Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak stać się członkiem IPSC będąc myśliwym?
Autor Wiadomość
krzysztof1969 

Dołączył: 19 Paź 2011
Wysłany: 19-10-2011, 09:48   Jak stać się członkiem IPSC będąc myśliwym?

Witam,

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o Broni i Amunicji otworzona zostało możliwość nabywania broni krótkiej przez myśliwych. Jestem właśnie jedną z takich osób, które zakupiły pistolet. Po treningach z instruktorem strzelectwa oraz kilku tygodniach strzelania zachęcony rezultatami i współzawodnictwem postanowiłem kontynuować szkolenie. Zacząłem szukać informacji o organizacjach strzeleckich i trafiłem na IPSC. Przyznam się, że idee IPSC są naprawdę wyjątkowo ciekawe.

Zapoznałem się ze Statutem i chciałbym upewnić się, czy mógłbym stać się członkiem IPSC (w szczególności chodzi mi o zapis Statutu par. 10, pkt 1 "Członkiem Zwyczajnym Stowarzyszenia może być obywatel Rzeczpospolitej Polskiej akceptujący statut stowarzyszenia i będący jednocześnie członkiem zwyczajnym innej organizacji strzeleckiej posiadającej osobowość prawną". Czy w moim przypadku wystarczy zapisać się do organizacji strzeleckiej jaką jest klub strzelecki (posiadający oczywiście osobowość prawną i wymieniony na stronie Kluby IPSC )?

Kolejne pytania dotyczą "Regulaminu przyznawania Licencji IPSC" (w szczególności chodzi o zapis pkt I, 3 gdzie wprowadza on ograniczenie co do osób, które mogą ubiegać się o licencje, a które to muszą posiadać licencję strzelecką PZSS). Pytanie moje jest czy jest tu nieścisłość (Regulamin ogranicza zapisy Statutu)? Czy można stać się członkiem IPSC (zgodnie z zapisami Statutu), a nie można ubiegać się o licencję (w myśl regulaminu)? W moim przypadku (jak sądzę również wielu innych Kolegów) nie koniecznie chciałbym starać się o członkostwo w PZSS. Zależy mi podnoszeniu kwalifikacji, treningach, współzawodnictwie - uczestnictwie w zawodach. Chciałbym stać się członkiem IPSC oraz zdać egzamin i otrzymać licencję IPSC.

Czy IPSC Polska przewiduje otworzyć się oficjalnie (zapisy Statutu, Regulaminu, itp) na myśliwych, którzy posiadają broń oraz chcieliby stać się członkami i uczestniczyć w kursach, zawodach, imprezach integracyjnych?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 20-10-2011, 01:53   

Mam nadzieje, ze ktos sie z Toba juz skontaktowal. Jesli nie to sprobuj email do szefa polskiego IPSC stan@dalmacja.com
Uzyskac go mozesz ze strony IPSC Polska

Powodzenia
 
 
krzysztof1969 

Dołączył: 19 Paź 2011
Wysłany: 20-10-2011, 09:10   

Niestety nie uzyskałem, żadnej odpowiedzi. Też nie spodziewałem się jej natychmiast. Ale za radą wysyłam również zapytanie na emila.
Pozdrawiam
Krzysztof
 
 
krzysztof1969 

Dołączył: 19 Paź 2011
Wysłany: 20-10-2011, 19:57   

Witam, otrzymałem odpowiedź od Pana Stanisława Kwiecień drogą emailową. Nie chcąc naruszać netyiety poprosiłem o jej umieszczenie na forum dyskusyjnym, ponieważ jak się okazało tym tematem jest zainteresowanych też kilku innych Kolegów choć oni akurat pytają się o strzelbę.
Pozdrawiam
Krzysztof
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 20-10-2011, 20:24   

No i widzisz jak fajnie.
Ja z mojej strony moge Ci tylko zyczyc powodzenia w uzyskiwaniu lepszych rezultatow.
Nie szczedz kasiory na amunicje i trening. Pistolet pomimo, ze wazny jest tylko dodatkiem do tego calego kung-fu.
 
 
krzysztof1969 

Dołączył: 19 Paź 2011
Wysłany: 20-10-2011, 21:43   

Peter napisał/a:
No i widzisz jak fajnie.
Ja z mojej strony moge Ci tylko zyczyc powodzenia w uzyskiwaniu lepszych rezultatow.
Nie szczedz kasiory na amunicje i trening. Pistolet pomimo, ze wazny jest tylko dodatkiem do tego calego kung-fu.


