Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wszyscy powinni to przeczytać
Autor Wiadomość
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-12-2010, 15:06   

Witaj Peter :)
zerknij sobie pod wskazany link:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=73044

jesteś tam "wspominany" :)
Może po tej lekturze stracisz złudzenia.
Pozdrawiam
CzeCze
_________________
CzeCze
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 10-12-2010, 16:06   

Cze Cze
Wiem, ze wywoluje u niektorych srac..... jak sie odzywam.
Zarzuca mi sie wiele rzeczy mylnie, nie znajac mnie osobiscie.
Jestem ponad to jednak. Z punktu widzenia sympatyka strzelectwa IPSC w moim rodzinnym kraju, jestem zmeczony sytuacja wywolana przez kazda zaangazowana strone.
Moge sie domyslec, ze nawet to co pisze teraz spotka sie z krytyka na forum prowadzonym przez kolegow z Olsztyna.

Szkoda, ze nie dogadacie sie w najblizszej przyszlosci.
 
 
Leszek 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 10-12-2010, 16:10   

Właśnie, Peter ma rację - szkoda.
Darku - namów może kolegów, aby chcieli się dogadać - niech coś zrobią w tym kierunku. Będzie przyjemniej. Jesteś prawie jak głos forumowy SKFu, może będziesz też głosem rozsądku tegoż?

Kłaniam się nisko.
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 10-12-2010, 16:24   

Skąd się biorą aż takie antagonizmy w tak błachych sprawach jak weekendowe bieganie z pistolecikiem i strzelanie do nie oddających tekturek i blaszek ?

Czy to systuacja typowa tylko dla IPSC Poland, czy ogólnie dla środowisk złożonych głównie z samców alfa ?

Czy da się wykazać jakieś wymierne straty lub korzyści po przyjęciu któregokolwiek z modeli funkcjonowania IPSC w Polsce w stosunku do drugiego rozwiązania, czy chodzi tylko o zachwiane ego adwersarzy ?
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 10-12-2010, 16:27   

Darku
Zapoznalem sie z tym linkiem.
Nie moge zrozumiec tego, ze sytuacja w ktorej znalazl sie Polski IPSC jest polaryzowana do takiego stopnia przez tych ktorzy 'proponuja' porozumienie.
Ktos kto szuka porozumienia, moim skromnym zdaniem, powinien dac troche czasu na to, zeby sprawy zaczely sie zagajac. Jako osoba stojaca na boku widze w tym wiecej szantarzu niz woli porozumienia sie.

Wasz 'guru' according to t. :)
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 10-12-2010, 16:30   

Arturro napisał/a:

Czy to systuacja typowa tylko dla IPSC Poland, czy ogólnie dla środowisk złożonych głównie z samców alfa ??


Ja nazywam ich 'safety table cowboys' :)
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-12-2010, 16:33   

Leszku :)
Co rozumiesz przez GŁOS FORUMOWY ?
.....a "prawie" jak mówi reklama robi wielką różnicę :)
Właśnie siedzę sobie i zastanawiam się (bo mam czas) jak powinien odpowiedzieć na pewnym forum "Towarzysz Bełkot" na taką oto opinię..... :)

1. Zwrócono mi uwagę na nieścisłość. Otóż, mimo że oficjalny ranking Grand Prix (tylko nie wiem czy "SKFu" czy "Regionu IPSC Polska" bo już mi się mylą) nie ujmuje udziału Towarzysza, to jednakowoż zaufane źródła widziały go na takich zawodach i to strzelającego. Niniejszym zwracam honor i odszczekuje!!!

......resztę wypowiedzi zapewne znasz :)
Jak mam pogodzić odpowiedź na takie teksty z obiecanym z mojej strony ograniczeniem sarkazmu ? :) ......może "W OGULE" przemilczeć ? :)
Sprawia mi ten dylemat coraz większą frajdę.....zbyt wiele jak dla mnie padło tam "nieścisłości".
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
CzeCze
_________________
CzeCze
 
 
Yarlan 
IPSC Poland


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: IPSC ActionAir Polska
Wysłany: 10-12-2010, 16:45   

Arturro napisał/a:

Czy da się wykazać jakieś wymierne straty lub korzyści po przyjęciu któregokolwiek z modeli funkcjonowania IPSC w Polsce w stosunku do drugiego rozwiązania, czy chodzi tylko o zachwiane ego adwersarzy ?


Mhm - Tak w skrócie, najlepiej w punktach...
 
 
Leszek 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 10-12-2010, 18:14   

Yarlan napisał/a:
Arturro napisał/a:

Czy da się wykazać jakieś wymierne straty lub korzyści po przyjęciu któregokolwiek z modeli funkcjonowania IPSC w Polsce w stosunku do drugiego rozwiązania, czy chodzi tylko o zachwiane ego adwersarzy ?


Mhm - Tak w skrócie, najlepiej w punktach...


