Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
AR-y Oberlanda, czyli moja subiektywna ocena
Autor Wiadomość
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 28-11-2010, 11:48   

Karabin jest rzeczywiście fajny, muszę się jeszcze TYLKO nauczyc z niego strzelac :->
 
 
bazyl 

Dołączył: 17 Kwi 2010
Wysłany: 28-11-2010, 13:04   

Artur, co to za optyka na Twoim karabinie?
Jeśli możesz to napisz jak się spisuje.
 
 
Abersfelderami 

Dołączył: 14 Wrz 2010
Skąd: California
Wysłany: 28-11-2010, 18:18   

Arturro napisał/a:
Karabin jest rzeczywiście fajny, muszę się jeszcze TYLKO nauczyc z niego strzelac :->


Widze, ze jestes dzisiaj na luzie.
Napisz na co go planujesz uzywac, bo scope wyglada na benchrest.
_________________
Blue Babe,
Sir
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 28-11-2010, 18:57   

Scope to Nightforce 8-32x56 BR (czyli Benchrest).
Nie mogę się jeszcze wypowiadać na temat tej optyki bo wystrzeliłem z tego zestawu zaledwie 16 (szesnaście) pocisków, głównie po to żeby go wyzerować oraz żeby zmierzyć prędkość wylotową kulek.
Przy pomocy dwóch chrono wyznaczyłem również BC dla ammo z której strzelałem.
Wstyd mi to przyznać ale kulki to średnia półka.
Sellier&Bellot Match 168 grs. HPBT.

Uzyskiwane grupy na 100 m to około 18-22 mm, ale najsłabszym ogniwem w łańcuchu broń-amunicja-strzelec jestem ewidentnie ja.

Mam zamontowaną szynę 20 MOA, gdyż planowałem użycie tego sprzętu w jakiś zawodach typu Longshot.

Ale do takich zawodów to ja muszę się jeszcze baardzo dużo nauczyć. Od znalezienia optymalnej pozycji strzeleckiej po wykorzystanie Kestrela do oceny wiatru.
Ostatnio zmieniony przez Arturro 28-11-2010, 19:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Abersfelderami 

Dołączył: 14 Wrz 2010
Skąd: California
Wysłany: 28-11-2010, 19:57   

Nie znam polskiego longshot, ale brzmi to jak strzelanie taktyczne na duze odleglosci.
Nie wiem czy w Polsce wolno uzywac dalmierze bo to zmienia troche dobor optyki. Wiem ze niechcesz mojej porady, ale dam Ci tak i tak.
Po pierwsze ta luneta nienadaje sie do longshot. sprzedaj ja razem z ringami. Kup sobie lunete z mildot typem siatki tak zebys mogl strzelac do ruchomych celow, mierzyc i uzywac siatke na holdover. Musi miec otwarte pokretla, FFP czy SFP nie gra roli. Poniewaz mildot jest metryczna pokretla musza byc tez metryczne. Powiekszanie pomiedzy 3-25 . Amunicje musisz robic sam, bo bez dobrej amunicji niemasz szans. Luneta powinna byc zawsze drozsza niz karabin. Kestrel nie jest zbyt dokladny, musisz duzo strzelac i rozpoznawac sile wiatru po drzewach jak rybacy morscy. W pozycji lezacej twoja strzelajaca strona powinna byc przedluzeniem kolby i twoj bark prostpadly do kolby, nie rob naglych ruchow,nie zmieniaj pozycji, nie odrywaj glowy od kolby po strzale, obserwuj gzie kula uderzyla. Sluchaj sie spottera. Kup sobie kilka magazynkow i nie zen sie bo nigdy nie bedziesz mial pieniedzy na dobry sprzet. Pewnie duzo rzeczy zapomnialem.
_________________
Blue Babe,
Sir
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 28-11-2010, 21:02   

Dzięki za rady.
Skąd wiesz jaką siatkę ma moja luneta ?
Wydaje mi się, że NP R2 daje pewne możliwości.
Stalowe pierścienie Warne, dzielone pionowo, także jakoś trzymają tę lunetkę do karabinu.
Na dodatek ten scope ma podziałkę na bębnach 0.125 MOA i siatkę wyskalowaną w MOA, a nie tak jak mój IOR, zamontowany ma innym sprzęcie, który ma siatkę MP 8 wyskalowaną w MIL, a bębny w MOA.

Anyway pewnie jak trochę postrzelam to dojdę do tych wniosków które mi podpowiedziałeś.

Dziękuję.
 
