Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprowadzenie sprzętu do elaboracji z USA.
Autor Wiadomość
Adam 

Dołączył: 05 Gru 2008
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 15-02-2009, 15:00   Sprowadzenie sprzętu do elaboracji z USA.

Od dłuższego czasu planuję zacząć elaborować amunicję.

Główną przeszkodą jest brak odpowiedniego sprzętu. Wybór padnie pewnie na KIT RCBS i dokupienie do niego pozostałych potrzebnych akcesoriów oraz matryc. I tu pojawia się pytanie. Jak wygląda zakup sprzętu w USA :?: , jak wygląda sprawa przesyłki :?: , jest ktoś kto zajmuje się sprowadzaniem takiego sprzętu do polski??.
 
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 15-02-2009, 15:05   

Adam,

USA to najlepsze miejsce na zakup sprzetu, bo i ceny sa najnizsze i wybor najlepszy.
Co ja CI moge poradzic, to odkurzenie jakis starych znajomosci czy poproszenie o pomoc rodziny w celu sciagniecia.
 
 
michalop 


Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Sosnowiec / Münster
Wysłany: 15-02-2009, 18:26   

Do Polski bez problemu wysyła zarówno Brownells jak i Sinclair. Zwłaszcza pod drugim adresem znajdziesz ciekawe akcesoria w dobrej cenie. Przesyłka to jednak najczęściej koszt ok 50 $ do tego dochodzi cło i niestety Vat.

W przypadku mniejszych zamówień alternatywą wydają się Niemcy - co prawda nieco droże i wybór jakby mniejszy , ale odpadają koszty celno-podatkowe a i przesyłka tańsza i szybsza.


... a Kit to chyba nie najlepszy wybór. Zwłaszcza te prostsze zawierają akcesoria które najczęściej i tak wymienić trzeba na lepsze.


piotrek
_________________
www.benchrest.pl
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 15-02-2009, 22:34   

Kit, to w zaleznosci od tego jak sie do elaboracji podchodzi calkiem przyzwoite rozwiazanie.
Jesli, ktos chce miec celnosc Benchrest, to absolutnie nie, ale jesli, ktos wchodzi w elaborowanie to nie ma pojecia, jak ustawic matryce Reddinga, jaki bushing, czy skrawac szyjke itp...
Azeby zaczac przygode z elaboracja, starczy Rock Chucker do ktorego nalezy dokupic pare drobiazgow i mozna rozpoczac zabawe. Ja pamietam, moj start.
Wlasnie to byl RCh Supreme Kit i wciaz mam z niego prase, ladowarke do splonek, rzutnik prochu, leciutko zmodyfikowany, deburing tool, hex key zestawik, case lube kit.
Pozbylem sie wagi. Mozna z nia zaczac, ale uwazam, ze z niej jest 'kipisz'. O i jest jeszcze ksiazka Speera.

Ciezko jest dac komus rade co do tego co nalezy kupic i w jakiej kolejnosci.
Moim zdaniem najlepiej jest miec kolege, ktory elaboruje juz na pewnym poziomie. Ten kolega musi pomoc. Wiec zaczac od matryc. Kupic matryce i elaborowac na jego sprzecie.
Potem powoli dokupowac przyrzady w zaleznosci od tego w ktorym kierunku elaboracji zmierzamy.

Trzymac sie zdala od tanich rzeczy. Jedynie co moge promowac z Lee to matryce Lee Collet i ladowarka do splonek, reszta to 'garbage'.
 
 
michalop 


Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Sosnowiec / Münster
Wysłany: 16-02-2009, 08:38   

Ja również słyszałem wiele niepochlebnych opinii o Lee - jednak wspomniana ładowarka do spłonek nie jest zła, (do tego zdaje się to jedyny producent którego uchwyty do łusek pasują do urządzenia do unifikacji szyjek K&N ) a dwie prasy Lee Classic Cast które mam są nawet, powiedział bym, dobre.


piotrek
_________________
www.benchrest.pl
 
 
Adam 

Dołączył: 05 Gru 2008
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 16-02-2009, 12:10   

No niestety znajomych oraz rodziny w Stanach nie mam.

