Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
SLD chce całkowitego zakazu posiadania broni
Autor Wiadomość
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 27-10-2010, 07:06   SLD chce całkowitego zakazu posiadania broni

Wiadomości z prasy:

http://wiadomosci.gazeta....ania_broni.html
Cytat:
Po zamachu na biuro PiS w Łodzi SLD zamierza domagać się całkowitego zakazu posiadania broni - pisze "Polska The Times". W związku z tym pomysłem najnowsze hasło Sojuszu będzie brzmiało "Zero broni".


http://www.wprost.pl/ar/2...zewajmy-emocji/
Cytat:
Moje koleżanki i koledzy z SLD zrobią wszystko, aby ograniczyć do zera dostęp do broni w Polsce - podkreślił.


Wobec takiego zachowania proszę rozważyć:

Apel: Podziękujmy miłośnikom strzelectwa i łowiectwa z SLD
montrala napisał/a:
Ponieważ Pan Przewodniczący SLD wyraził jasno swoją postawę i politykę wobec strzelców sportowych, myśliwych, posiadaczy broni do ochrony, kolekcjonerów, strzelców CP, strzelców pneumatycznych, posiadaczy pamiątek po przodkach, instruktorów, pracownikach strzelnic, klubów, sklepów z bronią, rusznikarzy oraz rodzin tych którzy te rodziny ze strzelectwa utrzymują niniejszym, trzeba mu za tą szczerość podziękować.

Dlatego proponuje aby każdy, w każdy dostępny mu sposób, docierał do wszelkich środowisk, osób, rodzin, organizacji jakkolwiek związanych ze strzelectwem, bronią, etc i przekazywał dobre słowo Przewodniczącego wraz z przesłaniem aby Ci ludzie, ich rodziny, przyjaciele i znajomi pamiętali przy okazji wyborów, kto zamierza ich pozbawić możliwości realizacji życiowych pasji, możliwości zarobienia na życie, czy ochrony swojego życia przed bandytami.

Przez każdy sposób rozumiem wszelkie fora strzeleckie, łowieckie, portale społecznościowe, pogaduszki przy okazji wizyty w sklepie z bronią, na strzelnicy, u rusznikarza. Imieniny u cioci i piwo z kumplami. Jak ktoś może dotrzeć do mediów, nie ważne jak małych i jak lokalnych - niech dociera. Pokażmy politykom, ze obywatele potrafią być wdzięczni za szczerość ich intencji.
_________________

 
 
 
Macus 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 27-10-2010, 08:02   

Gadanie... Pan Napieralski w charakterystyczny sposób chce odwrócić uwagę od spraw, którym pownni zajmować się "wybrańcy narodu". No i chciał się też troszkę przypodobać... tylko komu?
_________________
Maciek
GLOCK Armorer
Ostatnio zmieniony przez Macus 27-10-2010, 08:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 27-10-2010, 08:03   

A ja uważam, że to bardzo fajnie, że SLD przedstawiło taki pomysł.
Po pierwsze to nie sądzę, żeby potężne lobby myśliwskie dopuściło do jego realizacji, a po drugie, to osoby posiadające lub chcące posiadać broń a wahające się czy zagłosować na SLD czy nie, teraz mają już jasność.
Ostatnio zmieniony przez Arturro 27-10-2010, 08:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 27-10-2010, 10:02   

Ja traktuję te pomysły poważnie bo według rzecznika SLD Tomasz Kality:

Cytat:
- Nie ma potrzeby, by Polacy posiadali indywidualnie broń krótką, czyli tzw. broń do ochrony osobistej. Broń krótką powinni posiadać tylko funkcjonariusze państwowi - zaznaczył Kalita.


Przeczytajcie proszę:
http://www.tokfm.pl/Tokfm...wych_i_PZL.html

Prawdopodobnie ich koledzy partyjni i jednocześnie myśliwi zareagują. Tylko co z bronią krótką?
W głowie się nie mieści, takie pomysły skierowane przeciw legalnym posiadaczom broni z powodu użycia broni nielegalnej...

