Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Broń Szczególnie Niebezpieczna WORKS 11, BRS-99
Autor Wiadomość
Bartosz N 

Dołączył: 29 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 23-04-2009, 21:16   Broń Szczególnie Niebezpieczna WORKS 11, BRS-99

Broń Szczególnie Niebezpieczna –WORKS 11, BRS-99

Dziś podczas wizyty w WPA, jeden z funkcjonariuszy przedstawił mi do wglądu zarządzenie Komendy Głównej Policji z dnia 04.04.2009r. O uznaniu wyżej wymienionej broni jako broni szczególnie niebezpiecznej.
Zarządzenie było oparte na podstawie badań w laboratorium kryminalistycznym.
Poparta argumentami wynikającymi z zasady działania broni.
Każda broń zbudowana na wzór WORKSA 11 wraz ze wszelkimi jego odmianami, oraz BRS-99 jest uznana za broń szczególnie niebezpieczną.

BRS-99 (glauberyt na ogień pojedynczy, nie mieszczący się w świetle ustawy jako w broń sportowa.)

Niedługo pozostanie nam tylko strzelanie z procy papierowymi kulkami, bo kamienie będą Bronią Szczególnie Niebezpieczną
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
_________________
Wszyscy razem!!!!!!
Ostatnio zmieniony przez Bartosz N 23-04-2009, 21:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rafał 


Dołączył: 27 Sty 2008
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-04-2009, 07:31   

To smutna wiadomość. Czy wiadomo już co na to firma WORKS? Pewnie niedługo zaczną sprzedawać WORKS'a 12 i znów na jakiś czas będzie spokój ;-)
 
 
 
MarcinG 

Dołączył: 28 Sty 2008
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24-04-2009, 09:46   

Hmm.. 1 kwietnia już czas jakiś temu minął.. Panie Bartoszu Ty tak "napoważnie" ? Kwity w WPA Ty obejrzał dokładnie? Szczególnie niebezpieczny bo co? Bo strzela???? Wielce uczone towarzystwo z CLK uznało za "szczególnie niebezpieczną" zasadę działania Worksa11 oraz "broni zbudowanej na zasadzie" ???? :lol: . To mam taką , za Kononowiczem, zamiartację : niech uznają za szczególnie niebezpieczną broń zbudowaną "na wzór" Colta 1911 oraz Browninga HP i pochodnych. Wtedy będzie.... wtedy nic już nie będzie :lol: :lol:
Aha... i jeszcze niech CLK zlikwiduje papierosy, alkohol i narkotyki. :one: .
Ostatnio zmieniony przez MarcinG 24-04-2009, 09:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 24-04-2009, 10:03   

Bartek ale o co chodzi?
Chciałeś zarejestrować Worksa a oni Ci pokazali papier z KGP?

Co wynika z tego stanowiska KGP?
Rozumiem, że o nabyciu i rejestracji nowej broni w tej chwili nie ma mowy.
Ale co z tego typu bronią już zarejestrowaną do celów sportowych?
_________________

 
 
 
Protech 

Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Poznań
Wysłany: 24-04-2009, 11:03   Re: Broń Szczególnie Niebezpieczna WORKS 11, BRS-99

Bartosz N napisał/a:

Każda broń zbudowana na wzór WORKSA 11 wraz ze wszelkimi jego odmianami...


Cholera znów jakieś braki, chyba... w wykształceniu, dają mi o sobie znać. Znaczy się Radom Sport bronią szczególnie niebezpieczną :shock: :evil: w końcu to jakaś tam odmiana i na wzór... :shock:
A skoro Szczególnie niebezpieczna to sprzedać się łatwo nie da, znaczy się KGP będzie prowadzić skup... :shock: :?: :idea:
 
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 24-04-2009, 11:05   

Cerber napisał/a:
... Ale co z z tego typu bronią już zarejestrowaną do celów sportowych?


W kwestii broni już zarestrowanej nic się niezmienia. Z drobnym wyjątkiem - nie można już jej sprzedać innej osobie, gdyż ta nie dokona rejestracji.

A tak w ogóle to jest bardzo ciekawy problem prawny. :-P
 
 
MarcinG 

Dołączył: 28 Sty 2008
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24-04-2009, 12:47   

Prezes napisał/a:


W kwestii broni już zarestrowanej nic się niezmienia. Z drobnym wyjątkiem - nie można już jej sprzedać innej osobie, gdyż ta nie dokona rejestracji


Aaa.. to OK :-) . W końcu kałacha kocha się aż po grób ;-) .
 
 
Pimos 


Dołączył: 23 Sty 2008
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 24-04-2009, 12:56   

Czy ten przepis jest wiążący ? mam na myśli czy jest ważny na terenie danego województwa czy w całej Polsce ? Skoro tak, to winien być opublikowany i przekazany sprzedawcom. Bo co zrobić jeśli ktoś sprzeda a drugi kupi worksa a ten nie zostanie zarejestrowany bo dostanie kwit przed nos. I co potem z takimi ? odsprzedać tylko firmom z działalnością gospodarczą ? bo jaki inny strzelec go kupi....
Szczerze mówiąc w myślach przymierzałem się do worksa, i teraz jak mi furtkę zamykają przed nosem to na co mam czekać, na kolejne typy broni uznane za szczególnie niebezpieczną ? I co w tym CLK wymyślili, że można sobie przerobić broń na maszynową ? każdą można nawet glocka ale to chyba jakiś bezmyślny przypadek jest albo znowu działają post-factum, znaleźli gdzieś worksa z ciągłym ogniem i nowe wytyczne z centrali doszły.....

