Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co uzasadnia wydanie pozwolenia na broń?
Autor Wiadomość
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 29-01-2009, 09:45   

katigroszek napisał/a:
... Więc pracownicy WPA powinni raczej bać się emerytowanych policjantów co się użerają o świadczenia z ubezpieczeń społacznych, dla których Komendant jest organem rentowym - za tych nikt ręczyć nie może :mrgreen: (wiedzą to ci co czytali forum policyjne :mrgreen: )

Nie muszą się wcale bać, bo żaden Komendant nie zajmuje się "świadczeniami z ubezpieczeń społecznych". Te sprawy, dotyczące policjantów, należą do Zakładu Emerytalno - Rentowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. To tak na marginesie.
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 29-01-2009, 10:39   

Prezes napisał/a:
[...] To tak na marginesie.
Wydaje mi się, że to wynika z art. 3 ust. 1 pkt 4 w zw. z art. 4 pkt 2a) ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (t.j. Dz. U. 2007/11/74 z późn. zm.). Nie chodzi przy tym o emerytury i renty ale o wypadki przy pracy i choroby zawodowe (Dz.U. 1972/53/345 z późn. zm.). Co więcej - miałem takie sprawy. Tak na drugim marginesie.
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 29-01-2009, 11:42   

To też nie jest działka WPA, bo tam to tyko pozwolenia na broń, ochroniarze, agencje ochrony, sklepy z bronią, inne podmioty z bronią i cudzoziemcy. To tak na trzecim marginesie.
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 29-01-2009, 12:11   

Prezes napisał/a:
To też nie jest działka WPA, [...]
A, to bardzo być może! Ale nie to:
Prezes napisał/a:
[...] bo żaden Komendant [...]
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 29-01-2009, 12:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Marek/Łomianki 


Dołączył: 11 Lut 2009
Wysłany: 12-02-2009, 17:47   

Może głupio, ale spytam...
Jak ma sie pozwolenie na broń do ochrony osobistej (i pare sztuk takiej)+ do celów łowieckich (i paaaaare sztuk takiej) to pozwolenie na broń sportową jest uzyskac łatwiej, czy tez nie ma to znaczenia?
_________________
Pozdrawiam,

Marek
 
 
DonMariano 


Dołączył: 25 Sty 2008
Skąd: EU
Wysłany: 12-02-2009, 17:55   

Może odrobinę łatwiej ... ale nie za bardzo. Jednemu koledze w podobnej sytuacji dopiero NSA pomagać musiało (gdzieś to jest opisane na forum).
A skoro masz aż tyyyyyyyyyyyle to może po prostu uprawiaj sport z tego co masz ? ;-)
To nie jest zabronione !
 
 
Tomek 

Dołączył: 26 Sty 2009
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12-02-2009, 19:25   

Wyobraź sobie, że co poniektóre organy uprawnione do itd. uważają, że jednak jest zabronione - cel posiadania broni :-P .
Ale kilka sztuk do ochrony osobistej to dopiero jest wyczyn :-o !!!
 
 
Marek/Łomianki 


Dołączył: 11 Lut 2009
Wysłany: 12-02-2009, 19:54   

Tak, ale jak wiecie nie moge mieć wiekszych kalibrów :(
_________________
Pozdrawiam,

Marek
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 12-02-2009, 20:30   

Tomek K napisał/a:
[...] kilka sztuk do ochrony osobistej to dopiero jest wyczyn :-o !!!
Myślę, że w tym zakresie dobre uzasadnienie wniosku może zdziałać cuda. W końcu trudno, żeby jeden kolega co tu się przy innej okazji przyznał, że miał do ochrony osobistej Desert Eagle'a .357 Mag nosił go do każdego stroju. Różne pory roku i różne ubrania wymuszają stosowanie różnych kabur i różnej broni :one: Dobre uzasadnienie wniosku = dobra decyzja.

