Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Luźne gadki
Autor Wiadomość
MarkPL 


Dołączył: 24 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 22-12-2008, 21:00   Luźne gadki

Cerber napisał/a:
Nie no Marek, 1640 kanadyjskich dolców za podstawową wersję :-D


No ta cena jak za tej klasy karabinek jest naprawdę dobra. Tylko ty chyba nie chcesz takiej wersji jak ta na zdjęciu z krótką lufą ?

katigroszek napisał/a:
Od razu małe pytanie off-topowe: Nie ma szans żeby strzelać 3-gun z użyciem samopowtarzalnej wersji pistoletu maszynowego (konkretnie HK MP-5 mi po głowie spaceruje...)?


A skąd ty chesz wziąć HK MP-5, bo wersji cywilnej to chyba nie ma ?
No i moim skromnym zdaniem do strzelania sportowego to chyba nie najlepszy wybór.
Ostatnio zmieniony przez Cerber 05-01-2009, 10:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 22-12-2008, 21:10   

Ale jaki ma fun factor!

MP-piątka ma chyba wymienne moduły spustowe i można dostać takie z bezpiecznikiem z nastawami zabezpieczone-ogień pojedynczy. Jak się chce - to można. No i do obrony miru domowego jak znalazł :one: a amunicja tania i ta sama co do czegoś krótkiego na pasku. Dużo zalet :one: Tylko drogie pewnie... Jak wszystko.
 
 
Rob de Guardio 


Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 22-12-2008, 21:11   

Nie możesz strzelać karabinowych zadań z pistoletu.
Choćby byl podobny do karabinu.

Rob.
 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 23-12-2008, 07:58   

Rob de Guardio napisał/a:
Nie możesz strzelać karabinowych zadań z pistoletu.[...]
Ja też tak czułem w głębi serduszka (jeszcze nie dałem rady przeczytać reguł, które podesłał Włodek :-( ), ale jak ludzie kombinują, żeby strzelać dynamicznie z .22, i snajpersko z .22 to można też i to sobie dopuścić na zawodach typu "my z kolegami szczelamy se małe zawody dynamiczne". Szukam na razie czy w ogóle ktoś oferuje wersję samopowtarzalną. No bo wtedy mając pozwolenie na pcz... :-) sami rozumiecie. Koniec OT.
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 23-12-2008, 08:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MarkPL 


Dołączył: 24 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 23-12-2008, 11:47   

katigroszek napisał/a:
sami rozumiecie. Koniec OT.


HeHe nieźle wykombinowałeś ale wątpię żeby ci się to udało. Tak czy inaczej to PM a nie PCZ.
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 23-12-2008, 12:15   

MarkPL napisał/a:
[...] to PM a nie PCZ.
Ależ skąd! W takim PM to brakuje właśnie "M" i po przepisach to jest zwykły pcz, tyle, że duży :-) (no i drogi niestety). :one:
Podobnie jak to:
http://www.parabellum.pl/miniUzi.jpg
i to:
http://www.parabellum.pl/steyrSPP.jpg

Tylko cholera trochę "podobne do broni wojskowej jest" czego policjanci nie lubieją... :-/
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 23-12-2008, 12:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rob de Guardio 


Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 23-12-2008, 14:30   

Jeśli nawet będziesz miał wersję samopowtarzalną i pomalujesz go np. na czerwono to i tak będziesz mógł mieć problem z zarejestrowaniem tej chimery.
Po prostu będzie przekraczał ustawową definicję broni krótkiej sportowej z powodu....nadmiernej wagi.

Ja tak miałem z Desert Eaglem.
Na sportową nie było mowy. :-/
Przed złożeniem do depozytu uratowało mnie to,że miałem miejsce w pozw.do ochrony osobistej.

Rob.
 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 23-12-2008, 14:45   

Rob de Guardio napisał/a:
[...] będzie przekraczał ustawową definicję broni krótkiej sportowej z powodu....nadmiernej wagi. Ja tak miałem z Desert Eaglem.[...] uratowało mnie to,że miałem miejsce w pozw.do ochrony osobistej.
To miałeś fart, że D E był na "damski" kaliber :-)

A tak serio - nie mogę znaleźć definicji broni krótkiej sportowej. Znalazłem, że lufa do 30 cm a całkowita długość do 60 cm. Wszystko inne - broń długa.

