Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mój AK
Autor Wiadomość
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 14-02-2009, 10:39   

W poniedziałek się wybieram zarejestrować go.
Wczoraj był piątek 13-go, niby przesądny nie jestem ale strzeżonego...
;-)
_________________

 
 
 
Rob de Guardio 


Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 14-02-2009, 10:49   

katigroszek napisał/a:
Rob de Guardio napisał/a:
[...] Też mam bagnet i nawet na strzelnicy atakowaliśmy tym AKM drewniane kloce.Tylko,że się nabijały na bagnet i spadać nie chciały...


Bo to trzeba jakiś cel miętki, "człowiekopodobny" :one: Wór z chrustem albo grubymi wiórami mógłby się sprawdzić. Albo napakowany "na twardo" starymi szmatami.

W kloca to można przy braku szczęścia coś uszkodzić chyba.


A widzisz,dobry pomysl z tym worem ze szmatami.
 
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 17-02-2009, 09:16   

Zapomniałem napisać, zarejestrowałem Kałacha bez najmniejszych problemów :one:
Trochę się obawiałem "ciekawych obiekcji" Pana DJ bo bardziej mi znany AK jest na urlopie.
Ale nic z tych rzeczy, bez zdziwienia już po 0.5h miałem wpis w książeczce i życzenia samych dych od DJ a nawet Pani ;-)
_________________

 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 17-02-2009, 09:32   

Cerber napisał/a:
Zapomniałem napisać,[...]
A ja zapytać zapomniałem :-P
To gratulacje! No i dziwię się, że komentarza nie było, ale to znaczy, że już ich nic nie zdziwi (no bo w końcu trudno w naszej szerokości geograficzno-politycznej o broń mniej wyglądającą na sportową niż ta Twoja :one:
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 17-02-2009, 09:39   

To jest broń do celów sportowych a nie broń sportowa :-P
Oczywiście nie ma wpisu, że jest to AKMS tylko karabin EMJOT RT1 :one:

ps. Rob, kamizelkę i skarpety termoaktywne zakupiłem Tobie.
Na swoje nieszczęście wypatrzyłem na zapleczu taktyczny plecak z kamizelką i nożem Glocka.
No i znowu kupiłem, chyba przestanę odwiedzać tą hurtownię demobilu...
_________________

 
 
 
Rob de Guardio 


Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 17-02-2009, 09:46   

A nie mówiłem?
Policjanty jakoś lubią kałasze.Może dlatego ,że je znają.
 
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 23-02-2009, 11:50   

Jadę jutro do Starachowic przystrzelać kałacha.
Umówiłem się na strzelnicy myśliwskiej z kierownikiem strzelnicy :one:
_________________

 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 23-02-2009, 12:08   

To zazdroszczę i trzymam kciuki!

Tak przy okazji - nie kapuję trochę jak to jest, że przystrzelałeś karabin na 25 m (jest taka nastawa celownika w ogóle? W życiu to może raz miałem kałasza w ręce to nie wiem, czy się nie zaczyna np od 50m) a nie jest przystrzelany na 100m? Przecież chyba ma normalny celownik krzywiznowy i jak się go przystrzela na jeden dystans to na pozostałe odległości nastawy powinny się już zgadzać...

Jaka to metoda co Rob kiedyś napisał - legalnego strzelania serią, czy coś (szybki paluszek trzeba po prostu mieć czy co?)?
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 23-02-2009, 12:26   

Celownik krzywiznowy :roll:
Jest suwak z płytką szczerbiny. Nastawy: S, 1, 2, 3...10.
Na 25m mogłem tylko ustawić muchę tak żeby w osi pionowej tarczy przestrzeliny się układały :one:
Muchę na wysokość ustawiłem tak, że na "3" jest w punkt na 25m.
_________________

 
 
 
Rob de Guardio 


Dołączył: 21 Sty 2008
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 23-02-2009, 12:36   

Cytat:
Jaka to metoda co Rob kiedyś napisał - legalnego strzelania serią, czy coś (szybki paluszek trzeba po prostu mieć czy co?)?


