Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Uwaga na promesy
Autor Wiadomość
vicio 


Dołączył: 13 Sie 2008
Skąd: Polska
Wysłany: 22-03-2010, 10:03   Uwaga na promesy

Witam
Długo się zastanawiałem czy o tym w ogóle pisać ale w końcu doszedłem do wniosku, że mi nie ubędzie a może ktoś dzięki temu nie będzie miał nieprzyjemności.
Jakiś tydzień temu w związku z tym, że na paru forach wisi moje ogłoszenie o zamiarze kupna broni napisał do mnie ktoś posługujący się jedynie adresem e-mail.
Osoba ta napisała, że ma interesujący mnie pistolet i aby nie tracić czasu na rozmowy z nieuprawnionymi poprosiła o skan promesy.
Napisałem, że papiery są ok. itd. Ale druga strona uparcie prosiła o skan – coś mnie tknęło więc zrobiłem zdjęcie, zamazałem oczywiście nr pozwolenia i swoje dane, pieczątkę wydającego i napisałem wielgachnymi literami „fotografia” w kilku miejscach. W kolejnym przeczytałem, że papiery wydają się ok. ale proszę jeszcze o zdjęcie w lepszym swietle aby można było uchwycić kolor (!!!) promesy i zdjęcie drugiej strony z numerem telefonu (kto ma nową promesę wie o co chodzi). To przepełniło czarę więc napisałem, że rozumiem obawy i proponuję dokonać transakcji na policji gdzie będzie można zweryfikować autentyczność papierów i wyrejestrować broń. Na drugi dzień dostałem informację: „sprawa nieaktualna – broń sprzedana”.
Być może jestem przewrażliwiony ale ostrzegam przed zbyt ochoczym wysyłaniem dokumentów a sprzedającym proponuję dokładnie oglądać promesy.
Przepraszam za przydługi i nudnawy temat ale jeżeli oszczędzi komuś kłopotów to czuję się usprawiedliwiony.
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 22-03-2010, 10:12   

A po co wysylac komus swoje dokumenty.
Jesli transakcja jest dokonywana na Policji, wiec tam sie spotykamy i tam bedzie
zmiana wpisu.
U nas to sie wszystko robi przez telefon, ale ja dzwonie jako sprzedajacy podaje swoje dane, oni sprawdzaja mnie, czyli kilka pytan dotyczacych mnie, pozniej mowie, komu sprzedaje, ale tylko jego nr i imie nazwisko. Dostaje tzw. przejsciowy numer transferu, przesylam go do osoby kupujacej i ona konczy transfer.
 
 
Ostry 


Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 22-03-2010, 10:28   

Witam

Podobna sytuacja spotkała mnie. :idea:
Jakiś czas temu na tym oraz innych forach tematycznych zamieściłem ogłoszenie o chęci kupna określonej jednostki broni. Po kilku dniach na mail'a otrzymałem wiadomość od zarejestrowanego na tych forach użytkownika pod tytułem burhi00, że posiada interesującą mnie broń i w związku z tym na pewno dojdziemy do porozumienia. O dziwo przed tym zażądał ode mnie zdjęcia promesy itd. (podobnie jak w przypadku opisanym wyżej przez Vicio). Moją ostrożność w tym przypadku wywołały błędy ortograficzne i stylistyczne w pisowni "oferenta". Na moja prośbę o wcześniejsze przesłanie zdjęć broni oraz jej opisu, otrzymałem wiadomość, że; "...broń już sprzedana, a promesa dla potwierdzenia wiarygodności..." :!:
Kilka dni później na PW otrzymałem inną propozycję od tego samego delikwenta, którą opisałem tutaj

A tutaj jest inna propozycja tegoż osobnika, ogólnie dostępna dla innych posiadaczy broni.
Myślę, że nikt rozsądny nie da się wmanipulować w takie kontakty, a przypadki te pokazują, że należy zachowywać czujność rewolucyjną.
Na innych forach motoryzacyjnych, osobnik jest już poszukiwany za jakieś przekręty z częściami samochodowymi.
_________________
Alea iacta est!
Ostatnio zmieniony przez Ostry 22-03-2010, 10:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pimos 


Dołączył: 23 Sty 2008
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 22-03-2010, 10:44   