Dobry pomysł. Krótko - przyjęcie koncepcji ZKSD spowoduje, że:

1. aby strzelać IPSC nie trzeba będzie należeć do jednego słusznego klubu (SKF), nie trzeba będzie należeć do żadnej innej organizacji niż należało się dotychczas; inaczej mówiąc nie trzeba będzie być członkiem SKF, ZKSD, czy klubu zrzeszonego w ZKSD; wystarczy opłacić składkę i zostać wpisanym na listę zawodników (kwestię umiejętności strzeleckich pomijam, bo jest ona oczywista)

2. powstanie silna organizacja zrzeszająca sympatyków strzelań dynamicznych; a silna organizacja to silniejsza pozycja w rozmowach z PZSSem, sejmem i milicją; jak widać ZKSD działa w tym zakresie - SKF nie


Darku - nie zadawaj pytań, zanim nie odpowiesz na te, które Tobie i Twoim kolegom zostały postawione. W szczególności nie zadawaj pytań niezwiązanych z tematem tego wątku - on nie dotyczy Twojej osoby, ani nikogo innego. Dotyczy zabawy w IPSC. Nie pytaj też proszę, o jakie pytania mi chodzi - wiesz bardzo dobrze.


Uniżony sługa księciunia
 
 
CzeCze 
IPSC Poland

Dołączył: 05 Lut 2008
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-12-2010, 18:22   

Pytania były retoryczne :)
Na zadane mi na innym forum właśnie piszę odpowiedź- sprowadza się do tego "że nie wiem".
Wątek masz rację "nie mój" :)
Za Kolegów nie mam zamiaru odpowiadać. Poradzą sobie :)
Tyle.
Powodzenia życzę
CzeCze
_________________
CzeCze
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 10-12-2010, 20:04   

Cytat:
1. aby strzelać IPSC nie trzeba będzie należeć do jednego słusznego klubu


a co to za problem ? Moim zdaniem ten dylemat związany jest tylko z animozjami personalnymi i nie ma racjonalnego wyjaśnienia

Cytat:
2. powstanie silna organizacja zrzeszająca sympatyków strzelań dynamicznych

Już to widzę, jak Polacy jednoczą się i tworzą silną organizację w ramach której umieją rozwiązaywać konflikty z poszanowaniem zdania drugiej strony, a następnie sumiennie wdrażają w czyn podjęte wspólnie postanowienia. Podczas tworzenia tego dzieła wspierają się, a każdy problem traktują jako przyczynek do kolejnego sukcesu, ponieważ rozwiązanie go pozwala poznać i docenić wiedzę i poglądy innych. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 11-12-2010, 07:54   

Cytat:
...
Już to widzę, jak Polacy jednoczą się i tworzą silną organizację w ramach której umieją rozwiązaywać konflikty z poszanowaniem zdania drugiej strony, a następnie sumiennie wdrażają w czyn podjęte wspólnie postanowienia. Podczas tworzenia tego dzieła wspierają się, a każdy problem traktują jako przyczynek do kolejnego sukcesu, ponieważ rozwiązanie go pozwala poznać i docenić wiedzę i poglądy innych. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Obawiam się Artur, że masz niestety rację...
Ostatnio zmieniony przez Endemit 11-12-2010, 07:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Leszek 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 11-12-2010, 10:41   

Artur - czyli trzeba sprawę olać i zostawić taki bardak, jaki jest. Bez rozwoju, z rozłamem.

Masz rację - to ma racjonalne wytłumaczenie.
 
 
Zibi 

Dołączył: 03 Lut 2008
Skąd: Katowice
Wysłany: 12-12-2010, 13:54   

Arturro!
Cytat:
Cytat:
2. powstanie silna organizacja zrzeszająca sympatyków strzelań dynamicznych


Już to widzę, jak Polacy jednoczą się i tworzą silną organizację w ramach której umieją rozwiązywać konflikty z poszanowaniem zdania drugiej strony, a następnie sumiennie wdrażają w czyn podjęte wspólnie postanowienia. Podczas tworzenia tego dzieła wspierają się, a każdy problem traktują jako przyczynek do kolejnego sukcesu, ponieważ rozwiązanie go pozwala poznać i docenić wiedzę i poglądy innych


Może jestem niepoprawnym marzycielem ale ja wierzę że to jest możliwe. Jeżeli nie teraz to za następne 10 lat. :-(
To trzecia próba powołania takiej organizacji. :roll: Odsyłam Cię do wpisu umieszczonego tutaj. Przeczytaj i przemyśl ten tekst bo warto spojrzeć na problem oczyma osoby która jest w tym temacie od samego początku.
http://ipsc-poland.org/forum/viewtopic.php?t=1233



Cytat:
Cytat:
1. aby strzelać IPSC nie trzeba będzie należeć do jednego słusznego klubu


a co to za problem ? Moim zdaniem ten dylemat związany jest tylko z animozjami personalnymi i nie ma racjonalnego wyjaśnienia


I tu znowu skłaniam do przemyślenia. Pomijając całkowicie aspekt formalno -prawny. To już przerabialiśmy! Jednak nie w tak radykalnej formie jaką proponuje SKF. Przypomnę Ci tylko jaką rolę w środowisku kiedyś pełniło ZSP.
Jeżeli Twoim zdaniem chodzi o animozje personalne to myślę że koledzy z SKF przyjmą z zadowoleniem moją ostatnia deklarację. :one:

DVC
Zibi
_________________
zibi
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 12-12-2010, 14:59   

Zbyszku,

ja nie wiem kto ma rację w tym sporze między Kargulami i Pawlakami. Wydaje mi się on na tyle błachy i niepoważny, że trudno mi się zmusić aby zgłębić jego przyczyny. Moim zdaniem nie ma absolutnie żadnego znaczenia dla strzelających IPSC w Polsce, jaki będzie finał tego konfliktu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13