P.S.
No a wiadomo, że kobiety to jeszcze muszą dobrać pod kolor dodatków :mrgreen: Zdaje się, że Tanfoglio robi kolorowe szkielety :one: Więc dla eleganckiej pani każda para obuwia+ torebka wymaga innej broni :!: Proste :!:
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 12-02-2009, 20:40   

Marek/Łomianki napisał/a:
Tak, ale jak wiecie nie moge mieć wiekszych kalibrów :(
Aaaa tu Cię boli! :mrgreen: To co ja mam powiedzieć - na razie w ogóle nie mogę mieć "męskich" kalibrów :-/
 
 
Tomek 

Dołączył: 26 Sty 2009
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12-02-2009, 20:55   

katigroszek:
Iiiiiii tu Cię mam: skoro twierdzisz, że nie możesz mieć męskich kalibrów, to wnoszę, że chyba wiesz ile w dzisiejszych czasach jest warte nawet najlepsze uzasadnienie wniosku.
A o ostatniej dobrej decyzji to słyszałem tak dawno, że to już nieprawda.
Nie byłeś ostatnio za długo w jakimś cywilizowanym kraju? ;-)
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 12-02-2009, 21:03   

Tomek K napisał/a:
katigroszek:
Iiiiiii tu Cię mam: [...] Nie byłeś ostatnio za długo w jakimś cywilizowanym kraju? ;-)
Ja w listopadzie wystąpiłem o trzy boczniaki i je dostałem. Koledzy występują teraz o rozszerzenia 3=>8 i zdaje się 5=>9. Zobaczymy czy dadzą (ja jednak stawiam na kolegów :-P ). Ja zrobię to samo w maju-czerwcu (3 x bz => 6 x sportowa bez wskazania jaka).

U nas jest biedne województwo, ale cywilizowane! :one:
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 12-02-2009, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomek 

Dołączył: 26 Sty 2009
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12-02-2009, 21:13   

[/quote]U nas jest biedne województwo, ale cywilizowane! :one: [/quote]
Coś mi dziwnie wyszedł cytat ale kto powiedział, że życia ma być letkie.

W każdym razie dziękuj bogu albo komu uznasz za stosowne, za to, że wasz były KW awansował do "bogatszego" województwa. Oni to tam teraz mają...
Ostatnio zmieniony przez Tomek 12-02-2009, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 12-02-2009, 21:20   

Tomek K napisał/a:
Wyobraź sobie, że co poniektóre organy uprawnione do itd. uważają, że jednak jest zabronione - cel posiadania broni :-P ....

Skoro tak uważają, to warto im kupić ustawę o broni i amunicji wraz z przepisami wykonawczymi, by ich pracownicy znaleźli taki zakaz. Będzie zajęcie dla niektórych aż do emerytury. ;-)

Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypakdu używania broni w celach sportowych, szkoleniowych lub rekreacyjnych na strzelnicy działającej na podstawie zezwolenia właściwego organu. Kto ma pozowlenie na broń w celach rekreacyjnych ???? Nikt!!! A więc z jakiej broni można strzelać w celach rekreacyjnych na strzelnicy ????

Każdej broni można użyć w celach szkoleniowych, sportowych lub rekreacyjnych na legalnie działającej strzelnicy. Tak samo każdej broni, niezależnie od celu jej posiadania, można użyć w obronie koniecznej. A jedyny zakaz jaki istnieje w prawie, to zakaz wchodzenia w posiadanie zwierzyny przy pomocy innej broni i amunicji niż myśliwska i nazywa się to popularnie kłusownictwem.
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 12-02-2009, 22:44   

Prezes napisał/a:
[...] Skoro tak uważają, to warto im kupić ustawę o broni i amunicji wraz z przepisami wykonawczymi,[...]
Ależ po co - nikt tego nie czyta! Trzeba raczej opracować jej streszczenie językiem potocznym, czyli tzw. "bryk" :one:

Ja miałem ostatnio ciekawą sytuację - nie wiem czy nie lepiej by było to dać w innym wątku, ale to najwyżej ładnie poporoszę o przeniesienie.

