Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Liga Sportera - dlaczego triplety?
Autor Wiadomość
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 10-05-2011, 18:18   

Regulamin strzelań dynamicznych LS 2011.05.05:

3.4 Zawodnik którego broń lub wyposażenie nie spełnia założeń rozdziału 3. klasyfikowany jest w
tzw. klasie "Open", broń i wyposażenie musi jednak być zgodne z zapisem punktów 3.1.2,
3.1.3, 3.1.8, 3.2.6, 3.2.8 .

Punkty te brzmią:

3.1.2 do magazynków lub urządzeń ładujących (łódki, ładowniki, etc.) należy ładować dokładnie
10 naboi (nie wolno ładować mniej niż 10 naboi). Jeżeli magazynki lub urządzenia ładujące
mają pojemność mniejszą niż 10 naboi, należy je ładować do pełnej pojemności,

3.1.3 nie można używać kabur tzw. wieszaków (speed holster), kabura musi obejmować lufę i
zamek pistoletu nie niżej niż 15mm od krawędzi okna wyrzutowego oraz lufę i bęben
rewolweru nie niżej niż do połowy bębna nabojowego, język spustowy musi być zakryty
całkowicie również przy napiętym kurku,

3.1.8 zabrania się używania ładownic w formie magnesów oraz ładownic wyczynowych,

3.2.6 do magazynków lub urządzeń ładujących (łódki, ładowniki, etc.) należy ładować dokładnie
10 naboi (nie wolno ładować mniej niż 10 naboi). Jeżeli magazynki lub urządzenia ładujące
mają pojemność mniejszą niż 10 naboi, należy je ładować do pełnej pojemności,

3.2.8 zabrania się używania ładownic w formie magnesów , ładownic wyczynowych oraz ładownic
przymocowanych do broni (ładownice przymocowane do broni można wykorzystać tylko do
przenoszenia magazynka ładowanego do broni przed sygnałem startowym,

To ma być "OPEN"? Nie jest.
_________________

 
 
 
Kabar 

Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 22-09-2011, 23:18   

Po sierpniowych Mistrzostwach Polski Ligi Sportera, mam propozycję popartą symulacją wyników w klasie "Sporter" oraz "Open" żeby broń wyposażoną we wszelkie przyrządy celownicze optyczne i optoelektroniczne umieścić w klasie "Open".
W klasie "Sporter" zostawić tylko celowniki mechaniczne.
Symulacje jednoznacznie wskazują brak przewagi broni wyposażonej w celownik z powiększeniem nad kolimatorem. Za to broń wyposażona w kolimator lub lunetę daje kolosalną przewagę nad bronią wyposażoną w przyrządy mechaniczne.
Zwiększyłbym też max ilość strzałów na torze do 22-24 ;D, oraz dodał w ograniczonej ilości tarcze "nie strzelać" (np. 1/tor x ilość torów).
Na rok 2012 ma być dopracowny regulamin LS (likwidacja odnośników do innych rodzajów strzelań itp.),więc można podyskutować co zmienić (żeby się działo...).
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 23-09-2011, 09:07   

Moim zdaniem strzelanie z optyki z powiększeniem na dystansach do 50 m to tylko kwestia lansu i pokazania jakim się dysponuje sprzętem.
Jestem za wprowadzeniem modyfikacji polegającej na wrzuceniu wszystkich z optyką do OPEN.

Jeżeli chodzi o magazynki i ich ładowanie to zostawiłbym warunek 10 sztuk ammo, ale umożliwiłbym wymianę taktyczną (z odzyskaniem), która jest częściej stosowana w realnych okolicznosciach przyrody, niż wymiana awaryjna.
Nie limitowałbym też ilości magazynków których może użyć strzelec.

Ilość wymaganych przestrzelin w tarczach powinna być ujednolicona tzn. wszystkie tarcze wymagają dwóch (lub trzech - jeżeli mamy taką fantazję) przestrzelin. Nie powinno być tak, że na jednym torze tylko dwie dziurki w tarczy , a na innym trzy.

Wprowadziłbym większą dowolność ostrzeliwania toru tzn. w opisie toru zamiast np "Ostrzelać tarcze T1-T3 z karabinu, następnie przemieścić się do... i ostrzelać płytki P1-P5 z pistoletu" napisałbym "Tarcze T1-T3 mogą być ostrzelane tylko z karabinu, płytki P1-P5 mogą być ostrzelane tylko z pistoletu..."

Ufff to na razie tyle, idę wziąć moje leki na nadmierną upierdliwość.
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 24-09-2011, 13:41   

Proponuję w klasie Open znieść ograniczenia.
Za wyjątkiem zakazu używania wieszaków bo bywa, że coś się nie zatrzaśnie i pistolet ma szanse z niego wypaść.

Może spowoduje to zainteresowanie LS strzelających tylko IPSC...

Np. z tymi magnesami co je używam jako uchwyty na magazynki kałachowe. To nie jest tak, że da się je "odrywać" skracając czas wymiany. Muszą być na tyle silne żeby je pełne utrzymać. Trzeba je "ściągnąć" czyli wykonać ruch podobny jak ze standardowymi ładownicami i to z użyciem dużo większej siły.

Mam też nadzieję Zdzichu, że LS nie będą organizowane tylko w Poznaniu.
Dla mnie niestety za daleko :(
_________________

 
 
 
Kabar 

Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 24-09-2011, 16:36   

Tych co strzelają tylko ipsc, interesuje tylko ipsc... więc i tak ich nie zainteresuje LS. :-P
Ja też mam nadzieję, że LS będzie organizowane w całej Polsce, bo LS fajna jest - organizatorzy zawodów do pracy "Cerber" już jedzie i ja też. :one:
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 25-09-2011, 07:10   

Jedno słówko więcej bo o to mi chodziło:
...dotychczas strzelających tylko IPSC

Ludzie się zbroją w karabiny i strzelają tu i tam. O swoich zawodach wiesz najlepiej a wiem, że krakowski Arsenał raz w miesiącu na swoich powszechnych ma konkurencję "Karabin Taktyczny". Coś w rodzaju śląskiego KPcz-24. Przyjdzie czas, że ruszą się w poszukiwaniu ciekawych zawodów czyli np. Ligii Sportera ;)

Strzelnica w Skarżysku jest budowana. Oprócz długich osi planowane są też tory pod dynamikę. Z Prezesem rozmawiałem i podpowiedziałem co nieco. Może to być najciekawszy obiekt w Polsce... ale za jakiś czas.
_________________

 
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 24-11-2011, 09:23   

Kiedy będzie udostępniony nowy regulamin Ligii Sportera?
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13