Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
IPSC Holandia potrzebuje Twojej pomocy
Autor Wiadomość
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 31-03-2012, 05:17   IPSC Holandia potrzebuje Twojej pomocy

Parlament w Holandii chce zabronic uprawianie jakichkolwiek dynamicznych dyscyplin strzeleckich.

Prosze o zapoznanie sie z ta trescia i zaglosowanie.
Pamietajcie, ze kazdy glos sie liczy.
To moze spotkac kazdego znas.

Dear fellow IPSC shooters and friends,



As many of you have heard already, IPSC shooting (in fact all Dynamic shooting disciplines) are about to be prohibited in the Netherlands!

This new law will be voted on in a matter of weeks, and if it passes – will mean the end of our sport in Holland, and who knows – this decision may well spread quickly across the EU.



As you can imagine, the NPSA (the Dutch IPSC organization) is mobilizing every possible resource to fight this unjust proposed law, but it is a desperate battle. The odds are stacked against us.



We need your help!



There is a petition being signed (online) which will be submitted along with other material as we try to make our case for our sport.

You can help by going online and signing this petition. The more signatures we have, the better.

Please also take a moment to forward this email to anyone you can think of who could generate more signatures, your shooting range, your club, your federation, your local gunsmiths who may be able to send it on to their mailing list. Post it online on any website you have access to.

We want to show that IPSC is a serious sport, with thousands of participants worldwide.



Please take a minute to log onto this site:

http://petities.nl/petiti...-moeten-blijven



Scroll down, where it says “Ik” – you fill in your name

- Where it says ”wonede te” you fill in your city and country.

- Tick the checkbox if you want to allow your name to be shown on the list.

- Enter your email address

- And click the yellow box “ondertekenen” to sign the petition.



Many thanks for your participation in our fight.



Best Regards,
Saul Kirsch
General Manager
Double-Alpha Academy B.V
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 31-03-2012, 12:29   

Ciekawe jaka jest motywacja takiej decyzji ?
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 31-03-2012, 12:45   

Ich minister (chyba spraw wewnętrznych) stwierdził, że na tle zdarzenia w Norwegii
nie będzie publicznego poparcia dla sportów strzeleckich imitujących walkę, strzelania do ruchomych celów itp i stąd jego wniosek do Parlamentu.
 
 
Yarlan 
IPSC Poland


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: IPSC ActionAir Polska
Wysłany: 01-04-2012, 08:15   

Bzykania niech im zakażą - to na 100% żaden morderca się nie narodzi...
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 01-04-2012, 20:25   

Holendrzy znani są z waleczności.

Cytat na temat Srebrenicy "Zdziczałe hordy serbskich ochotników pod bezpośrednim dowództwem Ratko Mladića i politycznym przywództwem Radovana Karadźića, byłego psychiatry, mimo obecności elitarnego batalionu Królewskiej Armii Holandii wypełniającego mandat ONZ gwarantujący bezpieczeństwo chroniącej się tam ludności cywilnej, zamordowały 7400 mężczyzn i chłopców w wieku od 13 lat. "

Amerykański generał o holenderskim wojsku "Sheehan, były Dowódca Połączonych Sił Zbrojnych obszaru Atlantyku, czyli atlantyckiej misji Sojuszu, powiedział że od holenderskich żołnierzy usłyszał, iż obecność nie ukrywających swojej orientacji gejów w armii przyczyniła się do masakry Bośniaków w 1995 roku"

Nic dziwnego, że holenderski minister musi hamować tych samców alfa.
Ostatnio zmieniony przez Arturro 01-04-2012, 20:37, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
DonMariano 


Dołączył: 25 Sty 2008
Skąd: EU
Wysłany: 02-04-2012, 09:12   

Arturro napisał/a:
Holendrzy znani są z waleczności.
Cytat na temat Srebrenicy "Zdziczałe hordy serbskich ochotników pod bezpośrednim dowództwem Ratko Mladića i politycznym przywództwem Radovana Karadźića, byłego psychiatry, mimo obecności elitarnego batalionu Królewskiej Armii Holandii wypełniającego mandat ONZ gwarantujący bezpieczeństwo chroniącej się tam ludności cywilnej, zamordowały 7400 mężczyzn i chłopców w wieku od 13 lat. "
Amerykański generał o holenderskim wojsku "Sheehan, były Dowódca Połączonych Sił Zbrojnych obszaru Atlantyku, czyli atlantyckiej misji Sojuszu, powiedział że od holenderskich żołnierzy usłyszał, iż obecność nie ukrywających swojej orientacji gejów w armii przyczyniła się do masakry Bośniaków w 1995 roku"
Nic dziwnego, że holenderski minister musi hamować tych samców alfa.
Wiedziałem, żeś wstrętny ale nie wiedziałem, że aż tak ... ;-)
Temat Dutch people wdzięczny bardzo, pracuję z nimi od kilkunastu lat ... dlatego też nie będę go rozwijać (bo może ktoś tam zna polski a oni mi płacą ... :evil: )
A w Srebrenicy ... no cóż ... "nie było rozkazu" ... ta plama na ich honorze pozostanie na zawsze.

A petycję podpisałem. Imieniem i nazwiskiem.
_________________
Marian
Ostatnio zmieniony przez DonMariano 02-04-2012, 09:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 02-04-2012, 11:49   

Plama na czym ?

Powiedzmy wprost, banda pedałów biorących kasę od ONZ-tu, miała chronić cywilów, a nie oddała nawet jednego strzału w ich obronie doprowadzając do wymordowania ponad 7 tysięcy ludzi.
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 02-04-2012, 21:57   

Arturro napisał/a:
Plama na czym ?

