Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy mogę strzelać z broni z zamontowaną latarką ?
Autor Wiadomość
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 16-04-2010, 22:52   Czy mogę strzelać z broni z zamontowaną latarką ?

Przepraszam, że nie poruszam żadnego tematu politycznego tylko prostacko-merytoryczny ale interesuje mnie tytułowe zagadnienie.
Wbrew pozorom nie jest ono tak bardzo abstrakcyjne, ponieważ w czasie niektórych zawodów, np. na strzelnicy Magnum, dodatkowe źródło światła zamontowane na broni zdecydowanie ułatwiło by wykonanie niektórych zadań strzeleckich.
Jak wiadomo Glock produkuje również latarki do swoich pistoletów a zatem czy dopuszczalne jest stosowanie tego dodatkowego osprzętu w czasie zawodów IPSC ?

Przyznam, że wrodzone i pielęgnowane lenistwo nie pozwala mi wertować przepisów tylko zwrócić się o pomoc do szanownego gremium.
 
 
Janusz Michalik
[Usunięty]

Wysłany: 16-04-2010, 23:44   

Hallo,przeczytaj w przepisach,jakim wymogom ma odpowiadac bron -np.standard czy produktion,tam jest wszystko wyjasnione.Stosowanie latarki taktycznej nie jest dozwolone,jesli jest zamocowana na broni.
DVC Janusz Michalik
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 17-04-2010, 00:04   

He, he ale tu jest milo i szmpatycznie !
Zadalem proste pytanie z wyjasnieniem ze nie chce mi sie szukac odpowiedzi w przepisach i dostaje odpowiedz "poczytaj w przepisach".

Przepraszam ze nie pisze dalej ale rece mi opadly i leza na podlodze...[/code][/list]
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 17-04-2010, 00:41   

Artur zamontuj se świeczkę nawet! Co Ci powiedzą, że kopcisz, czy - bardzie trendy - że nie ekologiczny jesteś?
Tam sobie mogą wsadzić swoje wytyczne, gdzie Twoja latarka wiele by "wyjaśniła", ale...
Jakoś tak było, ale już nie pamiętam ale sprawdzać się mi nie chce: "duży, mały czy tez mruk - poszerzałby sobie, gdyby tylko mógł..." - to do tych co mają zbyt wąską...
Ja nikomu nie żałuję - niech sobie Chopy poszerzą - jeśli mogą ;-)
Bo jeśli nie...
"Strzał w łeb i odesłanie do ponownego urodzenia..." :shock:
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 17-04-2010, 08:26   

Interesujące, mnie i kilku innym kolegom sędziującym zawody strzelbowe w połowie listopada przyszło strzelać po ciemku. O ile odmalowane cele były widoczne to przyrządy celownicze nie. Tor wyzerowany, oczywiście. No i ten ogień z lufy, niezapomniane wrażenia :mrgreen:

To jak, można użyć latarki na strzelbie w klasie Standard Manual?
_________________

 
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 17-04-2010, 08:41   

Włodek - można!
Kwestią pozostaje, czy wolno... ;-)
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 17-04-2010, 08:46   

Tomek,
to było chyba inaczej:
nie wolno ale można ;-)

Ale na poważnie to w przepisach dla wspomnianej klasy strzelby nie ma zakazu...
_________________

 
 
 
Janusz Michalik
[Usunięty]

Wysłany: 17-04-2010, 11:31   

Tak na powaznie,kazdy,kto strzela IPSC ma znac przepisy.Latarki taktyczne,nie sa czescia skladowa broni produkowanej seryjnie,tylko oprzyrzadowaniem dodatkowym.Bron zadeklarowana na poczatku zawodow musi zmiescic sie w skrzynce pomiarowej.Po zadeklarowaniu broni nie mozna niczego dodatkowo zalozyc,a po drugie,to Glock z oryginalnym oprzyrzadowaniem oswietleniowym do skrzynki sie nie miesci.Wszyscy zawodnicy maja ostrzelac parkur bez mozliwosci stwarzania sobie korzysci.Swego czasu w Poznaniu ostrzeliwalismy parkur na ktorym tarcze podswietlali sobie zawodnicy,bo swiatlo strzelnicy bylo wylaczone(celowo,a nie z powodu nieoplacenia rachunku za prad).Wszyscy zawodnicy musieli uzywac tej samej latarki,zeby warunki zewnetrzne byly identyczne,a liczyly sie umiejetnosci strzeleckie zawodnika.
DVC Janusz Michalik
 
 
Leszek 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 17-04-2010, 14:59   

Arturro: możesz używać latarki przymocowanej do broni podczas zawodów IPSC. Wiążą się jednak z tym dwie konsekwencje:
1. możesz to robić tylko w klasie Open lub Modified - w tym drugim przypadku broń wraz z latarką musi zmieścić się w pudełku 225x150x45
2. musisz latarkę mieć przymocowaną do broni podczas całych zawodów

Takie urządzenia jak latarki zgodnie z przepisami IPSC uznawane są za optyczne/elektroniczne przyrządy celownicze (przepis 5.1.3.2).

Nie ma przy tym znaczenia, jakiej broni używasz i czy latarka stanowi jej dodatkowe lub główne wyposażenie.

Cerber: przepisy strzelbowe IPSC zabraniają używania w Standard manual optycznych/elektronicznych przyrządów celowniczych. A te, podobnie jak w przypadku przepisów pistoletowych (również 5.1.3.2) obejmują także latarki. Więc zakaz jest - ale może można?:-) Inna sprawa jest natomiast z morzem....


Przepisy IPSC natomiast nie zabraniają używania oświetlenia zamocowanego np. na głowie.


Ukłon

L
 
 
Kamola 

Dołączył: 02 Paź 2009
Skąd: Chwilowo Dublin/ Gdynia
Wysłany: 17-04-2010, 23:00   

Gdzieś pokazywaliście taką kamerę mocowaną na głowie- to po drugiej stronie dołożyć dla równowagi latarkę i VOILA!
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 18-04-2010, 07:00   

Dziękuję Leszku, wszystko jasne :-D
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14