Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie w sprawach IPSC - 17.12.2011 Kraków
Autor Wiadomość
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 18-11-2011, 07:39   Spotkanie w sprawach IPSC - 17.12.2011 Kraków

Dyrektor Regionu Stanisław Kwiecień oraz Zbigniew Świerczek Prezes ZKSD zapraszają WSZYSTKICH
zainteresowanych strzelectwem IPSC na spotkanie w Krakowie w dniu 17.12.2011, którego celem będzie
ustalenie dalszych zasad funkcjonowania IPSC w oparciu o PZSS w Polsce.
_________________

 
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 09-12-2011, 07:57   

Dyrektor Regionalny IPSC Stanisław Kwiecień oraz Zbigniew Świerczek Prezes ZKSD zapraszają WSZYSTKICH zainteresowanych strzelectwem IPSC na spotkanie, które odbędzie się w Krakowie w dniu 17.12.2011 o godz. 16.00 na Strzelnicy Twierdza w Zielonkach.

Celem spotkania będzie przedstawienie propozycji dalszych zasad funkcjonowania IPSC w oparciu o PZSS w Polsce. Obecnie obowiązujące w Polsce przepisy wymagają, aby wszystkie konkurencje strzeleckie, w tym IPSC, opierały się o Polski Związek Strzelectwa Sportowego.

Władze IPSC w kanadzie zostały poinformowane o tej sytuacji na początku 2011 i w pełni popierają nasze działania, zmierzające do przeniesienia Certyfikatu IPSC na PZSS. Po kilkunastu spotkaniach z przedstawicielami PZSS wypracowaliśmy zasady działania IPSC w Polsce w oparciu o strukturę podkomisji IPSC w Komisji DS. Strzelectwa Dynamicznego i Czarnoprochowego PZSS. W trakcie ostatniego zebrania zarząd PZSS podjął w tej sprawie odpowiednią uchwałę, potwierdzającą nasze propozycje - administrowanie IPSC w Polsce z ramienia PZSS będzie opierało się o podkomisję do spraw IPSC, a przewodniczący tej podkomisji będzie pełnił funkcję Dyrektora Regionu. Członkowie tej podkomisji będą wybierani przez zawodników strzelających IPSC. Rzeczą oczywistą jest, że składki do IPSC będą odprowadzane za pośrednictwem Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego bez konieczności członkostwa w innych organizacjach.

Wspomnieć należy również o rozszerzeniu składu Kolegium Sędziów PZSS o osobę zajmującą się sprawami IPSC, o co również wnioskowaliśmy.

Podkomisja IPSC funkcjonować będzie w wieloosobowym składzie, a jej członkowie będą się zajmować między innymi. reprezentacją IPSC w kraju i za granicą, prowadzeniem spraw sędziowskich i zawodniczych, aktualizacją przepisów , prowadzeniem listy zawodników, koordynacją kalendarza i zawodów IPSC, prowadzenie działalności informacyjnej (strona www, marketing) ACTION AIR IPSC. Itd.

Prosimy o zgłaszanie się chętnych, którzy chcieliby zająć się powyższymi zagadnieniami - stankwiecien@op.pl

Jeżeli na spotkaniu w dniu 17.12.2011r. strzelcy IPSC (osoby, które kiedykolwiek były na liście Regionu IPSC) większością głosów osób obecnych na spotkaniu zaakceptują decyzję o zmianie podmiotu prowadzącego Region IPSC - jako DR wystąpię do władz IPSC w Kanadzie o wystawienie Certyfikatu na PZSS.

Od nowego roku sprawami administracyjnymi IPSC w Polsce zajmie się z ramienia PZSS - podkomisja IPSC w Komisji DS. Strzelectwa Dynamicznego i Czarnoprochowego.

Osoby chcące opłacić składkę i strzelać IPSC w roku 2012 proszę o wstrzymanie się ze swoimi działaniami do dnia 20.12.2011r.
W tym terminie podamy zasady, którymi kierować się będzie IPSC w naszym kraju od 2012 roku.

