Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Instruktorski kurs strzelcki
Autor Wiadomość
MarkPL 


Dołączył: 24 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 13-01-2009, 10:36   

Cerber napisał/a:
Marek,
niekoniecznie muszę zakładać od razu samodzielną firmę szkoleniową.
Mogę natomiast się podłączyć do już istniejącej :one:


Co do tego masz oczywiście absolutną rację :-) Ale jak już pisałem zaczekam i zobaczę "co z tego wyjdzie" 8-)

edit
Co do firmy to chodziło mi między innymi o to że jeżeli ktoś chce występować o jakiekolwiek pozwolenie na broń z powodu tego iż ma uprawnienia instruktora strzelectwa to warunkiem podstawowym i niezbędnym w takim przypadku jest właśnie tego typu działalnośc gospodarcza.

edit
Aaa nie zwróciłem uwagi na jeszcze jedno to jest kurs instruktora strzelectwa sportowego jedynie. Więc nie wiem na podstawie czego oni wydają zaświadczenia upoważniające do prowadzenia zajęć z bronią każdego typu zwłaszcza z bojową ? Po tym kursie to wydaje mi się że będzie można prowadzić jedynie zajęcia w klubach sportowych, także jak dla mnie to jedynie wstęp do późniejszego prowadzenia "prawdziwych szkoleń" :-(
Ostatnio zmieniony przez MarkPL 13-01-2009, 11:06, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Protech 

Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Poznań
Wysłany: 13-01-2009, 13:08   

Gadałem z kobitką.
Może też się podłączę. :idea: :roll:
 
 
 
Protech 

Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Poznań
Wysłany: 13-01-2009, 13:13   

Cytat:
Aaa nie zwróciłem uwagi na jeszcze jedno to jest kurs instruktora strzelectwa sportowego jedynie. Więc nie wiem na podstawie czego oni wydają zaświadczenia upoważniające do prowadzenia zajęć z bronią każdego typu zwłaszcza z bojową ? Po tym kursie to wydaje mi się że będzie można prowadzić jedynie zajęcia w klubach sportowych, także jak dla mnie to jedynie wstęp do późniejszego prowadzenia "prawdziwych szkoleń" :-(


Ze strony organizatora:

Cytat:
Absolwenci kursu uzyskują:

* Legitymację Instruktora Strzelectwa Sportowego upoważniającą do prowadzenia zajęć z bronią każdego typu.

* Przeszkolenie w zakresie regulaminów strzeleckich i Licencję sędziowską.

* Zaświadczenie o ukończeniu kursu Pierwszej Pomocy.

*
Legitymację upoważniającą do prowadzenia zajęć z bronią bojową, gładkolufową i automatyczną.
 
 
 
MarkPL 


Dołączył: 24 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 13-01-2009, 17:26   

Protech napisał/a:

Ze strony organizatora:
Cytat:
Absolwenci kursu uzyskują:

* Legitymację Instruktora Strzelectwa Sportowego upoważniającą do prowadzenia zajęć z bronią każdego typu.
* Legitymację upoważniającą do prowadzenia zajęć z bronią bojową, gładkolufową i automatyczną.


No właśnie o to mi chodzi bo chciałbym to wyjaśnić (być może dla siebie na przyszłość) gdyż jest to dla mnie niezrozumiałe. W polsce i chyba nie tylko, strzelectwa sportowego nie uprawia się z broni automatycznej a tym bardziej z bojowej. Więc nadal nie rozumiem jak będąc instruktorem strzelectwa sportowego można prowadzić zajęcia z tego typu bronią i kim mieliby być kursanci?
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 13-01-2009, 18:13   

Nie wiem, mnie interesują uprawnienia państwowe i wiedza.
Nie tak, że papier jest a wiedzy niet. Ja mam się nauczyć szkolić ludzi.
Pani Olefir to gwarantuje.
Ze strony kursu:
Cytat:
Ewa Olefir – trener klasy mistrzowskiej. Trener pracujący w strzelectwie od 1975 r. Wychowawca i twórca wielu reprezentantów kraju, uczestników i medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Pucharów Świata i Mistrzostw Polski. Tylko w ciągu ostatnich dziesięciu jej zawodnicy zdobyli 11 medali w Mistrzostwach Europy, ponad 30 medali w Mistrzostwach Polski oraz dwukrotny udział zawodniczki w IO.

Powiedziano mi, że uprawnienia uzyskam zgodnie z ustawą.

Chyba ta stronka jest lekko zakamuflowana:
http://www.instruktor-str...p/oferta/5.html
;-)

Marek, masz wątpliwości to zadzwoń do Pani Olefir, numer w zakładce Kontakt.

