Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolimator
Autor Wiadomość
vicio 


Dołączył: 13 Sie 2008
Skąd: Polska
Wysłany: 17-10-2010, 13:12   Kolimator

Witam
Ponieważ na broni długiej znam się średnio ze wskazaniem na wcale proszę o poradę:
Jaki wybrać kolimator do strzelań dynamicznych, a jeżeli to możliwe także do tarczy na 100m.
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 17-10-2010, 15:40   

Ja bym wybrał Eotecha, choć sam używam Aimpointa.
Eotech - moim zdaniem - ma bardzo fajny znak celowniczy na który składa się mała kropka (1MOA) w środku dużego (65 MOA) pierścienia.
Ja używam Aimpoita bo w Eotechu wkórza mnie to, że tak do końca to nie wiem kiedy się wyłączy oraz czy po miesiącu leżakowania w szafie baterie będą jeszcze OK czy nie.
Ale do naszych zastosowań sportowych Eotech pierwsza klasa.
 
 
bazyl 

Dołączył: 17 Kwi 2010
Wysłany: 17-10-2010, 20:07   

Używam Aimpointa Comp C3 4 MOA i nie narzekam. Przez rok używałem Eotecha. Dla porównania mogę powiedzieć, że więcej plusów ma Aimpoint.
Chociaż myślę o ACOGu 3x. Po krótkim epizodzie z tym kolimatorem stwierdzam, że to najlepsze rozwiązanie zarówno do strzelań dynamicznych oraz tarczowych.
 
 
DonMariano 


Dołączył: 25 Sty 2008
Skąd: EU
Wysłany: 17-10-2010, 20:18   

bazyl napisał/a:
Używam Aimpointa Comp C3 4 MOA i nie narzekam. Przez rok używałem Eotecha. Dla porównania mogę powiedzieć, że więcej plusów ma Aimpoint.
Chociaż myślę o ACOGu 3x. Po krótkim epizodzie z tym kolimatorem stwierdzam, że to najlepsze rozwiązanie zarówno do strzelań dynamicznych oraz tarczowych.
BTW: czy kolimator z powiększeniem może być używany w konkurencjach, które dopuszczają jedynie kolimatory bez tegoż (np. Liga Sportera) ? Sam widziałem kolegów z powiększającymi kolimatorami na sprzęcie ... chociaż oczywiście nie mam powodów, by ich podejrzewać o używanie/włączenie powiększenia, bo to byłoby niesportowo raczej.
 
 
Python 


Dołączył: 27 Sty 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-10-2010, 20:18   

Arturro napisał/a:

Ja używam Aimpoita bo w Eotechu wkórza mnie to, że tak do końca to nie wiem kiedy się wyłączy oraz czy po miesiącu leżakowania w szafie baterie będą jeszcze OK czy nie.


To były przypadłości "wczesnych" Eotechów Teraz jest o niebo lepiej.
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 19-10-2010, 13:05   

O matko ! Dopiero teraz zauważyłem ! Dlaczego nikt mnie nie kopnął w dupsko, że "wkurzam" to się pisze przez U a nie Ó ?

Ale obciach.

A wracając do tematu to optyka z powiększeniem chyba nie powinna być dopuszczona do Ligi Sportera. Na zawodach karabinowych które Legia organizuje 7-go listopada będą dozwolone tylko kolimatory BEZ powiększenia.
 
 
vicio 


Dołączył: 13 Sie 2008
Skąd: Polska
Wysłany: 20-10-2010, 13:55   

No i pięknie bo zamówiłem taki bez powiększenia :mrgreen:
 
 
MarcinG 

Dołączył: 28 Sty 2008
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20-10-2010, 17:44   

Arturro napisał/a:

A wracając do tematu to optyka z powiększeniem chyba nie powinna być dopuszczona do Ligi Sportera. Na zawodach karabinowych które Legia organizuje 7-go listopada będą dozwolone tylko kolimatory BEZ powiększenia.


a.. jeśli strzelec ma papiery , że jest krótkowidzem z np. -3dP , i ma powiększenie x3 , i to sie jakoś tam "znosi" czy cuś , to może wystartować z takim , panie , kulimatorem x3????
p.s.
niestety wzrok jest dobry. to inne pytanie : może strzelec mógłby mieć na zawodach okulary -3????
Ostatnio zmieniony przez MarcinG 20-10-2010, 17:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 21-10-2010, 08:18   

Dojdzie do tego, że strzelec przyniesie papiery, że musi strzelać z optyki z powiększeniem i to z odległości nie większej niż 10 metrów.

