Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ołowiane kulki 9 Para i zaołowiona lufa
Autor Wiadomość
robo_chlop 

Dołączył: 22 Lut 2011
Skąd: GLIWICE
Wysłany: 21-03-2011, 18:44   Ołowiane kulki 9 Para i zaołowiona lufa

Witam.
Po namowach kolegi postanowiłem zrobić podejście do elaborowania naboi na ołowiakach,
i zaczeły sie problemy.
Kulki 125 gr forma LEE sprawdzone w wielu pistoletach, oczywiście z odważników, proch AA5 pociski smarowane smarem z dodatkiem molibdenu.
Zrobione trzy partie :4,8 grain proszku o 0,4 mniej niż dolna naważka w tabeli, 5,2 dół tabeli i 5,6 ok. środka dopuszczalnej ilości.
Wynik katastrofalna celność, z 25m ciężko było 3 szt. w czrnym zmieścić po ok 30 strzałach lufa od połowy do końca zawalona ołowiem tak że gwintu nie widać było.
Może ktoś ma pomysł co jest nie tak, lufa Glocka.U kolegi z Tanfoglio z normalnym gwintem latają ok. tyle żę na AA7.Ne wiem czy ołów zamiękki czy smar niewłaściwy.
Bardzo liczę na Waszą pomoc. :lol:
Ostatnio zmieniony przez Cerber 24-03-2011, 07:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jarek 
IPSC Poland

Dołączył: 10 Lut 2008
Skąd: Rybnik
Wysłany: 22-03-2011, 23:35   

Zmień ołów na twardszy ,ten z ciężarków może być za miękki i kulki bokiem latają.
Nie smaruj tylko lakieruj nie będziesz miał syfu w lufie .
 
 
 
robo_chlop 

Dołączył: 22 Lut 2011
Skąd: GLIWICE
Wysłany: 23-03-2011, 09:48   

Witam.
Myślę o dodaniu cynku to ołowiu nie jestem pewien ile dodać.
A lakierowanie to już przerabiałem i nie mam na razie lakieru który by się trzymał ołowiu i nie schodził po zadrapaniu paznokciem.Może ktoś wie ile można dodać cynku żeby było bezpiecznie?
 
 
Kondor 
IPSC Poland

Dołączył: 15 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-03-2011, 13:05   

Witaj!
Temat bardzo szeroki najlepiej zadzwoń.
Lufa poligonalna(a taką ma Glock) nie bedzie strzelała ołowiem.
Strzela gdy obniżysz prędkość (naważke) ale amo nie ma faktoru.
Ołów utwardza sie antymonem nie cynkiem ale musisz mieć piec dający 700 stopni C.
W moim Glocku 35 podwyższając twaddość ołowiu nie uzyskałem zadawalających rezultatów.
Tylko lakier proszkowy daje własciwą jakość powłoki.
Janusz 691380307
_________________
Janusz
 
 
Jarek 
IPSC Poland

Dołączył: 10 Lut 2008
Skąd: Rybnik
Wysłany: 23-03-2011, 21:28   

Cytat:
Ołów utwardza sie antymonem nie cynkiem ale musisz mieć piec dający 700 stopni C.

Ile dałeś tego antymonu ?Według zaleceń twardość stopu powinna mieć około 20 Brinelli i z takiego ołowiu odlane kulki na poligonalnej dobrze łatają.

Cytat:
Tylko lakier proszkowy daje własciwą jakość powłoki.

Tak tylko malowanie proszkowe w warunkach domowych raczej nie do zrobienia (za drogo) A lakierować pociski samemu się da tylko trzeba dobrać odpowiednia farbę a nie malować byle jakim sprajem co wpadnie w rękę
 
 
 
Kondor 
IPSC Poland

Dołączył: 15 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-03-2011, 04:39   

Witam!
Twardość ołowiu z ciężarkow które używałem wynosiła 18.5 do 20 HB.
Amo z nich działała poprawnie przy prędkościach nie zapewniających faktora.
Amo z ołowiu o twardości 24 HB (huta KOVO w Czechach) działała bez zarzutu (faktor powyżej 170-40 S&W)
Tylko porcja ołowiu na czubek kosztowała ok 30 groszy(z ciężarków kilka groszy, temat badałem w 2007 roku)
Rozmawiałem z Kolegą z Sląska który sam wykonał piec mogący topić antymon ,jest zadowolony z otrzymywanej amunicji.

Lakierowanie piecowe zlecałem lakierni,przygotowałem palety mieszczące po 500 czubków .
Za lakierowanie 1500 (3 palety) płaciłem ok 70 zł(2008)

Potem Kupiłem CZ 75 z lufą o gwincie klasycznym która bez najmniejszego wysiłku strzela czubkami z ołowiu z ciężarków (faktor powyżej 130)

Miłych strzelań
_________________
Janusz
 
 
robo_chlop 

Dołączył: 22 Lut 2011
Skąd: GLIWICE
Wysłany: 24-03-2011, 18:27   

Dzieki Panowie za podpowiedzi, ale męczy mnie coś takiego, kulki z ciężarków mają teoretycznie przyzwoita twardość, odlałem ostatnio pare z wystrzelonych pocisków aresa i okazały się znacznie twardsze.Myślę o wykonaniu stopu ok. 70% ciężarków i 30% ciężarków z cynku, będzie napewno twardszy zastanawiam się czy nie za bardzo twardy choć może dało by rade z samego cynku i nie było by żle?
 
 
robo_chlop 

Dołączył: 22 Lut 2011
Skąd: GLIWICE
Wysłany: 06-04-2011, 22:05   

Panowie kurcze nikt nic nie podpowie ?
Może ktoś ma jakieś doświadczenia.
 
 
Bartosz N 

Dołączył: 29 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 09-06-2011, 07:40   

Kondor napisał/a:
Witaj!
Temat bardzo szeroki najlepiej zadzwoń.
Lufa poligonalna(a taką ma Glock)


Glock ma lufę pół poligonalną. To taka hybryda niby widać gwint ale jest on półokrągły.

Nie słyszałem by ktoś stosował stop Zn Bp.

nad tym cynkiem radził bym się zastanowić. stop z jego domieszką może spowodować nadmierne zużycie lufy.

pozdrawiam
_________________
Wszyscy razem!!!!!!
 
 
 
robo_chlop 

Dołączył: 22 Lut 2011
Skąd: GLIWICE
Wysłany: 19-08-2011, 20:09   

Witam.
Problemu juz nie ma, alox czyni cuda, tak na grubo pokrywane kulki z klocka super lataja i brak śladów zaołowienia nawet po 300strzłach.
Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14