Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Warszawa 10 stycznia, jedziemy?
Autor Wiadomość
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 23-12-2008, 11:03   Warszawa 10 stycznia, jedziemy?

Proponuję wyjazd na zawody do Warszawy w sobotę 10.01.2009.
W zasadzie to najazd ponieważ w tym dniu są zawody powszechne organizuje ZKS i Legia :-D

ZKS ma strzelnicę podobną do tej na krakowskim Pasterniku czy w Mechaniku, na głowę się nie leje. Wolno strzelać z dwóch rąk.
Konkurencje ZKS:
1. Psp 10 (pistolet .22LR)
2. Pcz 10 (pistolet centralnego zapłonu)
3. Pst 15 (pistolet .22LR 150+20+10s, to samo co w Paczóltowicach)
4. Kdw 10 (karabin .22LR, leżąc z pasa, przeziernik)
5. Pistolet dynamiczny

Szczegóły tu: http://www.zks.waw.pl/ind...id=97&Itemid=58
i tu http://www.zks.waw.pl/ind...id=15&Itemid=23

a potem do ciepełka na krytą strzelnicę Legii gdzie jest:
1. Psp 10 (pistolet .22LR)
2. Pcz 10 (pistolet centralnego zapłonu)
3. Psp 10, część szybka (pistolet/rewolwer .22LR, strzela się do sylwetki czyli tarczy okrągłej, czarnej o średnicy 0,5m. Tarcze otwierają się na 3 sekundy)

Tu też wolno strzelać oburącz i powtarzać strzelanko, wystarczy kupić kolejną metryczkę :)

Podrzucam do przemyślenia podczas świąt
:one:
_________________

 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 24-12-2008, 09:54   

Kurde... Może, może... Osiem startów jednego dnia :mrgreen: W tym dwa pcz, co się dla mnie mocno liczy! Warto by już mieć własny ksp. Z Prezesem S. muszę pogadać 4 stycznia.

Wiadomo ile tam startowe +- wynosi? Po 30zł? Robi się spora kwota.

Będę mocno myślał.
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 24-12-2008, 10:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Woytek 


Dołączył: 03 Gru 2008
Wysłany: 24-12-2008, 12:01   

Ha, Panie Włodku,
Piękny pomysł.
Ja się piszę.
Wyrobimy się i tu i tu?
O której wyjazd?
Pozdrawiam wigilijnie.
Hej Kolęda Koolęda!
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 24-12-2008, 12:44   

O 7-ej trzeba wyjechać żeby na ZKS dojechać na otwarcie zawodów - 10:00.
Tłok jest tam na Pcz, od niego trzeba zacząć jeśli ktoś to chce strzelać.
W 3 godziny powinniśmy się wyrobić na ZKS. Na Legii Psp szybki jest najwcześniej od 14-ej.
Z własną bronią i amunicją startowe wynosi 25-30zł.
_________________

 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 24-12-2008, 12:48   

Cerber napisał/a:
[...]Tłok jest tam na Pcz, od niego trzeba zacząć jeśli ktoś to chce strzelać.[...]
Ja to z oczywistych względów obstawiam wszystkie pcz-ty! Prędzej zrezygnuję z jakiegoś krótkiego bocznego. Chyba, że już sprzęt będzie - to żal. :one:

Ale na razie to trzeba żonkę urobić, żeby się nie boczyła.

Edit:

No i jak dla mnie to fajna jest ta klasyfikacja podwójna dla strzelających z jednej ręki - jak rozumiem mam wtedy dwa komunikaty z jednego strzelanka :-) To się zastanowię czy nie strzelić pcz z jednej kosztem gorszego wyniku.

Edit:

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, że wymagają czterech magazynków do pistoletu, żeby strzelić pistolet dynamiczny z własnej broni. Włodek - Ty masz do Shadowa 3 (pewnie do .40 masz 4 - widziałem 4 ładownice na Twoim pasie)! Jeśli Wojtek H. pojedzie to problemu nie ma. Inaczej jest problem.
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 24-12-2008, 13:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Graffiti 

Dołączył: 11 Lut 2008
Wysłany: 27-12-2008, 00:14   

Ze mną kiszka 10.I.2009 pracuję, odrabiam 02 :evil:
Ale jeśli potrzeba to użyczę karabinu :-D
Z.G.
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 27-12-2008, 20:03   

Graffiti napisał/a:
[...] pracuję, odrabiam [...] użyczę karabinu :-D
To kiszka! A moze zwolnionko? Nagły napad tzw. "cygańskiej choroby"? :mrgreen:

A co do pożyczki/użyczenia to rzecz jest warta rozważenia... Ja pogadam z prezesem i albo pożyczymy z klubu, albo skorzystam chętnie z proponowanej przysługi :one:

Przy okazji zwracam uwagę zainteresowanych, że konkurencja "Pistolet dynamiczny" to jest "Tu Gan" i jest tam też de facto karabin dynamiczny centralnego zapłonu, co warto mieć podkreślone w komunikacie z zawodów - zwłaszcza przy naszych karabinowych ciągotach. :mrgreen:

W niedzielę 4 I już być może będę miał tego Iża Bi-7 - jeśli pójdzie zgodnie z planem to właściciel przyjedzie na Mechanika na testy i ewentualną transakcję :-) Karabin + montaż robiony przez podobno dobrego rusznikarza + optyka (jakaś - nie wiem jaka). Jak dobrze pójdzie to będzie mój Docelowy Zabawowy Zestaw Snajperski Małokalibrowy :one: No ale na zawody z tym nie da rady (poza zasilaniem z magazynka to krótka linia celownicza i za wąski tunel muszki - podobno).

