Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurs dla kandydatów na III kl. z uprawnieniami dynamicznymi
Autor Wiadomość
Macus 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 30-05-2010, 12:16   

Spychu napisał/a:
Na kursie RO IPSC organizowanym przez NROI IPSC Poland w Zielonkach zostały jeszcze 2 wolne miejsca

Bardzo chętnie, ale w dniach od 9 do 13 czerwca będę na szkoleniu strzeleckim, które nie ma nic wspólnego ze sportem. Tej dziedzinie poświęcam teraz bardzo dużo czasu.
_________________
Maciek
GLOCK Armorer
 
 
Spychu 
IPSC Poland


Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-05-2010, 13:16   

Na chwilę obecną Maćku niestety nie spełniasz wymogów stawianych RO IPSC.
Ale z tego co widzę w Gwardii jest już jeden chłop z jajami, inny już się dopytywał co i jak i...
dojrzewa.
Reszta tak jak pisałem zależy już tylko od samodzielnego myślenia.
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 04-06-2010, 21:42   

Pocieszaj się, pocieszaj.. :-P
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 09-06-2010, 20:47   

Dla zainteresowanych kursem, informacja:

cytuję:
Do Wieśka B. i Maćka S. dzisiaj
Cześć,
Czy z braku odpowiedzi mam rozumieć, że robicie sobie wewnętrzny kurs sędziowski Stowarzyszenia?
Dla przypomnienia:
Regulamin KS PZSS określa m. innymi:
Kolegium Sędziów PZSS wyznacza lub zatwierdza zaproponowanych przez organizatora kursu sędziów wykładowców oraz deleguje swojego przedstawiciela do pełnienia funkcji Przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej.
Każdy kurs powinien być zakończony egzaminem.
Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej we wniosku o przyznanie licencji, stwierdza własnoręcznym podpisem, zaliczenie egzaminu z wyszczególnionych specjalności.
Na instruktorów i wykładowców kursu organizator powinien zaproponować sędziów wysoko wykwalifikowanych z ważną licencją sędziowską klasy państwowej lub RM.
Organizator pokrywa koszty podróży, zakwaterowania, wyżywienia i wynagrodzenia instruktora, wykładowcy i przedstawiciela Kolegium Sędziów PZSS – Przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej.
Pozdrawiam

Janusz

----- Original Message -----
From: Janusz Kuliś
To: Wiesław Burzec
Sent: Tuesday, June 08, 2010 10:42 AM
Subject: Fw: kurs


Cześć,
Wieśku dla mnie to sprawa pilna bo
mam problemy z czasem i chciałbym się dopasować.
pozdrawiam
Janusz

----- Original Message -----
From: Janusz Kuliś
To: maciek
Sent: Monday, June 07, 2010 1:04 PM
Subject: kurs


Witam,

Dostałem informację od Kamińskiego, że zatwierdził kurs na III kl i seminarium na wyższe.
W zwiazku z tym mam pytania:
- kiedy ( o której ) przewidujesz egzamin ?,
- ilu ludzi będzie na kursie a ilu na seminarium?,
- czy jeste¶cie skłonni pokryć koszty przejazdu samochodem?(ok 700 km ),
- czy na miejscu będzie ksero czy mam testy powielić
we Wrocławiu,
Z tego co się zorientowałem koszty wygl±daj± nastepuj±co:
- delegacja ( ryczłt na jedzenie, przejazd PKP 1 kl, ryczłt na dojazdy, ew. nocleg + 130 zł za dzień)
- egzamin ryczłt 150 zł lub 10 zł od twarzy,
- koszt wydania licencji III kl - 20 zł/szt,
Licencja II, I, P jest drukowana w Warszawie więc wysyła się
30 zł od twarzy na konto PZSS.
To my¶lę, że wszystko.
Janusz
 
 
Spychu 
IPSC Poland


Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-06-2010, 09:36   

Jaku
Skoro masz jaja to chronologicznie udostępnij całą naszą korespondecję jaką do Ciebie kierowałem jako do członka strzelań dynamicznych przy Kolegium Sędziów PZSS-u.
Zapoznaj koleżanki i kolegów ze swoją argumentacją odmowy przystąpienia do NROI Polska,
pozwól ludziom osądzić czy współpraca z Tobą ma jaki kolwiek sens, dlaczego jej raz odmawiasz a innym razem wpychasz się z butami gdzie sam wcześniej nie chciałeś.
Nie jest wcale przypadkiem że zgoszenie zawodów Puchar Incorsy i zgłoszenie kursu nie poszło do Ciebie a bezpośrednio do Pana Kamińskiego.
Możesz nam ujawnić swój tok myślenia ?
Jeśli Tobie braknie jaj to ja to za Twoim przykladem opublikuję całą nasza korespondencję z wykazem kto ją dostawał do wiadomości.
maciek spychała
Ostatnio zmieniony przez Spychu 14-06-2010, 09:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
DonMariano 


