Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Cerber
03-03-2010, 10:38
Zagajenie
Autor Wiadomość
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 09-12-2008, 13:43   Zagajenie

Od dwóch czy trzech lat są problemy z otrzymaniem pozwolenia na broń do celów sportowych.
Co gorsza podobnie jest z rozszerzeniami o kolejne jednostki.

Jak to u Was jest? Dają czy nie dają?
Jeśli pierwsza instancja załatwiła sprawę odmownie to odwołanie do KG jaki odniosło skutek?
A może i wyżej, w sądzie walczyliście o swoje prawa do broni?

Ciekawą inicjatywę zauważyłem na stronie klubu Ardea:



http://www.bronsportowa.wa.pl/
_________________

 
 
 
Rafał 


Dołączył: 27 Sty 2008
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-12-2008, 16:27   

Zamieściłem ten banerek na prośbę redakcji strony bronsportowa.wa.pl Każda taka inicjatywa wydaje się warta poparcia, chociażby przez drobną reklamę.

Nic okrywczenie nie napiszę jeśli dodam, że bardzo trudno jest uzyskać pozwolenie na broń. Zdecydowanie zbyt trudno, jak na demokratyczny kraj w środku Europy należący do UE.
 
 
 
Rafał 


Dołączył: 27 Sty 2008
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-12-2008, 16:33   

Jak widać sprawa jest słuszna.
http://www.zw.com.pl/artykul/312167.html?print=tak
 
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 09-12-2008, 18:17   

A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że nie ma racjonalnego uzasadnienia dla takiego traktowania sportowców. No może to, że broń sportowa, to także pistolety, rewolwery, a te można przenosić skrycie. A więc osoby mające pozowlenie na broń sportową będą mogły obchodzić prawo i nosić ją zamiast broni do ochrony osobistej, gdy pozowlenie na broń do takiego celu nie uzyskają. Wprawdzie jest to uzasadnienie naciągane, ale jedyne jakie można wymyśleć.

A prawdy dotyczące broni są trzy:
1. ilość przestępstw z użyciem broni palnej spada,
2. Policja nie ma pojęcia do ilu z tych przestępstw użyto broni legalnie posiadanej (nie ma takich statystyk),
3. przestępstwa lub wypadki z bronią sportową zdarzają się niezwykle rzadko, gdyż jest to grupa posiadaczy broni szczególnie uczulona na konieczność respektowania prawa i zachowania warunków bezpieczeństwa.
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 09-12-2008, 18:39   

W ogóle nie jest "ładnie", jak policja łamie prawo...
 
 
Rafał 


Dołączył: 27 Sty 2008
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-12-2008, 20:31   

Jest nawet dość smutno... To jedno z niewielu miejsc gdzie można jeszcze poczuć się "jak za komuny" w urzędzie :roll:
... choć ja tych czasów nie pamiętam, bo za młody jestem :mrgreen:
 
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 09-12-2008, 21:15   

To se Młody filmów "nałoglondaj"... ;-)
 
 
Grzehoo 

Dołączył: 20 Paź 2008
Skąd: W-wa
Wysłany: 13-12-2008, 09:18   

A ja proponuje taką inicjatywę żeby wszyscy jak jeden mąż wystąpili o rozszerzenie. Choćby o jedną sztukę.
Mogło by pokazać w oficjalnych statystykach policji. że odmów jest bardzo dużo.
Obraz na dzisiaj jest taki że, procent odmów jest jak zawsze a wydają mniej gdyż ludzie już nie chcą mieć broni a tych kilku co pisze podanie to szczególnie uparci „wariaci” .
A na wariatów trzeba uważać.
Ze statystyk urzędasy muszą się tłumaczyć. Poza tym ilość odwołań do KG może zwrócić czyjąś uwagę.
Mam taką teorię że komendant główny nie wie o naszych problemach, zapewniany przez podwładnych,że jakoby jest wszystko OK, które generowane są przez niski i średni szczebel.
Ostatnio zmieniony przez Rob de Guardio 13-12-2008, 15:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rafał 


