Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Norinco (np 28) 1911
Autor Wiadomość
rob903 

Dołączył: 04 Mar 2011
Wysłany: 11-06-2011, 21:23   Norinco (np 28) 1911

Poprosiłbym o opinie użytkowników dotyczące pistoletu norinco 1911
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 13-06-2011, 00:28   Re: Norinco (np 28) 1911

rob903 napisał/a:
Poprosiłbym o opinie użytkowników dotyczące pistoletu norinco 1911


Do czego? do zawodow czy tylko do strzelania tarczowego?
 
 
rob903 

Dołączył: 04 Mar 2011
Wysłany: 13-06-2011, 14:24   

Strzelanie tarczowo- rekreacyjne, na amerykańskich stronach trochę piszę o rozbudowanej możliwości tuningu, ale wiadomo u nas Polska. Więc ciekaw jestem jakości wykonania tego pistoletu.
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 14-06-2011, 14:26   

rob903 napisał/a:
Strzelanie tarczowo- rekreacyjne, na amerykańskich stronach trochę piszę o rozbudowanej możliwości tuningu, ale wiadomo u nas Polska. Więc ciekaw jestem jakości wykonania tego pistoletu.


Nigdy nie bylem wlascicielem tego pistoletu ale strzelalem z niego.
Moim zdaniem jesli ktos go kupuje azeby pojechac na strzelnice i wystrzelac 500 szt ammo rocznie to brac.
Jesli ktos go kupuje z mysla o tunningowaniu tez brac, bo jest w miare solidny, ale nie mozna w nim urzywac ammo o wysokim PF azeby nie pekl zamek. Np u mnie w Kanadzie probowano go urzywac do Open, tak dla jaj. Nie dziala. Za slaby. W kalibrze .45 bedzie dobrze dzialal.

Jesli mozesz kupic ten:
http://www.marstar.ca/gf-...A1-Sport-B.shtm

To mysle, ze powinienes byc zadowolony

Powodzenia :one:
 
 
rob903 

Dołączył: 04 Mar 2011
Wysłany: 14-06-2011, 20:47   

Dzięki wielkie Kolego za opinie:)
 
 
noel 

Dołączył: 27 Sty 2008
Skąd: Zachód
Wysłany: 15-06-2011, 10:04   

Przyznam, że mnie też ten pistolet zainteresował.
Niedawno zobaczyłem go u kolegi na strzelnicy, no i zapytałem go: a co to właściwie jest i jak się sprawuje. Kolega jest z niego b. zadowolony, przy czym taktuje go trochę "pół żartem, pół serio". Gdy go kupił, pistolet miał bardzo twardy spust. Własnoręcznie podpiłował sprężyny (te charakterystyczne dla 1911-ki trójpalczaste), popracował nad spustem, skrócił też sprężynę powrotną. Generalnie do pistoletu podchodzi bardzo swobodnie, na zasadzie, że jakby coś się z nim złego stało, to przy jego koszcie zakupu i tak nie będzie mu go żal zezłomować. Ostatnio np. pomalował mu zamek. Wymienił mu też przyrządy celownicze na bardzo czytelne. Kolega mówił też o nienajlepszej jakości wykończenia (co oczywiste przy tej cenie), stanowczo podkreślał jednak solidność całej konstrukcji.
Ja miałem okazję strzelić z niego zaledwie 10 naboi (pistolet na nabój 9x19), trudno zatem mówić o konkretach, ale wrażenia były jak najbardziej pozytywne. No, może zaskakujący był dla mnie b. pękaty chwyt, ale ja mam małe dłonie. Natomiast praca spustu bardzo mi się podobała, zupełnie odmienna od używanego przeze mnie G17, co naturalnie jest oczywistością.
Podsumowując, jeśli potraktuje się ten pistolet jako tzw. trzecie auto w rodzinie, i uzna się go jak punkt wyjścia do – niekoniecznie takiego na 100% serio tunningu - to chyba wart jest zakupu.
 
 
P_iter 

Dołączył: 22 Lis 2009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-07-2011, 09:14   

Trochę odgrzeje kotleta, ale pierwsze dni po urlopie i nadrabiam zaległości w czytaniu.
Kiedyś całkiem na serio przymierzałem się do kupienia Norinco NP27 czyli klona 1911 w kalibrze 9 Para. Do samego Norinco przekonywał mnie znajomy - niemalże fanatyk tych pistoletów - Andrzej Augustynowicz, który o samym pistolecie i jego modyfikacjach pisał książkę. Podał mi wstępne kryteria wyboru pistoletu a ponieważ miałem taką możliwość wybrałem w/g tych kryteriów dwa egzemplarze z dziewięciu lub jedenastu (już dokładnie nie pamiętam). Te dwa wybrane idealnie spełniały te kryteria. Pojechałem z nimi na Legię i odbyły się próby polowe. W skrócie: Trzy osoby próbowały strzelając z wolnej ręki z podparcia dłoni na zrolowanym kocu i kicha stolcowa. Trudno było mówić w ogóle o jakimś skupieniu. Serie układały się....właściwie wcale się nie układały. Jakbyśmy z procy strzelali. Zrezygnowałem z zakupu.
_________________
Pozdrawiam
P_iter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13