Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowelizacja Ustawy o Broni i Amunicji
Autor Wiadomość
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 14-01-2011, 17:39   

No to Czecze odcorkuj coś wreszcie i wypij nasze zdrowie.
I daj "cynk" to wypiję i twoje ( mam gdzieś na podorędziu odcorkowaną już co prawda
ale za to whisky nie whiskey)
pozdrawiam
J.
 
 
Kamola 

Dołączył: 02 Paź 2009
Skąd: Chwilowo Dublin/ Gdynia
Wysłany: 15-01-2011, 01:07   

JaKu napisał/a:
No chyba, że amerykańskie ?
J.


No chyba,ze amerykanskie- glownie to w wykonaniu Chucka Norrisa.
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 31-01-2011, 17:17   

Nowelizacja ustawy o broni i amunicji została podobno podpisana przez Prezydenta. Jak wejdzie w życie (14 dni po opublikowaniu w dzienniku Ustaw), to każdy uprawiający strzelectwo i dysponujący: patentem, licencją i członkostwem w PZSS będzie mógł wystąpić o pozwolenie na broń, a Policja nie będzie mogła wydać mu decyzji odmownej.
 
 
Rob de Guardio 


Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 31-01-2011, 22:44   

Liczymy na to,i myślę,że wiele osób będzie zaskoczonych poztywnie.
_________________
It takes love over gold
and mind over matter...
 
 
 
donau1 

Dołączył: 28 Sty 2011
Wysłany: 01-02-2011, 08:08   

Witam, jest to mój pierwszy post na forum więc witam się na wstępie :oops: .

co do ustawy to czekałem na jej podpis śledząc jej dotychczsowe losy
cieszę się, że wogóle jest
ale czy sądzicie, że po ogłoszeniu jej w dzienniku ustaw i po 14 dniach jej "wakacji"
rzeczywiście można składać papiery do KWP, czy nie skończy się to odwaleniem z powodów nazwijmy to bezparwnym oczekiwaniem na jakieś tam wewnętrzne wytyczne co do stosowania nowych przepisów lub oczekiwaniem na nowe czy też zmienione rozporządzenia do ustawowe?
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 01-02-2011, 10:50   

A jakie to mają być wytyczne? Sam sobie odpowiedziałeś, że byłoby to bezprawne.
Są przepisy i należy je stosować. Z mocy prawa odpadnie tylko rozporządzenie o broni szczeóglnie niebeziecznej, bo ta materia będzie w ustawie. Na zmianę czterech pozostałych, które wymienia ustawa, jest czas 12 miesięcy. A póki co będą jeszcze obowiązywały. Ale one nie mają żadnego wpływu na wydanie czy odmowę wydania pozwolenia. Nowelizacja stanie się prawem, gdy zostanie opublikowana w Dzienniku Ustaw.

PS. Witamy na forum. Nie wiem czy wiesz, ale w j. polskim są tzw. znaki interpunkcyjne i duże litery. :-P
 
 
donau1 

Dołączył: 28 Sty 2011
Wysłany: 01-02-2011, 11:12   

Rzeczywiście zabrakło u mnie dużych liter i interpunkcji. Poprzestanę na czytaniu forum. Za odpowiedź dziękuję.
 
 
Fenixom 

Dołączył: 01 Lut 2011
Wysłany: 01-02-2011, 22:34   

Witam

Mam kilka pytań:)

1.) O Ile sztuk broni centralnego zapłonu warto się ubiegać i jakiego kalibru 9mm, 40S&W , 45ACP ???
2.)Jakie modele polecacie do IPSC ???
3.)Rozumiem że czynne Uprawianie IPSC jest też Czynnym Uprawianiem Strzelectwa ???
Bo niezbyt fajnie by było zrobić Patent 400zł Podstawowy , jeszcze jest rozszerzony Patent co on daje ??? Licencja 20zł i Członkowsto jakaś tam śmieszna kwota i nagle tracę Licencje bo nie jeżdzę do PZSS i nie pcham im kasy w d.... bo nie zamierzam a Policja cofa mi Pozwolenie bo ma takie widzimisię !!! Szkoda że w Ustawie o Broni i Amunicji nie ma jasno zapisane , może przy następnej New Uobia to da się wcisnąć że uprawianie Strzelectwa w IPSC lub IPDA a także Członkowstwo jest przesłanką do wydania pozwolenia na broń sportową tylko pozostał by problem z Patentem i tu jest pies pogrzebany :(


