Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bedding łoża AICS
Autor Wiadomość
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 03-02-2011, 22:40   

Abersfelderami napisał/a:
W AIAW loze jest przykrecone i przyklejone do akcji, [...] Magazynkow nigdy nie jest za wiele, ale co najmniej 2, jeden 10 strzalowy, drugi 5 (AICS), [...]


AI i TRG to mają w zasadzie to, co by można nazwać "sub-ramą" (nic lepszego mi do głowy nie przychodzi) - jest tam aluminiowy profil na który się podczas strzału przenoszą siły z komory zamkowej, a przy okazji ma toto jeszcze mocowanie do dwójnogu i szynę UIT (w AI - w TRG szyna jest osobnym elementem). Plastikowa osada (w AI dwie boczne połówki, a TRG przód i tył) są do tego dokręcane żeby całość była ergonomiczna, ale siła przykręcenia plastiku do aluminium ma drugorzędne znaczenie z punktu widzenia celności broni. W TRG jak z tego wynika jest bardzo podobnie jak w AICS, bo system można łatwo zdemontować z aluminiowej ramy odkręcając śrubki. A w AI jedno do drugiego przykleili i z głowy.

Jak się zastanowić to rozwiązanie z AICS jest w pół drogi pomiędzy TRG i "właściwym" AI.

Co do magazynków - mam dwa (na 10 szt - w TRG innych nie ma, ale są równe z dolną częścią osady, więc magazynek na piątkę byłby bez sensu), ale planuję kupić jeszcze 2-3 jak się napatoczą używane. Ale ja w ogóle mam jakiś karabinowy zakupoholizm cholerny i kupuję zapasowe iglice i takie tam :-P
 
 
Abersfelderami 

Dołączył: 14 Wrz 2010
Skąd: California
Wysłany: 03-02-2011, 23:37   

Ja mowilem o magazynkach do AICS, do TRG22 jak juz zauwazyles, sa tylko 10( mozna uzywac tez 10tki AICS, ale grzechocza). Trg 22 ma bardzo slabe rozwiazanie recoil lug, jak sruba ktora ja trzyma sie poluzni to i w konia nie trafisz.

Pozdrawiam,
janusz
_________________
Blue Babe,
Sir
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 04-02-2011, 09:25   

Abersfelderami napisał/a:
[...]Trg 22 ma bardzo slabe rozwiazanie recoil lug, jak sruba ktora ja trzyma sie poluzni to i w konia nie trafisz.[...]


Muszę się temu przyjrzeć. Ale dlaczego śruba by się miała zaraz poluźniać!? ;-) Od tego są klucze niutonometryczne i locktite'y. :-P

Ostatnio kolega pytał na MSPO żołnierzy z misji zagranicznych jak im się karabin spisuje i narzekali tylko, że szyjka kolby lubi sobie pęknąć jak broń upuścić z wysoka stopką kolby na ziemię.
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 05-02-2011, 12:14   

Hello,

Trochę odsunąłem temat snajpowania i mój karabin leży (a właściwie stoi) w szafie opuszczony i zaniedbany.
Zdjęć łoża AICS nie ma sensu załączać bo tego jest wszędzie masa, a zdjęć środka niestety nie mam.

Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale z obliczeń mojego programiku balistycznego wychodzi, że kulka .308 traci prędkość supersonic po jakiś 700-800 m. Jest sens strzelania z takiej ammo na kilometr ?
Ostatnio zmieniony przez Arturro 05-02-2011, 12:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 05-02-2011, 15:53   

Artur,

kaliber .308Win nie jest w istocie przeznaczony do strzelania na dalej niz 800m, aczkolwiek przy ladowaniu amunicji i doborze dobrej kuli mozna go pchnac na odleglosc 1km
Musisz miec kule o BC minimum .500, predkosc M0 nie mniejsza niz 2700fps.

Moje zdanie jest takie. Czym Ty sie przejmujesz. Zacznij z tego strzelac i sie ucz.
Czy strzelales kiedys na wiecej niz 100m?
Poznaj kogos kto jest dobry w strzelaniu na dystans i popros go o pomoc.
Jestem przekonany, ze przy odpowiedniej elaboracji bedziesz zadowolony ze swojego sztucera.
W F-Class sa rozne dystanse i licza sie ogolne punkty, wiec jesli interesuje Cie strzelanie dlugodystansowe zacznij strzelac. Jedz gdzie, gdzie mozesz ustawic tarcze na 100-300-600 i zacznij od tego. Ustaw sobie 'blache/gong' na 700m jako bonus strzal. Ucz sie obserwowac wiatr i jego wplyw na to jak pracuje pocisk podczas strzalu, jak znosi go wiatr.
Przede wszystkim strzelaj i sie nie zalamuj.
Moim zdaniem masz dobry sztucer i musisz sie tylko w niego wstrzelac.

