Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurs dla kandydatów na III kl. z uprawnieniami dynamicznymi
Autor Wiadomość
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 24-03-2010, 12:10   Kurs dla kandydatów na III kl. z uprawnieniami dynamicznymi

Witam

Chciałbym tą drogą poinformować wszystkich strzelców dynamicznych o możliwości
odbycia przeszkolenia sędziowskiego i przybliżyć zasady tym kierujące.

Do czasu aktywowania na stałe nowej strony PZSS będę informował was o takich możliwościach na forum.
(W terminie późniejszym ma być podzakładka w zakładce KS z informacjami o terminach odbywających się kursów sędziowskich.)
Najbliższy, zatwierdzony kurs sędziowski odbędzie się przy okazji trwającego już kursu instruktorskiego w Zabrzu, prawdopodobnie 8-9 maja br.
Termin ten proszę traktować orientacyjnie. Dokładne namiary podam w terminie późniejszym ( niezwłocznie po ich potwierdzeniu ).
Kurs nie obejmuje sędziowania dynamicznego ( stan na dzisiaj ), niemniej wszyscy, którzy
ten ( podobny również ) kurs skończą, uzyskają uprawnienia dynamiczne gdy mogą
spełnić następujące warunki:
- uprawiali strzelectwo dynamiczne (startowali w ogólnopolskich zawodach level II i III IPSC lub podobnych) w dwóch ostatnich latach lub,
- zarząd macierzystego klubu lub dowolny sędzia PZSS -u klasy I CRO (po ostatnim seminarium) lub klasy I RM ( biała licencja z 2007 roku) poświadczy im praktyczną znajomość przepisów strzelań dynamicznych,
- prześlą do mnie informację o zaliczonym kursie ( zdanym egzaminie ) niezwłocznie po zaistnieniu tego faktu (chodzi o czas na zmianę)

Oczywiście gdy kurs będzie miał w programie "uprawnienia dynamiczne" - powyższe jest
nieaktualne.

Licencja sędziego III klasy z uprawnieniami dynamicznymi jest pierwszym krokiem do uzyskania kl II RO i wyższych. ( patrz informacje w Regulaminie KS PZSS).

O kursie na wyższą klasę lub seminariach - brak informacji.

pozdrawiam

Janusz
 
 
Lark 
IPSC Poland

Dołączył: 24 Mar 2008
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25-03-2010, 08:15   

Janusz


Czy sędziowskie uprawnienia dynamiczne o których mówisz uprawniają do sędziowania na zawodach IPSC. Nie chodzi mi tu o zawody na zasadach IPSC, pseudo IPSC czy prawie IPSC.

Czy nie łatwiej dla zainteresowanych czyli osób uprawiających strzelectwo zorganizować kurs w terminach odbywających się zawodów IPSC (w tym roku do Grand Prix zaliczono 10 startów).Po co specjalnie jechać do Zabrza, aby otrzymać takie uprawnienia. Czy jest możliwość zorganizowania takiego kursu np. w Szczecinie przy okazji kursu instruktorskiego?.

Marcin Skowron
Ostatnio zmieniony przez Lark 25-03-2010, 08:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 25-03-2010, 09:52   

Witam

Kurs(y) o którym napisałem daje jedyne możliwe uprawnienia sędziowskie w Polsce.
Nikt nie chce aby ktoś ze Szczecina jechał do Zabrza.
Czytałeś nieuważnie.
Będę informował o wszystkich kursach, które bedą odbywały się w kraju.
(oczywiście o tych, które nas interesują - więc nie na klasę II, I "statyczną").
"Trójka" jest wspólna.
Ja nie organizuję kursów.
Kursy organizują np. okręgi, kluby, firmy robiące kursy instruktorskie itp.
Jeżeli ktoś zrobi kurs przy okazji zawodów? ( ale... program jest z reguły dwudniowy).
Seminarium - to i owszem - jeżeli będą chętni ...
Nie ma kursu instruktorskiego bez kursu sędziowskiego ( bo instruktorzy z założenia zajmują się zawodnikami i powinni wiedzieć po co i jak to robią).