 
Abersfelderami 

Dołączył: 14 Wrz 2010
Skąd: California
Wysłany: 28-11-2010, 21:56   

"Skąd wiesz jaką siatkę ma moja luneta ? "
Nie wieddzialem, zakladalem ze benchrest. MOA/MOA nie jest zle, ale przy 0.125 MOA bebnach, nie bedziesz mial czasu na oddanie strzalu bo bedziesz krecil bebny. Potrzebujesz minimum 1/4 MOA. 8x jest za duzo na krotki dystans( fov) , to samo z x32 za duza paralaksa, zamaly FOV, nigdy nie uzyjesz- sprzedaj.Stare IORy mialy MP-8 (moja ulubiona) z MOA bebnami, nowe sa chyba mil/mil- ale za maly eye relief na bolt gun.Warne jest dobra kompania, nawet mam ich QD ringi i base na Sako, ale ciezkie do zakladania. 168gr sa bardzo celne, ale za lekkie na dalsze dystansy, 175 Smk jest jak w sam raz.
Jaka jest dlugosc lufy i jaki skret?
handloads,handloads, handloads!
Potrzebujesz wszystko jak naj mniej skomplikowane bo w stresie zaczniesz popelniac za duzo bledow.
Nie mysl sobie czasem ze krytykuje twoj scope, wprost odwrotnie to jest jeden z najlepszych skopow ale nie do strzelania taktycznego.
_________________
Blue Babe,
Sir
Ostatnio zmieniony przez Abersfelderami 28-11-2010, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 28-11-2010, 22:07   

Ponieważ trochę odeszliśmy od głownego zagadnienia tego wątku, założyłem nowy
http://ipsc-poland.org/fo...p?p=16712#16712
 
 
pepet 

Dołączył: 01 Lis 2010
Wysłany: 10-01-2011, 15:10   

Jako że udało mi się zakupić egzemplarz AR to dołączę się do dyskusji na ten temat.
Może nie jestem za dużym znawcą tej broni ale w przypadku mojego egzemplarza naprawdę nie ma się do czego przyczepić, wykonanie pierwsza klasa.
Mogę też potwierdzić pełną wymienność wszelkich dodatków, ulepszeń oraz które można dokupić w usa, parę paczek przyszło i nie miałem żadnego problemu z dołożeniem lub wymianą części.
Samo strzelanie także nie sprawia żadnych problemów, ja osobiście uważałem że spust jest ciut za twardy dlatego wymieniłem komplet sprężyn i obecnie śmiga prawidłowo.

_______________
Pozdrawiam
piotn
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 10-01-2011, 16:00   

Ogólnie w ARach warto wykonać pewien test: podeprzeć broń na magazynku, strzelić i zobaczyć czy prawidłowo przeładowuje (czy nie ma double feed).
Można się fajnie zdziwić na zawodach jeżeli się tego nie sprawdzi wcześniej ;-)
 
 
pepet 

Dołączył: 01 Lis 2010
Wysłany: 11-01-2011, 09:25   

oooooooooo, ciekawy test, nie słyszałem o nim.
trzeba w takim razie zdecydowanym krokiem przejść się na strzelnicę i go wykonać.
Czy ma znaczenie magazynek (metal, plastik) ??

_______________
Pozdrawiam
piotn
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 11-01-2011, 21:59   

Magazynki różnych producentów są różnie wykonane, tak samo jak lower receivery ARów. Warto sobie sprawdzic który set magazynek+lower, działa bezproblemowo nawet po podparciu.
 
 
Kamola 

Dołączył: 02 Paź 2009
Skąd: Chwilowo Dublin/ Gdynia
Wysłany: 29-01-2011, 02:24   

Hej. Ostatnio czytalem sobie rozne rzeczy o AR-ach i mam pytanie- troche offtopowe tutaj,ale nie chcialem nowego tematu zakladac na taka pierdolke:

Czy da sie w Polsce kupic AR-y firmy Spikes? Maja bardzo pozytywne opinie na amerykanskich forach- i fajna jest tez cena.Przynajmniej w USA....
 
 
Kamola 

Dołączył: 02 Paź 2009
Skąd: Chwilowo Dublin/ Gdynia
Wysłany: 30-01-2011, 02:05   

A tu taka mniej tanie wersja bardziej zaawansowana:

http://www.youtube.com/wa...player_embedded
Ostatnio zmieniony przez Kamola 30-01-2011, 02:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 01-02-2011, 18:27   

Fajne video ale szkoda, że nie zostało pokazane na jakim dystansie były cele i jaki był efekt ostrzału. Prawda jest taka, że każdy może wziąść ARa i szybko naciskać spust.

Jeżeli chodzi o Spike's Tact. to jest to jedna z bizyliona firm produkujących, składających, montujących platformę AR15. Nie sądzę, żeby ktoś w Polsce to sprzedawał.
Ostatnio zmieniony przez Arturro 01-02-2011, 18:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13