Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
W I T A M
Autor Wiadomość
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 02-12-2008, 00:07   W I T A M

Nie spodziewalem sie tak szybkiej reakcji Wlodzia.
Ciesze sie, ze to zostalo wpisane i mam nadzieje, ze bedziemy wszyscy mogli
razem dzielic sie naszymi sukcesami jak i rowniez porazkami w dziedzinie
elaboracji.

Ja elaboruje, hmm nawet nie pamietam ile lat. Pierwsze elaboracje jeszcze w Polsce
z ojcem. Mielismy taka maszynke i robilismy 'patrony' na kaczuchy, ptoch jak sie nie
myle Sokol czy jakos tak.

W Kanadzie, zaczalem sam, ale mialem szczescie. Poznalem ciekawych ludzi i dosc szybko
sie nauczylem elaborowac. Mam troche sprzetu do elaboracji, a wlasciwie to malo jest
tego czego nie mam, lub jeszcze bym chcial. Jest u mnie troche podrecznikow na polkach,
korzystam z programu Quick Load. No i mam kilku przyjaciol, ktorzy sa tak samo zakreceni jak ja.

Pozdrawiam
 
 
Protech 

Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Poznań
Wysłany: 02-12-2008, 10:17   

Tak Włodek działa jak błyskawica. :-D

Również witam wszystkich zainteresowanych tematem elaboracji.
 
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 02-12-2008, 11:15   

To do dzieła doświadczeni elaboranci :one:
Napiszcie proszę jakąś zajawkę, wprowadzenie do elaboracji.
Załóżcie odpowiednie tematy, np. Prasy i osprzęt, Prochy, Pociski, Spłonki, Łuski itd.
_________________

 
 
 
michalop 


Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Sosnowiec / Münster
Wysłany: 02-12-2008, 12:59   

I ja witam wszystkich !

moja przygoda z elaboracją zaczęła się przed wielu laty - podobnie jak u Piotra - od amunicji śrutowej .... była to jednak bardziej zabawa niż poważne doświadczenie.
Dopiero w ostatnich latach (dwóch) ponownie zainteresowałem się tym tematem.
Tym razem w odniesieniu do mojej głównej i największej pasji - Strzelectwa precyzyjnego.

Wraz z Ojcem skompletowaliśmy sprzęt , przestudiowaliśmy niezmierzone ilości materiałów zarówno w sieci jak i tych drukowanych. ... potem przyszła kolej na praktykę. Eksperymentujemy i uczymy się cały czas zbierając doświadczenia. Niestety brakuje obiektów na których można by eksperymentować na większe niż 300m odległości - dlatego tak bardzo cieszę się z tegorocznej serii zawodów w Bartoszycach.

Póki co bawimy się w .223, 6,5x55 i 6mmBR (BR-owy karabin już gotowy i czekam na lunetę.)


piotrek
Ostatnio zmieniony przez michalop 02-12-2008, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lesio 
IPSC Poland


Dołączył: 19 Lut 2008
Skąd: Poznań
Wysłany: 02-12-2008, 15:44   

Witam wszystkich radośnie. Przyznam się, że po cichu liczę na kolegów z doświadczeniem w elaboracji pestek karabinowych, ponieważ moje doświadczenie kończy się na pistoletówce do IPSC. No... może trochę liznąłem match'ówki rewolwerowej.
 
 
Bartosz N 

Dołączył: 29 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 02-12-2008, 19:46   

Cześć
Ja z ojcem elaborujemy już 3 lata Początki były śmieszne. Pierwszą kulek złożyłem za pomocą własnoręcznie wykonanej matrycy ala krimpującej. i młotka.
i powiem wam szsczerze że tak złożyłem ze 20 sztuk i nic nie wybuchło ;-) :) Potem wyprawa do Czech po komponęty matryce i coś jeszcze ;-)
Do matryc dorobiliśmy prasy.
A teraz już mamy Dillona xl650


michalop napisał/a:
I Eksperymentujemy i uczymy się cały czas zbierając doświadczenia. Niestety brakuje obiektów na których można by eksperymentować na większe niż 300m odległości - dlatego tak bardzo cieszę się z tegorocznej serii zawodów w Bartoszycach.


Piotrek



Pociesze cie. Cykl zawodów w Bartoszycach będą też w 2009 roku. Pierwsze planujemy na styczeń.
_________________
Wszyscy razem!!!!!!
 
 
 
Adam 

Dołączył: 05 Gru 2008
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 15-02-2009, 14:47   

W końcu znalazłem trochę czasu, żeby się przywitać :-D . Więc witam ;-) .
 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 15-02-2009, 21:14   

A ja zacząłem tu od pyskówki w jednym temacie, a przywitać się jakoś zapomniałem. :oops: To również witam! :one:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14