Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobra wiadomość :)
Autor Wiadomość
Jan Żywuszko 
IPSC Poland

Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21-03-2009, 19:40   

Prokurator, który prowadził sprawę uzyskał następującą opinię biegłego, z którą całkowicie się zgadzam. Zgodnie z ustawą o broni i amunicji za amunicje uważa się: "W rozumieniu ustawy amunicją są naboje scalone i naboje ślepe przeznaczone do strzelania z broni palnej." "Istotnymi częściami amunicji są: pociski wypełnione materiałami wybuchowymi, chemicznymi środkami obezwładniającymi lub zapalającymi albo innymi substancjami, których działanie zagraża życiu lub zdrowiu, spłonki inicjujące spalanie materiału miotającego i materiał miotający w postaci prochu strzelniczego." Według opinii biegłego, w żadnej amunicji scalonej nie występuje proch czarny, a zatem nie podlega on ustawie o broni i amunicji jako istotny element amunicji, czyli idąc dalej, jako amunicja. Poza tym, gdyby przyjąć stanowisko Komendy Wojewódzkiej, to każdy klub organizujący zawody i w ramach wpisowego zapewniający amunicję dokonywałby nielegalnego obrotu amunicją.
 
 
 
Pimos 


Dołączył: 23 Sty 2008
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 19-06-2009, 15:49   

No to się pochwalę :-P . Po dwóch latach od poprzedniej decyzji odmownej tym razem z pełnym wsparciem pełnomocnika :mrgreen: dostałem to co chciałem czyli 6 sztuk w tym 2 pistolety centralnego a reszta po jednym. Żadnych pytań, telefonów, przedłużania postępowania i czepiania się. Przy składaniu papierów otrzymali cały segregator papiórków do czytania, po czym zapadła decyzja YES-YES-YES.

Strategiczny plan nakreślony przez "Prezesa" wypalił w 100%, ALLELUJA !

pozdrowienia
 
 
 
Rafał 


Dołączył: 27 Sty 2008
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-06-2009, 16:05   

ALLELUJA.. i do przodu! :-)
Gratulacje!! :one:
 
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 19-06-2009, 23:21   

Pimos napisał/a:
No to się pochwalę ( ... ) dostałem to co chciałem czyli 6 sztuk w tym 2 pistolety centralnego a reszta po jednym. (...)


Jasne, że fajnie, ale skąd ta bezprawna reglamentacja? :evil:
Ostatnio zmieniony przez Endemit 19-06-2009, 23:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pimos 


Dołączył: 23 Sty 2008
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 20-06-2009, 00:21   

Endemit napisał/a:
skąd ta bezprawna reglamentacja? :evil:

"Mierz siły na zamiary", chciałem 6 szt i tyle dostałem. Na moje potrzeby wystarczy, nie żebym się zbroił na wojnę tylko z wszystkiego po trochu, łyżeczką :-P
 
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 20-06-2009, 08:24   

Eee, mi chodzi o tę wyliczankę - 2 centralny, ileś tam inne... 6, to 6, a nie 2+4... w tym 1,5 na łuk i 0,33% na procę...
Tak sądzę.
 
 
jaczax 


Dołączył: 29 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 20-06-2009, 13:51   

Pimos napisał/a:
Endemit napisał/a:
skąd ta bezprawna reglamentacja? :evil:

"Mierz siły na zamiary", chciałem 6 szt i tyle dostałem. Na moje potrzeby wystarczy, nie żebym się zbroił na wojnę tylko z wszystkiego po trochu, łyżeczką :-P


Piter - teraz tak mówisz, bo szczęśliwy jesteś, że w ogóle dostałeś, szybko zmienisz zdanie, do d. taka wyliczanaka, powinno być tak jak prezes wspomniał i koniec. No yba, że nie będziesz wykonywał tyle ruchów co ja i nie kupisz nic na siebie kolegom, którzy nie są takimi szczęśliwcami jak my. Minimum to 15 szt. bez wyliczanki, bo gdybym ograniczał się tylko do jednego rodzaju strzelań - wystarczy 3 szt. ale przy tylu rodzajach strzelań, w których bierzemy czynny udział - bez łaski powinni dać na co najmniej 10.
 