Niestety, zasady to zasady, żadnej optyki dającej możliwość przybliżenia obrazu i już.

Życie jest brutalne a potem się umiera - jak mawiają kowboje.
 
 
vicio 


Dołączył: 13 Sie 2008
Skąd: Polska
Wysłany: 21-10-2010, 10:47   

Tak zwłaszcza, że mogłoby się okazać, że za jakiś czas wszyscy by sobie załatwili taki papierek. Ja proponuję okulary takie jak miał Stępień w 13tym posterunku :-D
 
 
Macus 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 21-10-2010, 13:18   

MarcinG napisał/a:
Arturro napisał/a:

A wracając do tematu to optyka z powiększeniem chyba nie powinna być dopuszczona do Ligi Sportera. Na zawodach karabinowych które Legia organizuje 7-go listopada będą dozwolone tylko kolimatory BEZ powiększenia.


a.. jeśli strzelec ma papiery , że jest krótkowidzem z np. -3dP , i ma powiększenie x3 , i to sie jakoś tam "znosi" czy cuś , to może wystartować z takim , panie , kulimatorem x3????
p.s.
niestety wzrok jest dobry. to inne pytanie : może strzelec mógłby mieć na zawodach okulary -3????


Marcin, jeśli nie masz żadnej wady wzroku, to załóż sobie jakiekolwiek okulary i zobacz co się będzie działo. Gwarantuje Ci, że nie będziesz w stanie oddać ani jednego strzału. Korygowanie tego co prawidłowe nie ma najmniejszego sensu. A jeśli ktoś nosi szkła sferyczne np. -3, to przy powiększeniu x3 nic mu się nie znosi. Gorzej jest, jeśli próbuje celować przez kolimator bez okularów. Plamka mu się wtedy rozmywa i zakrywa cel.
_________________
Maciek
GLOCK Armorer
Ostatnio zmieniony przez Macus 21-10-2010, 13:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MarcinG 

Dołączył: 28 Sty 2008
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21-10-2010, 23:54   

Chłopaki.. To był żart :lol: . Niemniej dziękuję za rzeczowe wypowiedzi!
 
 
Macus 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 22-10-2010, 09:05   

Ty prowokatorze... :-D
_________________
Maciek
GLOCK Armorer
 
 
miki 

Dołączył: 03 Paź 2010
Wysłany: 11-12-2010, 19:28   

Wg mnie wybor EO vs Aimpoint to troche taka logika jak np. ladna brunetka z biustem 3D lub ladna blondynka z 2B... hmm, zasadniczo obie fajne - wiec podelga to subiektywnej ocenie...

Uzywam obydwu (kolimatorow w sensie ;-) ) i sa bardzo dobre. Moja subiektywna ocena:
- EO jest super do szybkiego strzelania tak do 50m, zmieniajac cele, mnie jakos lepiej od pewnego czasu lezy na strzelbie, choc wczesniej mialem aimpointa :-D
- Aimpoint (mala kropa 2MOA), swietnie sie sprawdza na dalszych dystansach, teraz mam na karabinie.

W kazdym razie i jeden i drugi to klasa sama w sobie.
Niektorych wkurza w EO kolko 65MOA, a niektorych mala kropa w Aimpoint, wg mnie w sumie zadna roznica.
Raczej nie szukalbym tanszych opcji, sam eksperymentowalem - wniosek prosty: nie ma nic lepszego.
 
 
Ubik 

Dołączył: 29 Sty 2013
Wysłany: 30-01-2013, 12:32   

Witam,
Mam i używam PWS zamkniętego. Aimpoint i ET to topowe produkty. Moim zdaniem PWS jest nieco gorzej wykonany (to kopia Aimpointa micro), ale w użytkowaniu ja nie widzę różnicy. Owszem na pewno paralaksa jest lepiej wyprowadzona, urządzenie będzie prawdopodobnie trwalsze, tylko, że PWS kosztuje prawie 10x mniej, a póki co u mnie i znajomych działa na naprawdę poważnych kalibrach bez problemu. Pytanie czy warto płacić dużo więcej za coś co jest trochę lepsze. Na wojnie na pewno, w sporcie - zależy jaki sport, ale najczęściej nie.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14