A to się u nas przecież da kupić: http://www.cx4storm.com/
Lufa 43 cm, więc to karabin jest, ale jakby była krótsza to... To co?
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 23-12-2008, 14:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rob de Guardio 


Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 23-12-2008, 16:49   

Heh... by być w zgodzie z prawem - tylko w takim kalibrze wchodził w grę.
44 mag.to ani do sportu ani do ochrony nie podejdzie.
A o 50 AE nawet nie wspominam ;-)
 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 23-12-2008, 17:33   

Rob de Guardio napisał/a:
[...] 44 mag.to ani do sportu ani do ochrony nie podejdzie.
A o 50 AE nawet nie wspominam ;-)
A do zabawy? :-) Zwłaszcza drugi! Tylko ze względu na kaliber to by było trzeba chyba rejestrować jako sztucer myśliwski :one:
 
 
Rob de Guardio 


Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 23-12-2008, 20:01   

katigroszek napisał/a:
A do zabawy? :-) Zwłaszcza drugi! Tylko ze względu na kaliber to by było trzeba chyba rejestrować jako sztucer myśliwski :one:


Spróbuj. :mrgreen: Może się uda.
Jedno masz pewne - "zabawę "przy rejestracji.

Rob.
 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 24-12-2008, 07:53   

Nie bierze mnie to. Ja tak kombinuję, żeby kupić coś a la karabinek do nauki dynamiki, ale strzelające amunicją po 60 groszy, a nie po 2 zł. Ale to jeszcze daleka droga.

Tak czy siak - gdzie jest zapis o maksymalnej wadze pistoletu? Ja nie znalazłem. Ale może słabo szukałem.

Tak czy siak No 2 - jeśli bym miał pozwolenie na pcz i kcz to uważam, że mogę takie coś kupić (MP-5 semi auto), tylko ewentualna kwestia tego co komenda uzna, że mi taka broń zajmuje - jedno miejsce kcz czy jedno pcz. Zglębię temat lokalnie, jeśli dam radę.
 
 
Rob de Guardio 


Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 25-12-2008, 12:37   

Wypytaj.
Być może u Was nie będą ważyć broni :shock:
Swego czasu takie boje toczyliśmy o karabinek G-22 i też nic z tego nie wyszło,bo to nie jest "jednostrzałowa broń bocznego zapłonu" :evil:

Cytat:
Tak czy siak - gdzie jest zapis o maksymalnej wadze pistoletu? Ja nie znalazłem. Ale może słabo szukałem.


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 20 marca 2000 r.
w sprawie rodzajów szczególnie niebezpiecznych broni i amunicji oraz rodzajów broni odpowiadającej celom, w których może być wydane pozwolenie na broń.


(Dz. U. Nr 19, poz. 240, Dz. U. z 2001r. Nr 120, poz. 1295, Dz. U. z 2003r. Nr 61, poz. 548)

Na podstawie art. 10 ust. 5 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz. U. Nr 53, poz. 549) zarządza się, co następuje:


§ 6. Pozwolenie na broń używaną do celów sportowych może być wydane na:
(...)
3) broń palną centralnego zapłonu:
a) pistolet centralnego zapłonu, to jest pistolety i rewolwery o kalibrze od 7,62 mm do 11,43 mm (0.45''), o ciężarze wraz z rozładowanym magazynkiem nie przekraczającym 1400 g, oporze języka spustowego nie mniejszym niż 1360 g, długości lufy nie przekraczającej 153 mm oraz odległości między muszką a szczerbinką nie większej niż 220 mm, mieszczące się w pudełku o wewnętrznych wymiarach 300 mm × 150 mm × 50 mm,
(...)

Pozdrawiam świątecznie.
 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 29-12-2008, 09:49   

No to kiszka niestety. Za długa linia celownicza i za duża masa. Może by się dało trochę "odjąć" z takiej broni - rozporządzenie nie mówi nic o kolbie :-) - ale i tak poniżej wymaganego limitu się nie zejdzie.

Czyli jednak karabin. Skoro jednak w Warszawie zaraz będą zawody ze strzelaniem z karabinka na nabój 9x19 to znaczy, że się da coś takiego zarejstrować.

A co do IPSC - jaki max faktor (nieźle to brzmi) może osiągnąć 9x19 z długiej lufy? W IPSC jest dla karabinów wymóg na minor 160 (chyba) i major 320 (o ile dobrze pamiętam).
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 29-12-2008, 09:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 29-12-2008, 13:36   

O! To je to:

http://www.armory.sk/shop/Rifles/MKE/T94

Ale cena!!! Ponad 10000 zł :-( Tyle, że potem amunicja tania.

Edit:

Albo jeszcze lepiej:

http://www.armory.sk/shop/Rifles/MKE/T94+K

Prawie PDW. (A cena jeszcze lepsza! No ale skoro można nowe to można i używane trafić... chyba).
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 29-12-2008, 13:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14