Powiedzmy wprost, banda pedałów biorących kasę od ONZ-tu, miała chronić cywilów, a nie oddała nawet jednego strzału w ich obronie doprowadzając do wymordowania ponad 7 tysięcy ludzi.


Badz ostrozny jak kogos nazywasz, bo mieszkasz w kraju ktorym teraz rzadzi 'banda' pedalow, ba nawet transeksualista sie tam znajduje. :oops:

Holandia potrzebuje pomocy a nie Twojego przemadrzania sie, jesli nie mozesz lub nie chcesz to Twoja sprawa i ja to szanuje, ale nie ma sensu azeby zaraz az tak mocno z miesem po nich jechac.
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 04-04-2012, 17:56   

Peter - z całym szacunkiem - ale daruj sobie umoralnianie.
Podaj jedno nieprawdziwe sformułowanie w mojej wypowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez Arturro 04-04-2012, 17:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 06-04-2012, 03:27   

Ja nie moge umoralnic glupoty kolego.
Temat jednak byl inny.
Dzieki ludziom dobrej woli obecnie w Holandii IPSC wciaz mozna strzelac i to jest najwazniejsze.
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 06-04-2012, 14:15   

Jest parę ważniejszych rzeczy niż holenderskie IPSC, kolego.

Ale widzę, że diaspora którą oburzyłem ma światowy zasięg.
 
 
DonMariano 


Dołączył: 25 Sty 2008
Skąd: EU
Wysłany: 06-04-2012, 19:23   

Pax, pax między chrześcijany ....
Sprawa ma dwa aspekty:
1. IPSC problems - wesprzeć trzeba. I już.
2, To dupki. I już. Wiem co mówię ...
I te dwa aspekty traktować wystarczy rozdzielnie ... :mrgreen:

A Saul Holendrem nie jest raczej ;-)
Ostatnio zmieniony przez DonMariano 06-04-2012, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 14-04-2012, 00:10   

Arturro napisał/a:
Jest parę ważniejszych rzeczy niż holenderskie IPSC, kolego.

Ale widzę, że diaspora którą oburzyłem ma światowy zasięg.


Znam wielu bardzo pozadnych Holendrow, ktorzy nie oceniaja innych tak szybko jak Ty.
Sa to bardzo pracowici i inteligentni ludzie. Nie wiem dlaczego zamiast czyscic swoje podworko z chamstwa zabierasz sie za cos co nie Twoje. Generalizowanie jest obrzydliwe, bez wzgledu na to w ktora strone idzie. Pomysl o naszych rodakach ktorzy pracuja w Holandii, ciekawe czy oni maja takie same poglady jak Ty?
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 14-04-2012, 06:13   

Lubisz mieć ostatnie słowo, prawda ?

nie wiem czy słyszałeś o faszystowskiej, holenderskiej partii PVV Geerta Wildersa, która zorganizowała regularną nagonkę na Polaków tam pracujących.
Założono nawet specjalne forum na którym można poczytać takie rzeczy:

"Tak więc Ronald z Nijmegen pisze, że jest ciężko pracującym Holendrem, który nie może zaparkować pod swoim domem, ponieważ od miesiąca staje tam śmierdzący polski autobus, z którego co rano wysypują się podludzie, którzy „nawet za 10 tys. lat nie będą wystarczająco cywilizowani, by znaleźć się w cieniu mojego narodu”.

Politycy z innych partii nie pozostają w tyle

"Sceptyczne podejście 30 proc. obywateli (takie są wyniki ankiety dotyczącej niezadowolenia ze stałej obecności Polaków w Holandii) podbijają politycy. Rok temu radny Hagi Marnix Norder powiedział, że 30-tysięczna mniejszość polska w mieście to tsunami; inny, że 150 tys. przyjezdnych znad Wisły to banda analfabetów."

a zatem nie jestem jedyny w "obrzydliwym generaliowaniu" jak to napisałeś w twoim komentarzu.
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 15-04-2012, 02:15   

Akurat mialem mozliwosc posluchania wywiadu G. Wilders jak przyjechal do Kanady.
Jesli jestes liberalem to on dla Ciebie moze i jest faszysta, dla mnie nie.
On chce Holandii dla Holendrow, nic w tym zlego.
Za kilka lat jak sytuacja ekonomiczna w Polsce sie poprawi, tez bedziecie sie tak samo zachowywac, kiedy Bialorusini lub Tadzykowie beda 'zasmiecac' Wasze ulice.
Nie mam problemu jesli ktos chce przyjechac i pozostac na stale, szanujac prawa, obyczaje, kulture danego kraju.
Polacy przyjezdzaja, zabieraja prace i wracaja. Czy Holendrzy maja mozliwosc zarobkowania w podobny sposob w Polsce? Czy tak na prawde Polska jest w Europie skoro po za granicami swojego kraju pracuje az pol miliona obywateli?, a pozniej to tylko zeby partia rzadzaca mowila, ze w Polsce sie poprawia? Od kiedy sie poprawia, dlaczego az tylu ludzi wyjezdza za byle jaka praca? Pol miliona, to duzo. Czy taki kraj jak Holandia majacy 16mln swoich obywateli moze sobie pozwolic na przyjmowanie innych w dobie kryzysu? zastanow sie co Ty bys zrobil jak jakis Uzbek by przyjechal do Polski i robil Twoja prace za 1/3 i do tego lepiej???

Jednak azeby nazywac caly kraj 'banda pedalow' to trzeba miec w sobie duze poklady nienawisci. A co do kasy ONZ, wiekszosc z niej pochodzi akurat z Ameryki, wiec badz spokojny, Twojej nikt nie rusza.
Czy myslisz, ze Polska to kraj alkoholikow? ...oprocz Ciebie oczywiscie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14