Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe licencje zawodników wg PZSS
Autor Wiadomość
Zibi 

Dołączył: 03 Lut 2008
Skąd: Katowice
Wysłany: 08-01-2011, 11:36   

Witajcie Panowie!
Zaskoczenia być nie powinno bo:

http://www.pzss.org.pl/in...eckie&Itemid=86

Więc to już obowiązuje od prawie 5 lat :one:
Dodatkowo w konkurencjach dynamicznych kluby (członkowie) ZKSD należą do PZSS a i niebawem SKF też przystąpi, więc problemu chyba nie ma ;-)
35 zaplanowanych zawodów w kalendarzu PZSS! Jak do tego dojdą jeszcze imprezy z kalendarzy wojewódzkich to będzie można wybierać i przebierać :mrgreen:

Pozdrawiam
Zibi
_________________
zibi
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 08-01-2011, 13:12   

A no to może jeszcze ktoś przybliży - normy są tylko w klasach czy i w kategoriach? ;-)
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 09-01-2011, 16:26   

No i zostało po staremu czyli 2 x srebrna z każdego rodzaju.

J.

ps.
Tomku nie może być w kategoriach bo byś zawsze miał 100%.
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 09-01-2011, 20:02   

Ano nie... ;-) nie zawsze.. ;-)
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 09-01-2011, 20:40   

To jest dyskryminacja tej kategorii. ;-)
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 10-01-2011, 07:20   

A właśnie weszła ustawa - że nie wolno! 8-)
 
 
Yarlan 
IPSC Poland


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: IPSC ActionAir Polska
Wysłany: 17-01-2011, 11:18   

To ja mam takie pytanie, czy w momencie gdy SKF wejdzie w szeregi PZSS - to wystarczy członkostwo w tym stowarzyszeniu by strzelać IPSC (bo teoretycznie będzie możliwosć otrzymania licencji), czy nadal trzeba będzie być członkiem innego, dodatkowego klubu strzeleckiego?
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 17-01-2011, 13:01   

A widziałeś gdzieś w ustawie o sporcie zapis, że sport strzelecki może uprawiać i otrzymać licencję zawodnika tylko osoba, która jest członkiem PZSS? O ile wiem to sport może uprawiać również zawodnik niestowarzyszony. Tak więc wymaganie przynależności do klubu mającego licencję klubową PZSS na uprawianie strzelectwa jest ewidentnym naruszeniem ustawy o sporcie przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego.
 
 
Yarlan 
IPSC Poland


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: IPSC ActionAir Polska
Wysłany: 17-01-2011, 14:52   

No ja wiem - ustawo sobie, a życie sobie... jest ktos kto otrzymał licencję strzelecką bez członkostwa w PZSS*?

Bo mi nie dali, członka chcieli...


Podobno SKF ma dostać licencję PZSS, więc moje pytanie dotyczy głównie tego czy cos się zmieni w temacie wielu członkostw w różnych klubach i bezsensownego powielania składek różnorakich.

Jeżeli SKF będzie członkiem PZSS to będzie musiał odprowadzać składki do PZSS, czy członkowie też?
Przy aktualnym zapisie w regulaminie wymagającym członkostwa w innym klubie strzeleckim będziemy mieli dublowanie składki PZSSowskiej - z klubu strzeleckiego i z klubu SKF.

Niby miało być to zniesienie składki członkowskiej dla PZSS na rzecz licencji - ale szczerze to nie wiem jak to teraz wygląda ...


* - klubie z licencją PZSS
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 17-01-2011, 15:20   

Yarlan napisał/a:

Przy aktualnym zapisie w regulaminie wymagającym członkostwa w innym klubie strzeleckim będziemy mieli dublowanie składki PZSSowskiej - z klubu strzeleckiego i z klubu SKF.


Do tej pory składka od klubu z licencją wynosiła 50 zł rocznie.

Indywidualni członkowie PZSS płacili 60 zł rocznie ( znaczek) i mogli je zapłacić
za pośrednictwem dowolnego klubu.
Tak też będzie w przyszłości z licencją (dwóch nie dostaniesz).