Zycze Ci powodzenia, glowa do gory
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 05-02-2011, 16:26   

Peter, hold your horses :-D
zapytałem o strzelanie z 308-ki na kilometr na zasadzie rozważań akademickich, a nie w celu dyskredytowania tego kalibru.
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 05-02-2011, 16:37   

Artur,
zapytales sie o sens strzelania z tego kalibru na 1km.
Akademickie jest takie, ze kula Ci poleci jeszcze nastepny prawie kilometr jesli dobrze ustawisz lufe. Azeby strzelac z jakiejkolwiek ammo na jakikolwiek 'dlugi' dystans celnie, uwzgledniajac wszystkie elementy jakie zachodza podczas lotu kuli powinno sie miec okolo 10%-15% zapasu predkosci -1200fps- w momencie zetkniecja sie kuli z celem.
Czy bedziesz mial taki komfort strzelajac z .308Win na 1km?
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 05-02-2011, 19:19   

Według mojego programu balistycznego pocisk .308 Sierra Match King BTHP 168 gr., wystrzelony z prędkością początkową 2660 fps, uzyskuje 1204 fps na 580 metrach. Na kilometrze ma już tylko 887 fps.
Obliczenia dla temperatury 50 F, ciśnienia 29.59 in HG, wilgotności 90% R.H.
Wiatr 0 mph
Ostatnio zmieniony przez Arturro 05-02-2011, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 05-02-2011, 20:13   

Jakiego programu urzywasz? :)
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 05-02-2011, 20:25   

Artur,
jestes OK do lekko powyzej 800m. Ta kule mozna spokojnie rozpedzic do 2750 i wtedy da Ci to ekstra 50m powyzej predkosci dzwieku, czyli okolo 850m.
Moim zdaniem wlasnie na taki dystans jest to kula.

PS
Wlasnie zakupilem Milspeca 5R i sam bede probowal swoich sil. U nas sie strzela do 1000yr,
wiec na granicy zatracenia predkosci podnadzwiekowej.
Ostatnio zmieniony przez Peter 05-02-2011, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 05-02-2011, 23:34   

używam dwóch programów balistycznych: RSI Shooting Lab. i NF BAL (Night Force Ballistic Program).
To tak na wypadek gdyby jeden z nich popełniał jakiś gruby błąd :-)
Ostatnio zmieniony przez Arturro 05-02-2011, 23:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 06-02-2011, 00:08   

Artur,
przy poprawnej elaboracji amunicji zblizysz sie do 1000m spokojnie.
Z tego co pamietam, Twoj sztucer ma ciasna komore, co moim zdaniem jest bardzo dobre i pozwoli Ci uzyskac dosc dobra balistyke. Ustaw kule na 0.001-2max od skoku gwintu i powinno byc OK. Moim zdaniem sprobuj urzyc kuli Lapua 167gr.
Wsadz to do programu z predkoscia 2750-80 i sprawdz jak daleko Ci to poleci. :)
Sprobuj urzyc prochu N540 i bedziesz w domu.
Poczytaj troche stron F-Class w UK, tam chlopcy wiedza co robic.

Po za tym jesli chcesz strzelac F-Class, to mozesz spokojnie strzelac TR i wtedy bedziesz konkurowal przeciwko .308Win i .223Rem, wagowy limit wynosi 18 funtow z wszystkim co masz przykrecone do karabinu.

Wiesz ja mysle, ze masz wspanialy sztucer i, ze on bedzie strzelal. Musisz zaczac elaborowac i strzelac.



Pozdrawiam i zycze powodzenia
 
 
Abersfelderami 

Dołączył: 14 Wrz 2010
Skąd: California
Wysłany: 06-02-2011, 07:35   

Arturro, twoje cacko dojdzie bez problemu do 1k strzelajac 155gr Lapua Scenar, Bergers albo 175gr SMK (syp duzo prochu)
_________________
Blue Babe,
Sir
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 06-02-2011, 13:42   

Arturro napisał/a:
[...]Zdjęć łoża AICS nie ma sensu załączać bo tego jest wszędzie masa, a zdjęć środka niestety nie mam.[...]


Pierwsze - prawda, drugie - szkoda.

Jaki masz skok gwintu i czy sam składasz kulki czy póki co chcesz jechac na fabrycznych (i na jakich)?
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 06-02-2011, 21:52   

Złożyłem parę kulek ze Scenarem 167 gr i prochem Vihtavuori N540 na łuskach Lapua.
Ustawiłem luz w komorze (do ogivy) na max. 0.002" i ... nie mam czasu żeby jechać na strzelnicę i postrzelać :-/
Ostatnio zmieniony przez Arturro 06-02-2011, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13