Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Cerber
27-04-2014, 21:48
Wybory Dyrektora Regionalnego
Autor Wiadomość
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 21-11-2013, 14:24   Wybory Dyrektora Regionalnego

Wieść gminna niesie, że w wymaganym terminie złożona została jedna (1) kandydatura.
Proszę o odpowiedź - czy to prawda, bo opieranie się na "wieści gminnej" obecnie chyba nie jest zwyczajem standardowym, oraz jeśli tak, to kto jest tym zgłoszonym kandydatem?
Brak informacji na ten temat jest co najmniej nieelegancki...
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 22-11-2013, 16:04   

Ot, kultura....
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 22-11-2013, 21:22   

Mowę odjęło? Czy jak zwykle nikt tu nie ma nic oficjalnego do powiedzenia?
Czyżby arogancja, to był dla kolegów komplement?
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 23-11-2013, 13:11   

Właściwie zachowanie tzw. oficjeli IPSC w Polsce "trochę" mi ubliża.
Zadałem na oficjalnej (podobno) stronie IPSC Poland, merytoryczne i uważam istotne pytanie. Zrobiłem to, jak mi się wydaje, kulturalnie.
Jak sądzę, pytanie które zadałem, jest istotne nie tylko dla mnie, jako szeregowego członka IPSC w Polsce, ale dla wielu innych Kolegów, którzy akurat nie potrudzili się (nie chcieli się na taki afront narażać) i go nie zadali.
I zostałem potraktowany przez jakiegoś oficjalnego obszczymura, bo inaczej tego indywiduum nazwać w kontekście tego co napisałem, z tak klasycznym chamstwem, że mogę jedynie domniemywać, że to nie jego wina, bo chamstwo, jak jest w Biblii zapisane, jest niestety genetyczne.
Przepraszam, ale w taki razie mam zdecydowanie w dupie, taką postać oficjalnej strony (forum) IPSC w Polsce... Żałosne.
Z wyrazami adekwatnego szacunku,
Tomek
 
 
DonMariano 


Dołączył: 25 Sty 2008
Skąd: EU
Wysłany: 25-11-2013, 15:39   

Na 10 rankingowych zawodów w Regionie, Staszek wystartował 2 razy. To także przyczynek do oceny jego zainteresowania sprawami IPSC chyba ...
 
 
Lark 
IPSC Poland

Dołączył: 24 Mar 2008
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17-12-2013, 13:02   

Sposób przeprowadzenia wyborów: zgodnie z zasadami ordynacji wyborczej obowiązującej w PZSS.

§ 24.
1. W Walnym Zgromadzeniu Delegatów uczestniczą:
1) z głosem stanowiącym oraz pełnym prawem wyborczym delegaci Wojewódzkich
Związków Strzelectwa Sportowego. Delegatem może być osoba posiadająca licencję
zawodnika, trenera, sędziego lub będąca członkiem Zarządu stowarzyszeń, o których
mowa w § 15 ust. 1 lub posiadająca tytuł Członka Honorowego PZSS. Liczbę delegatów
z każdego WZSS na Walne Zgromadzenie Delegatów PZSS określa się według
poniższych zasad:
a) jeden delegat z każdego Wojewódzkiego Związku Strzelectwa Sportowego,
b) jeden delegat za każdego uczestnika Igrzysk Olimpijskich, który reprezentuje Klub z
danego WZSS
c) jeden delegat za uczestników Igrzysk Paraolimpijskich z klubów danego WZSS,

No to niby jak ma przebiegać to glosowanie bo tu czegoś nie rozumie.Albo zgodnie z ordynacją wyborczą PZSS, albo IPSC. Jedna z drugą nie ma nic wspólnego.
Czy Pan Stasiak, autor informacji może to doprecyzować?
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 18-12-2013, 13:52   

Pan Stasiak napisał:
Cytat:
...Szczegóły dotyczące wyborów zostaną przedstawione na stronie IPSC - na trzy miesiące przed terminem wyborów.

Nie sądzę, że chodziło mu o to co zacytowałeś. PZSS to również związki wojewódzkie...

Co masz na myśli pod hasłem "ordynacja wyborcza IPSC"?
_________________

 
 
 
Lark 
IPSC Poland

Dołączył: 24 Mar 2008
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19-12-2013, 16:31   

To że każdy strzelec IPSC to jeden głos, a w wyborach PZSS głosują delegaci ze Związków Wojewódzkich, według klucza który podałem.
Włodek
Wiem że są Związki Wojewódzkie, bo jestem w zarządzie takiego związku.Jednak nie koniecznie mój ZZSS http://www.zzss.pl/1wladze.html
ma w statucie takie same zasady wyborów
jak MZSS
http://www.mzss.krakow.pl...=mzss&pp=statut oraz PZSS.
Dlatego jeszcze raz dodam,że jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
Ostatnio zmieniony przez Lark 19-12-2013, 16:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 19-12-2013, 18:14   

Marcin, nie wiem co Pan Stasiak miał na myśli pisząc:
Cytat:
Sposób przeprowadzenia wyborów: zgodnie z zasadami ordynacji wyborczej obowiązującej w PZSS.

