Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Patronat - zawody level I
Autor Wiadomość
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 12-05-2010, 06:07   Patronat - zawody level I

Jestem zainteresowany organizacją małych zawodów IPSC a w uchwale nr 5/2010 napisane jest:
Cytat:
b. Wymaga się dla zatwierdzenia zawodów level I - zawarcia umowy o Patronat

Proszę o szczegółowe przedstawienie zasad objęcia patronatem zawodów IPSC poziom I.
Jakie ma obowiązki organizator, czy otrzyma wsparcie ze stronu Regionu?
Wszelkie informacje są istotne, w tym wzór umowy o patronat.
_________________

 
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-05-2010, 13:40   

No myślę, że jeśli to Level I to nie będziesz miał żadnych większych problemów :)
Oczywiście zapewne ktoś z władz Ci odpowie konkretniej :)
CzeCze
P.S.
Świetnie rozumiem sens pytania :)
_________________
CzeCze
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 12-05-2010, 14:51   

Problemów to nigdy nie brakuje ;-)
Liczę na konkretną odpowiedź władz bo po co mam się domyślać?
Niektórzy faktycznie "wystraszeni" są ale chyba z niewiedzy.
Może ten patronat na L. I to nie taki straszny diabeł...

Darek, nie ma potrzeby szukać ukrytych treści tam gdzie ich nie ma.
Teorie spiskowe zostawmy na boku.

Poważnie, myślę o zorganizowaniu karabinowych zawodów IPSC bazując na karabinie praktycznym ZSP.
Takie karabinowe CLC :one:
_________________

 
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-05-2010, 15:26   

No to do robo :)
Zakręć do Wroniaka i będziesz wiedział jak to załatwić :)
Absolutnie ie sądzę,żeby miał cokolwiek przeciw :)
Pozdro
CzeCze
_________________
CzeCze
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 12-05-2010, 15:40   

Wlodku,
do zawodow L I nie potrzebujesz 'blogoslawienstwa'.
Jesli jestes CRO, zawodnicy sa zarejestrowani na liscie IPSC POL to nie mysle, ze sa problemy.
Jesli zawodnicy nie sa czlonkami IPSC POL, to wtedy zawody beda klubowe wg zasad IPSC.
Podobnie jak zauwazylem robia koledzy z Gwardii w Parzeczewie.
Na zatwierdzonych torach do LIII przez komisje IPSC strzelaja zawody klubowe i chyba nikt im nie robi problemu.
Wiec jesli sa to zawody Level I, do tego sam zrobisz tory, to nie powinno byc zadnych problemow.
Powodzenia
 
 
Stanisław Kwiecień 
IPSC Poland

Dołączył: 30 Wrz 2009
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-05-2010, 19:59   

Witam
Patronat jest po aby zawody były przeprowadzony zgodnie z przepisami IPSC.
Przez Patronat rozumiemy zaakceptowanie Sędziego głównego zawodów ,,, ( on odpowiada za ich przebieg, dając gwarancję bezpieczeństwa.. wszystkie szczegóły - u Darka M..). W chwili obecnej Level 1 jeden jest tylko dla zawodników IPSC. Daje to gwarancję bezpieczeństwa ( wszyscy powinni mięć ukończony kurs IPSC, znać przepisy itp).
Jak słusznie zauważył Piotr - jeśli swoich sił w zawodach będą próbować nie zrzeszeni w jakim kol wiek regionie strzelcy , będzie to miało charakter treningu ,,,nie będzie sie nazywało zawodami IPSC...
w razie wypadku - od pukać - nie będzie on miał miejsca na zawodach IPSC.....
Ograniczenie ryzyka strzelania długiego toru, z cofaniem sie na mokrej nawierzchni, np. w błocie przez faceta który z pożyczonej 40 ze spustem wyregulowanym na powiew wiatru, strzelał leżąc z bocznego zapłonu do tarczy raz na 2 min.... bez przesady- u nas w klubie aby wystartować na zawodach – musiałeś zdać egzamin- to daje gwarancje bezpieczeństwa
Pozdrawiam
Stanisław Kwiecień
 