Z poważaniem
Stanisław Kwiecień
Dyrektor Regionalny IPSC w Polsce.
_________________

 
 
 
Gwena 

Dołączyła: 09 Maj 2010
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-12-2011, 18:18   

Cytat:
Obecnie obowiązujące w Polsce przepisy wymagają, aby wszystkie konkurencje strzeleckie, w tym IPSC, opierały się o Polski Związek Strzelectwa Sportowego.


Bardzo proszę o podanie podstawy prawnej. Owszem, jeśli chce się utworzyć "polski związek sportowy" to tak, choć zapewne dałoby się to przeskoczyć, jednak jeśli chce się prowadzić działalność sportową, można to robić w oparciu o ustawę o stowarzyszeniach lub poprzez klub sportowy.

Ja osobiście z PZSS się żegnam, nie żegnam się z uprawianiem strzelectwa, sportu i kolekcjonerstwa, bo do tego mi PZSS nie jest potrzebny, a jak rozumiem w najbliższym roku nie zostanę dopuszczona do zawodów IPSC, bo nie uznacie mojej bezterminowej licencji sportowej, tylko zażądacie nowej o którą nie zamierzam występować.
PZSS szkodził nam jak mógł w Sejmie przy zmianie ustawy, dba tylko o interes własny, o zwrot kosztów paliwa na niepotrzebny przyjazd z Warszawy i wypitego przez przedstawiciela PZSS piwa na zawodach jak mieliśmy okazję widzieć na pucharze Incorsy.
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 15-12-2011, 07:54   

Gwena, przeniesienie certyfikatu IPSC na PZSS jest próbą pogodzenia dwóch skłóconych środowisk. W sprawie licencji zawodniczych mam nadzieję, że PZSS odstąpi od swoich karkołomnych pomysłów z coroczną ich wymianą. Sam pewnie tego nie zrobi ale może ktoś mu pomoże. To już 3 próba ściągania corocznych opłat indywidualnych. Wcześniej były znaczki na patent i na legitymacje członkowskie. Mogli wprowadzić roczną opłatę licencyjną i byłoby po kłopocie...

Licencje zawodnicze ja i kilku kolegów mamy bezterminowe. Nie zamierzamy ich wymieniać na terminowe. Będziemy jeździć na takie zawody gdzie ich organizatorzy nie mają z tą sprawą problemów...
_________________

 
 
 
Gwena 

Dołączyła: 09 Maj 2010
Skąd: Kraków
Wysłany: 15-12-2011, 10:11   

Cerber - tak wiem, to jest oczywiste.
Jednak to przypomina leczenie grypy przy pomocy ucięcia głowy. Skuteczne i zabójcze.

Już w tym roku widzieliśmy, że PZSS nie dotrzymywał umów i obietnic, więc liczycie, że dotrzyma obecnie zawieranych w momencie jak otrzyma papier pozwalający na wieczność kontrolowanie IPSC-PL?
To moloch którego przez lata nic nie obchodziło poza strzelaniami olimpijskimi, skupiony na swojej władzy i apanażach, liczący na "ułożenie się z policją" (zaświadczenie z hologramem jest tu dobrym, ale nie jedynym przykładem), panicznie obawiający się prawdziwego rozwoju strzelectwa w Polsce, bo utraciłby kontrolę, albo musiałby się zmienić.
Na przykład poddać się demokratycznym wyborom władz. Bo statut PZSS jest maksymalnie antydemokratyczny i kto kontroluje praktycznie 3 kluby w Polsce z największa ilością "olimpijczyków" ten ma PZSS. Przypominam - posiadanie 1 olimpijczyka daje tyle głosów co posiadanie 500 zwykłych szarych strzelców...
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 15-12-2011, 10:26   

Przyznaję Ci rację, poddanie się IPSC pod PZSS może nieść za sobą problemy.

Jednak zawsze jest jakieś wyjście awaryjne. Spora grupa osób chcąc strzelać IPSC bez ograniczeń miejscowych skorzystała z niego "emigrując" do krajów ościennych...