Oj głupi ten naród i o zgrozo, sam pcha się pod widelec sprawiedliwości. Osobiście zawiadomiłbym służby o takim delikwencie, ale macie panowie pierwszeństwo, a jak macie skrupuły to dajcie znać. Jak można być idiotą, który zostawia takie ślady w necie i można go już namierzyć na co najmniej 3 sposoby. Jeśli ktoś chce nielegalnie wejść w posiadanie "bez zbędnych formalności" to wiadomo że albo bandzior albo pier**lnięty i nie ma pojęcia co to jest IP, logi czy Abus. Moim zdaniem i ku przestrodze innych skierować należy sprawę do służb ścigania i astalavista baby :-P
 
 
 
vicio 


Dołączył: 13 Sie 2008
Skąd: Polska
Wysłany: 22-03-2010, 10:50   

Do mnie też pisał burhi00@o2.pl widzę więc, że miałem dobre przeczucie.
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 22-03-2010, 10:58   

A nie sądzicie, że to jakaś prowokacja - taka na "sito z dużymi oczkami"?
Bo abstrakcja zupełna - to tak, jakby ogłaszać w necie, że odkupię napis z bramy wiadomego muzeum...
Najciemniej pod latarnią...
Albo, jest to jakiś kod, który oznacza - spotkamy się o tej i o tej u tej i u tej i pogadamy z tą i z tamtą.. :-P
 
 
Ostry 


Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 22-03-2010, 12:47   

Misiu, Ty już daj sobie spokój z tą literaturą szpiegowską ;-)
_________________
Alea iacta est!
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 22-03-2010, 12:52   

:-P
 
 
Pimos 


Dołączył: 23 Sty 2008
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 22-03-2010, 13:39   

Ty się Misiu wody napij i połóż w cieniu. Prowokacje, to monopol polityków. Włącz sobie telewizornię :mrgreen: No chyba, że sama laska marszałkowska szuka frajera i argumentów przeciw nowelizacji ustawy oBiA... Świat pełen jest niespodzianek, a Polska aż puchnie :-/
 
 
 
P_iter 

Dołączył: 22 Lis 2009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-03-2010, 17:55   

To jeszcze takie coś:
http://www.strzelecka.net....php?f=7&t=2343
_________________
Pozdrawiam
P_iter
 
 
Ostry 


Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 22-03-2010, 19:32   

Szpiedzy Szoguna, normalnie.
A temu Burhi00, to od "koksów" chyba te klepki w makówce poodbijało, bo na forach koksowniczo-kulturystycznych też go pełno. :lol:
_________________
Alea iacta est!
 
 
Robert 

Dołączył: 08 Gru 2008
Wysłany: 22-03-2010, 20:58   

Ostry napisał/a:
Szpiedzy Szoguna, normalnie.


Wypraszam sobie, ja jestem grzeczny :mrgreen:

Ostry napisał/a:

A temu Burhi00, to od "koksów" chyba te klepki w makówce poodbijało, bo na forach koksowniczo-kulturystycznych też go pełno. :lol:



Forum broniowe, motoryzacyjne, koksownicze.....hmm...Jacek, zastanawiam się jakie grupy dyskusyjne jeszcze przeglądasz? :-P ;-) :one:
_________________
Pozdrawiam
Robert
 
 
Bartosz N 

Dołączył: 29 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 22-03-2010, 21:19   

Google prawdę ci powie.


To jest takie fajnie narzedzie. Znajdzie ci wszysko oczym jest wzmianka w sieci:)

Google

Klient nawet skupuje dokumenty: dowody osob i prawka 3 strona w podanym linku.
_________________
Wszyscy razem!!!!!!
Ostatnio zmieniony przez Bartosz N 22-03-2010, 21:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Leszek 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 22-03-2010, 22:32   

Oj, czepiacie się, a chłopak - Burhi00, ma bardzo szerokie spektrum zainteresowań:-)

Ukłon.

L
 
 
Yarlan 
IPSC Poland


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: IPSC ActionAir Polska
Wysłany: 23-03-2010, 08:58   

Jedni zbierają znaczki, monety... a ten sobie wybrał akurat takie niszowe hobby.

Niektóre dokumenty mogą osiągnąć naprawdę niezłą wartość kolekcjonerską... w sensie, że ich mało jest, takie białe kruki wśród dokumentów... ;) (np. promesy)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14