Dołączył: 25 Sty 2008
Skąd: EU
Wysłany: 14-06-2010, 10:06   

A może tak usiedlibyście (przy flaszce np. ;-) ) i pogadali na ten temat ? Sędziowie są potrzebni ... o czym nieśmiało (nie będąc sędzią) przypominam.
_________________
Marian
 
 
Yarlan 
IPSC Poland


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: IPSC ActionAir Polska
Wysłany: 14-06-2010, 14:31   

Kiedy kolejny kurs ?

pzdr.
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 14-06-2010, 17:38   

Maćku,

Postaram się odpowiedzieć na wszystko o co pytałeś.

Spychu napisał/a:
Jaku
Zapoznaj koleżanki i kolegów ze swoją argumentacją odmowy przystąpienia do NROI Polska,


Członkiem NROI Poland jak wiesz być nie mogę bo nie jestem członkiem R. Poland.

Spychu napisał/a:
Jaku
Nie jest wcale przypadkiem że zgoszenie zawodów Puchar Incorsy i zgłoszenie kursu nie poszło do Ciebie a bezpośrednio do Pana Kamińskiego.


To, że zgłoszenie Incorsa Open i kursu nie poszło do mnie to nic dziwnego bo od tego jest Centrala PZSS i Szef Kolegium Sędziów. Ja to dostałem tylko do zaopiniowania (zresztą pozytywnie).
( czy tor nr. 6 ze zgłoszenia został zmieniony czy usunięty zgodnie z zaleceniami jako niezgodny z przepisami "pistolet dynamiczny" (IPSC))
cyt:
Dotyczy zatwierdzenia zawodów Incorsa Cup 2010.
1. Brak "formularza zgłoszeniowego" przez klub organizujący zawody www.pzss.org.pl/images/st...liii%20strz.pdf - pieczątka , prezes ( klub należący do PZSS ),
2. Na przyszłość prosimy o wypełnienie formularzy B do każdego toru bowiem tory mogą wymagać dodatkowych wyjaśnień nie umieszczonych w opisach torów.
Uwagi do obecnego " formularza C":
Tor nr 6 jest niezgodny z przepisami "pistolet dynamiczny" ( IPSC styczeń 2009 2 wydanie) bowiem wymusza na zawodniku oddanie 16 strzałów z jednej pozycji ( punkt 1.2.1.2 ). Należy go przekonstruować lub usunąć.
3. Rozumiemy, że oświadczenie w form "A" w języku angielskim, że będziecie stosować przepisy z roku 2006 jest pomyłką?
4. ad."C" wniosek o zatwierdzenie obsady sędziowskiej:
lp1. Sędzia Główny S. Kwiecień IROA ,
lp2. Kier. B. Obliczeń W. Cichacz kl I CRO,
lp3. Kier. toru CRO ( nr ?) D. Schuppik kl I CRO,
lp5. Kier. toru CRO ( nr ? ) P. Kopunec CRO SK,
lp7. Kier. toru CRO ( nr ? ) T. Kucharski kl I CRO,
lp8. Kier. toru CRO ( nr ? ) M. Pavelek CRO SK
Z uwagi na trwający okres przejściowy :
R. Miklaszewski kl III ,
D. Dąbrowski kl II oraz
Z. Kubicz kl II RO
będą mogli sędziować na osobnych torach jako sędziowie przebiegu RO pod warunkiem wyznaczenia dla nich kierowników strefy CRO wśród np. CRO z sąsiednich torów lub innych sędziów kl I CRO,
Grzegorz Bieniasz nie figuruje w wykazie sędziów PZSS - brak zgody.
Brakuje więc obsady sędziowskiej na 3 torach ( z 10) ?
( albo informacji, że są sędziowane równocześnie - jeżeli istnieje taka możliwość?)
Proszę o ponowne przysłanie poprawionego "wniosku" do zatwierdzenia
Jeżeli chodzi o kurs to:
Prosimy o wyjaśnienie celu kursu.
Bowiem przedstawiony w załączeniu program kursu jest niewystarczający dla uzyskania licencji sędziowskiej kl. III PZSS.
Regulamin KS PZSS nie przewiduje również licencji klasy III Range Officer.
W/w wniosek mógłby zostać zatwierdzony jako seminarium
rozszerzające uprawnienia sędziom PZSS kl. III o specjalność sędziowania : strzelectwo dynamiczne
lub (oraz) jako seminarium dla sędziów z "uprawnieniami dynamicznymi" kl III (RO), II (CRO) wydanymi za pośrednictwem NROI Poland i zarejestrowanych w PZSS , podnoszącym posiadaną przez nich klasę licencji po spełnieniu warunków Regulaminu tj. stażu sędziowskiego
i zdaniu egzaminu testowego ze znajomości przepisów "pistolet dynamiczny " wydanie-2 ze stycznia 2010 (po uzupełnieniu programu o taki egzamin).