Dołączył: 27 Sty 2008
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-12-2008, 12:07   

Obawiam się, że prawo powielaczowe nadal działa :-|
Obowiązuje polityka uznaniowości, nic by nie dała taka akcja :-(
 
 
 
Ostry 


Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 13-12-2008, 12:23   

Moim zdaniem schemat (jak to w zawiłych sytuacjach bywa) jest banalnie prosty.
Mniej posiadaczy, to mniej roboty, papierów, kontroli... itd. No i mniejsza ilość pracowników mundurowych zajmujących się tym wszystkim, a których można wysłać na ulicę i do innych zacnych zajęć, gdzie ich najbardziej brakuje.
Wydziały WPA niestety, ale są kulą u nogi Policji.
Już dawno brano pod uwagę odciążenie Policji wydawaniem wszelkich decyzji administracyjnych i scedowanie ich np. na Urzędy Wojewódzkie.
Ale już Zulu Gula kiedyś mówił, że; ...Polska to cudowna kraina..., no i mamy to co mamy :idea:
 
 
Grzehoo 

Dołączył: 20 Paź 2008
Skąd: W-wa
Wysłany: 13-12-2008, 22:29   

Rafał napisał/a:
Obawiam się, że prawo powielaczowe nadal działa :-|
Obowiązuje polityka uznaniowości, nic by nie dała taka akcja :-(


Owszem masz rację prawo powielaczowe działa ale jednym z celów tego prawa jest ograniczać ilość przyjmowanych podań, zniechęcać, przeciągać, żądać pozaustawowych dokumentów itd.
Gdyby wszyscy „mający” mimo to pisali podania o rozszerzenie a ci nie mający podania o wydanie to statystyka wykazała by że zamiast jak dotychczas kilkadziesiąt podań w skali kraju jest kilka lub kilkanaście tysięcy podań to dopiero by się zrobiło głośno sprawie.
 
 
Jan Żywuszko 
IPSC Poland

Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21-01-2009, 10:08   

Reprezentując kolegów przed WPA od ośmiu lat, mogę stwierdzić, że podejście Policji do wydawania pozwoleń na broń nie zmienia się, pomimo zmian Komendantów Wojewódkich. Wygląda to na zniechęcenie ubiegających się o pozwolenie. Nie każdy chce się boksować z Policją, bojąc się, że przez to w ogóle broni nie dostaną. Funkcjonariusze Policji ubiegający się o broń sportową w przypadku odmowy na ogół nie odwołują się, bo nie chcą walczyć ze swoim, jak by nie było, przełożonym.
Komenda Główna, pomimo uchylania decyzji I instancji z powodu "rażącego naruszenia prawa" nie wyciąga z tego tytułu żadnych konsekwencji. Gdyby urzędnicy ponosili odpowiedzialność za każdą uchyloną decyzję, być może byłoby inaczej. A tak przepychanki między KWP a KGP trwają czasem rok. Wydaje mi się, że jest to akceptowane przez kierownictwo resortu, ponieważ sytuacja taka ma miejsce w całym kraju. Jedynym chlubnym wyjątkiem z jakim sie spotkałem był WPA w Olsztynie.
 
 
 
9x19 
Junior Admin

Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 21-01-2009, 11:45   

Jan Żywuszko napisał/a:
.... Jedynym chlubnym wyjątkiem z jakim sie spotkałem był WPA w Olsztynie.

O jak miło przeczytać, że chwalą ludzi z mojego miasta. :-P
 
 
Jan Żywuszko 
IPSC Poland

Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21-01-2009, 21:14   

Gratuluję "normalności" w regionie i życzę aby takie podejście trwało jak najdłużej.
 
 
 
Macus 

Dołączył: 20 Sty 2008
Wysłany: 22-01-2009, 08:41   

Prezes, a nie da się tego rozszerzyc na całą Polskę? :-/
_________________
Maciek
GLOCK Armorer
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15