Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wszyscy powinni to przeczytać
Autor Wiadomość
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 12-12-2010, 18:43   

No nie, Artur, niestety ma... jakiś taki, jaki z Ostrym wypisaliśmy rezygnując z reprezentowania Naszego Kraju pod flagą obecnego Regionu... jest to gdzieś tu na forum - i proszę, nie traktuj mojej wypowiedzi jako "nawiedzonej".. Jest wiele dosadnych powiedzeń tzw. staropolskich odnoszących się do wielkich słów, których tu i teraz zamieszczać nie chcę, ale są ważne - tak myślę.
Mogę być boso, ale...
Pozdrawiam,
zazdroszczę dystansu :-|
Tomek
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 12-12-2010, 19:50   

Tomku,
jeżeli Wasza decyzja o przynależności do innego regionu była konstruktywnym działaniem mającym na celu rozwiązanie problemu i na dodatek sprawiła, że jesteście szczęśliwi to ja nie widzę powodu do podtrzymywania sporu.
Nie rozumiem po prostu jak można próbować moderować sytuację w danym środowisku, przynależąc do zupełnie innego.
Jeżeli chodzi o mój dystans do aktualnej sytuacji, to zadałem sobie pytanie jakie konsekwencje miałoby np. zawieszenie działania regionu IPSC Polska, i wiesz co, moim zdaniem żadnych. Kilka osób nie pojechałoby na zawody zagraniczne i kilka osób nie przyjechałoby do nas.
Reszta maniaków i tak organizowałaby sobie jakieś zawody i strzelała to co lubi.
Ostatnio zmieniony przez Arturro 12-12-2010, 19:55, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 13-12-2010, 11:26   

Bo widzisz, ja (i wielu Kolegów zaangażowanych w spór po "tej stronie") chcę strzelać w barwach Polskiego Regionu, ale... ale nie chcę bić piany i się powtarzać. Wyglądało, że teraz się "wszystko ułoży" i , i nic...
Kurcze, a nie może być wreszcie normalnie?
Czy propozycje ZKSD artykułowane przez Leszka - robimy "ogólny kocioł", wybieramy się od nowa, a Ci co na wierchu są teraz zaangażowani - biorą "urlop" do następnego razu...
Nowi Koledzy biorą i Region, i ZKSD w "zarząd" i strzelamy, i bawimy się od Nowego Roku Razem?
Taką "małą pustynię" Mojżeszową byśmy zrobili - nie jest to konstruktywne?
A przez okres kadencji, czy dwóch, Ci co teraz się "zacietrzewili" by ochłonęli, na nowo się zaprzyjaźnili i...
Czy to takie trudne do zrobienia? Marzenia? Abstrakcja?
Czasami warto się ten krok cofnąć, żeby był lepszy zamach na dwa do przodu.
Pozdrawiam,
Tomek
Ostatnio zmieniony przez Endemit 13-12-2010, 11:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Leszek 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 13-12-2010, 12:03   

Artur naprawdę ma sporo racji.
Problemy personalne, animozje, spowodowały, że jest jak jest. Stało się to już dawno temu. Panowie X i Y doszli do wniosku, że założą Związek - tak powstał ZKSD. W pewnym momencie Panowie X - kierując się animozjami personalnymi, zerwali wszelkie ustalenia i powołali sobie własny klub, nazywając go Regionem IPSC Polska.

Cóż...
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-12-2010, 12:59   

Leszku- proszę Cię serdecznie.
Przestań wciąż pisać o Stowarzyszeniu twierdząc,że to klub.
Jako Prawnika Twoje zdanie jest dokładnie tak samo ważne jak opinia innych Prawników.
Przerabialiśmy już to wielokrotnie na tym forum.
Zauważ , że jestem jedyną osobą, która stara się jeszcze odpowiadać na Wasze posty....
Język jakim posługujecie się na innych forach (na których ludzie nie są tak blisko tematu)
jest tak przesycony propagandą , oszczerstwami, "nieścisłościami" , że mówiąc prywatnie
gdybym miał "siadać do wódki" z kimś kto publicznie głosi, że "moja rodzina" to "banda oszustów i złodziei" .....prędzej bym się ze....ł. Wydaje mi się (cały czas prywatnie), że nie jest to dobra metoda na cokolwiek.
I nie proś o przykłady bo będę je musiał wklejać przy każdym poście.
Zauważ ,że nie mam na celu "podgrzania atmosfery"
Pozdrawiam
CzeCze
_________________
CzeCze
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 13-12-2010, 15:47   

