Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zawody wyjazdowe
Autor Wiadomość
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 02-02-2009, 11:35   

Nooooo ładnie, ładnie! Gratulacje!

Od razu mam pytanie - co zrobił Juliusz Dabrowski, że osiągnął taki wynik, jak osiągnął?

Strasznie mi szkoda, że nie pojechałem, ale co tam! Narobiłem se punktów u połowicy :-P
Jakbyście jechali za 2 tygodnie to ja mogę też? Czy jak się nie strzelało części pierwszej to z drugiej-wypad?

P.S.
Kupiłem w Artemixie dużo różnych przyborów i środków czyszcząco-konserwujących, między innymi "Legię" do drewna (ta do metalu jest bardzo dobra). Tak, że dzięki Włodek za link.
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 02-02-2009, 12:34   

Kolega Juliusz (#17) pudłował i naruszał procedury ostrzeliwania toru.
To kosztuje -10 pkt. za każdego missa i każdą procedurę czyli równowartość dwóch alf...
Weryfikacja zawiera szczegóły z torów, czasy, punkty dodatnie i ujemne :one:
http://www.ipsc-poland.or..._2009_02_01.pdf

Inny zły przykład to Andrzej T. (#6), bardzo dobry strzelec dokładny ale bez praktyki w dynamicznych.
Na początku tej zabawy trzeba strzelać wolniej i dokładniej, szybkość przyjdzie z czasem.
Oczywiście są naturalne talenty jak Ty i Woytek :)

Krzysiek jedźmy 15.02. Woytek ma zaplanowaną inną imprezę.
Obiecać nic nie mogę ale będę się starał żeby powstała możliwość ostrzelania również pierwszej części.
_________________

 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 02-02-2009, 14:16   

Cerber napisał/a:
[...]Oczywiście są naturalne talenty jak Ty i Woytek :) [...] 15.02. Woytek ma zaplanowaną inną imprezę. [...] będę się starał żeby powstała możliwość ostrzelania również pierwszej części.


Ach, jakże czasem miło usłyszeć małe pochlebstwo, niezależnie od tego czy usprawiedliwione okolicznościami czy też nie :mrgreen: ;-)

Andrzeja T. to już kiedyś widziałem w akcji - to ten miły gość co wygrał Mistrzostwa Warszawy IX 2008 r. w pistolecie, no nie? Ja mam taką obserwację, że początkujących strzelców dynamicznych strasznie deprymuje kwestia kolejności ostrzeliwania celów - boją się, że się pomylą i w efekcie z tego strachu się mylą :-) Sposób opisu zadania przez prowadzącego strzelanie też czasem pozostawia do życzenia (pamiętasz jak było z "łebkami" na trzecim torze na ZKS-ie?) i ja się dopytuję do skutku (prawo nowicjusza :-P ) i sobie wyobrażam cały przebieg i co po czym będe strzelał i kiedy zmiana magazynka. I otwieranie teczuszki na ZKS ze zdjęciem z niej pistoletu i wyjęciem magazynka (tor 2) też sobie kilka razy spróbowałem na sucho :one:

A co do strzelania pierwszej części - jak się nie da to trudno! Ja sobie postrzelać chciałem i tyle :-) Mogę być nawet nieklasyfikowany, choć na komunikacie mi zależy, oczywiście! Jakby był komunikat np tylko z drugiej części - też dobrze! A najlepiej jak dwie części i dwa komunikaty (to takie myślenie życzeniowe tylko jest :one: ).
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 02-02-2009, 14:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 02-02-2009, 14:29   

W IPSC tego nie ma, free style any order :one:
w dowolnym stylu i kolejności...
_________________

 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 02-02-2009, 14:46   

Cerber napisał/a:
[...] w dowolnym stylu i kolejności...
He he - tak się tylko mówi... Ci co mają dobre czasy to sobie najpierw kombinują w jakiej kolejności się opłaca strzelać, żeby strata czasu była mała. Konstrukcja toru częściowo przecież sama może narzucać najbardziej logiczną kolejność ostrzeliwania celów.

Praktyki mam mało ale nie jezdem gupi :-P
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 02-02-2009, 14:55   

katigroszek napisał/a:
Ci co mają dobre czasy to sobie najpierw kombinują w jakiej kolejności się opłaca strzelać, żeby strata czasu była mała.