J.
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 17-01-2011, 15:30   

Yarlan napisał/a:
...Bo mi nie dali, członka chcieli...

A próbowałeś zawalczyć?
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 17-01-2011, 15:32   

Prezes napisał/a:
A widziałeś gdzieś w ustawie o sporcie zapis, że sport strzelecki może uprawiać i otrzymać licencję zawodnika tylko osoba, która jest członkiem PZSS? O ile wiem to sport może uprawiać również zawodnik niestowarzyszony. Tak więc wymaganie przynależności do klubu mającego licencję klubową PZSS na uprawianie strzelectwa jest ewidentnym naruszeniem ustawy o sporcie przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego.


Masz rację. Uprawiać możesz.

Ale licencję zawodniczą PZSS dostaje członek klubu zrzeszonego w PZSS i nie ma w tym nic dziwnego.

A to, że Policja przy wydawaniu pozwoleń na broń wymaga licencji Związku to już inna sprawa. Ale jest jeszcze PZ Biatlonowy i ci od pięcioboju nowoczesnego. I LOK ?

J.
 
 
Yarlan 
IPSC Poland


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: IPSC ActionAir Polska
Wysłany: 17-01-2011, 15:32   

Nie - bo w regulaminie pisało, więc uznałem że tak musi być i już... :/

Czyli, w tej chwili, jeżeli jest osoba która posiada patent strzelecki - idzie np. na Legię, wpłaca tam składkę 60PLN na rzecz PZSS i z automatu dostaje licencje na dyscypliny zgodne z tymi z patentu?

Bez płacenia wpisowych, składek, becikowych itp ?
Ostatnio zmieniony przez Yarlan 17-01-2011, 15:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 17-01-2011, 15:47   

JaKu napisał/a:
... Ale licencję zawodniczą PZSS dostaje członek klubu zrzeszonego w PZSS i nie ma w tym nic dziwnego....

Przyznawanie licencji zawodnika przez PZSS tylko członkom tego Związku, a na dodatek jeszcze członkom klubu mającym licencję klubową, jest ewidentnym naruszeniem prawa przez Zarząd PZSS.
Ustawa o sporcie wyposażyła związki sportowe, mające w nazwie „polski” w pewne uprawnienia z zakresu administracji publicznej, a więc muszą one respektować obowiązujące w naszym kraju prawo, począwszy od konstytucji, przez ustawy itd.
Istnieje konstytucja zasada wolności zrzeszania, a PZSS narusza tą zasadę – licencję damy tylko członkom naszych klubów z naszą licencją.
Ustawa o sporcie nie nakłada obowiązku należenia do jakiegokolwiek klubu, a tym samym sport może uprawiać osoba nie stowarzyszona, a PZSS narusza tą zasadę – licencję damy tylko członkom naszych klubów z naszą licencją.
Licencja zawodnika wydawana przez PZSS nie jest wewnętrzną sprawą tego związku, gdyż o tej licencji mówi się w innych ustawach. Jest to więc rzecz funkcjonująca w obrocie prawnym i jako taka należy do zadań z zakresu administracji publicznej wykonywanej z upoważnienia ustawowego przez związek sportowy – PZSS.
Nie mylmy prawa do wyłączności z samowolą !
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 17-01-2011, 19:21   

Yarlan napisał/a:
Nie - bo w regulaminie pisało, więc uznałem że tak musi być i już... :/

Czyli, w tej chwili, jeżeli jest osoba która posiada patent strzelecki - idzie np. na Legię, wpłaca tam składkę 60PLN na rzecz PZSS i z automatu dostaje licencje na dyscypliny zgodne z tymi z patentu?

Bez płacenia wpisowych, składek, becikowych itp ?


Tak dobrze to chyba nie było i nie będzie ( aczkolwiek nie sprawdzałem).
Idzie do jednego z klubów do których należy bo nie można dostać legitymacji członka PZSS
nie będąc członkiem jakiegoś klubu też należącego do PZSS (tak przynajmniej wynika
z wniosku o wydanie leg.).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13