Źle się dzieje w państwie duńskim, znowu trzeba będzie napisać list do jakiejś partii...

pzdr
 
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 24-04-2009, 13:10   

Może niech "oni" z Naszego Kraju, po prostu sobie wyjadą gdzieś...
 
 
MarcinG 

Dołączył: 28 Sty 2008
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24-04-2009, 14:41   

Nie wyjadą. Jak uczy historia, musiałby ich jakiś facet wziąść na długi spacer po pustyni. Taki czterdziestoletni...
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 24-04-2009, 15:16   

Drobne uzupełnienie do wypowiedzi Bartka. W kwietniu tego roku Biuro Prawne KGP, wysłało do Wydziałów Postępowań Administracyjnych KWP pismo wskazujące, iż nie można rejestrować WORKSa-11, gdyż jest to broń szczególnie niebezpieczna, o której mowa w paragrafie 1 pkt. 1 rozporządzenia MSWiA z 20 marca 2000r. w sprawie rodzajów szczególnie niebezpiecznych broni i amunicji .... (Dz.U. nr 19, poz. 240 z późn. zm.). Zajmując takie stanowisko w kwestii interpretacji wskazanego przepisu Biuro oparło się na opinii – ekspertyzie Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP.

Wspomniany paragraf stanowi, że bronią szczególnie niebezpieczną jest automatyczna broń palna, to jest broń palna przeładowująca się samoczynnie po każdym oddanym strzale, przystosowana przez wytwórcę do odstrzelenia za jednym uruchomieniem spustu więcej niż jednego naboju, niezależnie od dokonanych następnie zmian konstrukcyjnych lub przeróbek.

PS. Treść obu opisanych dokumentów znana mi jest jedynie z relacji ustnych więc w szczegóły nie wchodzę.
 
 
Protech 

Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Poznań
Wysłany: 24-04-2009, 15:19   

No to mamy "prawie" Kanadę :->

Tak mi się po głowie kołacze pewna nie do końca sprecyzowana myśl - kto ma interes w takim zapisie :?: czyżby jakieś lobby AR-o podobnych :?: :idea: :evil:
Ostatnio zmieniony przez Protech 24-04-2009, 15:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bartosz N 

Dołączył: 29 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 24-04-2009, 16:07   

Chciałem zakupić CZ 858 dla mojego Taty.
Poszedłem wczoraj do WPA z prośbą o wydanie zaświadczenia.
Podczas luźnej rozmowy funkcjonariusz wyjął wyżej wymienione pismo i stwierdził że on nie jest wstanie mi powiedzieć czy ten model broni mieści się w rozporządzeniu KGP.
Byłem zaskoczony bo nie tak dawno rejestrowałem taki sam karabin i nie było żadnego problemu.
Powiedział też jeżeli kupie to on mi nie zarejestruje, a tym samym broń wyląduje w policyjnym depozycie do czasu kiedy dostanie wyraźną odpowiedz z KGP. Jeśli będzie zgoda to będę mógł zarejestrować broń. Jeśli nie, to będę ją mógł sprzedać tylko podmiotowi posiadającemu stosowne zezwolenie.


Uważam że jest to rozbój w biały dzień. Wydaje mi się że pewne lobby zażądało haraczu od właściciela WORKS (11). Nie zapłacił. To mu zamknęli rynek zbytu.
(Kampania wyborcza się zbliża wielkimi krokami. A to drogi interes. Skądś trzeba kasę wziąć.)
_________________
Wszyscy razem!!!!!!
Ostatnio zmieniony przez Bartosz N 24-04-2009, 16:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bartosz N 

Dołączył: 29 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 24-04-2009, 16:24   

MarcinG napisał/a:
Nie wyjadą. Jak uczy historia, musiałby ich jakiś facet wziąść na długi spacer po pustyni. Taki czterdziestoletni...


Albo skrzyknąć legionistów i wsadzić do do paki tych którym się w głowach poprzewracało.
_________________
Wszyscy razem!!!!!!
 
 
 
Tomek 

Dołączył: 26 Sty 2009
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24-04-2009, 17:30   

Prezes napisał/a:
Wspomniany paragraf stanowi, że bronią szczególnie niebezpieczną jest automatyczna broń palna, to jest broń palna przeładowująca się samoczynnie po każdym oddanym strzale, przystosowana przez wytwórcę do odstrzelenia za jednym uruchomieniem spustu więcej niż jednego naboju, niezależnie od dokonanych następnie zmian konstrukcyjnych lub przeróbek.

Z tego zapisu wynika, że Radom Sport nie może podlegać restrykcjom, bo wytwórca nie przystosował go do ... (itd. - jak mam przepisać czy skopiować ten bełkot z rozporządzenia to sztywnieją mi palce), mało tego - wręcz "zaprojektował" go tak, by nie można było za jednym... (patrz powyżej). W końcu nie jest to przeróbka karabinu automatycznego ale karabin celowo "zaprojektowany" do celów sportowych jako wyłącznie samopowtarzalny.
Pytanie na jakiej zasadzie powstają worksy, bo jeżeli M. ma koncesję na wytwarzanie broni to tym samym jest wytwórcą i jako taki może przystosować lub nie przystosować wytwarzaną (a nie przerabianą) przez siebie broń do tego, do czego mu się spodoba.

Chyba czas najwyższy żeby ich wybrykami zaczęła się na serio interesować prokuratura.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 15