Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Trening dynamiczny z długiej w Starachowicach
Autor Wiadomość
Macus 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 13-03-2011, 09:16   

Zgodnie z pisemkiem, które cyklicznie dostaję z urzędu celnego przy okazji większych przesyłek z USA, cło i VAT nakładają na paczki o wartości odpowiadającej więcej niż 100 Euro.
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 13-03-2011, 12:13   

Wartość przesyłki jest spora, prasa i inne graty do elaboracji, trochę akcesoriów.
Dziwi mnie tylko, że to nie Urząd Celny przysłał zawiadomienie a prywatna Agencja Celna...

PS. Możesz Maćku to pisemko podesłać mi mailem?
_________________

 
 
 
Macus 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 13-03-2011, 12:27   

Niestety Włodku pisemka nie prześlę, bo wywalam wszystko po odbiorze paczki (dostałem już w tym roku 5 przesyłek). Natomiast moje paczki zawsze przychodzą na Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy Poczty Polskiej w Zabrzu, gdzie znajduje się również, o ile dobrze pamiętam, Agencja Celna a nie Urząd Celny. Jeśli paczka przekracza w przeliczeniu 100 Euro, muszę wysyłać im kopię zamówienia i potwierdzenie dokonania zapłaty za ten towar. Po takim potwierdzeniu wyliczają cło i VAT, po czym płacę wszystko u listonosza.
Jeśli paczka jest za mniej niż 100 Euro, przychodzi od razu do mnie do domu, z pieczątką "Dopuszczono do obrotu towarowego" czy coś w tym stylu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14