Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ładowanie magazynków
Autor Wiadomość
pablo_warszawa_75 

Dołączył: 15 Mar 2011
Wysłany: 19-03-2011, 18:41   Ładowanie magazynków

Witam,

Zamierzam dopiero rozpocząć zabawę w IPSC, tak więc wybaczcie jeżeli pytam o rzeczy oczywiste. Próbowałem znaleźć odpowiedź w przepisach i regulaminach niektórych zawodów ale niestety bezskutecznie. W którym momencie podczas zawodów pistolet+karabin można ładować magazynki ? Z lektury przepisów, zakładam że dopiero po komendzie sędziego, w boksie startowym. Jak jednak ma się to do czasu całości zawodów - czy w zdarza się że jest dopuszczenie do ładowania magazynków poza boksem startowym, czy jest to absolutnie nie dopuszczalne ? W zasadzie pytanie dotyczy głównie jutrzejszych zawodów na Legi.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Cerber 19-03-2011, 18:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 19-03-2011, 18:55   

Jutrzejsze zawody 2-Gun Legii nie są zawodami IPSC.
W IPSC nie ma przebiegów wielobroniowych na jednym torze.

Magazynki możesz ładować wszędzie oprócz Safety Area - Strefie Bezpieczeństwa w której nie wolno dotykać amunicji. To ogólna zasada w IPSC i np. w Lidze Sportera. W tego typu zawodach po komendzie "Ładuj, przygotuj się" podpinasz do broni magazynek z amunicją jeśli taki jest opis procedury strzelania na tym torze.

To o czym napisałeś dotyczy zawodów wg. przepisów ISSF.
_________________

 
 
 
pablo_warszawa_75 

Dołączył: 15 Mar 2011
Wysłany: 19-03-2011, 19:49   

Dziękuje serdecznie za odpowiedź. Dla pewności zapytam jeszcze pomocniczo: Czyli, jeżeli dobrze rozumiem, wszędzie ( z wyjątkiem strefy bezpieczeństwa) w obrębie strzelnicy mogę załadować magazynki i umieścić je np. w ładownicach kamizelki taktycznej ? Mogę też poruszać się z tymi załadowanymi magazynkami po terenie strzelnicy ? Chodzi mi głównie o moment w którym wejdę do boksu startowego. Wynikało by z tego, że aby nie przedłużać niepotrzebnie czasu zawodów, do boksu startowego mogę i powinienem wejść z magazynkami skonfigurowanymi zgodnie z opisem danego przebiegu. (np magazynki do Ak: jeden 4 naboje drugi 30; pistolet 2 magazynki po 15)

pozdrawiam
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 19-03-2011, 21:57   

Z załadowanymi magazynkami możesz biegać po całej strzelnicy, z dwoma wyjątkami:
- nie mogą one być podpięte do broni (to wolno Ci zrobić dopiero po komendzie sędziego),
- nie możesz wnieść ich do strefy bezpieczeństwa (zakaz ten obejmuje też samą amunicję).
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 20-03-2011, 11:20   

Informacja powinna brzmieć:

Z załadowanymi magazynkami możesz biegać po całej strzelnicy.
Nie mogą one być ( nawet puste) podpięte do broni.
Pełny magazynek wolno Ci podpiąć do broni dopiero na polecenie sędziego lub w czasie
przebiegu na torze.
Pełnymi magazynkami nie możesz manipulować w strefie bezpieczeństwa (zakaz ten obejmuje też samą amunicję i jej wszelkiego rodzaju atrapy - w tym również "zbijaki").
Natomiast możesz tam, bez zgody sędziego, podpinać puste magazynki.
pozdrawiam
J.
ps.
Jeżeli możesz, to powiedz mi pablo_warszawa_75 w jakim to klubie
strzelasz IPSC w kamizelce taktycznej?
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 20-03-2011, 13:13   

Dodam tylko, że to co powyżej napisał Janusz (JaKu) dotyczy zawodów według zasad IPSC.

Podczas zawodów "Legia Marcowy 2-GUN (20.03.2011) obowiązuje ten regulamin:
http://www.strzelectwo-le...N_Regulamin.pdf

Jeśli chodzi o magazynki to ten punkt jest istotny i inny niż zasady IPSC:
Cytat:
2. Zasady bezpieczeństwa
d. Do strefy bezpieczeństwa nie można wnosić żadnego rodzaju amunicji a w szczególności załadowanych magazynków. Zasada ta dotyczy również atrap nabojów oraz amunicji ćwiczebnej (ślepej).

W IPSC możesz mieć przy sobie załadowane magazynki i amunicję w SA (strefie bezpieczeństwa).
Nie wolno Ci jednak dotykać amunicji.

Podczas zawodów IPSC zawsze mam magazynki załadowane do pełna jeśli strzelam w Open lub Standardzie.
W Production jest ograniczenie do 15szt. w magazynku.
_________________

 
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 20-03-2011, 17:33   

Ale to jest "strefa IPSC" a nie innych strzelań.
 
 
pablo_warszawa_75 

Dołączył: 15 Mar 2011
Wysłany: 20-03-2011, 17:52   

a)
Cytat:
Jeżeli możesz, to powiedz mi pablo_warszawa_75 w jakim to klubie strzelasz IPSC w kamizelce taktycznej
Zgodnie z przyjętą tutaj nomenklaturą dzisiejsze zawody 2GUN na Legii to faktycznie nie zawody zgodnie z przepisami IPSC. Być może na zawodach według przepisów IPSC, nikt kamizelek nie używa, a być może idąc dalej, przepisy nie dopuszczają do ich używania, nie wiem, nie znam się. Wygląda jednak na to, że przy strzelaniu praktycznym, przy "przebiegach wielobroniowych" kamizelka taktyczna jest bardzo wygodna. Na Legii w Remertowie, w dniu dzisiejszym, kilka osób takowe posiadało. Tak więc okazuje się, że nie strzelam IPSC, tylko czasami bawię się w pistolet praktyczny. I na razie wystarczy ;).

b) jeżeli chodzi wnoszenie amunicji do strefy bezpieczeństwa to myślę że organizatorom 2Gun chodziło bardziej o to aby nie dotykać amunicji w tejże strefie. Trudno było by bowiem wejść do tej strefy pozostawiając amunicję poza nią.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez pablo_warszawa_75 20-03-2011, 17:59, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 22-03-2011, 00:09   

Organizatorom chodziło dokładnie o nie wnoszenie jakiejkolwiek amunicji do strefy bezpieczeństwa, tylko nie mieli tylu par oczu żeby ten przepis wyegzekwować.
W IPSC można wnosić ammo do Safety Area tylko nie wolno jej dotykać. Przepisy bezpieczeństwa na Legii są nieco ostrzejsze, gdyż często na zawody przychodzą osoby, które nie mają zielonego pojecia o jakichkolwiek przepisach obowiązujących na strzelnicy.
Żeby ograniczyć prawdopodobieństwo nieszczęśliwych wydarzeń, nie jest dopuszczone wnoszenie amunicji do strefy bezpieczeństwa.
Nie jest tak trudno nie wnosić amunicji do Safety Area, trzeba po prostu wyjąć magi z ładownic i zostawić na stoliku obok strefy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14