załączniku A1).
Chodzi o zasady i procedury planowania, zatwierdzania i uznawania zawodów oraz obsady sędziowskiej "zawodów kalendarzowych" (level II i III) oraz komunikatów po ich zakończeniu.
Ponieważ zawody strzeleckie w Polsce, organizowane przez Kluby należące do PZSS-u, są (muszą być) rozgrywane wg przepisów u nas obowiązujacych (PZSSowskich) wydaje mi się, że taka sama wersja powinna być umieszczona również na naszej stronie.
Mam nadzieję, że nowy Dyrektor i (lub) Zarząd oraz (lub) ...wszyscy trzymający władzę, wezmą to pod uwagę przy planowaniu zawodów na rok 2010 (kalendarz robimy w roku poprzednim). W ten sposób ominą nas kolejne podchody (o czym już inni pisali na tym forum), łamanie przepisów i wcześniejszych ustaleń.
Pozdrawiam
Janusz

JaKu - 22-12-2009, 14:19

Witam
Nowy rok za pasem więc:
wysłałem dzisiaj Włodkowi przepisy pistoletowe styczeń 2009 2-gie wydanie
( obowiązujące od 1.01.2010).
Ponieważ V. Pinto zmienił, poza trzema przepisami i korektą błędów, również sposób edycji
zrobiłem to i ja .
Stąd nowa wersja ma 70 stron ( stara 67 ).
Wszystko po to, aby można było wydrukować i porównać wersję angielską z polską.
Tak naprawdę zmienił się przepis 4.2.1 i załącznik D4, doszedł załącznik B3.
Pozostałe zmiany to przede wszystkim błędy i stylistyka.

Życzę miłej lektury i zdrowia w Nowym Roku.

Janusz

JaKu - 28-12-2009, 14:04

Włodek się obija.
Jego forum - jego prawo.
Zainteresowanych kieruję do: Biuletyn informacyjny na stronie PZSS.
pozdrawiam

Janusz

Cerber - 29-12-2009, 08:53

Janusz, świętujesz w innym terminie?

Aktualne przepisy do pobrania ze strony regionu (dział Przepisy).

MiRO - 08-03-2011, 09:03

witam wszystkich fanów strzelectwa!


Jestem studentem katowickiego AWFu i za zadanie z przedmiotu: infrastruktura sportowa, muszę opracować graficznie charakterystykę obiektu, w którym rozgrywają się zawody w strzelectwie. Może ktoś z Was ma takie coś zrobione? Chodzi o prosty zarys tego, gdzie co się znajduje. Począwszy od wymiarów terenu na którym rozgrywane są strzelania, poprzez wymiary stref bezpieczeństwa, umiejscowienie tarczy, wymiary tarczy, umiejscowienie kibiców, umiejscowienie sędziów, umiejscowienie zawodników, umiejscowienie toalet, rodzaj nawierzchni, szatnie, drogi ewakuacyjne, rodzaje oświetlenia itd! Dosłownie wszystko co da się rozrysować i zwymiarować, co znajduje się podczas strzelań i ma związek z infrastrukturą!:)

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?


Już widzę, że z tego http://www.ipsc-poland.or...stolet_2009.pdf sobie coś powybieram, ale może ktoś ma coś gotowego????? :)


pozdrawiam, MiRO

Yarlan - 08-03-2011, 20:34

może to pomoże :)
http://www.youtube.com/watch?v=azhjFNtFnoo

Arturro - 08-03-2011, 20:36

... i podpisałbyś się jako autor pod czymś gotowym, zrobionym przez kogoś innego ?
Kamola - 09-03-2011, 00:47

Moralnosc to kwestia subiektywna, zwlaszcza jak sie jest studentem i ma do zrobienia jakis projekt ktory niekoniecznie nas fascynuje a jest potzrebny na "zal." w indeksie- to raz,

a dwa, ze jak sie ma gotowe projekty czyjes to tez bardzo pomaga w zrobieniu takiego projektu swojego- czlowiek bardziej czuje wtedy jak to ma wygladac i ma porownanie.

Jako byly student politechniki pozwole sobie te swoje 3 grosze nic w sumie nie wnoszace do tematu wtracic. (a sciaganie na studiach technicznych to osobna i szanowana dziedzina nauki-chocby ze wzgledy na rozmiar i ilosc rownan ktore na tych kilkunastu sciagach trzeba umiejetnie umiescic- i na opracowanie systemu korzystania z nich )

Arturro - 09-03-2011, 15:34

Pamiętam jeszcze jak to było na studiach i to technicznych. Oczywiście, że na kolosach i egzaminach ściągałem. Natomiast wszelkie projekty to już raczej liczyłem i rysowałem sam, choćby po to żeby wiedzieć o co w tym chodzi.

Ale sorry, to forum nie jest miejscem na tego typu tematy. Przepraszam, że uderzyłem w ten żałosny, moralizatorski ton. Widać piętno wieku...

Kamola - 10-03-2011, 02:39

A ja w koncu tych studiow nie skonczylem,wiec pewnie tez sie nie powinienem wypowiadac ;-)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group