Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Schmidt Bender 4 -16 x 50 Police Marksman II P-3 M
Autor Wiadomość
Abersfelderami 

Dołączył: 14 Wrz 2010
Skąd: California
Wysłany: 14-09-2010, 19:38   

katigroszek napisał/a:
Dużo czasu minęło od kiedy temat był żywy, ale Włodek mi go podrzucił, to i ja się powymądrzam :mrgreen: i sam dowiem się czegoś przy okazji.

Otóż mam ten sam model broni (tylko ładniejszy, bo zielony :-P ) i mam oryginalny jednoczęściowy montaż Sako (tak po prawdzie to jest czteroczęściowy, bo pierścienie są osobnymi częściami przykręcanymi do podstawy, a jakby liczyć osobno połówki pierścieni i wszystkie śrubki to by się mogło okazać, że ponad dwudziestosześcio... :one: ). Baza montażu zakładana na szynę karabinu ma wbudowany kąt 30 MOA i uważam, że jest to za dużo ;-) (ten sam montaż jest do TRG 42 w .338 Lapua i to pewnie stąd). Na razie nie mam docelowego celownika (ładnie zabrzmiało, no nie?), który miał być taki jak u Protecha, ale ten model (S&B PM II 4-16x50) ma zakres regulacji 130 miliradianów, czyli 130 cm na stu metrach, czyli 65 cm od "środka". 30 MOA to chyba na tym dystansie blisko 90 cm, więc to za mało żeby skompensować pochył montażu na małych odległościach (100m). Ja póki co próbowałem (w oczekiwaniu do przyszłego roku na docelowe szkiełko - nie na wszystko na raz mogę sobe pozwolić) zakładać optykę z niższej półki i zakres regulacji (40-60 MOA) nie pozwala na przystrzelanie optyki środkiem w cel na 100m. Leupoldy LR i ER itp lepsiejsza optyka mają zakresy regulacji po 70 i więcej MOA i to by już mogło być, choć nie wiem jak to będzie z tym strzelaniem z optyką wyregulowaną blisko granic maksymalnych nastaw - ktoś tu o tym wcześniej pisał i nie mam o tym zielonego pojęcia. Na tymczasem mam plan żeby przystrzelać na setkę lunetę z Mildotem najwyższą kropką siatki (czwarta od środka, więc to, jeśli się nie mylę, to będzie 40 cm wyżej na 100m i zostanie do korekcji bębnami jeszcze niecałe 20 MOA - więc przyzwoicie) i zobaczymy jak się będzie z tego strzelać.

Ze względu na duże pochylenie montażu będę musiał kupić S&B 3-12x50 PM II LP Double Turn, który ma 220 miliradianów w dwóch obrotach wieży, a więc 110 cm od środka celownika na 100m. Da radę wyregulować środkiem krzyża na setkę i zostanie mnóstwo regulacji na opad, jakbym chciał kiedyś strzelać w Skarżysku na te 2,5 km co tam mają być (gdyby moja .308 kiedykolwiek zechciała tam dolecieć do tarczy :-> ). Ten sam producent ma oczywiście celowniki z mocniejszymi powiększeniami i większym zakresem regulacji do strzelania z .50 BMG itp, ale takie krowy mnie nie biorą i nie są tanie. Poza tym ja chcę broni użytkowej - żeby strzelać w każdej postawie i do ruchomego (bierze mnie ten dzik w przebiegu :-P , choć ta moja rura to jest do tego cyba zbyt ciężka).

Co do tego jak przystrzelać tego typu broń to jeśli chodzi o dystans to słyszałem kiedyś sensownie argumentowaną radę: 100m, bo przy zmianie warunków atmosferycznych punkt trafienia niewiele się zmienia na takim małym dystansie i można uznać, że zawsze-zima lato-jest OK. A korekty na większe dystanse muszą tak czy siak uwzględniać pogodę. Zero ustawione na 300 i więcej metrów przy zmianie warunków staje się nieaktualne. Mnie przekonało.

Co powiecie - z sensem to wszystko, czy też wszystko bez...? :-?


Prosze dac mi znac jezeli potrzebuje pan pomocy z TRG 22 czy montowania optyki na nim. Ja mam ten karabin z S&B 4-16x50 PMII osadzony w Sako taktycznym montazu, wyzerowany na 100m i pozostaje mi 13.5 mil do gory i 4 na dol, czyli wiecej niz pan potrzebuje do strzelania na 1000 m, aby uzywac lunete z mniejszym MOA musi Pan uzyc min 20 MOA base.
S&B 4-16x50 PM II z jedno obrotowa wieza jest w mrad a dwu obrotowa in MOA, musi Pan wybrac czu chce PAN liczyc w systemie metrycznym czy calowym?

Pozdrawiam
_________________
Blue Babe,
Sir
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13