Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe licencje zawodników wg PZSS
Autor Wiadomość
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 24-11-2010, 00:05   Nowe licencje zawodników wg PZSS

Oficjalnie jeszcze nie zostało to jeszcze ogłoszone, ale PZSS zdecydował, że zmieni zasady wydawania licencji zawodniczych. Sprawa jest już przesądzona.
Do tej pory były one bezterminowe, a od 2011r. trzeba będzie je odnawiać co roku.
Do tej pory były na broń pneumatyczną, kulową i śrutową, a teraz będą na pistolet, karabin i broń śrutową.
Do tej pory płacono za jej wydanie 20 zł, a teraz co roku trzeba będzie wpłacić za wznowienie 50 zł.
Warunkiem wznowienia będzie udział co roku w czterech zawodach w każdym rodzaju broni (pistolet, karabin, strzelba) czyli do kompletu zaliczyć trzeba będzie 12 osobo-startów na zawodach odpowiedniej rangi czyli takich, które są w kalendarzu PZSS (dokumenty do potwierdzania udziału w takich zawodach PZSS już przygotował). Niezależnie od tego konieczne będzie badanie lekarza sportowego.
W zamian za to PZSS zrezygnuje ze zbierania od osób fizycznych składek członkowskich, a także z funkcjonowania tzw. grupy powszechnej.

Te plany, które wchodzą w fazę realizacji, niewątpliwie stanowią dodatkową kłodę pod nogi osobom, które będą starać się o pozwolenie na broń palną sportową. Nadto dodatkowy wydatek z kieszeni strzelca, bo policzmy:
- 8 osobo-startów (pistolet, karabin) x 40 zł startowego w każdej konkurencji zgodnie z cennikiem PZSS = 320 zł,
- 4 osobo-starty (śrut) x 50 zł startowego w każdej konkurencji zgodnie z cennikiem PZSS = 200 zł,
- opłata za wznowienie licencji = 50 zł,
- opłata za badanie (liczę skromnie) = 50 zł.
Razem daje to 620 zł co roku!!!!

Jeżeli ktoś chce wiedzieć coś więcej, to informuję, że na ten temat toczy się dyskusja na forum bron.iweb.pl w tematach”
1) Idzie nowe http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=72522
2) Szkolenie ze zmian przepisów http://bron.iweb.pl/viewt...t=72757&start=0
 
 
Yarlan 
IPSC Poland


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: IPSC ActionAir Polska
Wysłany: 29-11-2010, 10:48   

Na szkoleniu byłem, coś tam wiem na temat tych zmian - gdyby ktoś miał szczegółowe pytania, to postaram się odpisać.

A tak przy okazji to 27.11.2010 odbyło się spotkanie PZSS ze środowiskami reprezentującymi strzelectwo dynamiczne, czarnoprochowe i inne konkurencje poza olimpijskie.

Byli zaproszeni:
1. ZKSD – Zbigniew Świerczek
2. Klub IPSC Kraków – Stanisław Kwiecień
3. Strzelectwo czarno-prochowe – Krzysztof Szymczak
4. Strzelectwo westernowe – Włodzimierz Łuczyński
5. Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej – Adam Gołembowski
6. Strzelectwo długodystansowe – Krzysztof Prokop
7. „f - class” – Rafał Walczewski


Wiadomo coś n.t. ustaleń z tego spotkania? :)
Podobno PZSS ma w oparciu o to spotkanie budować regulaminy dotyczące w.w. strzelań.
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-12-2010, 13:00   

No to pozostaje pogratulować PZSS-owi sukcesu w rozwoju strzelectwa.....
Zawsze byłem i pozostanę zdania ,że tylko z tą organizacją "świetlana przyszłość" przed nami...
Co na to wszyscy zwolennicy współpracy z PZSS na niwie itd. ?
CZy ktoś wie czy to aby zgodne z prawem są takie działania ?
Nie pytam o "polskie prawo sportowe" tylko o kontekst Kodeksu Cywilnego i praw nabytych.

Z mojej strony....to niech mnie ....wiecie co.

Pozdrawiam wszystkich co głosili jak to nam, strzelcom PZSS zrobi dobrze.....czujecie się
już "zrobieni dobrze" czy czekacie do oficjalnych zmian?
CzeCZe
_________________
CzeCze
 
 
MarcinG 

Dołączył: 28 Sty 2008
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10-12-2010, 00:29   

No fakt. Nie zrobili nam "dobrze".. Tym niemniej dali popatrzeć. Jak inni , pod stołem , musieli przełknąć "rekreację" z zabarwieniem "kultury fizycznej" i stali się rasowymi "sportowcami kwalifikowanymi" :lol: Też pozdrawiamy! :one:
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-12-2010, 01:20   

Witam,
Może nieco prościej bo nie kumam.
Pozdrawiam
CzeCze
_________________
CzeCze
 
 
Leszek 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 10-12-2010, 18:32   

Darku, a co na to Twój dyrektor regionalny? Wszak był na tym spotkaniu, wielce pokochał nagle PZSS i chce pracować w jego komisji. Nic nie mówił?