pozdrawiam

Janusz
 
 
Lark 
IPSC Poland

Dołączył: 24 Mar 2008
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26-03-2010, 08:16   

Kursy instruktorskie bez sędziowskich są. Robienie komuś uprawnień sędziowskich na siłę przy okazji kursu instruktorskiego jest produkowaniem” lipy”. Oczywiście, że instruktor powinien znać przepisy żeby wiedział po co i dlaczego to robi. Skoro sędzia jest instruktorem a najpierw doświadczonym zawodnikiem, to musi znać przepisy. Chyba, że jest ubezwłasnowolniony.
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 26-03-2010, 11:01   

Sądzę, że nikt tam do niczego nie zmusza a wykładowcy od kursu sędziowskiego robią to równie porządnie jak zawsze. :mrgreen:

pozdrawiam

Janusz
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 04-05-2010, 21:25   

Zgodnie z zapowiedzią ( przepraszam, że tak późno ale dopiero otrzymałem informacje)


Kurs dla sędziów strzelectwa sportowego
pod koniec kursu dla instruktorów strzelectwa

8 maja 2010 od godz. 9.00 - 18.00
9 maja 2010 od godz. 9.00 - 13.00

ZABRZE
wykłady:Hala MOSiR, Matejki 6, strzelnica TEMIDA - pomieszczenie (-1)
kontakt w sprawie kursu dla sędziów: Aleksander Libertowski - 603 41 96 82

Na temat kosztów - proszę dzwonić do p. Libertowskiego.

pozdrawiam

Janusz
Ostatnio zmieniony przez JaKu 04-05-2010, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Macus 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 09-05-2010, 20:37   

Janusz, wielkie dzięki za informację. Super poprowadzone zajęcia przez Pana Kamińskiego. Kurs zaliczony, egzamin zdany. Nareszcie mam uprawnienia sędziego. I nic nie było na siłę.
_________________
Maciek
GLOCK Armorer
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 10-05-2010, 10:11   

pamiętasz o mailu z 24.03 (powyżej na początku)?

pozdrawiam
Janusz
 
 
Macus 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 10-05-2010, 15:51   

Janusz ok, tylko nie wiem czy gdzieś mam maila Ciebie. Czy rekomendacja Zibiego wystarczy?
_________________
Maciek
GLOCK Armorer
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 10-05-2010, 16:20   

clavdis@interia.pl
 
 
Spychu 
IPSC Poland


Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-05-2010, 23:15   

Macus napisał/a:
Janusz, wielkie dzięki za informację. Super poprowadzone zajęcia przez Pana Kamińskiego. Kurs zaliczony, egzamin zdany. Nareszcie mam uprawnienia sędziego. I nic nie było na siłę.


To mówiłem ja ..............I klasy

Oj jak Cię macus czytam to zawsze mi się "MIŚ' przypomina i trener Jarząbek
Wyżej napisałbym inaczej niż trener, ale to już każdy sobie sam może dopowiedzieć
 
 
Macus 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 30-05-2010, 08:51   

Maćku, wiesz dlaczego się tak cieszę? 3 lata prosiłem się, pytałem itp... o to żeby zrobić uprawnienia sędziego. I udało się :mrgreen:
Szkoda tylko, że nie mogę przyjechać do Was, żeby zrobić RO. Ale może kiedyś... mam nadzieję...
_________________
Maciek
GLOCK Armorer
 