Tutaj głos rozsądku posła Czumy:
http://wiadomosci.gazeta....o_kupilbym.html
_________________

 
 
 
Macus 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 27-10-2010, 11:50   

Włodku, wskaż mi choć jeden normalny pomysł "szczęśliwie nam panujących" i pewnie jeśli się taki znalazł, to zginął w czeluściach komisji sejmowych ds. czegoś tam. Broń powraca co jakiś czas jako temat zastępczy i tak będzie tak przez najbliższe kilkaset lat. Widać w tej całej sprawie, że politycy nie rozróżniają co jest legalne i nielegalne.
_________________
Maciek
GLOCK Armorer
Ostatnio zmieniony przez Macus 27-10-2010, 11:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 27-10-2010, 12:59   

SLD to socjalisci i bynajmniej staja sie coraz bardziej podobnie do tych zza granicy.
Dziwi mnie to, bo ich rodowod to przecierz PZPR i calowanie sie z Brezniewem, wylewanie kasy na ammo do Kalachow i zalewanie bronia calego biednego i jeszcze nie 'nawroconego' swiata.
Teraz chca byc czysci, az przyjdzie nastepna rewolucja.??

Nie zazdroszcze Wam sytuacji w Polsce.
Jedyna partia wg mnie, ktora bronila by Waszych interesow ze wzgledow historyczno-narodowosciowych to PiS, ale ich lider nawet takiej 'conserv-ie' jak mi nie lezy. Jednak nikt inny sie za Wami nie wstawi. Tak jest na calym 'normalnym' swiecie.

UK, bron krotka zostala w 1996 calkowicie zakazana i wyeliminowana od normalnych ludzi (Partia Pracy)
Canada, 1996 to rok, kiedy Liberalowie zrobili porzadek z pistoletami. Ograniczono magazynki do 10szt, dlugosc lufy 102mm i wyeliminowano dwa kalibry, zreszta malo urzywane.
Australia, nie pamietam ktory rok, ale to samo...i gorzej, i znowu liberalowie.
Nie chce zwracac uwagi na kraje na prawde wolne, takie jak Rosja czy Ukraina, wiecei lepiej co sie tam gdzie i kto ($$$$$$$) ma dostep do broni
Wysmiewane przez wielu na tym forum USA wciaz ma wolnosc, ktorej normalny posiadacz broni moze pozazdroscic i kiedy jakis maniak wyleci z pukawa do zakladu pracy i wytnie z kilka osob, to posiadacze broni w USA nie musza sie martwic o to, ze ogranicza im dlugosc lufy. Ameryka nie tylko ma 2nd Amendment, oni maja spolaryzwoane spoleczenstwo w ktorym nie pozwala sie zadnej partii na przewage i za dluga kontynuacje. Do tego jest NRA, Le Page robi super dobra robote.

Sorry za moj pesymistyczny post, ale mysle, ze dla prawdziwych posiadaczy broni, ktorzy nie chca zadnych ograniczen bo sa normalni, tylko prawica.... :one:
 
 
Macus 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 27-10-2010, 14:01   

Peter napisał/a:

Nie zazdroszcze Wam sytuacji w Polsce.
Jedyna partia wg mnie, ktora bronila by Waszych interesow ze wzgledow historyczno-narodowosciowych to PiS, ale ich lider nawet takiej 'conserv-ie' jak mi nie lezy. Jednak nikt inny sie za Wami nie wstawi. Tak jest na calym 'normalnym' swiecie.

Peter błagam, nie wypisuj takich rzeczy. Ja widać, za oceanem, nie macie pojęcia co się tu dzieje. Jaki PiS? Chciałbyś nas pogrążyć do reszty?
_________________
Maciek
GLOCK Armorer
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 27-10-2010, 17:47   

Macius,
jakbys rozumial to co sie dzieje na swiecie mieszkajac tam w Polsce to bys zrozumial co pisze. Sytuacje miedzypartyjna w Twoim kraju znam doskonale, ale nie patrze przez lokalne oczka, tylko staram sie to objac troszke szerzej.
Wysil sie i przeanalizuj zjawisko ogolno-swiatowego, partyjnego nastawienia do legalnych milosnikow broni to sobie sam dasz odpowiedz. Bedziesz wtedy wiedzial, ktory nurt polityczny jest za a ktore maja Twoje zabawki w dupie.
 
 
Macus 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 27-10-2010, 20:12   

Peter, no akurat projekt ustawy, z którym zgadzało się środowisko strzeleckie w Polsce nie był pomysłem działaczy PiS-u... Chyba nawet na tym forum poruszano kwestię poparcia.

