Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Beczki na torze
Autor Wiadomość
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 23-09-2011, 21:41   Beczki na torze

W Kanadzie i USA czesto przy budowie torow urzywa sie plastykowych beczek.
Przyklad:http://www.youtube.com/us...u/6/p-T0aSee3D0
Moj bardzo dobry kolega strzelal do tarczy, na ktorej byly dwie przestrzeliny. Jedna o pelnym wymiarze kalibru .40, a druga zrobila dziure, ale nie okragla.Prawdopodobnie kula otarla sie lub przeleciala przez beczke, ale ze wzgledu na to, ze beczka miala duzo dziur i nie byly one 'patch-owane' wiec ciezko bylo stwierdzic na prawde ktoredy poleciala kula.
Sedzia podczas 'walk-through' nie podal, ze beczki sa hard cover lub soft cover, wiec nie wiedzielismy i nikt sie nie spytal. Sedzia chcial dac mojemu koledze Miss-a. On znajac przepisy powiedzial 'no-way'. Beczka wyglada jak ser szwajcarski, ktora jest moja dziura, po za tym mi to wyglada na otarcie. Sedzia nie chcial ustapic, ja przywolalem przepis 9.5.7
W koncu udalo sie mlodziana przekonac, ze jest w bledzie.
Czy ja podalem dobry przepis?
Czy jest inny, bardziej odpowiedni?
I jeszcze jedno, jesli Hard Cover nie jest zaklejana, czy ona wciac jest Hard Cover i ktory przepis nalezy uwzglednic.

Dzieki
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 24-09-2011, 09:21   

Piotrku,
ty to masz siłę przekonywania ( sędziego)

1. zgodnie z 9.1.6 wszystko (poza patykami od tarcz) co jest na torze to jest przesłona twarda. (chyba, że w pisemnym opisie toru jest inaczej).
I nic sędzia nie musi mówić.
Beczka powinna być zaklejana.
A więc wina sędziego ( i RM itd).

Wniosek: punkty dla zawodnika.

2. pocisk trafił od przodu (twój 9.5.7) i nic to, że krzywo (rykoszet) patrz 9.1.6.3 .
Bo to jest tak samo. (Tylko za przesłonę twartą nie masz kary jak za PT)

Wniosek: punkty dla zawodnika.

Zawodnik został więc oceniony zgodnie z przepisami. ( ale miał szczęście jeżeli chodzi o punkt 1)
pozdrawiam
J.
Ostatnio zmieniony przez JaKu 24-09-2011, 09:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 24-09-2011, 15:42   

Dzieku JaKu.

Czyli moj kolega Carmine wyszedl z tego z punktami, ale gdyby beczka byla klejona po kazdej przestrzelinie to dostalby Miska, nawet jesli kula by tylko musnela/zachaczyla czescia swego obwodu beczke, ktora jest Hard Cover, tak?

i jeszcze jedno, jaki przepis mowi o tym, ze przestrzeliny na hard coverach musza byc zaklejane? nigdzie nie moge tego znalezc, wiem, ze jest to tzw. przepis zdrowego rozsadku, ze nie zaklejenie przestrzeliny powoduje re-shoot jesli zawodnik nie zgodzi sie z negatywna interpretacja sedziego na jego niekorzysc.

Dzieki
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 24-09-2011, 18:33   

to, że muszą być zaklejane wynika z 9.1.6.1 ,
a z 9.1.6.3 wynika, że rykoszet zalicza punkty ( trochę to opacznie zrozumiałeś)
A więc jeszcze raz: rykosztet strzelony na "wprost" tarczy - punktuje.
Nie punktuje tylko taki, który był strzelany nie do tej tarczy tylko przypadkowo
w nią trafił.
Inna sprawa, że błędem organizatorów jest taka budowa torów, że są rykoszety i że
idą one w tarcze.
J.
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 24-09-2011, 21:24   

Dziekuje,
w sumie na poczatku zrozumialem to dobrze, pozniej myslalem, ze jednak kiedy jest klejona i kula musnie to wtedy jest miss. Teraz juz wiem, ze tak nie jest.
Zgadzam sie, takie tory wywoluja niejednokrotnie niepotrzebne emocje podczas wyceny.
Tych beczek u nas jest pelno, wiec czesto sa urzywane.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13