Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Propozycje Uchwał na Walne Zebranie 25.06.2011
Autor Wiadomość
DonMariano 


Dołączył: 25 Sty 2008
Skąd: EU
Wysłany: 13-06-2011, 20:11   Propozycje Uchwał na Walne Zebranie 25.06.2011

członków Stowarzyszenia, gdzie Włodek apeluje:
Cytat:
Prosimy o propozycje treści wszelakiego rodzaju uchwał Walnego Zgromadzenia zmieniających treść obecnego statutu oraz sposób działania np. Zarządu Regionu - mających na celu usprawnienie funkcjonowania Stowarzyszenia.
pozwalam sobie, przyznaję, że prawem kaduka, do otwartego przedstawienia takiej właśnie propozycji Koleżankom i Kolegom pod rozwagę.
Mam nadzieję, że się nie pogniewacie, że – nie będąc członkiem Waszego stowarzyszenia – chcę podrzucić pomysł, który – jeśli znajdzie Wasze uznanie – może stać się początkiem końca rozbicia i tak niewielkiego środowiska polskich strzelców dynamicznych, czego bardzo bym chciał.
Pomysł ten jest następstwem mojej rozmowy ze Staszkiem i kilkoma innymi znaczącymi postaciami w stowarzyszeniu, odbytymi w czasie zawodów CO w roku ubiegłym. Uzyskałem wówczas zgodę Staszka na przedstawienie go Wam, co uczyniłem, przesyłając go e-mailem w dniu 31 sierpnia 2010.
Oto treść mojego e-maila:
Cytat:
From: kopiec@wa.onet.pl [mailto:kopiec@wa.onet.pl]
Sent: Tuesday, August 31, 2010 4:10 PM
To: stan@dalmacja.com
Subject: re - nasza rozmowa na CO

Cześć Staszek,

Jak uzgodniliśmy, przesyłam projekt zapisu w statucie. Zamiast grzebania w kilku jego miejscach przyjąłem koncepcję najprostszą - dodatkowy paragraf, z jednoznacznie brzmiącymi sformułowaniami, które jednocześnie - wg mnie - nie powinny nikogo broń Boże drażnić czy oburzać. Tak jak rozmawialiśmy, mam wrażenie, że - gdybyście na takie rozwiązanie poszli - źródło konfliktu zniknęłoby.

Na roboczo wyobrażam to sobie tak, że chętni wpłacaliby na konto Stowarzyszenia odpowiednią kwotę przez Was wyznaczoną a Stowarzyszenie przekazywałoby do Kanady składki łączne od członków i nieczłonków, którzy oczywiście wówczas razem figurowaliby na jednej liście uprawnionych do uprawiania IPSC.

Wierzę, że i Tobie i wielu Kolegom zależy na jedności środowiska. Pomyślcie zatem o zaproponowanym rozwiązaniu ...

pozdrawiam
Marian

A oto propozycja treści zapisu:
Cytat:

Projekt zmian w statucie – bazuje na wersji statutu zamieszczonej tutaj
http://www.ipsc-poland.or...IPSC_Polska.pdf

§ 30 (albo inny ...)

Z uwagi na specyfikę działalności Stowarzyszenia, dającą mu wyłączne prawo do opieki nad sportem i rekreacją uprawianymi wg zasad IPSC, ustala się, co następuje:
1. Osoby fizyczne, nie będące członkami Stowarzyszenia a spełniające warunki do uprawiania tego sportu, mogą być, na ich wniosek, traktowani tak jak członkowie Stowarzyszenia w zakresie:
a) umożliwiania tym osobom udziału w zawodach IPSC na obszarze RP i poza granicami kraju, zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie,
b) udziału w organizowaniu szkoleń i egzaminów strzeleckich IPSC,
c) udziału w organizowaniu szkoleń i egzaminów sędziowskich IPSC.


M. Kopiec
31.08.2010

Powracając do drażliwego tematu rozbicia naszego środowiska, mam nadzieję, że mój głos nie jest głosem wołającego na puszczy. Nie chcę ani używać ani czytać argumentów o tym, że X jest be a Y cacy i że "u was to biją murzynów". Dlatego też apeluję, żeby - jeśli ktoś zechce w tym wątku się wypowiedzieć - nie pisać o przeszłości, tylko - konstruktywnie - o przyszłości. Zakładam bowiem, że wielu z nas chce jednak normalności. Chcę bowiem zwrócić uwagę Waszą na śmieszność sytuacji, w której Polska, kraj 38-milionowy ma mniej zarejestrowanych strzelców IPSC niż 2,5-milionowa Litwa (kilkunastu Polaków na ich liście nie ma wpływu na ilość gdzieś ok. 400 (!) zawodników ... ).

Mam nadzieję, że w czasie Waszego zgromadzenia pochylicie się nad tą lub ewentualnie innymi propozycjami dającymi szansę na normalność, wiem też, że ta propozycja może nie satysfakcjonować niektórych po obu stronach (jeśli tak to można nazwać ... )
Mam bowiem świadomość, że przez 2 lata konfliktu emocje u niektórych z nas osiągnęły poziom utrudniający a być może nawet uniemożliwiający zgodę. Może jednak uda się przełamać uprzedzenia ... bardzo na to liczę.
Jeśli nie ... no cóż ... śmieszny podział garstki ludzi na jeszcze mniejsze garstki będzie jeszcze bardziej śmieszny.

Przemyślcie to i podejmijcie decyzję.

Zyczę Wam owocnych obrad na Zgromadzeniu.
Ostatnio zmieniony przez DonMariano 13-06-2011, 20:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14