Żeby nie zakładać nowego tematu będę kontynuował w tym.

A więc tak. Zamierzam głównie elaborować amunicję w kalibrze .308Wn. oraz 7RM.
Sztucer w kalibrze .308 to Savage 12F/TR(długość lufy 30", skok gwintu 1/12") używany głównie na strzelnicy. Druga broń to Mauser M96 i również jest używany głownie na strzelnicy. Nie ukrywam, że zależy mi na jak najlepszej precyzji. Wiadomo, że na początku tego nie osiągnę ale bym chciał uniknąć wydawania dwa razy pieniędzy na sprzęt. W późniejszym czasie w grę wchodzi również elaboracja kalibru 444Marlin(tylko i wyłącznie do polowań). I tu pojawia się problem- jaki sprzęt wybrać. Ja obstawiam na prasę RCBS'a oraz matryce Reddinga a co do reszty to nie mam pojęcia.

Problem z czyszczeniem łusek odpada ponieważ posiadam myjkę ultradźwiękową.

Wagi z początku kupować również nie muszę ponieważ mam dostęp do wag aptekarskich.

Co do komponentów to na zawody będę chciał używać pocisków Berger'a. Do treningów raczej coś tańszego.


Więc jaki sprzęt kupić :?: . Budżet hmmm.... z 500-600 dolarów z ewentualną możliwością powiększenia o kolejne 100-150$.
 
 
 
michalop 


Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Sosnowiec / Münster
Wysłany: 16-02-2009, 14:58   

Moje propozycje :

- Lee Clasic Cast (taniej) albo RCBS Rock Chucker (drożej)
- Matryce Redding >"Typ S" do kalibrowania szyjek (+ 2-3 pasujące Bushingi) , osadzarka z linii "Competition" oraz "Body Die" .
- uchwyty do łusek (IMHO najlepsze, najciaśniejsze i najtwardsze robi redding)
- polecam specjalną matrycę do wybijania zużytych spłonek - szkoda paprać matrycę do kalibracji brudnymi łuskami , a czyszczenie lepiej wychodzi jeśli spłonki są wybite.
- osadzarka do spłonek (najlepiej ręczna obie wspomniane prasy mają możliwość osadzania spłonek )
- przyrząd do unifikacji długości łuski (Wilson, lub Forster)
- przyrządy do unifikacji kanału i gniazda spłonki (polecam K&M)
- przyrząd do fazowania czoła łuski (wewnątrz/zewnątrz) - np RCBS
- coś do sypania prochu
- dobry mikrometr i suwmiarka i ew. wskaźnik zegarowy
- zestaw komparatorów do porównywania długości łusek / pocisków / naboi (hornady , sinclair)
- tacki na łuski (można zrobić samemu -ale te sinclaira są po prostu optymalne )
- dobre , szczelne pudełka na eleborowaną amunicję
- raz na jakiś czas zestaw dobrych łusek (Lapua, Norma)

To chyba tyle.

... chyba że będziesz chciał unifikować grubość ścianek szyjki - wtedy przyda się jeszcze trochę osprzętu

piotrek
_________________
www.benchrest.pl
Ostatnio zmieniony przez michalop 16-02-2009, 15:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 16-02-2009, 16:58   

Uwazam, ze to co proponuje Piotrek jest dobre.
Jedynie to nie zawracalbym sobie glowy Lee, bralbym albo RCBC albo Redding, nawet Hornady, jesli mowa o prasie.
-Matryce,
Masz dwie mozliwosci co do kalibru z ktorego chcesz osiagac wynik.
Jedna ekonomiczna to Lee Collet, serio to dziala, oni robia dosc dobre matryce z tej serii i nie trzeba bushingow. Druga to Matryce z bushingami. Czyli porzadna matrycea od szyjki Neck Die z odpowienimi bushingami do lusek, ktore bedziesz urzywal, Full Size, moze byc zwykla lub z bushingiem, taka ja mam i osadzarka, tu mozesz albo Redding albo Forester.

