Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Niedziela w Mechaniku
Autor Wiadomość
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 23-02-2009, 09:34   

Mówił kiedyś, że jak strzelali tam kiedyś z Mosina to odwracali pociski tyłem do przodu, żeby była mniejsza penetracja, a i tak przestrzeliwały kulochwyt - tak twierdził. No ale to nabój karabinowy pełnej mocy był. A czy "pośredniak" by dał radę? Nie mam bladego pojęcia...

Tak - są zapisy! Nie skusisz się? Normalne zawody powszechne, to chyba nie będą kręcili nosem.

Wniosek o rozszerzenie w toku, czy czekasz co z Woytkowym?
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 23-02-2009, 11:24   

katigroszek napisał/a:
Wniosek o rozszerzenie w toku, czy czekasz co z Woytkowym?

Otrzymałem w końcu papier z PZSS, czas złożyć wniosek :one:

katigroszek napisał/a:
Jesli są chętni na kdw 20L a będę już miał sprzęt - to użyczę.

Chętnie strzelę seryjkę lub dwie z Twojego karabinu ale tak zapoznawczo.
Na zawody przyjdzie czas jak się ociepli. Nie uśmiecha mi się leżeć godzinę na mrozie :-|
_________________

 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 23-02-2009, 11:33   

Cerber napisał/a:
[...] Nie uśmiecha mi się leżeć godzinę na mrozie :-|
Godzinę to przy Kdw 60L :mrgreen: A tu to jest 5 minut. Mozna zresztą strzelić klęcząc jakby co, bo jak znam życie to sam będę startował w tej konkurencji :mrgreen: Czyli, że będzie trzecie miejsce - jak zwykle :one:

A tak bardziej serio to od Niemca cisza... :-? A papiren poszły we wtorek. Byłby czas już na sygnał, że doszły.
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 19-04-2009, 20:04   

Pierwsze strzelanie z Anschutza z optyką (Bushnell Banner 3-9x40) za nami.

Wyniki są jak następuje:

Tomek (czy on nie ma internetu? Dlaczego go jeszcze tu nie ma-na forum?!) jak się spiął to zrobił z klubowej Sk Magazine skupienie (5 szt śr-śr) 1,3 cm, czyli poniżej 1 MOA (bo to oczywiście na 50m było). Inna seria Tomka - 2,1 cm. 10 szt mu się zmieściło w 2,8 cm z jednym dość wyraźnym odskokiem bez którego było takie 2,0-2,1 cm.

Mnie 9 strzałów z tej samej amunicji weszło w 1,8 cm a potem 6 szt w 1,7 cm.

Porażka dnia - Blazer. Amunicja wyraźnie mocniejsza, rozrzut bardzo duży - Tomek strzelił dużą grupę 5 szt i ja potem drugie 5 szt w to samo miejsce tego samego rozmiaru. Wyszło ponad 3,5 cm (były przestrzeliny poza tarczą, których już nie zmierzę) co dyskwalifikuje amunicję do zastosowań precyzyjnych. A ponieważ nie poluję (czytaj - nie kłusuję :-P ), a nieprecyzyjnych zastosowań nie mam to ją dykwalifikuję całkowicie.

Pozytywnie zaskakuje Federal, o którym dużo złego słyszałem i już teraz nie wierzę. Zawsze z pistoletu mi dawał ładne skupienia i ładne wyniki. A teraz z karabinu strzeliłem dwie grupki po 5 szt. Jedną mi chłopaczek, co chciał spróbować, "dostrzelił' dwoma-trzema pociskami, a i tak było (na 8 szt) 2,3 cm (minus jeden odskok - 1,6 cm) a druga - 1,7 cm. Wobec czego oficjalnie ogłaszam, że amunicję tą lubię i chętnie nabędę trochę, jeśli tylko ktoś będzie mógł dla mnie kupić ze 2-3 pudełka.

Najlepsza (moja) seria dnia z optyką - Sk Rifle Match (trudno się dziwić) - 1,6 cm (jeden wygląda na mój błąd - 1,0 cm) w pionie, ale na boki tylko 0,4 cm.

A CCI tośmy chyba z tego wszystkiego nie spróbowali. Ale zrobimy to za tydzień!

Reasumując - miły dzień na strzelnicy.

Amunicja na zawody (z mojej broni) - Sk Rifle match, do ostrzejszej zabawy - Federal albo Sk Magazine (puszka 500 szt). Chyba, że CCI coś w tym zmieni.
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 26-04-2009, 20:42   

Nikt nie pisze, to ja sobie jeszcze raz napiszę! O!

Na początek pytanie - jak wyniki z Siemianowic? Dobrze było?

A my lokalnie rozegraliśmy sobie (dwuosobowe) zawody "taktyczny karabin małokalibrowy". :-P

Strzeliliśmy 3 cele z sześciu które mam wydrukowane. Daliśmy dupska bo mogliśmy strzelić jeszcze jeden, ale już był pośpiech na koniec i nie wyszło. Za to był ładny remis punktowo i wszyscy byli zadowoleni. :one:

Przed zawodami przystrzelaliśmy lunetkę Tomka (która oczywiście bije moją na głowę i ma bardzo fajny krzyż) i to z takim efektem, że trafialiśmy w łuski 9x19 ustawione na 50m 8-)

To nas zachęciło do zorganizowania sobie rywalizacji.

