Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
XD M Factor - Nowe wcielenie pistoletu Springfield Armory
Autor Wiadomość
Scout 


Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Sztum / pomorskie
Wysłany: 21-05-2008, 21:30   XD M Factor - Nowe wcielenie pistoletu Springfield Armory

No cóż tu pisać. Szkoda że tej maszynki u nas w kraju nigdzie kupic nie można. Nie ukrywam, że jak dla mnie nowe wcielenie pistoletu XD jest ekstra. Na pierwszy rzut oka mój idealny pistolet. Gdyby jeszcze pojawiła sie wersja w kalibrze 9 mm Luger byłbym uszczęśliwiony. A tak nawiasem mówiąc ciekawe czemu żaden polski importer broni nie zaiteresuje się tą zabawką. Z tego co wiem mozna te pistolety kupić w Pradze w firmie Pro-Arms.

Wstawiam kilka fotek i czekam na opinie oraz jakieś nowe informacje. Może się w naszej ojczyxnie pojawi - oby :one:









 
 
 
Rafał 


Dołączył: 27 Sty 2008
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-05-2008, 09:54   

A czy to przypadkiem nie jest tak naprawdę Glock? :mrgreen: ...oczywiście żartuję ;-)

Jeśli coś jest do kupienia w EU to jest do kupienia, uszy do góry ;-) Za to z promeskami trudniej :-(
Ostatnio zmieniony przez Rafał 22-05-2008, 09:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Macus 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 22-05-2008, 11:04   

Wygląda całkiem, całkiem. Ale czy będzie taki cudowny? Na pierwszy rzut oka to połączenie Glocka, Walthera P99 i bebechów z 1911-tki z bezpiecznikiem chwytowym.
Trzeba poszperać w opiniach za oceanem.
_________________
Maciek
GLOCK Armorer
 
 
Gutek 
IPSC Poland


Dołączył: 11 Lut 2008
Wysłany: 22-05-2008, 11:13   

XD lub HS 2000 opinie ma bardzo dobre za oceanem, polecam forum xd-talk. Sam bylem zainteresowany zakupem takiej maszynki ale w naszym kraju jest praktycznie nieosiągalny.
 
 
Scout 


Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Sztum / pomorskie
Wysłany: 22-05-2008, 11:15   

Macus napisał/a:
Wygląda całkiem, całkiem. Ale czy będzie taki cudowny? Na pierwszy rzut oka to połączenie Glocka, Walthera P99 i bebechów z 1911-tki z bezpiecznikiem chwytowym.
Trzeba poszperać w opiniach za oceanem.


Zgadza się tak to wyglada, i właśnie dlatego według mnie ma to coś ... czego mi dotychczas w wielu pistoletach brakowało. Jak na razie uzywam P99AS Walthera, lecz czegoś mi było brak w tej broni. Owszem jest to jak na mój gust dobry, nawet bardzo pistolet, ale ma pewne mankamenty. A ten nowy XD na pierwszy rzut oka może ich nie mieć, co nie znaczy że nie będzie miał żadnych.

A tak nawiasem mówiąc, czy ktoś wie jak wygladają procedury (także oczywiście koszty) gdyby chcieć zaimportowac sobie indywidualnie taką zabawkę zza oceanu. Będę wdzięczny za wszelkie konstruktywne info.
 
 
 
Gutek 
IPSC Poland


Dołączył: 11 Lut 2008
Wysłany: 22-05-2008, 11:17   

Scout napisał/a:
A tak nawiasem mówiąc, czy ktoś wie jak wygladają procedury (także oczywiście koszty) gdyby chcieć zaimportowac sobie indywidualnie taką zabawkę zza oceanu. Będę wdzięczny za wszelkie konstruktywne info.


Tylko po co aż za oceanem kupować skoro fabryka jest w Chorwacji (chyba ze to się zmieniło to przepraszam)??
 
 
Scout 


Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Sztum / pomorskie
Wysłany: 22-05-2008, 11:21   

Gutek napisał/a:
XD lub HS 2000 opinie ma bardzo dobre za oceanem, polecam forum xd-talk. Sam bylem zainteresowany zakupem takiej maszynki ale w naszym kraju jest praktycznie nieosiągalny.


No właśnie i to jest problem. Jak dostałem pozwolenie i promeskę usilnie starałem się kupić także XD. Niestety w firmie Springfield Armory poinformowano mnie, że tej broni nie eksportuje się do Europy. Co dziwniejsze bo w firmie ProArms w Pradze www.proarms.cz ten pistolet był dostępny w cenie około 22 tyś. czeskich koron. Jednak procedury były wtedy jeszcze strasznie zagmatwane, i nawet koncesjonowany sklep nie był tym zaiteresowany.

Co prawda warto było chyba poczekać, bo ten najnowszy XD jest według mnie naprawdę super. Ciekawe czy ktoś może zainteresuje się tą zabawką na polski rynek (w kalibrze od 9 mm do .45 ACP) według mnie było by warto, gdyż wielu uzytkowników, nade wszystko strzelców praktycznych poważnie by się tą bronią zainteresowało. Do tego podejrzewam, że ta broń jest w bardzo przystępnej cenie.

Dla zainteresowanych podaję link: www.the-m-factor.com
 
 
 
Scout 


Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Sztum / pomorskie
Wysłany: 22-05-2008, 11:23   

Gutek napisał/a:
Scout napisał/a:
A tak nawiasem mówiąc, czy ktoś wie jak wygladają procedury (także oczywiście koszty) gdyby chcieć zaimportowac sobie indywidualnie taką zabawkę zza oceanu. Będę wdzięczny za wszelkie konstruktywne info.


