Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki kolimator?
Autor Wiadomość
TomP 

Dołączył: 15 Lis 2010
Wysłany: 03-12-2010, 21:48   Jaki kolimator?

Witam, poszukuje solidnego kolimatora za możliwie nieduże pieniądze. Ma być zdatny do użytku przy różnej pogodzie na broni odpowiadającej energetycznie .308 win. Plamka do 3 moa. Znajdzie się coś tańszego od eotecha, aimpointa czy swarka?

proszę o podpowiedz :)
tomek
 
 
miki 

Dołączył: 03 Paź 2010
Wysłany: 11-12-2010, 19:16   

no nie bardzo... eo albo aimpoint.
Kiedys kupilem sobie tanszy na strzelbe... delikatnie mowiac rozp...

np. Aimpoint ml3 - 2 moa, wystarczy ci na najblizsze 50 lat :-)
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 12-12-2010, 09:55   

Mam taniego Bushnella Trophy na Kałachu:
http://www.bushnelloutdoo.../trophy/730134/
Kilku znajomych też go używa i nic złego z nim się nie dzieje, działa i już :-D

W komplecie jest osłona przeciwsłoneczna, filtr polaryzacyjny i montaż nawet ale słaby.
Dlatego posadziłem go na solidnym, stalowym Warne Maxima QD.
Zjawisko paralaksy występuje ale tylko na bliskich odległościach rzędu kilku metrów.

Daleko mu pewnie do jakości Eotecha czy Aimpointa ale cena...

Janusz M. podrzucił mi informację o nowości wśród kolimatorów.
W Niemczech kolimator Lucid ma dobre opinie a kosztuje połowę Eotecha, Aimpointa.
Poczytajcie:
http://www.mylucidgear.com/reddot.php
http://www.magnum-x.pl/in...tid=3&Itemid=14
_________________

 
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 12-12-2010, 15:18   

Ja już parę razy dałem się nabrać na rzeczy o połowę tańsze a równie dobre...
Kolimatora nie kupuje się raz w miesiącu, poza tym używanego EO czy Aimpointa można kupić już za jakieś 280-300 USD.
 
 
Mario72 

Dołączył: 21 Paź 2010
Wysłany: 20-12-2010, 22:50   

Potwierdzam słowa Artura. Lepiej zainwestować w tzw "swięty spokój" :)
 
 
Ubik 

Dołączył: 29 Sty 2013
Wysłany: 30-01-2013, 12:24   

Witam,
Mam i używam PWS zamknięty (plamka 3MOA). Osadzony na półautomacie śrutowym. Strzelam i śrutem i brenekami. I to całkiem sporo. Mój znajomy ma na Mosinie 7,62x54R, drugi na Husqwarnie 9,3x62 (łowiecki na polowania pędzone). Wszędzie wytrzymał cały sezon bez najmniejszy problemów więc i 308 spokojnie zniesie.
Z tym, że musisz mieć Aipointa albo Zaissa poweim tak, znam ludzi co kałachami robią wyniki lepsze od tych co mają Oberlandy. Aimpointy też siadają, chociaż fakt rzadziej niż coś z półki niżej.
Pozdrawiam
 
 
mrok78 

Dołączył: 07 Wrz 2012
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-07-2013, 11:28   otwarty czy zamknięty

Jako że brak mi doświadczeń w tym temacie możecie poradzić mi jaki kolimator jest praktyczniejszy do strzelania dynamicznego - otwarty czy zamknięty?
 
 
Ubik 

Dołączył: 29 Sty 2013
Wysłany: 29-07-2013, 08:16   

Witam,
W dużej mierze zależy od preferencji. Jedni wolą zamknięty drudzy otwarty. Zamknięty jest trochę bardziej wytrzymały mechanicznie. Otwarty niby trochę mniej przesłania. Ja akurat preferuje zamknięte. Spójrz na stronie celowniki.com.pl tam jest test policji i ich wnioski z dwóch kolimatorów otwartego i zamkniętego PWS. Poza tym dobrze było by jakbyś założył się z broni z takim i takim. Twoje pytanie to trochę na zasadzie jak co jest lepsze: Audi, Mercedes czy BMW. Sam niestety musisz wybrać.
Poizdrawiam
 
 
mrok78 

Dołączył: 07 Wrz 2012
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-08-2013, 08:56   

Wiem, że pytanie zależy od osobistych preferencji, ale dzięki za odpowiedz.
 
 
MAJOR 

Dołączył: 24 Maj 2012
Wysłany: 20-08-2013, 07:44   

Witam,

Poniewaz jestem uzytkownikiem kilku kolimatorow ( tzw telewizorki ) pare slow. Ja bym sie zastanowil ile pieniedzy jestem wstanie na to cos wydac i do jakiego typu broni to ma miec zastosowanie .
Jesli chodzi o pistolet to proponuje red dota np. C-more ( ma akurat 4MOA z mozliwoscia regulacji stopnia swiecenia kropki) , Leupold ( 7.0 trojkat lub 3.5 kropka z samodostosowaczem do panujacych warunkow oswietlenia zewnetrznego ) lub Doctera ( tez 3.5 lub 7.0 MOA podobnie jak Luopold ) , wszystkie powyzej 300$ ale dobre copie mozna kupic juz za 150$ , oczywiscie nie wymienilem tutaj gamy celowikow firmy Aimpoint ale tych nie uzywam wiec o nich nie pisze. Celowniki sa male przyjemne i bez awaryjne, co do karabinu , dystans nie dalej jak 300m to najlzejszy jest teraz EOTech M3, mozna jeszcze pokusic sie o Burrisa ale jak to mowie trzeba czymac fason.
Jesli beda jakies pytania to prosze pytac chetnie podziele sie doswiadczeniem ......
_________________
MAJOR
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13