Pozdrawiam
Artur
_________________
---Broń Palna--
 
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 01-02-2011, 23:20   

Ad Fenixom

Muszę pozwolić sobie na małe OT:
1) witamy na naszym forum,
2) zwrócić uwagę, że jego regulamin mówi, iż: "1. Użytkownik forum powinien: .... 1.8. Przestrzegać zasad ortografii i gramatyki języka polskiego;".

A jak się do tego zastosujesz, to na pewno znajdą się użytkownicy, którzy udzielą odpowiedzi na Twoje pytania.
 
 
Fenixom 

Dołączył: 01 Lut 2011
Wysłany: 01-02-2011, 23:42   

Dziękuje za przywitanie mnie na forum.Pisałem szybko stąd błędy w ortografii :)
_________________
---Broń Palna--
 
 
 
miki 

Dołączył: 03 Paź 2010
Wysłany: 14-02-2011, 14:31   

Witam, gdzie mozna znalezc tresc nowelizacji?
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 14-02-2011, 15:22   

Wejdź na stronę internetową ROMB-u, gdzie w dziale prawnym znajdziesz w biblioteczce zarówno treść samej nowelizacji, jak i treść ustawy po nowelizacji:
http://www.romb.org.pl/?id=57
 
 
Tomek 

Dołączył: 26 Sty 2009
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15-02-2011, 11:38   

Nie wiem czy przeoczyłem, czy temat jeszcze nie trafił na forum:

http://policyjni.gazeta.p..._Sportowcy.html
 
 
miki 

Dołączył: 03 Paź 2010
Wysłany: 15-02-2011, 13:51   

Ja to bym raczej powsciagliwosc zachowal - a w szczegolnosci radzilbym adeptom trudnej sztuki dziurkowania papieru w stylu kolegi FENIXOMA... tj. balansu emocje - checi - mozliwosci... ja rozumiem, ze toys for boys zawsze wywoluja wypieki na twarzy, ale... poczekajmy, poczytajmy, spokojnie. Uwazam, ze spory krok zostal zrobiony w pozytywnym kierunku, ale nie zrobmy od razu z tego tzw. listy zyczen 10x to i 20x tamto.... Jak to sie mowi w jezyku lenguage "common sense"... :-)
Ci co wiedza o co chodzi to wiedza.

A odpowiadajac na posta kolegi Fenixoma - coz, zanim jednak wystapisz o pozwolenia, trzeba troche praktyki zalapac... postrzelac, przepisow poczytac, patent, licencja, jakies sensowne wyniki zrobic... etc. itp. i nieco ochlonac 8-)

Serio - pomoze! Duzo sportowych sukcesow zycze!

PS, Wybacz, ale osoba ktora powinna ubiegac sie o bron, jednak powinna miec ospowiedzi na te pytania (??? :shock: ):

1.) O Ile sztuk broni centralnego zapłonu warto się ubiegać i jakiego kalibru 9mm, 40S&W , 45ACP ???
2.)Jakie modele polecacie do IPSC ???
3.)Rozumiem że czynne Uprawianie IPSC jest też Czynnym Uprawianiem Strzelectwa ???
Ostatnio zmieniony przez miki 15-02-2011, 13:58, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Fenixom 

Dołączył: 01 Lut 2011
Wysłany: 16-02-2011, 19:16   

Dzięki za odpowiedz :)
_________________
---Broń Palna--
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14