 
Wojciech G 
IPSC Poland

Dołączył: 01 Lut 2008
Skąd: Jonkowo
Wysłany: 23-05-2010, 20:58   

Po pierwsze dziękuje, że Pan Dyrektor pierwszy raz wypowiedział się autorytatywnie w tym temacie, co oczywiście nie oznacza, że z argumentami przytoczonymi w poście można się zgodzic. Jakoś od lat nie wymagano tego typu obostrzeń a praktyka uczy, że nie było jakichkolwiek wypadków z udziałem strzelców na zawodach lewel I-III. W związku z takim stanowiskiem Regionu uprzejmie proszę o udzielenie i informacji gdzie i kiedy oraz za ile Region planuje przeprowadzenie stosownych szkoleń? Liczę, że Pan Dyrektor będzie częściej wypowiadał się w kwestiach frapujących środowiska zainteresowane strzelectwem dynamicznym nie tylko związanych z Regionem ale również związanych z innymi organizacjami podobnego typu. Dziękuje za szybkie udzielenie informacji.
 
 
Stanisław Kwiecień 
IPSC Poland

Dołączył: 30 Wrz 2009
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-05-2010, 07:50   

Witam
Długo debatowano nad faktem konieczności zatwierdzania level 1 jako zawodów IPSC- tylko dla strzelców IPSC. Nasze ostateczne uzgodnienia są tylko i wyłącznie związane z bezpieczeństwem przebiegu zawodów IPSC. Nie możemy dopuścić do sytuacji w wyniku, której ucierpiała by opinia o bezpieczeństwie zawodów rozgrywanych w tej dyscyplinie sportu. W razie wypadku …….
W sprawie szkoleń:
Z tego co mi wiadomo szkoleniami od zawsze zajmowały się kluby. Założenia przyświecające powołaniu komisji licencyjnej są bardzo proste. Komisja ma oddelegować swojego przedstawiciela na egzamin przeprowadzany gdzieś w Polsce. Delegatem tym z założenia może być dowolna osoba , mieszkająca w dowolnej części kraju, posiadająca odpowiednie doświadczenie w IPSC. Nie jest ona egzaminatorem. Jest świadkiem - jej podpis na karcie egzaminacyjnej potwierdzi fakt iż wszystko odbyło się zgodnie z przepisami IPSC. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt z Wieśkiem wieslaw.burzec@wp.pl lub z pozostałymi członkmi z Komisji Licencyjnej. Szczegóły na stronie Regionu w zakładce Komisja Licencyjna. Z tego co sobie przypominam to w komunikacie z 5 maja Wiesiek poszukiwał chętnych do współpracy. Nie wiem z jakim to się spotkało odzewem.
Na dzień dzisiejszy całą swoją uwagę poświęcam sprawom tylko i wyłącznie IPSC.
Co do szeroko pojętego strzelectwa dynamicznego, w każdej chwili jestem gotowy wesprzeć każde racjonalne działania mające na celu jego rozwój.
W chwili obecnej prowadzimy rozmowy z Komisją do ds. Strzelania Dynamicznego i Czarnoprochowego szczegóły na stronie PZSS- http://www.pzss.pl/.
Co do pozostałych organizacji, jak już wspomniałem powyżej bardzo chętnie wesprę działania każdej z nich. Taką ofertę złożyłem Koledze Zbyszkowi Świerczkowi – prezesowi ZKSD, na nieformalnym spotkaniu na kawie zainicjowanym z mojej inicjatywy w Katowicach kilka tygodni temu. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej propozycji wspólnego działania na rzecz rozwoju Strzelectwa Dynamicznego.
Powracając do spraw IPSC – postaram się odpowiedzieć na każde pytanie. Mój adres – stan@dalmacja.com
Pozdrawiam
Stanisław Kwiecień
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 25-05-2010, 12:42   