 
Robert 

Dołączył: 08 Gru 2008
Wysłany: 20-06-2009, 20:08   

Jacek W napisał/a:
.... Minimum to 15 szt. bez wyliczanki, ....


15 sztuk to se możesz prosić( i dostać :mrgreen: ) w Olsztynie. Tam jest normalne WPA (choć jak ostatnio słyszałem to trochę głupieje ;-) ), no i macie tam.....Prezesa :one:
_________________
Pozdrawiam
Robert
 
 
Endemit 

Dołączył: 21 Sty 2008
Wysłany: 20-06-2009, 22:05   

"W oparach absurdu" mi się przypomniało.... :-?
 
 
Pimos 


Dołączył: 23 Sty 2008
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 22-06-2009, 08:25   

Jacek
Jak już to potwierdzono patrzysz kategoriami mazurskimi. Gdańsk inaczej podchodzi do sprawy i sam fakt podziału jednostek na typy wywołał już u was zdziwienie to jeszcze pewnie parę takich odstępstw od "natury" się znajdzie.
Pewnie się przekonam na własnej skórze że mam za mało sztuk, czas pokaże, na mój pogląd na dziś - jest w sam raz.
pzdr
 
 
 
jaczax 


Dołączył: 29 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 22-06-2009, 12:42   

Robert, aż tak dobrze nie ma, w dobrych czasach chyba najwięcej 10 dawali, a teraz na 5. Z tym, że wcześniej nie było problemów z rozszerzaniem na więcej, nie wspomnę tu na ile szt. niektórzy mają, coby nie jątrzyć za bardzo tematu :lol:

Piotrek, najważniejsze, że jesteś zadowolony, a co więcej trzeba?

Wydaje mi się, że będzie dobrze i wszyscy pasjonaci uzyskają papierki niebawem, bo mam wrażenie, iż w tej kwestii jest jak z córką sołtysa z Wąchocka, która nim się oddała - musiała pouciekać ze dwa kółka wokół domu, coby nie myślał, że taka łatwa :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez jaczax 22-06-2009, 12:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Pimos 


Dołączył: 23 Sty 2008
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 22-06-2009, 13:15   

Jacek W napisał/a:
wszyscy pasjonaci uzyskają papierki niebawem,

Ano planujemy taką niespodziankę dla WPA, ale o tym jak się spotkamy.

pzdr
 
 
 
Robert 

Dołączył: 08 Gru 2008
Wysłany: 10-09-2009, 21:27   

Może kogoś zainteresuje, wieści z (dosłownie) ostatnich dni: WPA Poznań
- 5 szt. rozszerzenie na sport/1 osoba
- 6 szt. rozszerzenie na sport/1 osoba
- 2 pozwolenia na sport CZ/1 osoba(ale po wyroku NSA)
- 2 pozwolenia na sport CZ/1osoba(też po NSA)
- 2 pozwolenia na sport (normalnie, 2 miesiące i już! )
- 1 pozwolenie na sport BczZ(normalnie)
- bardzo wyraźne widoki na kilka następnych promes dla kilku kolegów na BczZ

:mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
Robert
 
 
Pimos 


Dołączył: 23 Sty 2008
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 11-09-2009, 07:01   

Pozazdrościć. Słowem - coś się dzieje. Zdecydowania większość moich kolegów klubowych składa papiery jeszcze w tym roku. Mam nadzieję wypisać tutaj podobnie długą listę... :-P
 
 
 
jaczax 


Dołączył: 29 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 11-09-2009, 17:36   

Cóż, nie są to imponujące ilości, zważywszy, że Poznań to dużo większe miasto od naszego, ale dobre i to na początek :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14