Witaj Peter,

no właśnie nie do końca fajnie - dlatego poprosiłem o umieszczenie odpowiedzi na forum aby można było się ustosunkować i wymienić argumenty.

Pozdrawiam
Krzysiek
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 21-10-2011, 10:39   

Zapewne odpisał Ci, że licencja strzelecka PZSS jest konieczna?

Moim zdaniem jest żeby strzelać IPSC bez żadnych ograniczeń w kraju i za granicą.
Ograniczenia możesz spotkać na zawodach których organizatorzy napiszą w regulaminie, że warunkiem uczestnictwa jest posiadanie licencji strzeleckiej PZSS.

To tak w bardzo dużym dużym skrócie.
Ustawowo jest obowiązek posiadania licencji jedynie słusznego Polskiego Związku w ramach współzawodnictwa sportowego. Czyli trzeba się zapisać do klubu z licencją PZSS (niekoniecznie z podanej strony z klubami, zobacz listę wg. klubów http://www.ipsc-poland.or...011_klubami.pdf )
Zdać egzamin na Patent Strzelecki a potem wystąpić o licencję strzelecką PZSS.

Do egzaminu IPSC możesz przystąpić bez wspomnianej licencji.
_________________

 
 
 
krzysztof1969 

Dołączył: 19 Paź 2011
Wysłany: 21-10-2011, 12:46   

Witaj Włodek,

tak jak napisałem na początku interesuje mnie oraz kolegów współzawodnictwo w ramach IPSC. Sprawdzając obowiązujące przepisy doszliśmy do wniosku, że w naszym przypadku jest to sprawa stosunkowo prosta i nie musimy w żadnym przypadku ubiegać się o wstąpienie do PZSS. Prawie wszystko zależy tylko od dobrej woli IPSC Regionu Polska.

Posiadamy broń (strzelby, pistolety) spełniające wymagania IPSC. Wg. interpretacji można z niej (broni) korzystać również na zawodach organizowanych przez PZSS. Niektórzy należą już do klubu strzeleckiego wymienionego na stronie. Zdajemy sobie sprawę, że powinniśmy przejść szkolenie i egzamin oraz uzyskać licencję w ramach IPSC.

Dlatego w swoim i kolegów imieniu umieściłem posta na tym forum z prośbą o odpowiedzi. Nadal, cierpliwie czekamy:)

Pozdrawiam
Krzysiek
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 21-10-2011, 14:16   

Krzysztof,
masz rację, zapisy w statucie są jasne.
Moim zdaniem organizacją o charakterze strzeleckim jest również np. PZŁ.
Wobec tego nie powinno być problemów z przyjęciem do Stowarzyszenia.

Problem w tym, że Stowarzyszenie IPSC Region Polska nie organizuje zawodów IPSC.
Kursów ani imprez integracyjnych też nie.
Ba, licencji strzeleckiej IPSC ani nawet zaświadczenia o zdaniu egzaminu na tą licencję IPSC też nie dostaniesz, nie wydają.
Nie wiem dlaczego, przecież tak uchwalili...

Więc od organizatorów zawodów zależy czy Cię dopuszczą czy nie.
Jeśli jest to klub zrzeszony w PZSS i wykonuje jego wymagania to może być różnie.

Są jednak prywatne firmy dysponujące odpowiednią strzelnicą i organizujące podobne zawody.
W środku Polski, nazywają je zawodami dynamicznymi według zasad IPSC.
I jeszcze jedno, w zawodach klubowych tzw. level I nie jest wymagane członkostwo w IPSC.
_________________

 
 
 
krzysztof1969 

Dołączył: 19 Paź 2011
Wysłany: 27-10-2011, 09:31   

Witajcie, żegnajcie.

Pomimo prośby o oficjalną odpowiedź na forum do Pana Stanisława Kwiecień - niczego się nie doczekaliśmy.

Wpraszać się nie będziemy. Z resztą zachowanie władz IPSC Region Polska nie rokuje dobrej współpracy. Za to odezwało się parę osób z konkurencyjnych środowisk, którzy z otwartymi rękoma chcą nas powitać.

Bardzo dziękuję za prywatne wiadomości i naświetlenie sprawy IPSC.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Krzysztof
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13