Darku,

znasz moje zdanie, ktore wiele razy powielalem na tym forum i olsztynskim jako jedyna osoba stajaca po stronie legalnie powstalego IPSC POL. Tak mi sie wydawalo kiedys, i tak mysle, ze jest wciaz.
Jednak moze rzeczywiscie przyszedl czas aby urzyc metody grubej krechy.
Co ma Krakow do stracenia czy ZSKD jesli usiedliby do stolu razem i zaczeli rozmawiac.
Jak na dzien dzisiejszy widze tylko listy Zbyszka do Staszka, w druga strone chyba nic nie idzie bo ZSKD by nas poinformowalo.
Czyli bez wzgledu na to jak 'zly' jest ZSKD wciaz probuje sie dogadac.
Moim skromnym zdaniem uwazam za normalne doprowadzenie do porozumienia.
Niech to bedzie zalazek nowego stworu, nie majacego nic wspolnego z SKF czy ZSKD.
Po co alianacja czesci IPSCowskiego spoleczenstwa w Polsce? Wszyscy na tym traca obecnie.

Powiem Ci dlaczego tak pisze. Jestem osoba, ktora przestrzega prawo i wydawalo mi sie, ze BOD IPSC, jak Wy to nazywacie 'Kanada', zawiesi wszystkich Polakow zapisanych na Litwie podczas ME w Serbii. Nie zrobili tego, dlaczego??

Jesli 'Kanada' nie zawiesila Polakow lamiacych przepis 6.5, mysle, ze oni chca azeby sie dwie strony dogadaly. Teraz pomysl co sie stanie jak sie nie dogadaja?
Tak se glosno mysle, ze moze zawiesze SKF i jak niektorzy glosno wroza nie bedzie IPSC w Polsce dopoki sie nie dogadacie. Wtedy jak juz bedzie na ziemi, na pewno dojdzie do porozumienia, wg starego polskiego przyslowia ... Polak madry po szkodzie... czy jakos tak.

Darku, zgadzam sie z Toba, ze co niektorzy stowarzyszeni w ZSKD bezpardonowo krytykuja i oskarzaja na forach Staszka i jego zwiazek, nawet Tobie sie dostaje i mi tez, ale dlaczego tak sie dzieje?
Dziwie sie, ze SKF milczy, nie wychodzi z zadnym pomyslem po za tym azeby sie zapisac do nich. Bah, Jest to niby pomysl, ale duza grupa bylych czlonkow IPSC POL nie chce tego, wiec nalezy cos z tym zrobic. Nie mozna po prostu olac tylu ludzi.

Zblizaja sie swieta, moze czas na przemyslenia.
Moze czas na poproszenie kogos z zewnatrz na pomoc, kogos ze swiatowego zwiazku azeby mogl pomoc w nakresleniu zalazku nowego zwiazku IPSC dzialajacego zgodnie z polskim ustawodawstwem?

Pozdrawiam
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-12-2010, 18:18   

Peter-
Wiesz jak to jest z dobrymi chęciami....
Ostrożnie bo i tak dostaniemy po łbie jako Emigranci,a zaraz potem dostaną cykliści....
Ja reaguję tylko gdy poziom oszczerstw i nieścisłości wobec "mojej strony" przekracza pewien poziom.....
Nie łap się też bezkrytycznie na "gałązki oliwne porozumień" (jak nie ja stwierdziłem-zalatujących ultimatum) wyciągane do tej "zgrai oszustów i malwersantów,strzeleckich ignorantów , którzy to podstępem wyłudzili, zawłaszczyli itd."....
Nie twierdzę wcale , że ZKSD jest "zły"- nigdy nie napisałem nic takiego....a przecież w ramach "reakcji na działania drugiej strony" mogłem....nie robię tego ze względu na sympatię i szacunek dla Zbyszka.
A jak mi gdzieś podeślesz swojego maila to Ci wyślę opowiadanko moralizatorskie jakie piszę do pewnego pisemka dla dzieci w którym odnajdziesz zapewne ulubionych bohaterów z zielonego lasu jak i odpowiedź na wiele pytań :)
Pozdrawiam
CzeCze
_________________
CzeCze
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 13-12-2010, 19:53   

Darku
Moj email jest powszechnie dostepny.
Mi tylko biega o jedno. Kiedy wkoncu ludziska sie dogadaja.
Ustapic komus jest trudno, ale cecha dobrego lidera to umiejetnosc
Doprowadzenia do sytuacji ugodowych.

Pozdrawiam
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-12-2010, 11:49   

Peter
Być może Twój mail jest powszechnie znany....ale ,ten który jest
u dołu Twoich postów niestety "nie funguje" :)
"oddzwoń" mi zatem tutaj:
czeczeipsc@wp.pl
Pozdrawiam
CzeCze
_________________
CzeCze
 
 
Zibi 

Dołączył: 03 Lut 2008
Skąd: Katowice
Wysłany: 30-12-2010, 22:25   

Jak kogoś interesuje to na naszej stronie www.zksd.pl jest komunikat i informacja dotycząca omawianego watku.
Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie!
DVC
Zibi
_________________
zibi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13