Chciałem tłumaczyć ...ale najlepiej zobacz to na filmie - UWAGA Przeczytaj komentarze przed strzelaniem... :mrgreen:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Ciekawe jak to się uda z AKMS-em ?

Rob.
Ostatnio zmieniony przez Rob de Guardio 23-02-2009, 12:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 23-02-2009, 12:44   

Cerber napisał/a:
Celownik krzywiznowy :roll:
Jest suwak z płytką szczerbiny. Nastawy S, 1, 2, 3...10.
Na 25m mogłem tylko ustawić muchę tak żeby w osi pionowej tarczy przestrzeliny się układały :one:
Muchę na wysokość ustawiłem tak, że na "3" jest w punkt na 25m.


To jest właśnie celownik krzywiznowy. :one:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Celownik_krzywiznowy

Po ramieniu celownika przesuwa się suwak, a krzywizna w podstawie celownika (stare mausery miały krzywiznę w ramieniu) powoduje, że ramię celownika idzie w górę zamieniając linię celowniczą tak, by wskazywała punkt trafienia na innej (większej) odległości. Normalnie taki celownik w broni wojskowej jest wyskalowany do wojskowego naboju i ma podziałkę w jednostkach odległości (czyli 50m, 100m, 200m, 300m, itd). Jak się przystrzela broń na np 100m to na inne odległości musi się zgadzać. Stąd moje pytanie było.

Jak są nastawy 1,2,3 itd to ja nie wiem ja to trzeba zrobić. Na pewno nie odpowiadają setkom metrów, jak myślę, bo 1000m na ten nabój to jest bardzo optymistycznie (czytaj "zbyt optymistycznie"), a salwami się już w Układzie Warszawskim nie strzelało :-P ... A nastawa S - pojęcia nie mam bladego. Trzeba kałaszoznawców zapytać. Ale wydaje mi się, że na tak małą odległość to trza było ustawić na najniższą nastawę (najbliższą szczerbiny, najdalszą od zawiasu ramienia celownika) przystrzelać, bo tak to jak zjedziesz na "1" to będzie nisko walił. Czyli nastawy "1" i "2" się "marnują".

Jak się u Ciebie reguluje punkt trafienia na wysokość przy przystrzeliwaniu? Muszka się wkręca i wykręca czy trzeba ją wymieniać na wyższą/niższą, czy jak?
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 23-02-2009, 12:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 23-02-2009, 12:53   

Muszka ma gwint, wkręcamy ją lub wykręcamy :)
Te oznaczenia 1, 2.. to z pewnością setki metrów.
_________________

 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 23-02-2009, 13:08   

Rob de Guardio napisał/a:
[...] Chciałem tłumaczyć ...ale najlepiej zobacz to na filmie [...]
:-/ Nie za bardzo mi się podoba. Ja sam nigdy bym czegoś takiego nie próbował. Ale bardzo dziękuję - bo nauka jest!

Włodek - jak to są setki - to na jedynę wal w Starachowicach i już. Czyli, że chyba trzeba muchę wkręcać (obniżać).

A to "S"? Może jak żołnierz ma na warcie myśli "S" to ustawia tą nastawę, wkłada lufę w usta i... :-P Skoro jest poniżej jedynki to to może być nastawa celownika do strzelania z przyłożenia :one:
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 23-02-2009, 13:14   

"S" jest poniżej "1" ale z powodu podwyższenia podstawy przy tym ustawieniu "S" jest pomiędzy "2" a "3" :-D
Zdaje się, że "S" to będzie ustawienie w punkt przy nastawie "1" pod cel (P-23) :one:
_________________

 
 
 
katigroszek 
IPSC Poland


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 23-02-2009, 13:18   

Cerber napisał/a:
[...] Zdaje się, że "S" to będzie ustawienie w punkt przy nastawie "1" pod cel (P-23) :one:
Możliwe. Daj znać jak ustawianie poszło. No i jakąś grupkę jakbyś strzelił to pstryknij proszę i daj na forum (wiem, że broń nie do tego ma służyć i nie do tego była konstruowana, ale co tam-przecież to nic nie szkodzi i nikt się nie spodziewa jednej dziurki z 20 przestrzelin).
Ostatnio zmieniony przez katigroszek 23-02-2009, 13:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13