Spychu napisał/a:
Jaku
Możesz nam ujawnić swój tok myślenia ?

Oczywiście, sprawa jest bardzo prosta.
Ponieważ sprawy sędziowskie nie są na sczeblu decyzyjnym klubów tylko PZSS, została
opracowana i zatwierdzona przez Zarząd spójna koncepcja szkolenia sędziów z uwzględnieniem specyfiki strzelectwa dynamicznego (na bazie wymagań IPSC).
I ja mam zamiar to realizować bez brania pod uwagę przynależności kandydatów i sędziów do czegokolwiek. Kluby robią kursy zgodnie z wymaganiami programowymi a sędziowie spełniają wymagania regulaminu KS i zdają test z przepisów.
Szczegóły wyjaśniałem już wielokrotnie.

Spychu napisał/a:
Jaku
Skoro masz jaja to chronologicznie udostępnij całą naszą korespondecję jaką do Ciebie kierowałem jako do członka strzelań dynamicznych przy Kolegium Sędziów PZSS-u.


Maćku,
Tak jak już pisałem na samym początku lista aktywnych sędziów dynamicznych nie nadaje się w chwili obecnej do publikacji a PZSS nie miał o ile wiem zwyczaju publikowania
listy kilku tysięcy wydanych licencji.
Jestem za uporządkowaniem raz a dobrze spraw sędziów dynamicznych ( chciałbym to zrobić do końca roku ) i nie ukrywam, że liczę w tym zakresie na współpracę wszystkich sędziów.
Musimy trochę poczekać i byłbym za tym aby potraktować to bez zbędnych emocji.

Janusz
----- Original Message -----
From: maciek
To: Janusz Kuliś
Cc: Wiesław Burzec ; Stanislaw Kwiecien ; Antoni Kamiński
Sent: Friday, May 21, 2010 8:58 PM
Subject: Re: legitymacje sędziowskie


Krótko i na temat :
Czy udostępnisz mi lub opublikujesz na stronie PZSS wykaz sędziów?
Interesuje mnie tylko i wyłącznie odpowiedź "Tak" lub "Nie" Nic więcej

Maciek Spychała
----- Original Message -----
From: Janusz Kuliś
To: maciek
Sent: Friday, May 21, 2010 1:25 PM
Subject: Re: legitymacje sędziowskie


Witaj,

Moim zamiarem nie było doradzanie.
Jesteś niewątpliwie zaprawiony w organizacji zawodów, nie chcę się z tobą licytować (ale już w 2000 roku organizowałem czynnie II MP IPSC ).

Wzór zgłoszenia rzeczywiście został przetłumaczonyz IPSC ale tylko po to aby organizatorom było łatwiej ( robią kopię).
Formularz zgłoszeniowy jest "mój" (hybryda IPSC i PZSS) a zgłoszenie sedziów PZSS ( lekko tylko przerobione).
Więc jak widzisz nie było się czym chwalić i zostałes wprowadzony w błąd ( za co przepraszam).
Ale wracajac do sprawy.
Na licencji sędziowskiej jest napisana klasa ( cyfry rzymskie I, II, III - reszta się nie liczy ) oraz to czy ma uprawnienia dynamiczne.(drobnym drukiem za: specjalność
sędziowania )
Każdy chcacy sedziować mówi jaką ma klasę i ty mu wierzysz.
I tyle.