Z drugiej zaś strony Peter, nie traktuj mnie jak jakiegoś półgłówka, który nie potrafi zrozumieć pewnych rzeczy. Masz rację, patrzę przez lokalne oczka, bo tu żyję, pracuję i to co się dzieje tutaj, dotyczy mnie bezpośrednio. Znasz sytuację międzypartyjną w Polsce? Peter, nie rozśmieszaj mnie. Przyjedź, pomieszkaj trochę, to dopiero wtedy będziesz mógł coś powiedzieć. Fajnie wydawać opinie w oparciu o jakieś tam informacje, kilkanaście tysięcy kilometrów stąd.
_________________
Maciek
GLOCK Armorer
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 28-10-2010, 00:26   

Macus
od tego jest forum azeby wyrazac opinie. Ty nie musisz sie z Nia zgadzac, ale nie musisz niczego uogolniac. Moje poglady jakie sa takie sa, nie pasuja mi do zadnej partii w Polsce, ostatnim politykiem, ktoremu probowalem wierzyc byl Olszewski, reszta moim zdaniem to pozostalosci ze starego systemu lub niedorobiona prawica.
Ja probuje tylko przedstawic zagadnienie dostepu do broni w oparcju o opcje polityczne i wychodzi prosty rachunek, na swiecie tylko prawica dopuszcza, popiera czy jej nie przeszkadza dostep do broni u zwyklego podatnika.
Co do projektu Andrzeja Czumy? Co z nim zrobilo PO? I czy czasem ten Czuma nie wychodowal swojej swiadomosci zza oceanem, w miejscu gdzie wedlug Ciebie ludzie nie maja pojecia.
 
 
Macus 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 28-10-2010, 07:29   

Peter, pomimo że Cię lubię, nie będę dyskutował bo się w ogóle nie rozumiemy... Wybacz Peter, być może przez to, że mam dość specyficzne nastawienie do Polaków mieszkających na stałe poza granicami naszego kraju. Przepraszam Cię Peter i życzę powodzenia.
_________________
Maciek
GLOCK Armorer
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 28-10-2010, 13:08   

Macus,
Twoje specyficzne nastawienie do Polakow jest bardzo zle, nawet nie wiesz jak.
To tak jakby wszyscy Niemcy mieli tylko jedne nastawienie do Polakow, czy Brytole czy innie. Zastanow sie nad tym co piszesz, bo nie piszesz nic madrego. Pomysl z kim sie Ty wogole zgadzasz?
Ostatnio zmieniony przez Peter 28-10-2010, 13:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-10-2010, 17:46   

.....no toście se Chłopy pogadali :)
Mam przynajmniej nadzieję, że na tych łamach nie dojdzie do
debat (walk) politycznych bo tego akurat mamy dosyć na ulicy i
w telewizorni.
Ja tam prywatnie mam wiecie gdzie wszystkich polityków.....
niestety politycy jakoś ciągle pamiętają o mnie jako o podatniku
i nic ponadto.....a obecnymi krzykami tej czy innej opcji
politycznej bym się nie martwił....pokrzyczą i przestaną, bo przecież
nie odbiorą sobie sami dostępu do broni....
Pozdro
CzeCze
_________________
CzeCze
 
 
Macus 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 02-11-2010, 13:56   

Peter napisał/a:
Macus,
...Pomysl z kim sie Ty wogole zgadzasz?


Z CZeCZe...
 
 
tomekwroclawski 

Dołączył: 04 Lut 2010
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10-11-2010, 12:10   Re: SLD chce całkowitego zakazu posiadania broni

Takie slowa w ustach kogos, kto aspiruje do roli lidera liczacej sie partii politycznej wskazuje jedynie na mialkosc intelektualna tego czlowieka, podyktowana tanim populizmem

Natomiast patrzac na to z zupelnie innej strony, wypowidzane slowa idealnie wpisuje sie w tresc " spolecznych dyskusji " jaka toczy sie wokol tematow zwiazanych z bronia i jej dostepnoscia

Poki kwestia uregulowan beda rzadzic emocje, dajmy sobie spokoj z liczeniem na choc drobn zmiane w obowiazujacym prawie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14