Nazywają to taktyką :one:
Prawda jest taka, że trzeba praktyki, trzeba strzelać na wielu zawodach żeby był materiał do analizy :mrgreen:
_________________

 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 02-02-2009, 15:11   

Cerber napisał/a:
[...] trzeba praktyki [...]
Ja tej praktyki chętnie nabęde :mrgreen: ale póki co moja specjalność to jest wstępna analiza uprzednia 8-)

A propos praktyki - jak tam Wiss i wyższa strzelnica szkolna szkoły wyższej?
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 02-02-2009, 15:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 06-02-2009, 08:36   

Analizować i wymyślać sobie taktykę ostrzeliwania toru można jedynie na znanych dokładnie torach. Np. na CLC IPSC.
Na zawodach ogólnopolskich (level II) lub międzynarodowych (level III) opisy torów podane są tylko poglądowo.
Jak rzeczywiście wygląda tor możesz zobaczyć jedynie na żywo.
Ja często sędziuję i mam możliwość zobaczenia w akcji najlepszych zawodników.
To jest dopiero materiał do analizy :one:
_________________

 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 06-02-2009, 09:42   

Cerber napisał/a:
[...] Jak rzeczywiście wygląda tor możesz zobaczyć jedynie na żywo.[...]
Wystarczy. Na obrazku to i tak nie widać ile np się trzeba wychylić żeby to czy owo trafić. Mnie wystarczy się pogapić na 2-3 gości przede mną - jak oni przeszli dany tor. To se wychwycę największe błędy i je poprawię w moim przebiegu.

W tym roku pojeżdżę na większą ilość zawodów i się poprzyglądam. W przyszłym będzie czas na poważniejsze podejście (i mam nadzieję, że pieniądze też na to będą :-P ).
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 10-02-2009, 11:17   

Dla przypomnienia: 15 lutego są zawody IPSC na Legii w Warszawie.
Na krytej strzelnicy przy ul. Łazienkowskiej gdzie już byliśmy.

Może Wojtek (Stirlitz) z Markiem zamiast do Łodzi pojedziecie z nami?
Komunikatów z zawodów dokładnych macie dużo a z dynamicznych nie.
Myślę, że uprawianie strzelectwa dynamicznego to dodatkowy argument
we wnioskach o pozwolenie czy rozszerzenie...
_________________

 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 10-02-2009, 11:26   

Cerber napisał/a:
[...] uprawianie strzelectwa dynamicznego to dodatkowy argument [...]
i ja ten dodatkowy argument chcę mieć! Ja się piszę (jak zwykle u mnie może coś wyskoczyć, ale żona uprzedzona - to nie przewiduję komplikacji).
 
 
Stirlitz 

Dołączył: 09 Gru 2008
Wysłany: 10-02-2009, 16:15   

Nie wiem czy Marek będzie tym zainteresowany.
Skontaktuję się z nim i powiadomię Was.
Marek nie ma żadnego doświadczenia w zawodach dynamicznych a ja mam bardzo niewielkie.
Może raczej powinniśmy jeszcze trenować [na sucho i mokro]

Pozdrowienia
_________________
Wojtek
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 10-02-2009, 19:51   

Wiesz Wojtek - ja też jakiegoś dużego nie mam - dwa razy brałem udział na razie :-P
Może się nie zajmie pierwszego miejsca (wyjątkowo :-> ) ale co se człowiek kropnie - to jego.
Jak byliśmy na ZKS-ie to Marek strzelał dynamiczne zawody IDPA (strzelba+pistolet) i miał szeroki uśmiech na koniec! Wiem bo teżem szczelał i teżem taki sam uśmiech miau! :mrgreen:

Ja tam jadę! Niedziela 7:00? Macie zdjęcie z dojazdem do mnie? Podrzućcie Włodkowi! Bo ja nie mogę znaleźć (burdel na kompie :one: ).
 
 
Stirlitz 

Dołączył: 09 Gru 2008
Wysłany: 11-02-2009, 09:19   

Dzień dobry,

Rozmawiałem z Markiem telefonicznie i jednak na razie decyduje się on na wyjazd do Łodzi.
Także tym razem dziękujemy Wam za zaproszenie, ale nie skorzystamy.
Może w innym terminie.

Pozdrowienia

Stirlitz
_________________
Wojtek
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 11-02-2009, 11:38   

katigroszek napisał/a:
...Ja tam jadę! Niedziela 7:00? Macie zdjęcie z dojazdem do mnie?

To jedziemy we dwóch Krzychu, będę u Ciebie ok. 7-ej.
Mapkę mam.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14