Zgłoszenie należy zrobić szybko bo któryś z sędziow z "I" bedzie musiał ocenić tory ( normalnie jest to miesiąc przed).

pozdrawiam

Janusz


----- Original Message -----
From: maciek
To: Janusz Kuliś
Cc: Wiesław Burzec ; Stanislaw Kwiecien ; Antoni Kamiński
Sent: Friday, May 21, 2010 9:18 AM
Subject: Re: legitymacje sędziowskie


Witaj Janusz
Bardzo Ci Janusz dziękuję za "garść dobrych rad" ale jak wiesz chyba nie musisz mnie nauczać bo śmiem wątpić że na
temat organizacji zawodów wiem więcej od Ciebie.
Wśród tych rad znajduje się również ta odnośnie zgłoszenia zawodów do KS PZSS i to chcę uczynić,
Nie wiem czy te procedury bezwiednie przetłumaczyłeś z procedur zgłaszania centrali zawodów Level III IPSC i nie pamiętasz co one zawierają ( a na seminarium chwaliłeś się że sam to opracowałeś - he he he )
ale we wniosku obsługi sędziowskiej muszę wpisać aktualne klasy sędziowskie.
Dlatego jeszcze raz, skierowany do Ciebie w tej sprawie przez Przewodniczącego Kolegium Sędziów PZSS
Pana Antoniego Kamińskiego proszę o dostarczenie listy sędziów z uprawnieniami dynamicznymi
z aktualnymi klasami sędziowskimi.
Dla ułatwienia wystarczą mi osoby z list 2008 - 2009 z uaktualnionymi klasami sędziowskimi bo jak wiesz lubię pracować z osobami "aktywnymi zawodowo"
W związku Twoją radą by zgłoszenie wykonać szybko, bardzo proszę o możliwie szybką reakcję na moją ponowioną prośbę

Z wyrazami szacunku

maciek spychała
MD Incorsa Cup 2010
----- Original Message -----
From: Janusz Kuliś
To: maciek
Cc: Wiesław Burzec ; Stanislaw Kwiecien ; Antoni Kamiński
Sent: Tuesday, May 18, 2010 2:59 PM
Subject: Re: legitymacje sędziowskie


Witaj,

Niewątpliwie zdajesz sobie sprawę z tego, że doprowadzanie listy sędziów dynamicznych "do porządku" dopiero się rozpoczęło.
Lista PZSS składa się z prawie dwustu nazwisk sędziów, którzy w olbrzymiej części niewiele mieli wspólnego z IPSC ( a ono zostało uznane przez KS za wiodące w wyszkoleniu sędziego dynamicznego ). Ponieważ posiadana przeze mnie lista jest zlepkiem list: PZSS, starych list NROI i "listy Lewandowskiego", nie nadaje się ona niestety do powszechnego użytku.
Radziłbym Ci więc możliwie szybkie zgłoszenie wniosku o zatwierdzenie zawodów i obsady sędziowskiej do KS PZSS.
Przy ustalaniu proponowanej obsady ogranicz się do sędziów , którzy byli na seminarium w styczniu oraz skorzystaj z listy IROA i sędziów zagranicznych i nimi obsadź CRO lub RO na torach i strefach. Sędziami pomocniczymi mogą być praktycznie wszyscy pozostali sędziowie z listy NROI z 2009 r. (poza 7 osobami mają oni uprawnienia PZSS - niestety zdecydowana większość III klasy mimo swoich niewątpliwych umiejętności i doświadczenia).

pozdrawiam
Janusz

ps.
Zatwierdzenie, pozwoli na zaliczenie "Incorsa Cup" do dorobku sędziowskiego ( na równi z zawodami z Del. Technicznym) dla wszystkich tam sędziujących
co jest szczególnie ważne dla sędziów z III klasą przy ich awansie.


----- Original Message -----
From: maciek
To: clavdis@interia.pl
Cc: Wiesław Burzec ; Stanislaw Kwiecien ; Antoni Kamiński
Sent: Tuesday, May 18, 2010 10:27 AM
Subject: Fw: legitymacje sędziowskie


Witaj Janusz
Za rad± Pana Kamińskiego proszę o udostępnienie aktualnej listy sędziów dynamicznych.
Listę t± potrzebuję do zapewnienia prawidłowej obsługi sędziowskiej międzynarodowych zawodów strzeleckich "Incorsa Cup 2010" w/g standardów zalecanych przez PZSS w naszym kraju.
Pozdrawiam
maciek spychała
MD Incorsa Cup
----- Original Message -----
From: Antoni Kamiński
To: maciek
Sent: Monday, May 17, 2010 10:50 PM
Subject: Re: legitymacje sędziowskie


