Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolimator
Autor Wiadomość
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 30-01-2013, 23:00   

Już kilka razy próbowałem taniej optyki, przekonując siebie, że nie warto przepłacać. Zawsze kończyło się tak, że kupowałem rzeczy uznanych marek, chociaż nie zawsze nowe.
Wolę być pewnym, że elektronika nie wyłączy się nagle, a optyka nie rozpadnie, nawet w czasie zwykłych, weekendowych zawodów.
 
 
Ubik 

Dołączył: 29 Sty 2013
Wysłany: 31-01-2013, 08:21   

Witam,
Każdy ma swoje podejście. I rozumiem twoje. Sam podchodziłem do mojego kolimatora jak pies do jeża. Tym bardziej, że ja głównie tą broń wykorzystuje na polowaniach i jak siądzie to niestety koniec z polowaniem (o uśmiechach kolegów nie wspominając). Stwierdziłem jednak, że spróbuje i okazało się, że daje rade. Mój znajomy ma dwa aimpointa: i takiego jak ja. Używa je już jakieś 3 lata. I jeden i drugi pracuje bez zastrzeżeń. A chodza na broni naprawdę dużego kalibru.
Ja widzę temat trochę inaczej. Nie trzeba mieć topowego sprzętu. Mam między innymi Tikkę super varmint z optyką IOR. Robie regularnie 0,5MOA na 600m. Amunicja Lapua Scenar fabryczna. Ten zestaw ze średniej pułki kosztuje tyle co sam karabin np. Steyera SSG 04 o 08 nie wspominając. A strzela porównywalnie. Więc ja się zastanawiam, czy trzeba przepłacać za ciut lepsze dopieszczenie detali? Trochę lepszą jakość? Moim zdaniem, w tym wypadku nie. To jest moje podejście i moje doświadczenie. Mam nadzieje, że jesteś w stanie to zaakceptować.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14