Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Walther PPQ
Autor Wiadomość
Krzysiek Mianowany 

Dołączył: 10 Lut 2013
Wysłany: 11-02-2013, 15:27   Walther PPQ

Witam, szukam obecnie informacji o najnowszym wynalazku Walthera PPQ . Z tego co widziałem dotychczas, niczym się nie różni od P99. Ale choćbym nie wiem ile grzebał, ciągle wyskakują mi ( ...... 8-) ) warte repliki na Co2. No co my jesteśmy narodem przedszkolaków?! Amerykanie bawią się tym od dawna a u nas w Polsce można kupić wiatrówkę, żenujące. Ja rozumiem, że przy naszych przepisach ludziom zostają tylko wiatrówki, ale żeby w internecie nic nie było na temat tej giwery? Ech... No więc czy ktoś wie coś o tym PPQ? Czy jest tam zewnętrzny bezpiecznik, bo w P99 wiem że nie było. No i podstawa, czy ta broń też ma ten dziadowski system antystress, jak w poprzednim egzemplarzu? Poważnie się zastanawiam nad zakupem, ale jeśli ten model też zepsuli antystresowym zabezpieczeniem, to na prawdę sobie odpuszczę. To poroniony komercyjny pomysł który z P99 czynił bezużyteczną zabawkę. A, i jeszcze pytanie, czy to w ogóle już się pojawiło na naszym rynku? Tak jak pisałem, nie można znaleźć żadnych informacji na temat tej broni, więc pewnie z dostępnością będą problemy.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez 9x19 12-02-2013, 08:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
frencci 

Dołączył: 27 Sie 2008
Wysłany: 11-02-2013, 17:13   

Infinity zakupil takowy przedmiot niedawno. Sam chetnie przeczytam opinie o tej nowosci.
P99 byly w roznych wersjach spustowych.
Ostatnio zmieniony przez frencci 11-02-2013, 17:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysiek Mianowany 

Dołączył: 10 Lut 2013
Wysłany: 11-02-2013, 17:54   

Wiem że inne P99 nie miały AS, ale nie wiem jak jest z PPQ. Skoro ktoś już to ma, to nie mogę się doczekać aż się podzieli wrażeniami. Mam mnóstwo pytań :mrgreen:
 
 
infinity77 

Dołączył: 21 Sty 2013
Wysłany: 11-02-2013, 20:42   

Witam. Też się zastanawiałem nad tym modelem ale dopóki nie zobaczyłem PPX którego pochwale się właśnie kupiłem i czekam na dostawę , a co ciekawsze premiera będzie dopiero na Iwie 15 marca!!!!! Wracając do PPQ to rewelacyjny pistolet spust Quick defense hmmmm bajka jak go opisać?? To najlepszy spust w plastiku moim zdaniem bardzo krótki reset krótka droga samego języka lepszy od Glocka, fajnie leży w reku - lepszy chwyt od P99 ogólnie pistolet dużo ładniejszy ale nie za ta kasę!!!! Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć to zadz .tel 790 887 455
 
 
infinity77 

Dołączył: 21 Sty 2013
Wysłany: 11-02-2013, 20:55   

Aha tak dodając to wcale nie jest nowość , odpowiednikiem tego pistoletu jest Polski Rad którego już widziałem w 2009 r Ale nie dokupienia przez cywili -sam męczyłem Radom miesiąc temu o sprzedaż jednej sztuki ale nie udało się . Wracajac do PPQ to właśnie wychodzi poprawiona wersja pod nazwą PPQ M2 różniąca się tym że łopatki które zwalniają magazynek zastąpiono przyciskiem jak w innych pistoletach . Jeśli chodzi o zabezpieczenia to wszystko zostało jak w P99 oczywiście brak antystresu ,
 
 
frencci 

Dołączył: 27 Sie 2008
Wysłany: 11-02-2013, 21:36   

Sorry Infinity- pomylilem litere na koncu :oops:
 
 
nico 

Dołączył: 24 Sty 2013
Wysłany: 11-02-2013, 23:37   

mam PPQ
pytaj co chcesz wiedzieć
 
 
nico 

Dołączył: 24 Sty 2013
Wysłany: 11-02-2013, 23:46   

PPQ to kompletnie inna konstrukcja niż P99
mechanizm bijnikowy - ściągnięty od Glocka podobnie jak zabezpieczenie na języku spustowym
brak wskażnika napięcia iglicy i zwalniacza napięcia iglicy
podobnie jak w Glocku iglica przez naciśnięciem spustu jest wstępnie napięta a podczas naciskania spustu napina się całkowicie
droga spustu 2 razy krótsza niż w Glocku - reset też
praca spustu - bajka (na razie plastika z lepszym spustem nie widziałem - zbliżone wrażenia robi Caracal ale tam jest kupę innych rzeczy nie takich jak trzeba)

PPQ M2 różni się tylko i wyłącznie zwalniaczem magazynka - wciskany kciukiem - reszta to samo
PPQ produkowane sa w 2011r PPQ M2 2012
na zamku kod BB oznacza 2011 BC 2012
więc PPX (pozdrowienia dla kolegi infinity77) i PPQ M2 są z 2012r. ale pojawia się dopiero na wiosnę
 
 
Krzysiek Mianowany 

Dołączył: 10 Lut 2013
Wysłany: 12-02-2013, 09:44   

O widzisz! Dzięki za te informacje, mniej więcej o to mi chodziło. Co do PPX to mi szczęka opadła. Nie nadążam za nimi, tak szybko wydają nowe serie. A mam jeszcze takie pytanie, ile N ma spust? Zakładam że to model 9mm. Przyznam, że nigdy nie strzelałem z plastików. Czy to prawda, że z powodu małej wagi odrzut odczuwa się silniej niż w modelach z metalowym szkieletem? Zasadniczo to już wszystko.
Ps. Brak wskaźnika napięcia iglicy to raczej zaleta. Nie wiem po co w ogóle to wmontowali w P99. A częściowe samonapinanie, to już chyba standard.
Ostatnio zmieniony przez Krzysiek Mianowany 12-02-2013, 09:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14