Ja tez sie ciesze, ze Staszek odpowiada.
W Ontario system szkolenia wyglada tak:
jest kurs na IPSC zwany u nas Black Badge, jest on z reguly trzydniowy. Pierwszy dzien to w 75% teoria I pozniej troche strzelania. Podczas calego kursu nowicjusz musi wystrzelac minimum 400 sztuk ammo a nieraz wiecej.
Nad kursem czuwa BB Instructor I do pomocy ma tzw. "deputies" ktorzy czesto sie ucza azeby zostac instruktorem. W celu osiagniecia stopnia instruktorskiego w Ontario wymaga sie stopnia sedziowskiego CRO i jakies 100 godzin pracy jako deputy.
Nad instruktorami czuwa BB coordinator, ktorego wyznacz BOD IPSC ONTARIO. Nie
koniecznie sa to dobrzy strzelcy, z reguly nie sa, ale umieja uczyc bezpieczenstwa i podstaw naszego sportu.
W Kanadzie byloby nie do pomyslenia azeby ktokolwiek bylby dopuszczony do zawodow IPSC bez BB co wiecej po kursie Dana osoba musi jeszcz strzelic pierwsze zawody podokiem instruktora i nie moze byc DQ.
Strzelec ktory zostal w Ontario DQ 3 razy lub dwa pod rzad musi przejsc ponowny BB kurs.
 
 
Kasiula 
IPSC Poland

Dołączyła: 01 Lip 2009
Wysłany: 27-05-2010, 11:29   

Macie świetne zasady Peter, możemy się jeszcze wiele od was nauczyc jeśli chodzi o bezpieczeństwo i mam nadzieję, że tak się stanie.
Co do wypowiedzi Wojtka: "...praktyka uczy, że nie było jakichkolwiek wypadków z udziałem strzelców na zawodach lewel I-III...", więc był i to na całkiem konkretnych zawodach a mianowicie na Polish Open :-/ .
Wszyscy wspólnie powinniśmy dokonać wszelkich starań, aby takie wypadki więcej nie miały miejsca a nie tylko wzajemnie się krytykować i udowadniać kto jest ... fajny a kto mniej fajny.
 
 
Wojciech G 
IPSC Poland

Dołączył: 01 Lut 2008
Skąd: Jonkowo
Wysłany: 08-06-2010, 21:28   

Droga Kasiulu!
Zdziwiony jestem Twoimi oskarżeniami w stosunku do mojej skromnej osoby o ,krytykanctwo,. Zadałem tylko kilka technicznych pytań o czas, sposób, miejsce i koszty-na które do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Nie traktuje poważnie sygestji żeby zwrócic się do kogoś z pytaniami na prywatną pocztę gdyż uważam, że po to jest forum aby o tym transparentnie piac. Kasiulu droga-jeżeli oskarżasz mnie o krytykę-to zapewne potrakujesz odpowiedż Spycha dla Roba w temacie szkolenia na północy za arogancje a jego liczne sugestie dotyczące bonusów przy Pucharze INCORSY dla kandydatów na sędziów za próbę korupcji! :oops:
_________________
Wojtek
 