Napisał też:
Cytat:
Głosować będą bezpośrednio obecni strzelcy posiadający aktualną licencję PZSS - wpisani na listę IPSC w Polsce, wg stanu na dzień: 10.07.2014r.

Dla mnie standardem demokratycznych wyborów jest głosowanie tajne w sposób uniemożliwiający oszustwo. Ja nie mam powodów przypuszczać, że będzie inaczej...
_________________

 
 
 
Lark 
IPSC Poland

Dołączył: 24 Mar 2008
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19-12-2013, 20:50   

Oczywiście że mogą głosować tylko strzelcy IPSC obecni na głosowaniu.Ale dlaczego na zasadach PZSS?.Zgodnie z przepisami PZSS wychodzi na to,że głosować może jeden delegat z danego WZSS, oraz dodatkowo delegaci którzy mają olimpijczyków i paraolimpijczyków w klubach danego WZSS. Ja to tak zrozumiałem.Jeśli nie, to niech ktoś to wyjaśni, albo najlepiej zastanowi się co i o czym pisze.
Nie ukrywam że jest to jakieś rozwiązanie, bo ja nie wyobrażam sobie przyjazd ponad trzystu chłopa na głosowanie z całej Polski.Na zawody i tak się nie załapią, ponieważ zawsze jest ograniczona ilość miejsc. Przecież nie każdy mieszka w Krakowie lub okolicach i może dojechać rowerem?
Ale Dyrektor i Przewodniczący Komisji Strzelań Dynamicznych są z Krakowa, więc na pewno dysponują w tym terminie wolną chatą, dla zapomnianych kolegów IPSC z drugiego końca Polski.
Ostatnio zmieniony przez Lark 19-12-2013, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 20-12-2013, 09:20   

Martwisz się przedwcześnie. Niepotrzebnie rozważasz sytuację wyborów w związkach a nie naszą - wyborów indywidualnych...
Może są standardy PZSS wyborów w klubach? nie wiem, dowiemy się najpóźniej w kwietniu bo przecież Pan Stasiak napisał też:
Cytat:
Szczegóły dotyczące wyborów zostaną przedstawione na stronie IPSC - na trzy miesiące przed terminem wyborów.
_________________

 
 
 
Papo 
IPSC Poland

Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-12-2013, 00:33   

Niezabardzo , że ogłoszono wybory RD bez znajomości zasad i Konstytucji IPSC.
Moim zdaniem jak się nie wie to lepiej siedzieć cicho i nic niedopracowanego nie ogłaszać.
Lepiej było dopracować szczeguły i dopiero działać.
To co ogłoszono podważa wiarygodność Naszego Regionu.
_________________
Andrzej Amer
 
 
Lark 
IPSC Poland

Dołączył: 24 Mar 2008
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-12-2013, 20:03   

Cerber napisał/a:
Martwisz się przedwcześnie. Niepotrzebnie rozważasz sytuację wyborów w związkach a nie naszą - wyborów indywidualnych...
Może są standardy PZSS wyborów w klubach? nie wiem, dowiemy się najpóźniej


Nie martwię się, i nie rozważam wyborów w związkach.Napisałem tylko,że wybory zgodnie z zasadami IPSC a PZSS to dwie różna sprawy, i jedna z drugą nie ma nic wspólnego.Tylko dlatego przytoczyłem zasady wyboru do władz Zarządu PZSS, a nie jakiś tam związków!!.Ja to doskonale rozumiem, ale inni, którzy teoretycznie powinni bo są za to odpowiedzialni, niekoniecznie.Może żeby było śmieszniej, bo chyba o to chodzi, najpierw wybierzmy-cie sposób wybierania. :one:
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 25-01-2014, 13:45   

Pan Stasiak, Pan Stasiak... A na liście jakiego Regionu jest Pan Stasiak?
A imię ono jakieś ma?
 
 
DonMariano 


Dołączył: 25 Sty 2008
Skąd: EU
Wysłany: 12-03-2014, 17:26   

Na stronie głównej http://www.ipsc-poland.org/ list Łukasza Borkowskiego do strzelców IPSC. Może nareszcie - po wyborach - będę mógł wrócić "od tych pagórków leśnych, od tych łąk zielonych" do właściwie zarządzanej organizacji strzeleckiej ...
_________________
Marian
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14