A strzeliliśmy tak:

Napierw cel COLD BORE STAGE leżąc z podpórki - jedno kółeczko wielkości złotówki za 30 pkt pierwszym strzałem a potem 4 strz po 10 pkt do kółeczka jakieś 3,5-4 cm. Ja strzelałem pierwszy i spudłowałem jedno za 10 pkt a Jacek zachował zimną krew i trafił wszystko.

Potem 50m stojąc 5 strz - koło ok 15 cm za 10 pkt, a w środku 1zł za 20 pkt. Strzelam pierwszy i pudło! A potem drugie! I już mnie krew zalewa bo przegrywam przecież o 10 pkt! I się spinam i uważam na oddech itd i trafiam sam środek, potem za 10 pkt i znowu sam środek. Kolega pod presją raz pudłuje i trafia 4x10 pkt.

Zostaje cel ZNAJ SWE MOŻLIWOŚCI - 50m leżąc z podpórki. Cele - 5 kółek od 5 cm (5 pkt) potem 3,5cm (10 pkt), 2 cm (20 pkt), 1 cm (30 pkt) i 0,5 cm (40 pkt). Strzela się po jednym strzale do każdego, od największego do najmniejszego. Liczy się suma punktów. Można ostrzelać ile się chce celów, ale jak się zdecyduje strzelać kolejny i się spudłuje - 0 pkt za cały stage. Obaj trafiliśmy po 3 cele i zrezygnowaliśmy. Ale poza konkursem okazało się, że byliśmy w stanie trafić jeszcze czwarty cel, a piąty był już za mały (obaj spudłowaliśmy ostatni o 0,5 cm, Jacek był trochę bliżej krawędzi celu, ale różnice były milimetrowe).

Minizawody kończą się więc remisem (straciłem 10 pkt na pierwszym i odrobiłem na drugim stage'u) choć Jacek strzelał bardziej powtarzalnie, a ja miałem więcej szczęścia (te centralne trafienia stojąc to trochę przypadek był :oops: - nie jestem taki dobry... chyba :-P ). Mogliśmy strzelić jeszcze na skupienie (ale to bez punktów, to lipa trochę) i SPEED DRILL - pięć strzałów w minutę leżąc z podpórki do pięciu kropek o wielkości 20 gr po 10 pkt za trafienie. Prócz tego jest jeszcze cel sylwetkowy do strzelania na nieznany dystans - nie ma sensu go strzelać na 50m bo jest łatwy. Na 100m strzelnicy już by go można walnąć na 60-90m i by był problem z oceną odległości i sprawdzeniem opadu.

Podsumowanie: SUPER ZARĄBIŚCIE FAJNA ZABAWA!!!

Za dwa tygodnie KONIECZNIE POWTÓRKA!!! (za tydzień nieczynne)

Jakby ktoś się wybierał do Starachowic w majowy weekend albo gdzieś postrzelać - dajcie znać! Przyjedzie mój szwagier i mają chęć spróbować strzelanka. Można by sobie znowu zrobić minizawody taktyczne. Tomek mi zostawił na karabinie swoją lunetkę...
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 26-04-2009, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 25-06-2009, 18:27   

Cześć,
wybiera sie ktoś w najbliższą niedzielę na strzelnicę?
To chyba ostatnie strzelanko w Mechaniku przed przerwą wakacyjną.

Uziemiony jestem, prowadzić auta nie mogę.
Ale... z siedzącej lub leżącej to postrzelał bym sobie :)
Zabierze mnie ktoś i odwiezie w niedzielę?
_________________

 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 25-06-2009, 18:48   

Ja. Jadę na 9:00 albo ciut potem (wyjeżdżam ok 8:30-8:45) i siedzę do końca - tak tylko uprzedzam. :-) Jak reflektujesz to odpisz.

Mają być jakieś zawody takie co się jutro zaczną i jutro skończą.

Jak zdrowie?

Zerknij też tu:

http://www.egun.de/market/item.php?id=2313924
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 25-06-2009, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 25-06-2009, 18:59   

Jak najbardziej, weż mnie ze soba :)

Powiedzmy, że lekko podleczony.
Wczoraj zrobili czystkę na oddziale bo kolejka się na korytarzu zrobiła.
Dobrze jest, lepiej tego co się tam dzieje nie oglądać...
_________________

 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 25-06-2009, 19:08   

No to nie jest źle!
Weź no się wykuruj, to może jakieś zawody w drugiej połowie lipca albo w sierpniu się wymyśli :-) (najwyżej statyczne-dokładne tylko albo jakieś blaszanki - też w sumie prawie że statyczne).

Ja miałem już kontrolę przechowywania. Po powrocie z wakacji może już decyzja będzie...
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 27-06-2009, 17:50   

Yo, DVC Włodek! :-)
Jutro po Ciebie jestem trochę przed dziewiątą albo trochę po. OK? Dam znać SMSkiem, że wyjeżdżam z domu - będziesz miał kwadransik na przygotowanie do wyjazdu - i zadzwonię jak dojadę. OK, OK?

Cirjoł!

Bajo, szerokości!

Bierzesz dziewiąteczkę? Bym se obejrzał po raz nie wiem który. Bo to jednak na pierwszy ogień pójdzie.

Jak znajdujesz karabin (przesłałem linkę do e-Guna wczoraj)?
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 28-06-2009, 04:39   

OK czekam na Ciebie :-D

Karabin fajny ale inne zmartwienia mam na głowie obecnie.
Nie teraz...
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14