 
Spychu 
IPSC Poland


Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-05-2010, 11:07   

Wieź przejrzyj sobie skład NROI za ostatnie 4 lata i będziesz miał odpowiedź dlaczego tyle czekałeś.
Jak wsadziłeś "łeb" do bębna pralki, to nie dziw się że odbywasz proces "prania mózgu"
Ale cóż. IPSC to sport dla ludzi samodzielnie myślących.
Z całym szacunkiem Maćku na własne życzenie się w to nie bawisz, a to co piszesz że może kiedyś ....to będzie szybciej niż Ci się wydaje. Części pralek już akumulatorki siadły.
W innym poście pisałeś że połowa strzelców nie akceptuje władz IPSC - już nie połowa, na liście regionu jest 170 nazwiski a kolejne podania o przyjęcie oczekują na zabranie zarządu. Ludzie w uzasadnieniach piszą otwarcie o tym że byli manipulowani
Natomiast jest grupa mam nadzieję honorowych ludzi, którzy też tu deklarowali że do IPSC Poland nie wstąpią i robią wokół siebie otoczkę "przybocznych" by im było raźniej.
Tylko komu Maćku zrobisz na złość że będziesz strzelał podwórkowe IPSC?
Napisz proszę własnymi słowami co my jako region robimy źle ?
Jestem przekonany że jak Twoje odpowiedzi wydrukuję sobie i przyłożę pod światło do karteczki z tymi samymi zarzutami Twojego wodza to się tekst jednej kartki pokryje z drugim
Bo ZSDK o dziwo myśli jednogłośnie - K...wa tego to nawet Mao nie osiągłął
Pomimo wszystko serdecznie Cię Pozdrawiam
Łubudubu, Łubudubu Niech Żyje Macus z Innego Klubu. Niech Żyje Nam
To mówiłem ja
maciek spychała
 
 
Spychu 
IPSC Poland


Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-05-2010, 11:09   

Na kursie RO IPSC organizowanym przez NROI IPSC Poland w Zielonkach zostały jeszcze 2 wolne miejsca
Ostatnio zmieniony przez Spychu 30-05-2010, 11:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Macus 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 30-05-2010, 12:12   

Spychu napisał/a:
Wieź przejrzyj sobie skład NROI za ostatnie 4 lata i będziesz miał odpowiedź dlaczego tyle czekałeś.
Jak wsadziłeś "łeb" do bębna pralki, to nie dziw się że odbywasz proces "prania mózgu"
Ale cóż. IPSC to sport dla ludzi samodzielnie myślących.
Z całym szacunkiem Maćku na własne życzenie się w to nie bawisz, a to co piszesz że może kiedyś ....to będzie szybciej niż Ci się wydaje. Części pralek już akumulatorki siadły.
W innym poście pisałeś że połowa strzelców nie akceptuje władz IPSC - już nie połowa, na liście regionu jest 170 nazwiski a kolejne podania o przyjęcie oczekują na zabranie zarządu. Ludzie w uzasadnieniach piszą otwarcie o tym że byli manipulowani
Natomiast jest grupa mam nadzieję honorowych ludzi, którzy też tu deklarowali że do IPSC Poland nie wstąpią i robią wokół siebie otoczkę "przybocznych" by im było raźniej.
Tylko komu Maćku zrobisz na złość że będziesz strzelał podwórkowe IPSC?
Napisz proszę własnymi słowami co my jako region robimy źle ?
Jestem przekonany że jak Twoje odpowiedzi wydrukuję sobie i przyłożę pod światło do karteczki z tymi samymi zarzutami Twojego wodza to się tekst jednej kartki pokryje z drugim
Bo ZSDK o dziwo myśli jednogłośnie - K...wa tego to nawet Mao nie osiągłął
Pomimo wszystko serdecznie Cię Pozdrawiam
Łubudubu, Łubudubu Niech Żyje Macus z Innego Klubu. Niech Żyje Nam
To mówiłem ja
maciek spychała


Cześć Maćku.
Ciekaw jestem co ja Ci zrobiłem, że tak "jedziesz" po mnie niemiłosiernie. A ja tylko chciałem podziękować Januszowi za informację o kursie, na którym bez żadnych problemów się znalazłem i uzyskałem to co chciałem. I to bez pomocy jakiegoś mentora czy wyimaginowanej organizacji.
Zauważ Maćku, że w ostatnim czasie nie zabieram głosu w sprawach, które tak chętnie przytoczyłeś. Czy zmienił mi się światopogląd, chyba nie. Być może przeanalizowałem sobie wszystko i tylko mam wrażenie, że wiem trochę więcej.

Do zobaczenia w Zielonkach, przyjadę niebawem pokibicować. Chyba, że nie mogę?
_________________
Maciek
GLOCK Armorer
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13