Do mysliwskiej ammo, zwykle matryce Hornady lub Redding czy RCBS zadzialaja.

Aha, body die? Na poczatek nie kupuj tego bo nawet nie bedziesz wiedzial kiedy to urzywac, nie jest to drogie, ale nie mysle, ze az tak konieczne, szczegolnie w Savage, gdzie komora jest tak duza jak garaz na zajezdni autobusowej.

-Shell Holdery czyli te uchwyty, Redding robi bardzo dobre, ale RCBC tez, cenowo sie duzo nie roznia.

-Universal Decap Die, to dobry pomysl, mozesz wybic splonki do czyszczenia

-Osadzarka, Lee, RCBC obie sa dobre, liczy sie umiejetne osadzenie na glebokosc, co przychodzi z doswiadczeniem

- Zainwestuj pieniadze w dobry trimmer. Ja mam Wilson, moim zdaniem najlepszy jaki jest na rynku, do tego musisz dokupic oddzielnie cllety, czyli takie walce w ktorych sie osadza luski. Jest to najlepszy system. Nie kupuj nic z serii Lyman, RCBC, jedynie co jeszcze moge polecic to Forester

- Przyrzad do kanalu splonkowego mam RCBS a do gniazda chyba Redinga, ale jak mozesz kupic KM to polecam o wiele lepszy

-Rzutnik prochu, hm jest ich wiele i jakosc idzie w parze z cena. Ja mam zwykly RCBS zmodyfikowany, ale Redding robi o wiele lepsze lub szarpnij sie na Harrella, najwyzsza jakosc

reszta jak pisze Piotrek.

Pokochaj ta stronke:
http://www.sinclairintl.com/reloading.html
 
 
Adam 

Dołączył: 05 Gru 2008
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 16-02-2009, 19:17   

A więc wybrałem takie rzeczy:
Prasa
Redding Type S Bushing Neck Die
Redding Type S Full Length Die
Redding Seating Die
Redding Decap Assemblies Type S FL/NK
Wilson Sinclair Ultimate Case Trimmer Kit
Wilson Rifle Case Holder
Wilson Case Mouth Deburring Tool
Sinclair Uniformer Kit - 8000Series Small & Large Rifle Uniformers w/Universal Handle
RCBS Hand Priming Tool
RCBS Shellholder


Jest to wszystko co potrzebuję do elaboracji czy trzeba jeszcze coś dokupić :?:
Oczywiście matryce, shellholder oraz caseholder w kalibrze .308Win.
Co do Decap die to nie znalazłem uniwersalnej. Gdzie taką można kupić :?: .
 
 
 
michalop 


Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Sosnowiec / Münster
Wysłany: 16-02-2009, 20:13   

Cytat:
Co do Decap die to nie znalazłem uniwersalnej. Gdzie taką można kupić


http://www.shooting-suppl...atrize.p52.html

wysyłają do Polski - to całkiem dobry adres.

Cytat:
Redding Decap Assemblies Type S FL/NK
- a to po co ?

Cytat:
Redding Type S Full Length Die

... dlaczego matryca do szyjek i całych łusek ? to już lepiej Body Die

Cytat:
Redding Seating Die

Seating Die z serii "Competition" jest nieco droższe a dużo lepsze - znacznie lepiej centruje łuskę przy osadzaniu pocisku.


wygląda na to że ciągle brakuje
http://www.6mmbr.citymake...3308/900728.htm
W Europie do kupienia m.in. w niemczech u Henke-Online


piotrek
_________________
www.benchrest.pl
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 16-02-2009, 20:26   

Mam dokladnie ta prase, uwazam ja ze jest dobra, jedynie lepszy jest Big Boss Reddinga i prasa Sinclaira oraz Pacific.


Reszte mam wszystko co Ty chcesz zamowic.

To jest ta decap die:
http://www.sinclairintl.c...7580&type=store

Nie masz jeszcze przyrzadu do wsypywania proszku.
Bez tego ciezko.

