Region IPSC Polska Forum IPSC i innych rodzajów strzelań
Strzeleckie forum dyskusyjne

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepisy wersja 2009
Autor Wiadomość
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 23-06-2009, 20:51   

Przy okazji:

Ostatnia wersja tłumaczenia przepisów IPSC została przyjęta przez PZSS jako
obowiązująca: " Przepisy konkurencji strzelania dynamicznego z broni krótkiej "
i zastąpiła poprzednie z 2004 r.
Do wglądu w zakładce "przepisy i regulaminy"

Janusz
 
 
Kabar 

Dołączył: 20 Sty 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 23-06-2009, 22:26   

:shock: Faktycznie jest, :idea: ktoś wie kiedy nastąpiła ta zmiana (data, nr uchwały zarządu PZSS) :?:
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 23-06-2009, 23:52   

To jest nadal ta sama uchwała nr 127 z 2004 ( dotycząca ustanowienia konkurencji jako takiej) a teraz nastąpiło uaktualnienie przepisów do wersji 2009.
Mam nadzieję, że kolejne uaktualnienia będą ukazywały się, bez większych opóźnień ,
z chwilą ich ogłaszania na stronie centrali IPSC.
Należałoby to samo zrobić z przepisami konkurencji z broni długiej ( aktualne tłumaczenie)
bo to też IPSC.
Janusz
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 13-10-2009, 11:39   

Witam
Uprzejmie informuję, w celu uniknięcia późniejszego, niepotrzebnego zamieszania u organizatorów zawodów, że w przepisach IPSC przyjętych przez PZSS jako " Przepisy konkurencji strzelania dynamicznego z broni krótkiej" (o czym było powyżej) istnieją różnice mające na celu dostosowanie przepisów strzelań dynamicznych do rozwiązań obowiązujących w polskim sporcie strzeleckim (inna jest nieco treść tabelki w załączniku A1).
Chodzi o zasady i procedury planowania, zatwierdzania i uznawania zawodów oraz obsady sędziowskiej "zawodów kalendarzowych" (level II i III) oraz komunikatów po ich zakończeniu.
Ponieważ zawody strzeleckie w Polsce, organizowane przez Kluby należące do PZSS-u, są (muszą być) rozgrywane wg przepisów u nas obowiązujacych (PZSSowskich) wydaje mi się, że taka sama wersja powinna być umieszczona również na naszej stronie.
Mam nadzieję, że nowy Dyrektor i (lub) Zarząd oraz (lub) ...wszyscy trzymający władzę, wezmą to pod uwagę przy planowaniu zawodów na rok 2010 (kalendarz robimy w roku poprzednim). W ten sposób ominą nas kolejne podchody (o czym już inni pisali na tym forum), łamanie przepisów i wcześniejszych ustaleń.
Pozdrawiam
Janusz
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 22-12-2009, 14:19   

Witam
Nowy rok za pasem więc:
wysłałem dzisiaj Włodkowi przepisy pistoletowe styczeń 2009 2-gie wydanie
( obowiązujące od 1.01.2010).
Ponieważ V. Pinto zmienił, poza trzema przepisami i korektą błędów, również sposób edycji
zrobiłem to i ja .
Stąd nowa wersja ma 70 stron ( stara 67 ).
Wszystko po to, aby można było wydrukować i porównać wersję angielską z polską.
Tak naprawdę zmienił się przepis 4.2.1 i załącznik D4, doszedł załącznik B3.
Pozostałe zmiany to przede wszystkim błędy i stylistyka.

Życzę miłej lektury i zdrowia w Nowym Roku.

Janusz
 
 
JaKu 

Dołączył: 22 Sty 2008
Wysłany: 28-12-2009, 14:04   

Włodek się obija.
Jego forum - jego prawo.
Zainteresowanych kieruję do: Biuletyn informacyjny na stronie PZSS.
pozdrawiam

Janusz
 
 
Cerber 
Administrator


Dołączył: 19 Sty 2008
Skąd: Kielce
Wysłany: 29-12-2009, 08:53   

Janusz, świętujesz w innym terminie?

Aktualne przepisy do pobrania ze strony regionu (dział Przepisy).
_________________

 
 
 
MiRO 

Dołączył: 07 Mar 2011
Wysłany: 08-03-2011, 09:03   

witam wszystkich fanów strzelectwa!


Jestem studentem katowickiego AWFu i za zadanie z przedmiotu: infrastruktura sportowa, muszę opracować graficznie charakterystykę obiektu, w którym rozgrywają się zawody w strzelectwie. Może ktoś z Was ma takie coś zrobione? Chodzi o prosty zarys tego, gdzie co się znajduje. Począwszy od wymiarów terenu na którym rozgrywane są strzelania, poprzez wymiary stref bezpieczeństwa, umiejscowienie tarczy, wymiary tarczy, umiejscowienie kibiców, umiejscowienie sędziów, umiejscowienie zawodników, umiejscowienie toalet, rodzaj nawierzchni, szatnie, drogi ewakuacyjne, rodzaje oświetlenia itd! Dosłownie wszystko co da się rozrysować i zwymiarować, co znajduje się podczas strzelań i ma związek z infrastrukturą!:)

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?


Już widzę, że z tego http://www.ipsc-poland.or...stolet_2009.pdf sobie coś powybieram, ale może ktoś ma coś gotowego????? :)


pozdrawiam, MiRO
 
 
Yarlan 
IPSC Poland


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: IPSC ActionAir Polska
Wysłany: 08-03-2011, 20:34   

może to pomoże :)
http://www.youtube.com/watch?v=azhjFNtFnoo
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 08-03-2011, 20:36   

... i podpisałbyś się jako autor pod czymś gotowym, zrobionym przez kogoś innego ?
 
 
Kamola 

Dołączył: 02 Paź 2009
Skąd: Chwilowo Dublin/ Gdynia
Wysłany: 09-03-2011, 00:47   

Moralnosc to kwestia subiektywna, zwlaszcza jak sie jest studentem i ma do zrobienia jakis projekt ktory niekoniecznie nas fascynuje a jest potzrebny na "zal." w indeksie- to raz,

a dwa, ze jak sie ma gotowe projekty czyjes to tez bardzo pomaga w zrobieniu takiego projektu swojego- czlowiek bardziej czuje wtedy jak to ma wygladac i ma porownanie.

Jako byly student politechniki pozwole sobie te swoje 3 grosze nic w sumie nie wnoszace do tematu wtracic. (a sciaganie na studiach technicznych to osobna i szanowana dziedzina nauki-chocby ze wzgledy na rozmiar i ilosc rownan ktore na tych kilkunastu sciagach trzeba umiejetnie umiescic- i na opracowanie systemu korzystania z nich )
 
 
Arturro 
IPSC Poland


Dołączył: 04 Lip 2008
Wysłany: 09-03-2011, 15:34   

Pamiętam jeszcze jak to było na studiach i to technicznych. Oczywiście, że na kolosach i egzaminach ściągałem. Natomiast wszelkie projekty to już raczej liczyłem i rysowałem sam, choćby po to żeby wiedzieć o co w tym chodzi.

Ale sorry, to forum nie jest miejscem na tego typu tematy. Przepraszam, że uderzyłem w ten żałosny, moralizatorski ton. Widać piętno wieku...
 
 
Kamola 

Dołączył: 02 Paź 2009
Skąd: Chwilowo Dublin/ Gdynia
Wysłany: 10-03-2011, 02:39   

A ja w koncu tych studiow nie skonczylem,wiec pewnie tez sie nie powinienem wypowiadac ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13