Witam,
Do Kolegium Sędziów PZSS został powołany kolega Janusz Kuli¶, który jest odpowiedzialny za wszystkie sprawy sędziowskie dotycz±ce strzelań dynamicznych. Posiada listę sędziów uprawnionych do sędziowania zawodów dynamicznych.
Natychmiast po zakończonym seminarium w Chorzowie, sędziowie, którzy zdali egzamin, zostali zarejestrowani w bazie sędziów PZSS.
Licencje w specjalno¶ciach dynamicznych będ± drukowane na kartach plastikowych w biurze PZSS, W tej chwili trwaj± próby zwi±zane z wydrukiem i uzyskaniem prawidłowego koloru, który wcze¶niej został zaprojektowany.
Po zatwierdzeniu próbnego wydruku licencji, wszyscy uczestnicy seminarium otrzymaj± legitymacje.
O szczegóły proszę pytać kolegę Janusza Kulisia.

pozdrawiam
Antoni Kamiński
----- Original Message -----
From: maciek
To: kaminski@pzss.org.pl
Cc: geno ; Stanislaw Kwiecien ; Wiesław Burzec
Sent: Monday, May 17, 2010 11:40 AM
Subject: legitymacje sędziowskie


Witam Pana Przewodnicz±cego

Mam pytanie
30 stycznia 2010 roku uczestniczyłem w Chorzowie w seminarium sędziów strzelectwa dynamicznego
zorganizowane przez Zwi±zek Klubów Strzelectwa Dynamicznego.
Zajęcia prowadził Janusz Kuli¶.
W kilka dni po "kursie" Janusz ogłosił na forum IPSC Poland, że wszyscy uczestnicy seminarium zaliczyli
i egzaminy zdali.
Ponieważ z tego co wiem spełniłem wszystkie kryteria podniesienia mojej klasy sędziowskiej z CRO na RM,
do dnia dzisiejszego czyli ponad 3 miesi±ce nie mogę uzyskać u organizatora konkretnej i wi±ż±cej informacji co z nadaniem
uprawnień i legitymacjami sędziowskimi potwierdzaj±cymi te uprawnienia.
Ostatni± informacj± jak± otrzymałem od Zbigniewa ¦wierczka w dniu 05 maja 2010 roku była wiadomo¶ć że legitymacje się drukuj±.
Czy jest możliwe potwierdzić u Pana informację o finalizacji tego seminarium i sprecyzowanie terminu otrzymania aktualnej legitymacji sędziowskiej.

Druga sprawa z jak± się do Pana chcę zwrócić to pro¶ba o udostępnienie aktualnej listy sędziów uprawnionych do sędziowania zawodów dynamicznych na terenie RP.
Listę t± chcę uzyskać w celu zweryfikowania sędziów którzy wyrażaj± chęć pracy w trakcie Międzynarodowych Zawodów
Strzeleckich IPSC Level III Incorsa Cup 2010, których to zawodów jestem Match Directorem.
Wbrew ¶wiadomie rozsiewanym opiniom o lekceważeniu współpracy na lini PZSS- IPSC zawody organizowane przez
Zwi±zek Strzelectwa Dynamicznego w Krakowie ZAWSZE były przeprowadzane zgodnie z zaleceniami kolegium sędziów PZSS, a ja osobi¶cie jestem prekursorem wprowadzenia pełnych komunikatów z zawodów w/g zaleceń i wzorów KS PZSS.

Z Wyrazami szacunku
Maciej Spychała
Zwi±zek Strzelectwa Dynamicznego w Krakowie
Członek NROI PL Regionu Poland IPSC


To tyle.
Pozdrawiam

Janusz
 
 
Janusz Michalik
[Usunięty]

Wysłany: 15-06-2010, 17:03   

Mam takie pytanie do Jaku-mozesz mi pomoc pamieciowo w tym w jakiej formie byles zangazowany w organizowanie Polish Open 2000?Bylem tam Match Directorem i znam dobrze sztab ludzi ktory sobie dobralem do organizacji tych zawodow.Ale coz,to moze inny film i inna bajka.
DVC Janusz Michalik
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 15-06-2010, 18:11   

Jak słusznie zauważyłeś Dyrektorem nie byłem.
Ale powinieneś również wiedzieć, że ktoś to musiał fizycznie zrobić ().
A tak m. innymi się zdobywa doświadczenie.
J.
 
 
Janusz Michalik
[Usunięty]

Wysłany: 15-06-2010, 18:26   

Dziekuje za odpowiedz,bo myslalem,ze mi pamiec nawala.
DVC Janusz Michalik
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 15-06-2010, 20:05   

Janusz Michalik napisał/a:
Dziekuje za odpowiedz,bo myslalem,ze mi pamiec nawala.
DVC Janusz Michalik

Pamięć nie.... ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13