Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Saiga 223
Autor Wiadomość
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 08-12-2011, 07:02   Saiga 223

http://www.izhmash.ru/eng/product/saiga.shtml
Ma ktoś ten karabin w kalibrze .223 Rem?

Proszę o opinie, rozważam zakup :)
_________________

 
 
 
Marek Radomski 
IPSC Poland

Dołączył: 14 Sty 2009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-12-2011, 11:15   

Witam

Mam saigę 223 od roku, z plastikową kolbą bez chwytu pistoletowego. Ciąży na lufę. Wystrzelane ok.700 nabojów, głównie na 3gunLS. Zero zacięć z winy broni, jedno zacięcie z powodu awarii magazynka, który własnoręcznie przerobiłem z magazynka 30nb od beryla. Standard wykonania i obsługi - jak w kałachu, ale nie zdarzyło mi się żadne skaleczenie palców (niektórzy twierdzą, że przy obsłudze kałacha skaleczenia to norma).
Celność - wg świadectwa producenta max. rozrzut to 9 cm na 100m. Ja, strzelając z otwartych przyrządów, na treningach lokowałem regularnie 10 strzałów w okręgu 15 cm (pole 8 na tarczy TS4), a na zawodach w Suchodole na 100m, 10 strzałów do tarczy TS4, miałem wyniki 80, 88 i 90 pkt (amunicja pełnopłaszczowa fiocchi i remington). Ale moje wyniki mogą nie być miarodajne, bo z racji mojego wieku mam problemy z akomodacją oka i celowanie z otwartych przyrządów to dla mnie duży problem. Na codzień używam kolimatora zamocowanego na bocznym montażu (saiga ma szynę do bocznego montażu zamocowaną fabrycznie do komory zamkowej). W komplecie z karabinkiem dostałem tylko jeden magazynek 10nb, z włożonym drucianym ogranicznikiem ładowności do 6nb (łatwo go usunąć). Jest on za mały, niewygodny do szybkiej wymiany przy strzelaniu dynamicznym, więc dopasowałem sobie 3 plastikowe magi 30nb od beryla - da się to zrobić przy użyciu pilnika w dwie godziny.
Wcześniej strzelałem z użyczanego M4 - w porównaniu do tego sprzętu ergonomia saigi jest kiepska. Rozkładanie do czyszczenia - łatwe.
Generalnie - uważam że jest to niezawodny karabin o przeciętnych możliwościach, a jego największą zaletą jest cena (kupiłem nówkę za mniej więcej połowę ceny beryla).
_________________
Marek R.
 
 
noel 

Dołączył: 27 Sty 2008
Skąd: Zachód
Wysłany: 08-12-2011, 13:51   

Marek Radomski napisał/a:
... a jego największą zaletą jest cena (kupiłem nówkę za mniej więcej połowę ceny beryla).


Jeszcze nie dawno w pewnym sklepie te Saigi miały promocyjną cenę 1300 zł, a to jeszcze lepsza relacja do beryla bo 1:3.
Miałem sposobność obejrzeć taką Saigę i wystrzelić raptem 10 naboi. Wykonana - jak to rosyjska broń - solidnie, prosto, ale dość przyzwoicie. Są pewne uproszczenia w stosunku do AK, np. brak pierścieni uszczelniających na tłoku.
W skrócie: za te pieniądze sądzę, że warto zakupić.
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 16-12-2011, 09:02   

Dziękuję Wam za opinie.
Postanowiłem kupić Sajgę w wersji MK z lufą 415mm.
No i teraz kłopot jest, gdzie taką znaleźć, zamówić?
Zapytania wysłałem do Skawińskiego, Magnum i Jagera.
Ktoś jeszcze sprzedaje Sajgi nie przesadzając z ceną?

Interesujące jest, że istnieją adaptery do Sajgi umożliwiające korzystanie z magazynków do AR-15...
_________________

 
 
 
Marek Radomski 
IPSC Poland

Dołączył: 14 Sty 2009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-12-2011, 14:48   

A gdzie można namierzyć takie adaptery?
_________________
Marek R.
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 16-12-2011, 22:26   

Tutaj sprzedają:
http://magnoliastatearmor...ar2ks223-saiga/
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13