Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o strzelnicę
Autor Wiadomość
konsultant 

Dołączył: 14 Wrz 2012
Wysłany: 15-09-2012, 12:36   Pytanie o strzelnicę

Witam Wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum. I od razu mam pytanie, które zadałem na innym forum, ale póki co nie doczekałem się niestety żadnej odpowiedzi. Pokrótce zamieszczę więc je tutaj - czy strzelnica kryta z 3 osiami 15 m i jedną 20 m w Kielcach cieszyłaby się zainteresowaniem? Wiem, że do sportowych strzelań to za mało, ale może do dynamicznych i różnego rodzaju treningowych? Dodam, że głównym przeznaczeniem są strzelania dla pracowników ochrony, gdzie generalnie strzela się na 15 m, wyjątkiem są strzelania z pistoletu maszynowego - tu strzela się na 20m. Bardzo proszę o opinie w tej sprawie. Pozdrawiam wszystkich.
 
 
lekomin 

Dołączył: 27 Sty 2010
Wysłany: 15-09-2012, 14:33   

Jakby to powiedzieć: jest w Kielcach może w sumie 30 strzelców pistoletowych. Z tego po zawodach "statycznych" jeżdzą 3 osoby (w tym ja), killku innych od święta. Po "wszelakich innych zawodach" jeździ 4-5 osób (w tym ja)..

Taki masz rynek.

Musisz mieć osie 25 metrów. Jak masz mniej, to ci "statycy" odpadają. Jak masz 4 osie bez przepierzeń (czyli 6 - 7 metrów szerokości) to sobie IDPA już można postrzelać. I postrzelać dublety. Dużo więcej nie zrobisz.

Z ulicy ludzi nie będzie. Ostatnio coś się w branży ruszyło i na strzelnicy jest więcej nowych ludzi, ale trudno powiedzieć, że tłumy.

Ogólnie, jak chcesz robić strzelnicę to otwartą, karabinową, z osiami 100 m i dłuższymi. Wtedy masz też rynek dla myśliwych. Myśliwych jest circa about 10 razy więcej niż strzelców sportowych.
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 15-09-2012, 16:37   

W Kielcach nie ma strzelnicy dostępnej dla każdego.
Być może nawet z tymi ograniczeniami (długości osi) całoroczna, całkowicie kryta komercyjna strzelnica może przyciągnąć ludzi i przynieść zysk...
Oczywiście większe możliwości będą na obiekcie z osiami przynajmniej 25-metrowymi. Przykładem może być strzelnica Legii w Warszawie przy ul. Łazienkowskiej. W budynku tej strzelnicy jest też sklep z bronią i bar. No i duży, darmowy parking przed nim.
_________________

 
 
 
konsultant 

Dołączył: 14 Wrz 2012
Wysłany: 15-09-2012, 20:05   

Dziękuję za opinie. Trochę jednak nie zostałem zrozumiany. Strzelnica, przynajmniej póki co, będzie o takich wymiarach, jak napisałem. Nie jest to projekt typowo komercyjny, jednak skoro pracujemy nad jego realizacją, to zastanawiam się, czy zaplanować również dodatki, typu właśnie jakiś barek, czy zostawić "stan surowy" :)
Co do strzelnic, nazwijmy to, pełnowymiarowych, na razie nie mamy takich aspiracji. Jednak w przyszłości, kto wie. Ale wówczas na pewno, zanim cokolwiek będziemy planować, będę zasięgać rad wszystkich ludzi dobrej woli, w tym Szanownych Forumowiczów.
Ostatnio zmieniony przez konsultant 15-09-2012, 20:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lekomin 

Dołączył: 27 Sty 2010
Wysłany: 15-09-2012, 21:25   

A jeśli tak, to otwierajcie :) Przyniesiemy zabawki do zabawy.

Aha, i jak będziecie robili kulochwyt to pomyślcie, że przyniesiemy zabawki w .223 Rem :) Małokalibrówka znaczy się hehehe
 
 
konsultant 

Dołączył: 14 Wrz 2012
Wysłany: 15-09-2012, 22:56   

Jak sprawa ruszy, dam znać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14