 
Spychu 
IPSC Poland


Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-06-2010, 23:16   

Jako CRO na PO 2009 nie płaciłem wpisowego na tych zawodach bo na nich pracowałem
by inni płacąc za fajną imprezę mogli się na niej świetnie bawić.
Mało tego - w ramach "bonusów" miałem przez organizatorów opłacone spanie oraz posiłki
i.....wylosowałem na loterii bardzo cenny (dla mnie ) upominek.
Reasumując masz rację - jestem skorumpowany do szpiku kości.
Dlatego by kursantów tak od początku ich drogi jako RO nie korumpować, mają pełne prawa zawodnika za swoją pracę. I tylko tyle. Śpią za swoje, żywią się za swoje - ot tak by ich całkiem, do szpiku kości jak mnie nie korumpować
Co do odpowiedzi dla Roba - co jest aroganckiego w informacji że z drugiego końca Polski chętni na kurs jadą a nie pytają kiedy się do nich przyjedzie ( Poznań, Gdańsk)
Widzisz z doświadczenia wiem że jak ogłaszasz kurs to jest chętnych 10-15
Jak przychodzi do zajęć to zostaje grupa 3-7 osobowa, a jak trzeba pokryć koszty przejazdu to zostaje może 2 chętnych. Rob doskonale wie o tym że w rejonie jego zainteresowania jest raptem 3 członków Regionu IPSC Poland. Czy oni są zainteresowani udziałem w kursie, czy pokryją koszty przejazdu, noclegu itp. 2-3 instruktorów ( wykładowców)?
Żądać można zawsze, ale mam nadzieję że jesteśmy poważnymi ludzmi więc zachowajmy trochę zdrowego rozsądku. Ja osobiście na seminaria dokształcające też jeżdżę a nie czekam aż ktoś je ogłosi w Krakowie
W jednym z założeń NROI IPSC Poland jest organizacja seminarii dla RO i CRO przy okazji większych zawodów IPSC. Ale nie jest to sztywne założenie.
Więc jeśli ktoś w Bartoszycach czy Jonkowie zgłosi zapotrzebowanie na taki kurs - jesteśmy otwarci, ale niech ktoś to ZGŁOSI przynajmiej dla 10 chętnych.
Wracając do "skorumpowania"to proponuję pojeździć troszkę na imprezy dalej niż sięga Twoje podwórko, zobacz jak to wszystko jest organizowane a potem zabieraj głos odnośnie korumpowania lub nie osób funkcyjnych na zawodach
Pozdrawiam
>skorumpowany<Maciek Spychała
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 09-06-2010, 08:24   

Rozumiem, że uzyskanie stosownego patronatu jest wymagane jedynie w przypadku organizowania zawodów w których posługujemy się nazwą IPSC ?

Czy jeżeli ktoś przygotuje np. zawody karabinowe z wykorzystaniem tarcz IDPA, rzutków myśliwskich i nieregulaminowych poperów a następnie policzy wyniki MSSem to również musi wnioskować o akceptacje takiej imprezy przez Region ?
 
 
Wojciech G 
IPSC Poland

Dołączył: 01 Lut 2008
Skąd: Jonkowo
Wysłany: 09-06-2010, 20:44   

Szanowny Spychu!
Jeżeli przeczytasz jeszcze raz moją odpowiedż dla Kati.. albo jeszcze raz :evil: zauważysz, że dotyczyła ona oskażenia mnie o próbę jakiejś wyimaginowanej krytki.Nigdy nie oskarżałem nikogo na tym forum o zachowania sprzeczne z obowiązującym w Polsce prawem :shock: i chciałem jedynie zwrócic jej uwagę na niestosownośc takiego podejścia do tematów poruszanych na forum przez jego użytkowników. Pomimo Twojej zdecydowanie przewrażliwionej reakcji będącej ,prawdopodobnie, wynikiem pobieżnego zapoznania się z moim postem uzyskałem od Ciebie szereg interesujących mnie odpowiedzi na temat wizji prowadzenia i popularyzcji IPSC w kraju. Z pokorą przyjmuje zaproszenie mnie do opuszczenia własnego podwórka :oops: jednocześnie wczytując się w napisany przez Ciebie post sugeruję abyś przestał patrzec na REGION POLSKA przez własne :-P
_________________
Wojtek
Ostatnio zmieniony przez Wojciech G 09-06-2010, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kasiula 
IPSC Poland

Dołączyła: 01 Lip 2009
Wysłany: 13-06-2010, 20:40   

Drogi Wojciechu G! :lol:
Jeżeli przeczytasz jeszcze raz mój post .... to zauważysz, iż nie był on próbą oskarżeia cię o jakąkolwiek krytykę a sprostowaniem pisanej przez ciebie nieprawdy, no chyba że nikt nigdy nie postrzelił się na PO :-/
Jeszcze w ramach ścisłości, bardzo proszę przytocz w którym to zdaniu niby oskarżam cię o krytykanctwo, czym tak strasznie cię uraziłam.

Oskarżająca :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14