Tylko po co aż za oceanem kupować skoro fabryka jest w Chorwacji (chyba ze to się zmieniło to przepraszam)??


Bo sądzę, że w USA ten pistolet właśnie tak mocno dopracowują, a w Chorwacji (nie jest w UE jak na razie) ( http://www.aalan.hr/Product-Catalogue.aspx - tu jest link do firmy w Chorwacji, która ma w ofercie pistolet HS2000 ) nastawieni są na zaspokajanie potrzeb własnego rynku broni. Gdyby tak nie było to ta broń bya już dawno powinna trafić do Polski.

Ponadto zalezy mi właśnie na tym modelu w kalibrze 9 mm. Postaram się skontaktować z firmą Springfield Armory może uzyskam jakies info. Dam wtedy znać.
Ostatnio zmieniony przez Scout 22-05-2008, 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gutek 
IPSC Poland


Dołączył: 11 Lut 2008
Wysłany: 22-05-2008, 11:26   

Scout napisał/a:

No właśnie i to jest problem. Jak dostałem pozwolenie i promeskę usilnie starałem się kupić także XD. Niestety w firmie Springfield Armory poinformowano mnie, że tej broni nie eksportuje się do Europy.


No właśnie nie eksportuje się, ponieważ na rynku europejskim występuje pod nazwą HS2000 i trzeba by się pytać u producenta w Chorwacji jak coś takiego nabyć.
 
 
Scout 


Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Sztum / pomorskie
Wysłany: 22-05-2008, 11:27   

Gutek napisał/a:
Scout napisał/a:

No właśnie i to jest problem. Jak dostałem pozwolenie i promeskę usilnie starałem się kupić także XD. Niestety w firmie Springfield Armory poinformowano mnie, że tej broni nie eksportuje się do Europy.


No właśnie nie eksportuje się, ponieważ na rynku europejskim występuje pod nazwą HS2000 i trzeba by się pytać u producenta w Chorwacji jak coś takiego nabyć.


Nie do końca chyba jest to prawdą, bo w rzeczonej firmie ProArms ten pistolet jest sprzedawany jako Springfield Armory XD więc chyba jednak się go eksportuje. Może nie dotyczy to rynku polskiego - mhmmm właściwie to ciekawe dlaczego nie ???
 
 
 
Gutek 
IPSC Poland


Dołączył: 11 Lut 2008
Wysłany: 22-05-2008, 11:40   

Scout napisał/a:

Może nie dotyczy to rynku polskiego - mhmmm właściwie to ciekawe dlaczego nie ???


Dlatego że u nas rządzi Glock i basta. I każdy komu mówiłem że chce kupić XD odradzał mi taki zakup. Powód dlaczego odradzali? "Bo wszyscy strzelają z Glocka, nie kupuj orientalnych zabawek". Moim zdaniem dopóki kilka osób sie nie wyłamie z szeregu i nie kupi XD, nie pokaże innym że to strzela to nic się nie zmieni.

Jeśli chodzi o zakup XD myślę że należy przywołać do tablicy Greecmana. On swego czasu dowiadywał sie jak to wygląda z zakupem w europie.
Ostatnio zmieniony przez Gutek 22-05-2008, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rafał 


Dołączył: 27 Sty 2008
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-05-2008, 11:51   

Jeśli jest "Glocko-Waltherem" droższym od Glocka to nie wiem czy będzie wielu chętnych ;-)
 
 
 
Scout 


Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Sztum / pomorskie
Wysłany: 22-05-2008, 12:08   

Jeżeli przyjmiemy stosunek 1:1 to taki XD powinien w Polsce kosztowac około 2300 PLN. Więc na pewno taniej od Glocka i na pewno od Walthera. A ponadto sądzę, że jesto pewnego rodzaju hybryda wielu modeli pistoletów zawierająca w sobie to co najlepsze, i jak moge mniemać Glock się tu troszeczkę chowa.

Dopóki ktoś nie kupi tej zabawki i nie okaże się co ona potrafi nie zdobędzie rynku. A na pewno jestem pierwszym w kolejce do zakupu najnowszego modelu XD.

Tylko potrzebuję info, jak to zrobić formalno - prawnie by ją ściagnąć zza oceanu.
 
 
 
Rafał 


Dołączył: 27 Sty 2008
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-05-2008, 14:47   

Również jestem bardzo ciekawy tego nowego XD :-D
Choć niestety z przełożenia cenowego 1:1 Glock powinien kosztować 1200zł :one: Marzenie ściętej głowy... :-/ ;-)

Co do formalności. Import indywidualny zza oceanu to na pewno ciekawa sprawa, ale jeśli pistolet jest dostępny w Niemczech lub Czechach to wystarczy poszukać tam sklep zadzwonić i dowiedzieć się co po koleji. Na pewno będzie, prościej, szybciej i łatwiej niż z USA ;-)
 
 
 
Scout 


Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Sztum / pomorskie
Wysłany: 16-11-2008, 11:08   

No i mamy kolejne wcielenie Springfield Armory XD-M tym razem w kalibrze 9 mm Luger i o pojemności magazynka, aż 19+1. Jak na mój gust to cakiem sporo jak na seryjnie produkowaną broń. Moze w końcu znajdzie się jakis zainteresowany sklep i sciagnie to to do naszej krainy :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13