Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zacząć przygodę z IPSC.
Autor Wiadomość
eLTi 

Dołączył: 20 Sie 2010
Wysłany: 23-08-2010, 08:10   Jak zacząć przygodę z IPSC.

Cześć.
Na początek kilka słów o sobie: 31 lat, żołnierz zawodowy, zam. Poznań, aktualnie misja w Afganistanie.
Do rzeczy.
Przeglądam Wasze forum i nie mogę tu znaleźć żadnych porad dla początkujących, a pytania mam następujące:
1. Jakie są warunki przystąpienia do klubu? Wiem, że w Poznaniu jest strzelnica Magnum, ale strona internetowa jest ciągle w budowie, więc trudno się czegokolwiek z niej dowiedzieć.
2. Ile to kosztuje miesięcznie na poziomie amatorskim - myślę tu o jednym/dwóch standardowych treningach w tygodniu? Chodzi mi głównie o koszt wynajęcia strzelnicy, wypożyczenia broni i o koszt zużytej amunicji.
3. Czy lepiej wypożyczać broń, czy może kupić swoją?
4. Jakie są realne sznse otrzymania pozwolenia na broń i ile to średnio trwa?
5. Czy można kupić broń przez Związek (bez potrzeby posiadania licencji) i przechowywać ją w klubie, a używać tylko na treningach?
6. Czy w Poznaniu można też trenować IPSC z karabinkiem? Jakie są wtedy koszty i warunki?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
 
 
Yarlan 
IPSC Poland


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: IPSC ActionAir Polska
Wysłany: 23-08-2010, 10:49   

Jestem na bieżąco ;) to Ci odpiszę:
1-2 najlepiej zagadaj z kimś z klubu do którego się przymierzasz, to Ci odpowie. W każdym klubie są nieco inne warunki, ceny i możliwości.

3. Swoją

4. 2 lata startów na broni klubowej, ostatnio podobno łatwiej.

5. Przez związek nie, ale przez klub - jest taka szansa. Patrz punkt 1-2. Możesz też dogadać się z kimś kto jeździ na zawody i ma wolną promesę - by kupił na siebie broń którą będzie Ci udostępniał na zawodach... Ale wypadało by trochę wódki wcześniej wypić ;)

6. Patrz punkt 1-2
 
 
eLTi 

Dołączył: 20 Sie 2010
Wysłany: 23-08-2010, 13:13   

Yarlan ,dzieki za szybką odpowiedź.
Oczywiście po powrocie do kraju postaram się złapać jakiś kontakt klubowy,
ale czy możecie mi podać chociaż średnie koszty tej zabawy na poziomie amatorskim.
Chciałbym się co nieco przymierzyć do tego finansowo.
Wiem, że pistolet to min. około 3 tyś zł. Co z innymi kosztami?
 
 
Yarlan 
IPSC Poland


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: IPSC ActionAir Polska
Wysłany: 23-08-2010, 14:13   

Pistolet to nie wszystko - jeżeli chcesz 'być fajny' - to przyda Ci się jeszcze:
- pas
- ładownice
- kabura/wieszak
- strój

W sumie, lekką ręką można liczyć 2000PLN, tnąc koszty licz 1500PLN - jeżeli chcesz być PRO, ale da radę zamknąć się w 500PLN - jeżeli chcesz sprzęt taki trochę mniej PRO ;)


Dolicz ok 2 tysi na wszelkie 'wpisowe' i 'roczne składki' i będzie OK.


Co do cen klubowych - to masz tu 'styl wolny'.
W Warszawie ceny wahają się od 1.2PLN do 2PLN za 9mm.
Dobry trening to minimum ze 100 pestek.
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 23-08-2010, 14:42   

eLti,
skontaktuj sie z kims z Poznania, kto juz strzela i bedzie otwarty na pomoc.
Poczatki sa dosc trudne, pozniej to juz sie kreci.
 
 
eLTi 

Dołączył: 20 Sie 2010
Wysłany: 24-08-2010, 15:12   

Ok, tak zrobię. Dzięki za informacje, chociaż przyznam że 2 tyś rocznie za opłaty klubowe daje do myślenia...
Jeżeli chodzi to pas, kaburę i kombinezon itp. to chciałbym wykorzystywać to co już
mam i używam na misji.
Mam jeszcze takie pytania.
Czy możecie polecić mi jakieś ćwiczenia, które można wykonywać "na sucho" tzn z samym pistoletem bez strzelania?
A może dysponujecie jakimś poradnikiem do ćwiczeń praktycznych?
Ostatnio zmieniony przez eLTi 24-08-2010, 15:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yarlan 
IPSC Poland


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: IPSC ActionAir Polska
Wysłany: 24-08-2010, 15:27   

Nie - 2 tysie to opłaty roczne i 'wpisowe' - które później odpadają... takie jednorazówki ;)
 
 
KBo 

Dołączył: 12 Lut 2009
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24-08-2010, 15:44   

Witam.
Jeżeli masz stały dostęp do netu i trochę czasu, to na YouTube są pokazane szkolenia, treningi, czy w końcu całe wideo z zawodów i to wysokich rangą. Nie muszę dodawać że są przedstawione w wykonaniu Mistrzów tego sportu przez duże M jak Todd Jarrett, Jessie Abbate, Julie Goloski-Golob, Jerry Miculek, czy nasz południowy sąsiad Adam Tyc. ;-) Pozdrawiam KBo.
_________________
Pozdrawiam KBo
 
 
 
McGreg 

Dołączył: 16 Lut 2008
Skąd: Poznań
Wysłany: 26-08-2010, 10:23   

Witam

Na niektóre pytania mogę Tobie odpowiedzieć ponieważ należałem do klubu MAGNUM.
Wpisowe ok 1200 zł ( tak było jak ja się zapisywałem)
Składka roczna ok. 650 zł - w tej cenie możesz przychodzić na strzelnicę ile chcesz (treningi IPSC są w środy i piątki, ale możesz ćwiczyć też sam)
Ceny kulek są zróżnicowane (fabryczne w zależnosci od producenta ale generalnie drogo, ale możesz kupić w sklepie na strzelnicy czeskie elaborowane cena ok.0,80 zł/szt. za 9mm Jak weźmiesz większą ilość to można się dogadać). Cena wypożyczenia broni to chyba ok 10 zł. (jeśli jesteś członkiem klubu)
Co do osprzętu który chcesz wykorzystywać to nie ma problemu, pod warunkiem, że nie jest to kabura udowa.
Własna broń na strzelnicy w zasadzie nic ci nie daje, będziesz mógł z niej strzelać na treningach i na zawodach organizowanych przez klub. Na innych zawodach jej nie wykorzystasz, chyba że ktoś z klubu ( nie kolega) pojedzie na zawody i ją zabierze. Z doświadczenia wiem, że z klubu bardzo rzadko jeżdżą na zawody w innych miastach.
Lepszym rozwiązaniem jest kolega z wolną promesą, ale to już sprawa do załatwienia jak napisał Yarlan.
Co do IPSC w karabinku to nie wiem czy można w Magnum, nikt tego nie robił, ale jest długa oś na 50 m i tam możesz postrzelać z karabinka.
Pozdrawiam
Grzegorz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13