To są moje osobiste opinie, ja jestem ja a nie my...
_________________

 
 
 
Yarlan 
IPSC Poland


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: IPSC ActionAir Polska
Wysłany: 16-12-2011, 14:56   

wg. nowego regulaminu o licencjach PZSS, który wchodzi 1 stycznia - nie trzeba będzie robić badań lekarskich, oraz z wymaganych startów na utrzymanie licencji będziemy mieli 4ry na konkurencję główną oraz po dwa na konkurencje dodatkowe. Składka 50PLN (czyli ta opłata za licencję) to też nie jest jakis majątek, zwłaszcza w skali roku, zwłaszcza w porównaniu do składki klubowej (u nas ponad 300PLN rocznie).

Oczywiscie można się upierać przy starych bezterminowych licencjach, ja takową mam i zostawiam sobie, ale walczyć z PZSSem dla zasady nie chce mi się, bo mam na co 'marnować' swój wolny czas i energię.

Ale oczywiscie to też jest tylko moje zdanie ;)
[/fade][/list]
 
 
Macus 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 16-12-2011, 15:47   

Dokładnie. Zamiast znaczka za 60 zł będziemy płacić 50 za przedłużenie licencji. Są na świecie większe problemy...
 
 
Gwena 

Dołączyła: 09 Maj 2010
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-12-2011, 23:46   

Macus i Yarlan
A jak myślicie dlaczego PZSS się częściowo wycofał ze swoich planów, ba, z podjętych uchwał? Moje prywatna opinia - by jak najwięcej osób wystąpiło o nowe licencje, bo taki wniosek unieważnia z automatu starą. Jak większość się da na to złapać, to w następnym roku będą musieli podporządkować się każdemu pomysłowi PZSS. W szczególności decyzja PZSS w sprawie badań lekarskich może ulec zmianie. I to niestety zgodnie z prawem - rozporządzenie MZ z dnia 14 kwietnia 2011 r. mówi, że każdy zawodnik polskiego związku musi regularnie przechodzić kompleksowe badania lekarskie.
"1. Zawodnik uczestniczący we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez polski związek sportowy, (a więc przez PZSS, a nie przez np. stowarzyszenie) zwany dalej „zawodnikiem”, podlega ogólnym badaniom lekarskim oraz badaniom specjalistycznym i diagnostycznym w zakresie niezbędnym do wydania orzeczenia lekarskiego o stanie zdrowia umożliwiającym bezpieczne uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym, zwane dalej „orzeczeniem”.
2. Orzeczenie wydaje lekarz specjalista w dziedzinie medycyny sportowej, a w odniesieniu do zawodników niepełnosprawnych orzeczenie może wydać także lekarz specjalista w dziedzinie rehabilitacji medycznej.
§ 2.
1. Badania specjalistyczne i diagnostyczne, o których mowa w § 1 ust. 1, obejmują:
1) pomiary antropometryczne;
2) badanie ortopedyczne;
3) przegląd stomatologiczny;
4) badanie elektrokardiograficzne;
5) badanie ogólne moczu z oceną mikroskopową osadu;
6) badanie odczynu opadania krwinek;
7) badanie morfologii krwi obwodowej z wzorem odsetkowym;
8) oznaczenie stężenia glukozy w surowicy krwi;
9) konsultację laryngologiczną;
10) konsultację okulistyczną; "


Oczywista bzdura, ale konsultowana przez MZ nawet z Polskim Związkiem Szachistów. PZSS też dostał do konsultacji, ale nie raczył się ustosunkować.

Jednak jeśli sobie przypomni o tym obowiązującym zarządzeniu, to może zażądać takich corocznych badań. A wówczas nie będzie to 50zł... A i czasu straconego sporo.