Polecam Tobie lepsza Seating Die:
Ta jest tania i nie najgorsza:
http://www.sinclairintl.c...41XX&type=store
Lepsza jest Forester, http://www.sinclairintl.c...TERX&type=store
Lub Redding:
http://www.sinclairintl.c...ATER&type=store

Moim zdaniem Forester starczy Ci i nie musisz kupowac Reddinga. Ja mam chyba wszystkie matryce jakie sa na rynku, wszystkie przetestowalem i uwazam, ze Forester jest dobrej jakosci porownywalny z Redding. Najlepszy jest Wilson, ale do tego potrzebujesz troche inna prase.
Co do Hornady, tez wcale nie glupie wyjscie. Mam jeden komplet i nie narzekam.

Pozdrawiam
 
 
Adam 

Dołączył: 05 Gru 2008
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 16-02-2009, 23:01   

Co do odmierzacza prochu to jaki wybrać :?: .

http://www.sinclairintl.c...D03X&type=store
Ten będzie dobry :?:
 
 
 
Peter 
IPSC Canada


Dołączył: 31 Mar 2008
Skąd: Canada/Szczecin
Wysłany: 16-02-2009, 23:08   

Adam napisał/a:
Co do odmierzacza prochu to jaki wybrać :?: .

http://www.sinclairintl.c...D03X&type=store
Ten będzie dobry :?:


Ten jest b. dobry :!:

ALe mozesz sprobowac ten, drozszy ale inna klasa, Skaut z tego forum ma go, mozesz wiec sie go zapytac osobiscie jakie wrazenia:
http://www.sinclairintl.c...-700&type=store
 
 
Skaut 


Dołączył: 02 Gru 2008
Skąd: Biesowy Czad
Wysłany: 17-02-2009, 00:00   

Tak jak napisał Piotrek używam Harrella Premium i tak się do niego przyzwyczaiłem, że zawsze się nim posługuje w trakcie dozowania prochu niezaleznie czy ładuję małe czy duże partie. Chyba są to jedne z najdokładniejszych dozowników objętościowych ale trzeba o nich wiedziec parę rzeczy.
Sprawdzają się idealnie na drobnym prochu sferycznym np. AA No 7, AA 2460, 2230, 2520.
Dokładność jest praktycznie idealna. Przy tych prochach nie sprawdzam wagą naważek sypanych Harrellem. Słabiej jest przy prochach ciętych np. VV N 130, 140. Dokładność waha się w przedziałe 0.1-0.2gr. Najgorzej jest przy grubych prochach AA4350, 3100. Proch ten przycina dozownik i tolerancja 0.2-03gr to norma. Mimo wszystko to bardzo dobry dozownik i polecam go z czystym sumieniem.
http://www.realguns.com/Commentary/comar63.htm

Pozdrówka
Ostatnio zmieniony przez Skaut 17-02-2009, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adam 

Dołączył: 05 Gru 2008
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 17-02-2009, 17:40   

Dzięki za wszystkie opinie ;-) . Wybrałem już chyba cały zestaw, ale przekroczyłem budżet a co za tym idzie zakupy trzeba odłożyć na parę tygodni :-? .
Zestaw, który wybrałem to:
RCBS Rock Chucker Supreme Loading Press
Redding Type S Bushing Neck Die x2(.308Win i 7RM)
Redding Type S Full Length Die x2(.308Win i 7RM)
Redding Competition Seater x2(.308 i 7RM)
RCBS Universal Decapping Die
Harrell Custom 90 Powder Measure
Wilson Sinclair Ultimate Case Trimmer
Wilson Rifle Case Holder x2(.308Win i 7RM)
Wilson Case Mouth Deburring Tool
Sinclair Uniformer Kit - 8000Series Small & Large Rifle Uniformers
RCBS Hand Priming Tool
RCBS Shellholder x2(.308Win i 7RM)


Niestety w Sinclair nie zauważyłem opcji płatności przez PayPal, więc szukam innych sklepów, które wysyłają zakupy do polski. Znacie jakieś inne sklepy :?: .


Pozdrawiam Adam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13