Niziutko po kosteczki się kłaniam
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-12-2010, 18:48   

Leszku :)
Nie wiem :)
Na spotkaniu nie byłem :)
Z Dyrektorem się nie widziałem :)
Przecież jak zauważył jeden Pan co wie W OGULE wszystko mieszkam w Irlandii (znów nieścisłość), więc jak mogę coś wiedzieć :)
....a w ogóle to NIE MÓJ WĄTEK :)

Kłaniam się równie nisko Panu Szanownemu.
CzeCze
_________________
CzeCze
 
 
Leszek 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 11-12-2010, 10:31   

To może warto zapytać u źródła?
Zadałeś pytania, żądasz odpowiedzi, a osobę posiadającą wiedzę masz pod nosem. Jak już go zapytasz, a on odpowie - podziel się z nami uzyskaną wiedzą.
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 11-12-2010, 11:21   

Na stronie internetowej PZSS jeszcze nic oficjalnie nie ma, ale już wydają decyzje - licencje z datą ważności 31 grudnia 2011r. Odbywa się to oczywiście bezprawnie i niezgodnie z "Regulaminem" wydawania licencji z 19 listopada 2005r., który powoływany jest w tych decyzjach. Bezprawie polega na tym, że § 4 wspomnianego regulaminu stwierdza, że licencje wydaje się bezterminowo i tylko na wyraźny wniosek zainteresowanego licencja wydawana jest na czas oznaczony. Wnioski o wznowienie licencji i potwierdzenie zaliczenia osobostartów też już są na biurkach pracowników Zarządu PZSS na ulicy Chocimskiej w Warszawie (byli tacy, którzy już je widzieli).
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-12-2010, 13:41   

Leszku :)
Pewnie, że warto :)
Pod nosem to mam akurat zatokę z ostatnim portem Titanica-dosłownie :)
A źródło mam jakieś 2 tys. kilometrów dalej - więc albo poczekasz do "pooooo świętach i nowego roku", albo będziesz musiał szukać sam :)
Napewno masz swoje :)
Ja prywatnie zdania nie zmieniam :) wyraziłem je w 2006 roku wstarczająco jasno :)
Pytanie zaś było retoryczne :)
I niczego nie żądam.....no może tylko,żeby się moja ważna bezterminowo licencja wydana za moje pieniądze była nadal bezterminowa....dokładnie tak jak moja karta wędkarska i prawo jazdy. Zresztą tak dla zasady- potrafię bez niej żyć :)
Pozdrawiam
CzeCze
_________________
CzeCze
 
 
Yarlan 
IPSC Poland


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: IPSC ActionAir Polska
Wysłany: 11-12-2010, 16:52   

CzeCze - tak jak w przypadku prawka czy karty wędkarskiej - jest patent strzelecki i jest on ważny bezterminowo.

Licencja odnawiana co roku będzie w zastępstwie składek PZSS.
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-12-2010, 19:45   

A mam pytanie- czy patent wydany przez PZSS (bezterminowy) świadczy, że jestem członkiem tej organizacji ? Czy tylko potwierdza, że nie zrobię sobie ku-ku?
CzeCze
_________________
CzeCze
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 11-12-2010, 19:56   

CzeCze napisał/a:
A mam pytanie- czy patent wydany przez PZSS (bezterminowy) świadczy, że jestem członkiem tej organizacji ? Czy tylko potwierdza, że nie zrobię sobie ku-ku?
CzeCze

Patent świadczy tylko o tym drugim. Czyli, że nie zrobisz sobie ku-ku przy strzelaniu.
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-12-2010, 20:56   

Patent poświadcza nieprawdę :) BUMMMM!!!!
....ciężka fraszka.
poświadcza zatem, że mogę sobie zrobić ku-ku zgodnie z obwiązującymi przepisami. Jasne.
Co zatem poświadcza Licencja ?
Napiszcie bo mnie ludzie pytają, a ja w tym nie jestem biegły :)
CzeCze
_________________
CzeCze
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 11-12-2010, 21:04   

Nic nie poświadcza. Daje tylko prawo do startu w zawodach PZSS oraz jako jeden z trzech elementów zwalnia z egzaminu przed organem Policji w toku postępowania o wydanie pozwolenia na broń palną sportową.

Jednak skłamałem - drogą pośrednią poświadcza, że jej posiadacz jest członkiem PZSS (bo nie członkom jej się nie wydaje :one: ).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14