Plus postaram się umówić tego gościa co sprzedaje Iża 35M. Jeśli dojdzie do tego karabinek jednostrzałowy od klubu to będzie dzień testów na całego :-)

.
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 27-12-2008, 20:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 28-12-2008, 13:01   

W tym roku formuła "pistoletu dynamicznego" na ZKS będzie zmieniona.
Pytałem szefa sekcji dynamicznej - Krzyśka Oczesałę.
Planują od 10 stycznia strzelanie na 3 torach IDPA.
Jeden będzie do ostrzelania ze strzelby lub z Beretty Cx4 Storm kal. 9x19.

ps. Krzysiek z Krakowa (ten od Iża) jutro jedzie po karabin do Warszawy...
_________________

 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 28-12-2008, 20:04   

Cerber napisał/a:
[...] Jeden (tor) będzie do ostrzelania ze strzelby lub z Beretty Cx4 Storm kal. 9x19.

ps. Krzysiek z Krakowa (ten od Iża) jutro jedzie po karabin do Warszawy...


W opisie konkurencji pisali tylko o karabinku. Swoją drogą ciekawe czy klub ma to zarejestrowane jako kcz czy też pcz (kłaniają się moje rozważania o MP-5; pewnie kcz bo długość lufy za duża). Z opisu wynikało też że jeśli się strzela z własnego pcz to zmiana stanowisk tylko z pustą bronią bez magazynka (magazynki leżą na stanowiskach). A jeśli z klubowego to na każdyn stanowisku leży broń i amunicja do niej, a stanowiska zmienia się bez broni (trzeba ją zostawić rozładowaną na stanowisku).


Krzysiek jedzie po HK SL-8? To podobno w zasadzie cywilna wersja wojskowego HK G-36 więc może się da przełożyć kolbę i pistoletowy chwyt tego drugiego. Chociaż HK to chyba robi takie numery, że specjalnie modyfikuje komory zamkowe żeby takie przekładki uniemożliwić... :-(
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 03-01-2009, 21:10   

To co - jutro się pogada i ustali szczegóły? Ja jutro oglądam pistolet i może także karabin. :mrgreen: Fajnie by było jakby się karabin kupiło... 8-)
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 05-01-2009, 16:11   

Piszcie jak jedziemy! Ja po sugestii Wojtka H. proponuję mojego szerszenia. Ograniczenia ma oczywiste, ale nad morze się dojechało, a to dalej. To i do stolicy dowiezie. Jeśli pożyczę karabin od Zbyszka to będzie go trzeba wieźć z tyłu na kolankach. Pali 7/100 chyba.

A jeśli innym - też OK. Jak uważacie. Ja proponuję.

P.S.
Nie wiem kurna jak z tym karabinem będzie, bo żonka nie będzie szczęśliwa jak pojadę na wieczór do Jędrzejowa :-/ Zobaczymy.

P.P.S.

Włodek - napisz mi na środę jak kręcić którą śrubką żeby przesunąć punkt trafienia o około 0,5 cm w dół i 2 cm w prawo. Nie pamiętam jakie miał oznaczenia celownik - ang, niem czy ros. (Wasze Iże - Wojtek i Włodek - jakie mają? Rosyjskie? Ale jakie - B-wyży, H-niży. Λ - liewo, Π-prawo ? Zwłaszcza to ΛΠ mnie rozwala, bo w słabym świetle ch... widać!). W Iżu 35M (a więc i w moim "walteroiżu") regulowana jest tylko szczerbina, więc nie ma dylematów jak w Margolinie w rodzaju, że oznaczenie na muszce "wyżej" podnosi muszkę a obniża punkt trafienia :one: Tylko "w prawo" - to w prawo, a "w górę" - to w górę :one:
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 05-01-2009, 16:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Woytek 


Dołączył: 03 Gru 2008
Wysłany: 05-01-2009, 16:30   

Panowie,
To kto ostatecznie reflektuje na ten wyjazd, bo w niedzielę na Mechaniku słyszałem wersję ekipy na dwa auta?
Wyjazd z Kielc o 7mej?
Jedziemy Krzyśkowym Szerszeniem?
Jak sądzicie, o której wrócimy
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 05-01-2009, 16:42   

No bez jajec koledzy, Krzyśkowym pojedziemy jak zmieni auto na większe :one:

To moim Mondeo proponuję tym razem. Nawet jeśli kolega Wojtka H. się zdecyduje to w pięciu się zmieścimy.
Chudziny do tyłu i będzie git :mrgreen:
_________________

 
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 05-01-2009, 16:57   

W miom IŻu namalowane są strzałki w prawo, t.j. UP--> R-->
Znaczy się kręcisz zgodnie ze wskazówkami zegara jeśli chcesz podnieść punkt trafienia lub przenieść go w prawo :one:

Mam gdzieś zeszyt TDM o IŻ 35M, pewnie chciałbyś go zobaczyć, skserować?
_________________

 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 05-01-2009, 19:31   

Cerber napisał/a:
[...] Krzyśkowym pojedziemy jak zmieni auto na większe [...] Chudziny do tyłu i będzie git


Jak chcecie. Ja jestem gotów jechać bo ja lubię sobie prowadzić samochód.

Znaczy się, Włodek, kto do tyłu? :mrgreen: (Tu powinna być ikonka chłopa z muskułami jak balony, ale forum nie oferuje :one: )
Wiem, wiem - ja do tyłu :-/ .

Cerber napisał/a:
[...] Mam gdzieś zeszyt TDM o IŻ 35M, pewnie chciałbyś go zobaczyć, skserować?
Tak/tak. Jedno i drugie. Nie piszą ile jeden klik przesuwa punkt na 25m?
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 05-01-2009, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13