PZSS jako polski związek sportowy podlega ścisłym regulacjom prawnym, do tego dodaje swoje pomysły. Uprawiać sport strzelecki można zgodnie z ustawą o sporcie jednak także np.w stowarzyszeniach, które nie podlegają takim drobiazgowym regulacjom prawnym.
I między innymi dlatego powinniśmy pozostać niezależni od PZSS.
Ostatnio zmieniony przez Gwena 17-12-2011, 00:35, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 17-12-2011, 08:30   

Gwena napisał/a:
.... PZSS jako polski związek sportowy podlega ścisłym regulacjom prawnym, do tego dodaje swoje pomysły. Uprawiać sport strzelecki można zgodnie z ustawą o sporcie jednak także np.w stowarzyszeniach, które nie podlegają takim drobiazgowym regulacjom prawnym.
I między innymi dlatego powinniśmy pozostać niezależni od PZSS.

Też przepadam za niezależnością i nie lubię, gdy ktoś nakazuje mi realizować swoje głupawe pomysły, łamie prawo i unieważnia posiadane przeze mnie decyzje administracyjne. a tu monopolista postanowił zagarnąć dla siebie nowe obszary strzelectwa. Pamiętam jak jeden z prominentnych działaczy zamknął w pewnym mieście strzelnicę, tylko po to, by strzelcy dynamiczni nie mogli na niej strzelać, bo nie podobało się to miejscowym działaczom (kumplom tego wysoko postawionego). I teraz jak wyobrażę sobie jak ten człowiek będzie mi dyktował jak mam strzelać dynamicznie, to cholera mnie bierze.
 
 
Yarlan 
IPSC Poland


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: IPSC ActionAir Polska
Wysłany: 17-12-2011, 10:58   

co to jest wlasciwie ta decyzja administracyjna? bo z tego co mi sie wydaje to decyzja administracyjna jest przyznanie patentu strzeleckiego, licencji juz nie. ale ja sie nie znam na tym, wiec jezeli jestem w bledzie, to bede wdzieczny za wyjasnienia :-)
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 17-12-2011, 12:54   

I jedno i drugie (patent i licencja) są decyzjami administracyjnymi. I to niezależnie jak to sobie organ wydający nazwie.
 
 
bazyl 

Dołączył: 17 Kwi 2010
Wysłany: 17-12-2011, 19:22   

Dyskusja na temat licencji trwa już rok. Ale czy dla kogoś kto uprawia ten sport tak ciężko jest 4 razy w roku wystartować w zawodach???
Może zamiast narzekać lepiej wpisać więcej zawodów IPSC do kalendarza PZSS oraz WZSS
i po sprawie.
W tym sezonie na kilka zawodów IPSC wpisanych do kalendarza PZSS tylko Incorsa nadal figuruje w kalendarzu, tym samym te zawody można wpisać do wniosku o licencję.
Zostały skasowane zawody w Poznaniu, CO i PO... Więc zastanawiam się czy sami siebie traktujemy poważnie.
 
 
DonMariano 


Dołączył: 25 Sty 2008
Skąd: EU
Wysłany: 18-12-2011, 18:49   

Gwena napisał/a:
Macus i Yarlan
A jak myślicie dlaczego PZSS się częściowo wycofał ze swoich planów, ba, z podjętych uchwał? Moje prywatna opinia - by jak najwięcej osób wystąpiło o nowe licencje, bo taki wniosek unieważnia z automatu starą.
A na jakiej podstawie tak twierdzisz ?
_________________
Marian
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 18-12-2011, 20:15   

Gwena napisał/a:
Macus i Yarlan
A jak myślicie dlaczego PZSS się częściowo wycofał ze swoich planów, ba, z podjętych uchwał? Moje prywatna opinia - by jak najwięcej osób wystąpiło o nowe licencje, bo taki wniosek unieważnia z automatu starą. ....

Nie ma tu nic z automatu. Stara licencja zachowuje swą ważność i nie można jej modyfikować. Nowa licencja więc funkcjonuje obok starej. Podobnie jak z pozwoleniami na broń sprzed marca 2000r. Istnieją i są ważne oraz funkcjonują obok nowych, wydanych w oparciu o ustawę z 21 maja 1999r. o broni i amunicji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13