Otóż wyczytałem i wypytałem wszystko, wszędzie i wszystkich (dziękuję, Prezesie!) na temat kupowania broni w innym kraju UE. Jak już wszystko wiedziałem to nabyłem od Niemca drogą kupna (czyli emptio-venditio ;-) ) karabinek Anschutza - i pomyślałem sobie, że fajnie jest.

Potrzebna mi była uprzednia zgoda przewozowa. Zadzwoniłem więc informacyjnie do WPA zapytać ile to zajmie (ja wyskakuję do komendy w godzinach pracy). Oni na to, że 30-60 minut. To następnego dnia wydrukowałem sobie UZP z rozporządzenia, wypełniłem danymi Niemca, własnymi i karabinu i poszedłem.
Tam najpierw miły pan mi kazał złożyć wniosek - i dał mi wniosek o zgodę wywozową.
Ja mu mówię, że to nie to - i pokazuję mój druk.
To on mówi, że przerobi - i przerobił ten sam formularz na wniosek o UZP (ale tylko z nazwy)
Nie było gdzie wpisać danych Niemca, to napisałem, że je podaję na odwrocie i tam wpisałem i podpisałem.
On na to, że nie wpisałem danych paszportu (bo to przerobiony wniosek o zgodę wywozową był).
Ja na to, że paszportu przy sobie nie mam, ale nikt przy tej transakcji nie będzie przekraczał granicy państwowej, a gdyby nawet to byłaby to granica wewnątrzunijna i paszport jest niepotrzebny.
On na to, że "no nie wiem, nie wiem..."
Ja na to, że na druku który mam jest tylko miejsce na nazwisko, adres i telefon oraz fax stron umowy.
On na to, żeby przyjść w czwartek, to będzie gotowe (był wtorek), ale żeby paszport ze sobą mieć.
Dzisiaj przychodzę, a pan mówi bez mrugnięcia okiem, że nie mógł znaleźć tego formularza i żebym ja u nich znalazł w Lex'ie (u nas w przedszkolu to się mówiło w takiej sytuacji, że ktoś jest bez obciachu).
Znalazłem (w ostatniej chwili uratowałem pana przed wydrukowaniem zgody przewozowej - bez uprzedniej - bo to podobna nazwa i podobny formularz i mu się obie rzeczy na raz wyszukały).
To on druknął, popatrzył i mówi, że ja muszę to wypełnić ( :mrgreen: )
To ja wziąłem ten druk poprzedni (z wtorku) wyjąłem, wyprostowałem na kolanie i przepisałem na nowy (stary się nie nadawał, bo coś tam sobie na nim zapisałem we wtorek).
On wziął papier, poszedł do naczelnika i po dwóch minutach wrócił z pieczątką i podpisem. Pokwitowanie i do domu. O paszporcie nikt nie wspominał (ale asekurancko miałem ze sobą :-P ).

Cała rzecz mogła trwać 5 minut. 5 minut we wtorek :one: Ale wtedy pan musiałby od razu przyznać, że nie umie tego zrobić, a tak to się pięknie rozłożyło na dwie raty i 3 dni :one:
Cieszą się z tego koledzy co patrzą jak mi idzie i jak będzie OK to sami też będą robić zakupy za granicą :one:

I jak tu facetom co nie umieją znaleźć i druknąć załącznika do jednostronicowego rozporządzenia, którego też im się nie chce przeczytać kazać czytać całą ustawę? Ja ich rozumiem, bo sam też nie lubię czytać przepisów, ale te które ja mam stosować to znam na tip top.

A co do zakupów za granicą - są one tańsze o 17 zł (nie trzeba promesy) i droższe o 25 zł (koszt przelewu), 30 Euro (dokument na eksport z Niemiec) i 25 Euro (przesyłka kurierem). Uwzględniwszy tamtejsze ceny broni - wychodzi taniej, a wybór bardzo duży. Tylko oczywiście stan techniczny można obejrzeć wyłącznie na zdjęciach-a to mało.
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 12-02-2009, 22:53, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14