Dla mnie jest ważne, że wrzucę sobie koszty kursu w koszty działalności
bo wystawiają fakturę :one:
_________________

 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 14-02-2009, 17:29   

Coś wiadomo z tym Szczecinem? Bo mam pomysł i kwalifikacje by się przydały...
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 14-02-2009, 18:30   

Może już w marcu, ekipę wykładowców trzeba zorganizować.
_________________

 
 
 
Guma 
IPSC Poland

Dołączył: 03 Mar 2008
Wysłany: 14-02-2009, 22:51   nie kupujcie złudzeń

Cześć
Widzę, że toczycie od pewnego czasu dyskusję na temat broni do celów szkoleniowych, kursów itp.
Ponieważ sam przebyłem tę ciernistą drogę przedstawię Wam jak wygląda stan prawny abyście mogli zaoszczędzić sobie finansowania różnej maści naciągaczy.
Sam dałem się nabrać na przytaczane przez was zakresy kursów (kończące się zazwyczaj nic nie znaczącym w świetle ustaw „zaświadczeniem o przeszkoleniu” i nie dającymi żadnych podstaw prawnych do prowadzenia działalności szkoleniowej (z zastrzeżeniem szkoleń sportowych).
Po pierwsze
Legitymacja Instruktorska (mój kurs 2002/2003 r.) cytat z Legitymacji
„ Uzyskał tytuł instruktora dyscypliny sportu - Strzelectwo sportowe” (co uprawnia mnie do działalności szkoleniowej wyłącznie w obrębie dyscyplin sportowych).

Po drugie
Posiadanie w/w uprawnień instruktorskich nic nie mówi o broni z której możesz szkolić ( i tu jest haczyk na który swego czasu sam się nabrałem). Tu radzę uważać- osoba posiadająca broń wydaną do celów sportowych a posiadająca uprawnienia instruktorskie nie ma prawa szkolić z tej broni ani nawet oddać jej w ręce osoby nie posiadającej zezwolenia na taki sam rodzaj broni ..... (ustawa). Ponieważ wyczerpuje to znamiona przestępstwa można szybko pożegnać się z bronią w ogóle. Owszem instruktor jeżeli jest (najczęściej etatowym) pracownikiem podmiotu prowadzącego strzelnicę może przy wykorzystaniu tzw. broni obiektowej (będącej w posiadaniu strzelnicy) prowadzić szkolenia w zakresie przez siebie posiadanym (strzelectwo sportowe). Przy tej okazji organizatorzy prawem kaduka często rozszerzają zakres kursu o strzelanie z broni szczególnie niebezpiecznej (automatycznej) kończące się wydaniem nic nie znaczącego w świetle prawa zaświadczenia o przeszkoleniu w zakresie strzelania z takiej broni.

Jak należy uzyskać uprawnienia do szkolenia zgodnie z Ustawą o broni amunicji ?
Jest to odrębne (niezależne od pozwolenia na broń do celów sportowych) postępowanie administracyjne prowadzone na wniosek zainteresowanego w oparciu o w/w ustawę i zakończone również odrębną i nie mającym ze sportem nic wspólnego Decyzją Administracyjną.
przy czym:
- postępowanie jest prowadzone w pełnym zakresie (niekaralność, dzielnicowy, opinia itp.) wykazanie potrzeby prowadzenie działalności gosp. (koncesja, wpis do ewidencji umowy szkoleniowe itp.) oraz posiadanych kwalifikacji,
- następnie odrębne badania lekarskie i psychologiczne (te do sportu lub licencji pracownika ochrony fizycznej się nie liczą),
- po skompletowaniu dokumentacji przejdzie zawiadomienie z policji o terminie egzaminu. Teoretyczny egzamin Policyjny (tu uwaga -margines błędu testu wynosi „0” błędów). Opłata za egzamin (1500 zł) + badania (ok. 350 zł)
- później egzamin praktyczny na strzelnicy.
- jeśli wszystko pójdzie OK. wydana zostaje decyzja na - tu cytat „... postanawiam wydać ... pozwolenie na posiadanie broni palnej do celów szkoleniowych”

Na tej podstawie można wystąpić o wydanie stosownych promes na zakup broni.
Można też wystąpić o zgodę na wykorzystanie już posiadanej broni wydanej do celów sportowych ale musi to zostać zawarte we wniosku a później ujęte w Decyzji i nie zmienia trybu postępowania administracyjnego.
Dokumentem poświadczającym uzyskane tego rodzaju uprawnień jest książeczka posiadacza broni z wpisem „Cel posiadania broni G (szkoleniowy)”.
Wpis uprawnia również do nabycia amunicji do tej broni.
Od chwili uzyskania pozytywnej decyzji wydatki na cel szkoleniowy można wliczać w kosztów prowadzonej działalności gosp.
Wydatków na szkolenie instruktorskie właściciela firmy nie wlicza się do kosztów (ew. tylko pracownika).

Jeżeli macie jakieś pytania polecam się ponieważ przechodziłem wszystkie opisane procedury.

Pozdrawiam:
Darek Molenda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13